Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camlardaki buğu sorunu

Özkan
12-02-2012, 12:20
Merhaba arkadaşlar , 2010 model 308'im var fakat aracımda ciddi anlamda buğu sorununu tüm camlarda yaşıyorum.Aracı kullanırkende genelde klima açık ve seviyesi 2 de çalıştırıyorum yinede çözüm bulamadım.Buğu önleyici aldım o da pek bi işe yaramadı.

Dün aracımı yıkadıktan sonra da araçın sol ön camındaki siyah şeridin ordaki beyaz kısımda şöyle bir buhulanma gördüm. http://www.resimyukle.com.tr/view/8168/2012-02-11_15.32_.04_.jpg Bu sırada diğer camlarımda hiç bir şekilde buhu vs yoktu.Nasıl bir çözüm uygulamalıyım ?

kaan__
12-02-2012, 20:07
aracın içinde nemli yada ıslak bi yer varmı..pas pas ların altını falan kontrol edin bence..bi dönem önceki 307imde başıma gelmişti(sürücü tarafında paspasın altı bi dönem nemli hatta ıslak tı...bu sorunu çözünce şase numarasının oradaki buhu kaybolmuştu...

Özkan
12-02-2012, 23:56
bugün camları gazete kağıdı ile bir güzel temizledim pek buğu yapmadı , belkide daha önce bezle sildiğimde nemli kaldığından dolayı olabilir

serdar06
02-04-2012, 15:46
Araç kalorifer sisteminden sıvı kaçırıyorsa bu buğulanma olayı olabiliyor malesef. Daha önceki araçlarımdan birisinde başıma gelmişti. Sıvı seviyesini bir kontrol etmenizde fayda var derim ben. Eğer varsa sağ öndeki yolcu paspasını kaldırıp nemlenme var mı yok mu diye altına bakabilirsiniz.

tarabya100
15-01-2013, 20:38
bir çok kişinin gözardı ettiği basit bir olay: havalandırma sisteminizde yuvarlak şeklinde bir işaret var o basılı olabilirmi ? ona basıldığında araç içerisindeki havayı kullanır ısıtma için , yani dışardan hava almaz içerideki havayı sirküle eder . buda buhar oluşumuna sebep verir..