PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 2.0 hdi-Var mı başka opsiyon :)

dirtyharry
19-02-2012, 12:22
Forumu baya bi gozden geçirdikten sonra konu açmaya karar verdim farklı bolumlere yazmak yerıne tek bır baslıktan takıp etmek daha faydalı olucak benım için
2005 ten beri 407 kullanıyorm ilk serilerinden severek sipariş verdiğimiz aracımızı bugune kadar sorunsuz ve sıkıntısız kullandım gercı yurt dısında işlerim oldugu için çogu zamanda aracım yattı.
bende de 2.0 hdı var baya bı yıl gectı artık bu zamana kadar sorun cıkarmazsada artık yasından dolayı sorun cıkarması an meselesi kı
1- ilk sorum sol tarafa sert bir sekılde (ani) dondurdugumde sankı dısler atıyor yada kayıs kopmus gıbı dıreksıyonu tıtretıyor sureklı olmuyor ama oldugu zamanda dıreksıyondan hıssettırıyor sadece sol tarafa dondurdugumde sag tarafta bir problem yok tanıdıgım ozel servıse goturdum bırsey olmadıgından bahsettı forumda basına gelen varmıdır bu konuda yardımcı olucak

2-gelelim fasulyelerin faydalarına burayı onceden de demıstım galaxie yi ararken bulmustum ilk once karasımsegı arkasından da gumus ok ve f407 yı gorunce arac uzerınde radıkal degısıkler yapmayı hıssettım.benım jantlarım quasar 17 lik acaba 18lık galaxıe takıldıgın arasında cok fark olur mu olmazmı

3-son olarak da 2.0 hdi aracına yazılım uygulaması yaptıran varmı sonucları nasıl oldu

resımlerımıde paylastım degerlı yorumlarınızı beklıyorum :)

s172173174175176

tatoo
19-02-2012, 12:31
aracınız için maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.
sorularınıza geldiğimde de 407 erbabı kişiler muhakkak görünce cevaplayacaklardır yalnız 2.sorunuzda galaxie takıldığında fark olur mu demişsiniz ne açıdan fark olur mu olmaz mı merak ediyorsunuz bunu da belirtirseniz daha doğru bilgiye ulaşıcağınız kanısındayım.yazılım konusunda da sanırım Yasin abi 308'ine uygulattı yazılım birtek onun aracında var diye biliyorum.ama yazılım konusunda aracınızın durumu önemli kaç km de sizin aracınız? çünkü motorun ömrünü kısalttığını görmüştüm yine forumda geçen bir yazıda.
tekrardan hoşgeldiniz diyerekten keyifli forumlar dilerim :)

dirtyharry
19-02-2012, 12:38
tesekkurler hosbulduk tekrardan cumlemıze kazasız belasız surusler olsun
galaxie takıldıgında goruntu olarak cok fark olurmu cunku 17 lıkle 18 lık arasında kı fark nasıl olur galaxie istediğim bir jant
yazılım uygulamasında da arac 100bınde bu zamana kadar servis bakımları zamanında yapıldı turbonun durumuda ıyı

mahmut
19-02-2012, 12:39
oncelıkle aramıza hos geldınız.benım arabada da quasar 17 ınc vardı 18 taktıktan sonra dıreksıyon yumusadı,cekıs arttı,goruntu zaten tartısılmaz.bence olumsuz hıc bır yanı yok zaten taktıktan sonra farkı hemen anlıyorsunuz.bu arada aslanında masallahı var kazasız belasız bınmenız dılegıyle:nazar

tatoo
19-02-2012, 12:42
tesekkurler hosbulduk tekrardan cumlemıze kazasız belasız surusler olsun
galaxie takıldıgında goruntu olarak cok fark olurmu cunku 17 lıkle 18 lık arasında kı fark nasıl olur galaxie istediğim bir jant
yazılım uygulamasında da arac 100bınde bu zamana kadar servis bakımları zamanında yapıldı turbonun durumuda ıyı

17" ile 18" arasında şöyle bir fark oluyor yanılmıyorsam 17" de lastik ve çamurluk arası daha geniş duruyor 18" e nazaran bundan ötürü galaxie daha şık duruyor araçta.. diğer +larını da mahmut bey yazmış zaten :)
chip konusunda Yasin abi doğru bilgi verebileceğinden ben bi yorumda bulunmayayım

dirtyharry
19-02-2012, 12:47
oncelıkle aramıza hos geldınız.benım arabada da quasar 17 ınc vardı 18 taktıktan sonra dıreksıyon yumusadı,cekıs arttı,goruntu zaten tartısılmaz.bence olumsuz hıc bır yanı yok zaten taktıktan sonra farkı hemen anlıyorsunuz.bu arada aslanında masallahı var kazasız belasız bınmenız dılegıyle:nazar

hosbuldkk
galaxielerin goruntusune dıyecek yok dıreksıyonun yumusaması dıkkatımı cektı aracınızın foto varmı burda

mahmut
19-02-2012, 12:53
f407 sayfasında gorebılırsınız resımlerı ben 1 tanesını paylasım.
http://i1080.photobucket.com/albums/j326/mahmuttabak/Fotoraf0591.jpg

dirtyharry
19-02-2012, 12:56
f407 sayfasında gorebılırsınız resımlerı ben 1 tanesını paylasım.
http://i1080.photobucket.com/albums/j326/mahmuttabak/Fotoraf0591.jpg

yenı oldugum tanımadıgım ıcın kusuruma bakmayın f 407
masallah cok ıyı olmus galaxıeler kazasız belasız surusler olsun sanırım aklımda yavas yavas yerlesmeye basladı :)

eyup_31
19-02-2012, 13:03
ahmet abinin karaşimşeğinde de yazılım var ama o 1.6...bu arada hoşgeldiniz keyifli forumlar

