PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge Problemi

fatihgg
15-01-2012, 19:25
Arkadaslar su ara soguk gunlerde basımda sıkıntılı arıza var.Aracı sabah sorunsuz calıstırıyorum problem yok.Parkları veya farları acıyorum bır anda gosterge ısıkları,gosterge saatlerı bırkaac sanıye gıdıyor sankı arac stop etmıs gıbı.Sonra gerı gelıyor tekrar aıp kapattıktan sonra.Yolda gıderken acarsam yıne arada aynı oluyor.Akum cok yenı angel var mtech xenon var.Ama cozemedım__??

Bırde 307olan arkadaslar marsı hazıra getırdıgınızde yag lambası marsa basmadan once yanıyormu bende hıc turlu yag ıkaz lambası yanmıyor gostergede.yagın daha 3000kmsı var.Neden sızce?

Ilgınıze tskler...

Dreamcatcher
15-01-2012, 19:34
Fatih,kontağı açtığında yağ lambasının yandığını görmen lazım..sorun yoksa motoru çalıştırdığında da sönmesi gerekli...
Gösterge sorunun xenonlardan önce de varmıydı?

fatihgg
15-01-2012, 19:40
Yag lambası yanmıyor actıgımda.Motorda yag müşürüne kısa devre yaptırmama ragmen yıne yanmadı.Sanırım hatta problem var.Xenonlarda yazın hıc skıntım yoktu.su 2 aydır kabus oldu bana ve bunu yaptıktan sonra alarmdan cam kapama mekanızmasınıda tekrar hafızaya aldırmam gerekıyor.Acaba balanslar yaparmı sogukdan.

Dreamcatcher
15-01-2012, 19:49
Kolaydan zora doğru gidersek eğer;önce xenonları devre dışı bırak,arıza devam etmezse sorunun kaynağını bulmuş olursun..

fatihgg
15-01-2012, 19:54
tmmdır ustam yarın deneyeyım bı.

fatihgg
15-01-2012, 19:59
pekı yag lambası hakkında bılgınız varmı?

Dreamcatcher
15-01-2012, 20:11
pekı yag lambası hakkında bılgınız varmı?

Yağ müşiri veya göstergede arıza olabilir diye düşünüyorum..

fatihgg
15-01-2012, 20:16
musurde oldugunu sanmıyorum dedımya kısa devre yaptık yanmadı.Gostergedense yandık vay halimize off off valla.

mimit
15-01-2012, 20:50
belkide sadece ampulü patlamıştır yağ göstergesinin,hemen panik olmayalım :) xenon lar dan olacağını pek sanmıyorum,balastların yeri değiştimi acaba son zamanlarda.

fatihgg
15-01-2012, 21:00
Gostergede devre uzerınde led var boardda dıye tahmın edıyorum bıraz arastırdımda oyleyse buyuk problem gıbı ınce ıscılık ıster o ıs :) xenonlarda ıse balastlar degısmedı.Dedımya balanslar sogukda sorun cıkarırmı yada xenon ampuller cunku yazın olmayan bır problemdı.Aku dedı herkes dun 2 haftadır araba yatınca akuyu degıstırdım baktım arada yıne yapıyor.

mimit
15-01-2012, 21:07
kuvvetle muhtemel led vardır ama onlarda sıkıntı çıkartabiliyor,ampül se çok kolay ledse biraz uğraştırır ama çok zor değil,hatta sökülünce bir kontrol edin eğer kadranın arkasında renkli bir katman yoksa ledleri beyaz yapın göstergelerde bir değişiklik olsun :)

Xenonların tesisatın da gözden geçirmekte fayda var ama ben sanmıyorum onlardan olacağını,farlar açıldığında ve kapandığında araç herhangibir tepki veriyor mu fark ettiniz mi böyle birşey.

Dreamcatcher
15-01-2012, 21:17
Mimit dikkatinden kaçtı sanırım,arkadaşın asıl sorunu farları açınca meydana geliyor zaten..

mimit
15-01-2012, 21:27
evet ya pardon :) xenonların tesisatı ve far kumanda kolu şüpheli konumda şuan.xenonlarda iyi bir marka kolay kolay sıkıntı çıkartmaz ama dediğim gibi tesisatında yada balastlarda bir sıkıntı olabilir o zaman,ama yolda giderken ara ara da aynı durumum gerçekleşmesi ilginç.bir temassızlıkta söz konusu olabilir gibi.

fatihgg
16-01-2012, 18:31
anlam veremedıgım yazın normal olup kıs aylarında sıkıntı yapması.Xenonlar veya balastların soguga karsı tepkımesı varmıdır.Yolda gıderken vs.. hıcbır sıkıntı yok.sadece gunde atıyorum bır max ıkı defa yapıyor.Bır sase veya temassızlık oyle olsa aksam yanarken sıkıntı yapardı.Balanslar sogukda sorun yaparmı kı.

Yag lambası ıse ben o boardda ıslem yapmaya ne bıleyım cekınırım pc olsa neysede aracda :D hafta sonu hatta olcum yapacagım bakalım ne cıkacak.

mimit
16-01-2012, 18:45
ben uzun süredir xenon far kullanıyorum,daha önceki araçlarım da da kullandım ama sıcak yada soğuk ta herhangi bir olumsuz tepkime ile karşılaşmadım.

borad a işlem gerekirse abs,esp,bsi tamiri yapan yerler size yardımcı olacaktır.