PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir far değişiminden sonra

reisG
28-01-2012, 20:57
Yaklaşık 1 yıl önce park yerinden ufak bir çarpma sonucu ön tampon,sağ çamurluk, sağ sis farı ve sağ ön farın değiştiğini ve yaşananları daha önceleri anlatmıştım.Geçen ay yaşadıklarım ise buna bağlı bir olay. 22 Ocak ta aracı alalı 3 yıl olacağından ve muayeneyi yaptırmam gerektiğinden bu tarihten evvel. Muayene için gün aldım.Aracın bir kontrol edilmesi için Fatih Ustanın yanına gittim. Ferit Usta aracı muayene için check ederken bende Fatih Usta ile çay içip koyu bir sohbete dalmıştım. Bir süre sonra Ferit Utsa geldi ve abi senin sağ farda olağanüstü bir durum var dedi. Aracın yanına gittik. Ve sağ farın normalde sağa yükselen bir açı ile aydınlatma yapması gerekirken sola yani tam ters yöne yükselerek aydınlatma yaptığını söyledi ve de gösterdi. Ben de e ozaman ayarla dedim. Ferit Usta da hiçbir şekilde ayarlanamıyor dedi. Ben bu farın serviste değiştini söylediğimde Fatih Usta çok ilginç ve de çok doğru bir yorumda bulundu. Onun yorumuna göre far normaldi fakat sağdan direksiyonlu bir 308 için üretilmiş bir farsı. Ve ne yazık ki servis yanlış kod ile giriş yapmış far gelmiş benim araca takılmıştı. Ve neyazıkki takıldıktan sonra da büyük ihtimal kontorl ve yükseklik ayarı yapılmadan öylece teslim edilmişti. Ben o farla muayeneye gittim. Orada da bu garip durumu gülerek gördük. hafif kusur ile aracım muayeneyi geçti. sonra bu far değişimini yapan Berke otoya gittim. Durumu serviste teyid ettiler. Rapor yazıldı. Yeni ve soldan direksiyonlu 308 için üretilmiş bir sağ far geldi ve aracıma monte edildi. Benim servise tek söylediğim ltf. tamie bakım ve onarım bittikten sonra kapatma raporundaki checkleri tik atarak değil gerçekten yapın ....
Sizlere önerim. Serviste yapılan herşeyin belli şekilde kontrol ve teyidini orada mutlaka aracınızı alırken yaptırın.

TanerHoca
28-01-2012, 21:17
trajikomik...

Dreamcatcher
28-01-2012, 22:13
Ellerinde stokta far olmaması da ilginç bir durum tabi..

BahadırALTUN
28-01-2012, 22:20
Benzer bir durumu bende ingiltereden BMW için ikinci el far alınca yaşamşıtım. Farlar elime gelip dış yüzeydeki çizgileri görene kadar uyanamamıştım. Alllahtan camları hariç diğer kısımlarını benim eski farlara aktardım.

Yasin CCK
28-01-2012, 22:29
İşimiz şansa kalmış desenize, %50 tutturma şansı var onuda tutturamamışlar :cilgin

reisG
29-01-2012, 10:29
İşimiz şansa kalmış desenize, %50 tutturma şansı var onuda tutturamamışlar :cilgin

espri süper.