BARBAROS61
19-02-2012, 13:45
haoşgeldiniz aracınız için 41 kere maşallah diyelim. jant için belki yay takabilirim dersen 18 al gerisini hiç düşünmeyin

Ahmet Ç.
19-02-2012, 16:16
Dostum aramıza hoşgeldin, öncelikle süper aile ortamındasın bunu bilesin :)
ayrıca benim için 407 dendimi akan sular durur!

+ Arabama 70 binde yazılm yaptırdım ankarada suan arac 101.000 de,
yazılımdandır dediğim hiç bir sıkıntı yasamadım son yasadığım sıkıntı yazılımmıdır dedim ama suan değildir gözüküyor (depollution system faulty bölümünde yazdım)
inanılmaz fark gördüm coğu zaman ayağımı gazdan cekmek zorunda kalıyorum,çekişdir,hızlanmadır zevk ve sanat icra etmek gibi oldu,tüm dostlara şiddetle tavsiye ederim,en güzeli ve matıklısıda yakıt benim değerleri ortalama yakıt değerlerimizden incele suana kadar ulaşan FP da bir 407 yok, sebebi yazılım, zaten bu farkla kendini direk amoti ediyor,benimkisi stage 2 ye giriyor yani karaduman atmıyor denecek kadar az, egzosttan yazılım oduğunu anlamak zor.
kakısda 16" lerle 1.6 125 hp honda civic i geciyordu,şimdi 18" lerle 18" li civici gene geciyor bunu performans anlamında farkı görmen açısından referans yazabilirim.
Yemin ederim dizel aracı olanların neden yazılım yaptırmadığını anlayamıyorum mezaramı gçtürcez bu arabaları,bende arabamı cok seviyorum,yasinde insallah bu konuya bişiler yazar,suana kadar yazılımdan motor arızası veren motorunun ömrünü düşüren görmedim duymadım bilmiyorum,bütün söyleneler düşünce bazında kalıyor kanıt yok.
tüketime belgeli bir örnek vereyim;

Çanakkale - bursa yolu normal kullanım,ortalama hıza dikkat

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/uluda3.jpg

+ 18 Galaxileri taktığımda;
araba konusunu bilen bilmeyen arabaya ilgisi olan olmayan bir sürü arkadas ilk "arabayımı değiştirdin" dediler gercek diyorum bende sasırmıstım.
arabanın görünümünü inanılmaz değiştiriyor. ilk gün havada durdu biraz 4x4 gibi oldu üzüldüm meger amortisörlerden dolayı imiiş 1 gün sonra kendine geldi araba oturdu, bizim kasalar yeni kasalara göre arkası yere daha yakın bi nebze buradan fark yaratabilir. Yol tutus virajda savrulma zaten sıkıntı yoktu şimdi yayıla yayıla gir hiç bir sıkıntı yok hatta şöle bir tecrübem oldu esp nin yandığı bir viraj var orada galaxileri taktığımdan beri uyarı görmedim. birde şöle bir iddam var eger yıllar evvel bu araba galaxieli gelseydi kesinlikle daha fazla satardı.
çekiş azaldı ben diyemem yazılım olduğundan hiç farkedemedim matematiksel olarak mutlaka fark etmiştir ama hiç hissetmedim. arabanın kasasına ağırlığana yakısan uyan denk gelen bir ebat bence ve kesinlikle daha sağlıklı oluyor. ses gürültü olayında ben sıfır fark yasadım belki 407 nin amörtisör yapısından olacak takırtı tukurtu vurma hiç olmadı, 2011 jettaya bindim 17" e cevirmiş bam bam vuruyor arkalar sasırdım kaldım koca vos vos dedim kendi kendime. sadece sunu derim yamalı asfaltta bazen az da olsa ses yapıyor kulağı braz tıröalıyor oda 225 tabanda olması gerekir diyorum.

sonuc olarak 2.0 motorlu bir 407 de galaxieler ve yazılım tadından yenmez gecirdiğiniz zamana yazık bir an evvel receteyi hayata gecirin,bizim 1.6 lara göre daha iyi sonuc alacağınızı düşünüyorum.
niye bu zevkten kedinizi eksik bırakıyorsunuzki "bugün var yarın yok" değilmiyiz...

saygılar ... :)

manzarada su sekilde ayrıca;

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/kasim%202011/IMG_2787.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020181.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020180.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020186.jpg

eyup_31
19-02-2012, 16:28
2,3,4 fotolar galaxie takıldığı gün mü çekildi?

Ahmet Ç.
19-02-2012, 16:30
2,3,4 fotolar galaxie takıldığı gün mü çekildi?

aynen :)

eyup_31
19-02-2012, 16:37
yazında belirttiğin gibi ilk gün biraz havada kalmış gibi ama sahibinden kaynaklanıyor sanırım her türlü 10 numara:havali

TanerHoca
19-02-2012, 17:47
:nazar bu aracın için.

