PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alarm var mı acaba ?

Burak
08-01-2012, 20:40
Bugün ilginç bir olay oldu, söyle ki : esimle araçtan inmiştik, sonra esim tekrar araca binerken dortlulerle birlikte korna ötmeye başladı. Aracı kilitlememistim. Sonra bir defa da içeride esim varken kitledim ve aynı seyler oldu. Bu araçta alarm olduğunu mü gösterir, ben ikinci el aldığım için alarm olup olmadıgını bilmiyorum. Varsa sürpriz olur. :gul5

individual
08-01-2012, 21:55
Alarm tuşu varsa orta panelde , alarm vardır.

birde alarm olunca süper kilitleme de oluyor.
aracın içine binin ve kapıyı kapatın. sonra kilitleme tuşuna iki kere basın.
dışarı çıkabiliyorsanız alarm yoktur.
:)

Dreamcatcher
08-01-2012, 21:59
5008 de alarm var diye biliyorum ben,sonuçta üst sınıf araç..
pejonun orijinal alarmı var bizim 308 lere de takılıyor sonradan ama bi hayli tuzlu fiyata...

Burak
09-01-2012, 08:34
alarm paketi diye ayrı bir paketle satılıyor 5008'de. Bende olup olmadığını bilmiyorum. Alarm değil de başka bir uyarı mı acaba diyeceğim ama alarm gibi geldi bana.

internetten kullanıcı kılavuzuna baktım. Direksiyonun sol alt kesimde kalan kumanda panelinde alarm düğmesi varmış. Benim araçta da var mı diye akşama bakacağım. :aran

Burak
09-01-2012, 19:47
Alarm butonu var panelde, ancak kılavuzda yazilanlari uygularında birsey olmadı. Çift kilitleme de olmadı. Buton var ama işlevi yok gibi. Peki alarm gibi örmesini nasıl açıklayacağız .? Kafam karıştı valla :bilmem

baragat
09-01-2012, 20:46
Orjinal Alarm Olup Olmadığını Şöyle Anlayabiliriz;

Sürücünün Sol Tarafındaki FAR AYARI,ESP OFF,PARK SENSÖRÜ ve PARK YARDIM SİSTEMİ Düğmelerinin Olduğu Bölümde Alarm Düğmesi Varsa ALARM Vardır.

Yada Şoför Koltuğunun Tavan Aydınlatma Lambalarının Orda İki Tane Siyah Minik Hoparlör Gibi Birşey Var İse Onlarda Alarmın Olduğunu Gösterir.

aynen iki kez üst üste basın içerden asla kapılar açılmaz.tahminimce sizin araçda var alarm

Ömer Gedik
09-01-2012, 21:55
Kolayı var şasiden bakalım :)

eyup_31
09-01-2012, 22:22
Kolayı var şasiden bakalım :)
:alkis2 :alkis2 :alkis2

Burak
10-01-2012, 08:46
Orjinal Alarm Olup Olmadığını Şöyle Anlayabiliriz;

Sürücünün Sol Tarafındaki FAR AYARI,ESP OFF,PARK SENSÖRÜ ve PARK YARDIM SİSTEMİ Düğmelerinin Olduğu Bölümde Alarm Düğmesi Varsa ALARM Vardır.

Yada Şoför Koltuğunun Tavan Aydınlatma Lambalarının Orda İki Tane Siyah Minik Hoparlör Gibi Birşey Var İse Onlarda Alarmın Olduğunu Gösterir.

aynen iki kez üst üste basın içerden asla kapılar açılmaz.tahminimce sizin araçda var alarm

Özkan dediğin şeyler var arabada. Demek ki alarm var :alkis2 :yahoo Alarm düğmesine basınca birşey olmuyor, devre dışı kalıp kalmadığı anlaşılmıyor.

Şasiden de bakabilinecek bir yer varsa : VF30************* (gerek kalmadığı için editledim)

Burak
10-01-2012, 11:21
kılavuzu tekrar dikkatlice okudum. alarm komple devre dışı bırakılamıyormuş, çevresel ve hacimsel alarmdan sadece hacimseli iptal edilebiliyor.
Bu arada aracı kilitlemeden giderseniz, 2 dakika sonra alarm devreye giriyor ve kapı veya bagajı açarsanız ötüyormuş.

Ömer Gedik
10-01-2012, 13:33
Daha yeni gördüm mesajını burak. Böyle durumlarda Şasi yi Pm atın arkadaşlar mesajınıza yazmayın.

Alarma sadece Peugeot Planet üzerinden kapatılabiliyor tamamen kapanmıyor. Bu konuda haklısın.

Kapıları açık unutmada olayı da iyiymiş nedense bu ara çok sık yapıyorum :S

melodramm
25-08-2012, 22:41
Özkan dediğin şeyler var arabada. Demek ki alarm var :alkis2 :yahoo Alarm düğmesine basınca birşey olmuyor, devre dışı kalıp kalmadığı anlaşılmıyor.

Şasiden de bakabilinecek bir yer varsa : VF30************* (gerek kalmadığı için editledim)

1-Alarm devre dışı bırakılabiliyor. (Aracı kumandadan değilde anahtar ile kilitlediğiniz zaman ALARM devre dışıdır)

2- Aracı kilitlemeden araçtan uzaklaşırsanız ALARM devreye girmez. (ben gündüzleri aracımı kilitlemiyorum olsa kesinlikle şahitlik ederdim)

İyi forumlar...