2.0 litre hdi ye değil 18" jant, 19" bile gider.galaxileri hiç düşünmeden tak derim.:havali

ilk soruna gelince böyle birşeyle karşılaşmadığım için birşey diyemeyeceğim.

yazılımla ilgili de bizzat yaptıran cevap vermiş zaten.:)

tatoo
19-02-2012, 21:08
Ahmet abinin yorumdan sonra 407 aldığımızda bende yazılımı düşünmeye başladım :)

dirtyharry
20-02-2012, 09:20
Dostum aramıza hoşgeldin, öncelikle süper aile ortamındasın bunu bilesin :)
ayrıca benim için 407 dendimi akan sular durur!

+ Arabama 70 binde yazılm yaptırdım ankarada suan arac 101.000 de,
yazılımdandır dediğim hiç bir sıkıntı yasamadım son yasadığım sıkıntı yazılımmıdır dedim ama suan değildir gözüküyor (depollution system faulty bölümünde yazdım)
inanılmaz fark gördüm coğu zaman ayağımı gazdan cekmek zorunda kalıyorum,çekişdir,hızlanmadır zevk ve sanat icra etmek gibi oldu,tüm dostlara şiddetle tavsiye ederim,en güzeli ve matıklısıda yakıt benim değerleri ortalama yakıt değerlerimizden incele suana kadar ulaşan FP da bir 407 yok, sebebi yazılım, zaten bu farkla kendini direk amoti ediyor,benimkisi stage 2 ye giriyor yani karaduman atmıyor denecek kadar az, egzosttan yazılım oduğunu anlamak zor.
kakısda 16" lerle 1.6 125 hp honda civic i geciyordu,şimdi 18" lerle 18" li civici gene geciyor bunu performans anlamında farkı görmen açısından referans yazabilirim.
Yemin ederim dizel aracı olanların neden yazılım yaptırmadığını anlayamıyorum mezaramı gçtürcez bu arabaları,bende arabamı cok seviyorum,yasinde insallah bu konuya bişiler yazar,suana kadar yazılımdan motor arızası veren motorunun ömrünü düşüren görmedim duymadım bilmiyorum,bütün söyleneler düşünce bazında kalıyor kanıt yok.
tüketime belgeli bir örnek vereyim;

Çanakkale - bursa yolu normal kullanım,ortalama hıza dikkat

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/uluda3.jpg

+ 18 Galaxileri taktığımda;
araba konusunu bilen bilmeyen arabaya ilgisi olan olmayan bir sürü arkadas ilk "arabayımı değiştirdin" dediler gercek diyorum bende sasırmıstım.
arabanın görünümünü inanılmaz değiştiriyor. ilk gün havada durdu biraz 4x4 gibi oldu üzüldüm meger amortisörlerden dolayı imiiş 1 gün sonra kendine geldi araba oturdu, bizim kasalar yeni kasalara göre arkası yere daha yakın bi nebze buradan fark yaratabilir. Yol tutus virajda savrulma zaten sıkıntı yoktu şimdi yayıla yayıla gir hiç bir sıkıntı yok hatta şöle bir tecrübem oldu esp nin yandığı bir viraj var orada galaxileri taktığımdan beri uyarı görmedim. birde şöle bir iddam var eger yıllar evvel bu araba galaxieli gelseydi kesinlikle daha fazla satardı.
çekiş azaldı ben diyemem yazılım olduğundan hiç farkedemedim matematiksel olarak mutlaka fark etmiştir ama hiç hissetmedim. arabanın kasasına ağırlığana yakısan uyan denk gelen bir ebat bence ve kesinlikle daha sağlıklı oluyor. ses gürültü olayında ben sıfır fark yasadım belki 407 nin amörtisör yapısından olacak takırtı tukurtu vurma hiç olmadı, 2011 jettaya bindim 17" e cevirmiş bam bam vuruyor arkalar sasırdım kaldım koca vos vos dedim kendi kendime. sadece sunu derim yamalı asfaltta bazen az da olsa ses yapıyor kulağı braz tıröalıyor oda 225 tabanda olması gerekir diyorum.

sonuc olarak 2.0 motorlu bir 407 de galaxieler ve yazılım tadından yenmez gecirdiğiniz zamana yazık bir an evvel receteyi hayata gecirin,bizim 1.6 lara göre daha iyi sonuc alacağınızı düşünüyorum.
niye bu zevkten kedinizi eksik bırakıyorsunuzki "bugün var yarın yok" değilmiyiz...

saygılar ... :)

manzarada su sekilde ayrıca;

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/kasim%202011/IMG_2787.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020181.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020180.jpg

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/benim%20galaixeler/P1020186.jpg

aynen katılıyorum sizlere oncelıkle burayı buluo yazdıgım ıcın cok mutluyum ortam ve 407 kullanıcıların cogunluklugu ve aktıflık harıka
oncelıkle yazılımda modul mu kullanıldı yoksa dıre ecu uzerıne mı yazıldı nasıl yaptınıız yakıt tuketımınız harıka sayet benım 10 lt den assagı dusmuyor.yazılımı arastırıyorum bır cok yerde performans dayalı yada yakıt tuketımıne dayalı olarak programlanıyor sızınkı hangısıne gırıyor yazılımdan sonra aldıgınız guc ne kadar oldu son olarakda 30 bın km kullanmıssınız turbonun sesınde bır degısım oldumu

galaxielerde guncel fıyat nasıl oldu almak ıstenıldıgınde nasıl olur

dirtyharry
20-02-2012, 09:22
:gül3: unuttum yazmayı 41 keree masallah karaşimşek için. :nazar :nazar

dirtyharry
20-02-2012, 09:24
:nazar bu aracın için.

2.0 litre hdi ye değil 18" jant, 19" bile gider.galaxileri hiç düşünmeden tak derim.:havali

ilk soruna gelince böyle birşeyle karşılaşmadığım için birşey diyemeyeceğim.

yazılımla ilgili de bizzat yaptıran cevap vermiş zaten.:)

kafama takılan hususlardan bır tanesı o 17 lık var aracın uzerınde zaten 18 lık galaxıe mı yoksa 19 luk baska bır model mı

dirtyharry
20-02-2012, 09:31
haoşgeldiniz aracınız için 41 kere maşallah diyelim. jant için belki yay takabilirim dersen 18 al gerisini hiç düşünmeyin

hosbuldukk 18 lik galaxie yay lazım olur tabı :iyi

Yasin CCK
20-02-2012, 09:38
Tekrar merhabalar,

Galaxie konusunda bana söylenecek birşey kalmamış :) Fark olurmu demişsiniz, inanılmaz bir fark olur, hele ki birde spor yay ile kullanırsanız ;)

Yazılım konusuna bir kaç şey söylemem gerekirse şöyle: 2 yıldır aracımı yazılımlı bir şekilde kullanıyorum şeytan kulağına kurşun bir tek sorun çıkarmadı :nazar Ama yazılımı bilinçli kullanmak gerek, aradaki ciddi güç artışı nedeniyle gaza gelip sürekli dip gaz kullanırsanız yazılımsız araçtada bile motorun ömrü kısa olur :) Ahmet hocamda değinmiş zaten akıllı kullanım sonucunda yazılım size yakıt arttırmak yerine ekonomik bir tüketim ile karşılık verir. Yazılım yaptırmak isterseniz kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından uygulansın. Yazılımdan önce ve sonra dyno verisi verebilcek bir yer olsun mutlaka.

Keyifli sürüşler, keyifli forumlar...

demir_mert
20-02-2012, 10:33
Nacizane tavsiyem, araca uygulanacak olan yazılım çok ağır olmasın. Nasıl derseniz de; mesela 1.6 HDI 110 bg olan bir motordan maksimum 140 - 145 bg seviyelerinde bir güç alabilirsiniz ancak bu güç aracınızın turbo, enjektör ve bilimum yakıt sistemine hatta motora bile zarar verecektir. Aracınız için takribi 130 - 135 bg güç kafidir. Ne motor yorulur ne de kısa vadede porblem çıkarır. Keyifle binersiniz...

TanerHoca
20-02-2012, 10:36
iyi de mert chip yapılacak araç 1.6 değil 2.0 hdi:havali

demir_mert
20-02-2012, 11:13
iyi de mert chip yapılacak araç 1.6 değil 2.0 hdi:havali

Kusura bakmayın, farketmemişim. Avare avare yazıyorum bende :)

Ama genel anlamda demek istediğim şey aynı. Çok kaba bir hesapla 136 bg X %30 = 40,8 bg. 136 + 40,8 = 176,80 bg civarında max güç elde edilebilir. Aslında daha fazlası da elde edilebilir ancak o da aşırının aşırısı olur. 2.0 HDI araçta alınabilecek optimum güç 160 - 165 bg civarındadır. Uzun sürede keyifle binilir...

Yasin CCK
20-02-2012, 11:22
Mert'in anlatmak istediğini teknik tabirle anlatayım;

Yazılımların versiyonları vardır: Stage1, Stage2, Stage3, Stage... 1 soft, 3 ve üzeri hard bir yazılımdır. Yani motorun bütün gücünü en üst limitlerinde kullanılmak üzere yazılım yapılır ve tabiki bu doğal olarak motoru daha fazla yorar. Zaten bilinçi bir yazılım uygulayıcısı günlük araç kullanımına bu güçlü yazılımları uygulamaz talep üzerine yapar sadece. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda Stage2 kullanışlı bir yazılımdır.

İsimlere takılmadan şöylede düşünebilirsiniz % 20 güç artışı bir yazılımda alınabilcek verimli artıştır. Bunun çok üzerini söyleyen doğru söylemez, yapsa bilede sağlıklı olmaz.

demir_mert
20-02-2012, 11:29
Mert'in anlatmak istediğini teknik tabirle anlatayım;

Yazılımların versiyonları vardır: Stage1, Stage2, Stage3, Stage... 1 soft, 3 ve üzeri hard bir yazılımdır. Yani motorun bütün gücünü en üst limitlerinde kullanılmak üzere yazılım yapılır ve tabiki bu doğal olarak motoru daha fazla yorar. Zaten bilinçi bir yazılım uygulayıcısı günlük araç kullanımına bu güçlü yazılımları uygulamaz talep üzerine yapar sadece. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda Stage2 kullanışlı bir yazılımdır.

İsimlere takılmadan şöylede düşünebilirsiniz % 20 güç artışı bir yazılımda alınabilcek verimli artıştır. Bunun çok üzerini söyleyen doğru söylemez, yapsa bilede sağlıklı olmaz.

Teknik açıklama için teşekkür ederim. Farklı dili konuşup aynı şeyleri söylüyoruz :D

dirtyharry
20-02-2012, 11:42
mert ve yasın arkadasımı tessekkur edıyorum acıklamaları için
165 bg bı guc yapıldıgında sıkıntısız bınebılırım pekı soyle bır sey yapabılırmıyım dırek gt lıne dakı yazılım ve beynı dırek benım arabaya uygulama sansım varmı olabılırmı oyle bır durum

demir_mert
20-02-2012, 11:46
165 bg bı guc yapıldıgında sıkıntısız bınebılırım pekı soyle bır sey yapabılırmıyım dırek gt lıne dakı yazılım ve beynı dırek benım arabaya uygulama sansım varmı olabılırmı oyle bır durum

Sıkıntısız binebilmeniz için önce aracınızın mekanik kondisyonunun iyi olması gerekir. Turbo, enjektör, yakıt pompası vs.. gibi parçala standardından fazla yük bineceği için bu parçaların sağlıklı olarak çalışması gerekmektedir. Aracınızda mekanik olarak herhangi bir sıkıntı yok ise yazılımın herhangi bir sıkıntı doğurmayacağı kanaatindeyim...

GT Line'daki yazılımı kopyalama işine gelince, olma ihtimali son derece düşük. Kullanılan enjektörlerin markası bile farklı olsa yazılım entegrasyonunda sorun çıkma ihtimali yüksek. Hem beyin vs... ne gerek var bunlarla uğraşmaya canım. 600 - 700 TL gibi bir rakama güçlü bir aracınız olacak, gerisi fuzuli masraf...

Yasin CCK
20-02-2012, 11:48

Bu iş sadece beyinle bitmiyorki hocam, olabilceğini sanmıyorum.

Ayrıca parça ile ile uğraşmaya gerek yok, birkaç KB'lık küçük bir yazılım çok büyük verim sağlıyor mrek etmeyin ;)

Ahmet Ç.
20-02-2012, 14:08
aynen katılıyorum sizlere oncelıkle burayı buluo yazdıgım ıcın cok mutluyum ortam ve 407 kullanıcıların cogunluklugu ve aktıflık harıka
oncelıkle yazılımda modul mu kullanıldı yoksa dıre ecu uzerıne mı yazıldı nasıl yaptınıız yakıt tuketımınız harıka sayet benım 10 lt den assagı dusmuyor.yazılımı arastırıyorum bır cok yerde performans dayalı yada yakıt tuketımıne dayalı olarak programlanıyor sızınkı hangısıne gırıyor yazılımdan sonra aldıgınız guc ne kadar oldu son olarakda 30 bın km kullanmıssınız turbonun sesınde bır degısım oldumu

galaxielerde guncel fıyat nasıl oldu almak ıstenıldıgınde nasıl olur

Sevgili Dostum,
1- Benim yazılım stage 2, dyno konusunda ben sağlıklı sonuc alamadım ama arac 130-135 beygir aralığındadır %20,açıkcası ben yasinin de deği gibi çok zorlamadım, cok üst seviyede istemedim.
1. vitesden 2. vitese aldığınızda arabanın 3 bin devre kadar olan yığılma durumu çözülsün diğer vites oranları zaten düzelir diyerek talebde bulundum zaten cok nadir dip gazda kullanırım son sütaim 5 km kadar arttı,düzde en fazla suana kadar 205 civarı bir kere deneme amaçlı gördüm.
2- Ben ankarada yaptırdım yazılımı,laptop u ile bağlanıp ecu üzerine yazılım yazdı çok referansı var sorusturursun birde istanbulda gazihan usta var. ama bana isteklerimi sorulduğunda ona göre kişiye göre yazılım hazırladı. http://www.artituning.com/ incelersiniz. Ustam cok ilgilendi ayrıca bir yıl garantisi var,iptalde olursa istemezseniz orjinal yazılımı geri yüklüyor paranızı da iade ediyor cemal usta.
3- benimkisi eşit ne performans ne az yakıt tüketimi ikiside mevcut :) değerlerde ortada. ama yakıttan inanılmaz memnunum.
4- Galaxiler 18", toplam hersey dahil suan 1.000-1.100 aralığında bence 18" idealdir ama takdir sizin. En güncel bilgiyi Barborosdan alabilirsin dün kendisi sipariş gecti 407 sine :)
5-yakıt konusunda daha evvel paylaştığım foto için (3.8 ort.) gazı ayağından cekmiştir,90 la gitmiştir odur budur diye yorum yapabilirsiniz ama esas iş sehir içinde belli olur denirse aşağıdaki resme bakmanızı rica ederim;
- Jantlar 18" galaxie
- kıs sartlarında,sıcaklık belli,
- ortalama hıza dikkat 18 km
- Bu arac 1.500 küsür kilo
- 7.2lt X 3.82krs mazotun litresi = 0.275 krs km de sehir içi yapar, nasıl yazılım yaptırmaz, nasıl 407 ye binmez ve son olarak tercihiz nasıl PEUGEOT olmaz :) :)

http://i1082.photobucket.com/albums/j376/ahmetcelik1/407yakt.jpg

sevgiler ... :)

TanerHoca
20-02-2012, 14:15
Sevgili Dostum,
4- Galaxiler 18", toplam hersey dahil suan 1.000-1.100 aralığında bence 18" idealdir ama takdir sizin. En güncel bilgiyi Barborosdan alabilirsin dün kendisi sipariş gecti 407 sine :)

nasıl yani; etoilden vaz mı geçti.???

Ahmet Ç.
20-02-2012, 14:18
nasıl yani; etoilden vaz mı geçti.???

aradı ama iptal edip 18 e dönmediler,suan 17 de kaldı ama tüm rakam detayını biliyorya o sebeple ondan bahsettim

TanerHoca
20-02-2012, 16:36
aradı ama iptal edip 18 e dönmediler,suan 17 de kaldı ama tüm rakam detayını biliyorya o sebeple ondan bahsettim

öyle mi, yoksa dalgınlıkla sürprizi bozdun da durumu kurtarmaya mı çalışıyorsun:gül6:

mahmut
20-02-2012, 17:57
öyle mi, yoksa dalgınlıkla sürprizi bozdun da durumu kurtarmaya mı çalışıyorsun:gül6:

helal ahmet abıme:gül5::gül5:

Hasan_33
20-02-2012, 18:20
Gitti caaanim süpriz :gül5:

dirtyharry
20-02-2012, 18:47
Ben uzak kaldim ama. Etoil. ???

Hasan_33
20-02-2012, 19:01
Ben uzak kaldim ama. Etoil. ???

Etoile 17'' dir. 18 inclik Galaxie jantin 17 Inc versiyonu.

BARBAROS61
20-02-2012, 19:16
etoilite in galaxie out herkesi 17 ye davet ediyorum:)

tatoo
20-02-2012, 19:18
etoilite in galaxie out herkesi 17 ye davet ediyorum:)

yapma abi bak birazdan galaxie ciler gelir kavga çıkmasın:gül5:

dirtyharry
20-02-2012, 22:08
tercihim galaxie den yana :havali barbaros 17 lıkmı alındı

Ekrem Sezer
20-02-2012, 23:17
ahmet bey aracın en yakın dönemde çekilmiş yandan bir resmini görebilirmiyim ? gerçekten leylek gii durmuyorsa bende 407 me galaxie taktıracagım. size facebooktan bir mesaj atmıstım ama dönmediniz. birde galaxie üstüne yay takılsa nasıl olur ? ailemle seyahat ettiğim durumlar oluyor. araçta 300 kilo insan ve 100 kilo da bagajı doldurdugum oluyor. var mı tavsiyeniz .

eyup_31
21-02-2012, 00:54
ahmet bey aracın en yakın dönemde çekilmiş yandan bir resmini görebilirmiyim ? gerçekten leylek gii durmuyorsa bende 407 me galaxie taktıracagım. size facebooktan bir mesaj atmıstım ama dönmediniz. birde galaxie üstüne yay takılsa nasıl olur ? ailemle seyahat ettiğim durumlar oluyor. araçta 300 kilo insan ve 100 kilo da bagajı doldurdugum oluyor. var mı tavsiyeniz .

f407 yi incele derim sorularına cevap bulursun

Ahmet Ç.
21-02-2012, 00:59

f407,aynen :)

ati446
28-02-2012, 23:22
1- ilk sorum sol tarafa sert bir sekılde (ani) dondurdugumde sankı dısler atıyor yada kayıs kopmus gıbı dıreksıyonu tıtretıyor sureklı olmuyor ama oldugu zamanda dıreksıyondan hıssettırıyor sadece sol tarafa dondurdugumde sag tarafta bir problem yok tanıdıgım ozel servıse goturdum bırsey olmadıgından bahsettı forumda basına gelen varmıdır.

merhaba hoşgeldiniz. geçen aracımın bakımını yaptırırken 2007-407 sw kullanıcısının birebir aynı sıkıntısının olduğunu gördüm. usta uzunca inceledi baktı, denedi, rotiller iyi ama yinede rotil sorunu olabilir dedi, direksiyon tam çevrilince tak diye ses geliyormuş ama herzaman olmadığından, doğal olarak ustanında yanında olmadığından TAM teşhis konulamadı. bir ara sorarım yine

dirtyharry
29-02-2012, 09:28
1- ilk sorum sol tarafa sert bir sekılde (ani) dondurdugumde sankı dısler atıyor yada kayıs kopmus gıbı dıreksıyonu tıtretıyor sureklı olmuyor ama oldugu zamanda dıreksıyondan hıssettırıyor sadece sol tarafa dondurdugumde sag tarafta bir problem yok tanıdıgım ozel servıse goturdum bırsey olmadıgından bahsettı forumda basına gelen varmıdır.

merhaba hoşgeldiniz. geçen aracımın bakımını yaptırırken 2007-407 sw kullanıcısının birebir aynı sıkıntısının olduğunu gördüm. usta uzunca inceledi baktı, denedi, rotiller iyi ama yinede rotil sorunu olabilir dedi, direksiyon tam çevrilince tak diye ses geliyormuş ama herzaman olmadığından, doğal olarak ustanında yanında olmadığından TAM teşhis konulamadı. bir ara sorarım yine

hoşbulduk tekrardan
oncekı bakımında rotıllerı degıstırmıstım 5 ay oldu olmadı
zaten bugunde aynı sıkıntıyı yaptı sola cevırıken dıreksıyonu sankı lastık bosa donerken dıreksıyonu cevırmenız fayda etmez ya onun gıbı oldu
canıma tak ettı sanayıdende gecıyordum peugeot logolu bır fırmaya gırdım ustaya gosterdım eger sıkıntılı bır durum varsa bugun ıcın kullanmıycaktım ustada baktı lıfe kaldırdı dedı bır sey yok ??? kafam karıstı
artık hafta ıcınde ayarlayıp kendı servısıme goturecem bakalım orası ne dıyecek enteresan bır durum aslında

dirtyharry
12-05-2012, 11:50
bayadır bişey paylaşmamışım güncel olması adına bi kac resim paylasiyim

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/_MG_0696.jpg

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/_MG_0657.jpg

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/_MG_0700.jpg

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/Untitled-1.jpg

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/_MG_0721.jpg

Ahmet Ç.
12-05-2012, 12:05
masallah :)
su jbl sistem çok iyi gercekten bende cd changer var ama birde bu bass olayı olsa süper olurmus

tatoo
12-05-2012, 12:09
maşallah ya bu aslanı ben ilk defa görüyorum harikaymış :nazar

TanerHoca
12-05-2012, 16:06
fotoları paylaşarak ne iyi ettiniz.bu tarz paylaşımlar 407 sevdamızı ateşliyor.:havali

dirtyharry
12-05-2012, 16:45
fotoları paylaşarak ne iyi ettiniz.bu tarz paylaşımlar 407 sevdamızı ateşliyor.:havali

Her daim 407:keyifli

dirtyharry
12-05-2012, 16:48
masallah :)
su jbl sistem çok iyi gercekten bende cd changer var ama birde bu bass olayı olsa süper olurmus

Tesekurlr.Basaili bi sistem tatmin ediyor ses

Ömer Gedik
12-05-2012, 16:48
Araç diri duruyor maşallah, herhalde eşi de zor bulunur. Executive Premium Alüminyum Gri içi Bej Deri :) Birde JBL li :) Özel sipariş gib birşey...

dirtyharry
12-05-2012, 16:50

Tesekurler hepimizin araclari icin :nazar

dirtyharry
12-05-2012, 16:50

Tesekurler hepimizin araclari icin :nazar

mahmut
12-05-2012, 22:34
407 nin her hali güzel,içim acıldı masallah aslana:nazar

dirtyharry
12-05-2012, 23:43
Araç diri duruyor maşallah, herhalde eşi de zor bulunur. Executive Premium Alüminyum Gri içi Bej Deri :) Birde JBL li :) Özel sipariş gib birşey...

araç diri duruyo da iyi bir ustayla detaling zamanı hani gelmedi değil ;) ön siparişle getittirmiştik aracı

Yasin CCK
12-05-2012, 23:45
Gerçekten çok özel bir araç :iyi

Eminim kıymetini biliyorsunuzdur. Maşallah :nazar Kazasız belasız...

ozgur_106
12-05-2012, 23:53
Ahmet abi araban çok hoş 1 tek eksiği var bana göre

Ön Tampon LİP

Ön taraf biraz yukard duruyor LİP ile çok hoş görüntü olurdu yan profilden bariz belli LİP olsa daha hoş olurmuş

Yinede MAŞALLAHı var :)

dirtyharry
12-05-2012, 23:56
kıymetini bilmesem bu zamana kadar çoktan elden çıkarmıştım ıkı kez satmaktan son anda vazgectım bilmiyorum nereye kadar gıdecek boyle :cilgin

dirtyharry
13-05-2012, 00:03
Ahmet abi araban çok hoş 1 tek eksiği var bana göre

Ön Tampon LİP

Ön taraf biraz yukard duruyor LİP ile çok hoş görüntü olurdu yan profilden bariz belli LİP olsa daha hoş olurmuş

Yinede MAŞALLAHı var :)

tesekkurler
aslında arac uzerınde gelen orjinal yanı altındakı plastık parca daha kalındı ama talıhsızlık otoyolda lastıgın uzerınden gectım orjınal olan kırıldı resmı servıstede sımdıkı uzerınde olanı taktılar oldugu bıle bellı degıl tabı bi lıp calışmasıda çok daha hos durur du

BARBAROS61
13-05-2012, 13:49
aracına benden de kocaman maşallah

araç diri duruyo da iyi bir ustayla detaling zamanı hani gelmedi değil ;)

aynen katılıyorum.

Ekrem Sezer
01-06-2012, 21:42
araç sahibindende satılık sanırım. babamın sağlık problemi olmasaydı atlamıstım anında. Düz araba kullanmaktan sıkıldım hemde aracınız cok hoş gözüküyor. Nazar değmesin maşallah.

dirtyharry
03-06-2012, 17:53
tesekkurler ekrem
evet bazı durumlardan dolayı satısa cıkardık hayırlısı artık.babanızada cok gecmıs olsun

Abdullah
04-06-2012, 09:53
tesekkurler ekrem
evet bazı durumlardan dolayı satısa cıkardık hayırlısı artık.babanızada cok gecmıs olsun

ilan forumda var mı? Göremedim isterseniz foruma koyun isteyen arkadaşlar vardı.

dirtyharry
04-06-2012, 21:20
tamamdır ekliyorum foruma şimdi

dirtyharry
08-08-2012, 14:58
baya bi zaman geçmiş yazmayalı en son satılık ilanında kalmısım hala aracım satılıktır bir güncelliyim istedim
bu arada aracın 110bin bakımını yaptım servis olarak ilk defa özel servise götürdüm değiştirdikleri parcalar orjınal kendim teyid ettim butun filitreler(mazot filitresi de içinde)ve 5*30 yag total hepsıne 250 tl verdim resmi servisin yarı fıyatına denk geldı agır bakımların dısında yag filitreyı bundan sonra ozel servıste degıstırmeye karar verdım.
sonaxta iç-dış temizliğini 350 tl den anlastım sonax premium vaktım olmadıgı ıcın önce için yaptırdım dısınıda artık bu ay ıcınde yaptıracam resımlerde oncesı ve sonrası var baya bı kırlenmıs aracım

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/44-1.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/456.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/fotograf2.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/fotograf5.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/fotograf8888.jpg

temizlikten sonra

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/fotograf888.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/fotograf78.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/fotograf88.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/fotograf7.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/45677.jpg

γuяdaeя
08-08-2012, 21:59
Arslanın içi pırıl pırıl olmuş, güle güle kullanın :nazar

Yasin CCK
08-08-2012, 22:03
Bu gibi işlemlerden sonra aracın gerçekten kirli olduğunu anlıyoruz :D

Maşallah :nazar

TanerHoca
09-08-2012, 08:55
araç satışta diyorsun ama ben yine de güle güle kirlet diyeyim :)

ramazan aksesuarı da güzel olmuş :D

Abdullah
09-08-2012, 10:49
maşallah aslan çok güzel görünüyor. Ama sen forumu bayağı boşlamışsın daha sık görmek isteriz seni.

Ömer Gedik
09-08-2012, 11:00
Pide güzelmiş :)

dirtyharry
09-08-2012, 13:56
Arslanın içi pırıl pırıl olmuş, güle güle kullanın :nazar

teşekkürler kirden koltuklarımın rengini unutmusun :)

Bu gibi işlemlerden sonra aracın gerçekten kirli olduğunu anlıyoruz :D

Maşallah :nazar

evet aracim baya baya kirlilikte son noktaymıs bu işlemi düzenli olarak yapmakta fayda var

dirtyharry
09-08-2012, 14:01
araç satışta diyorsun ama ben yine de güle güle kirlet diyeyim :)

ramazan aksesuarı da güzel olmuş :D

hocam ben zor satacam aracı heralde müşteri beğenmiyorum bi türlü :) satana kadar bir detaylı temizlik daha yaptırırım.bu yüzden güle güle kirletebilirim...

dirtyharry
09-08-2012, 14:04
maşallah aslan çok güzel görünüyor. Ama sen forumu bayağı boşlamışsın daha sık görmek isteriz seni.

tesekkurler.bu ara işlerden dolayı giremedim siteye ama boş vaktim olduğu zaman nete girdiğimde alışkanlık siteye direk giriyorum :)

dirtyharry
09-08-2012, 14:04
Pide güzelmiş :)

pidemiii :kac

Ekrem Sezer
31-08-2012, 18:42
Abi arabayı satılıga cıkardım bakalım kısmet olursa senin arabayı görmeye gelicem. Satayımda hele =)

dirtyharry
01-09-2012, 14:34
Hayirlisi kardesim beklerim her daim kismetse olur insallah

efekaancan
26-09-2012, 17:27
Allah kazasız belasız ve masrafsız kulanmayı nasip etsin

dirtyharry
27-09-2012, 08:10
tesekkurler cümlemize nasip etsin

dirtyharry
05-11-2012, 12:17
Çarşamba buluşmalarına gelip ilk orada göstermek isterdim ama işlerimden dolayı bi ayarlayamadım :kafa artık buraya yazmak kısmet oldu. :havali
Bir ay önce 18 galaxy jantları ve pirelli zero nero lastiklerini takdırdım.
Genelde forumda bu jantlar için farklı ölçüler kullanıldı benim kullandığım ölçü 235/45/18
1,6 motor da cekıste ve direksiyonda nasıl etkı eder bılmıyorum ama 2,0 a alacak arkadaslar kesılıkle bu ebatlarda alınması gerekır eskısınden hiçbir fark yok.235/45/18 ebatın lastık capı bir önceki jantı olan quasar 215/55/17 ile aynı oldugu için dolayısıyla camurluk arası boslukta eskısıyle aynı kalıyor.
lastıkleri 2000 km dır kullanıyorum bu lastıklerın ıslak performansı ve sessızlıgı çok iyi.pirellilerde sıkıntı sertlesme cabuk oluyor bakalım bu nero da nasıl olucak ılerleyen zamanlarda kendini gösterir artık.

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0418.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0419.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0420.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0422.jpg

TanerHoca
05-11-2012, 12:26
ilk hayırlı olsun da benden gelsin. :nazar
bu arada senin de yazdığın gibi bir çarşamba canlı görmek isteriz aracı. ;)

dirtyharry
05-11-2012, 12:28
ilk hayırlı olsun da benden gelsin. :nazar
bu arada senin de yazdığın gibi bir çarşamba canlı görmek isteriz aracı. ;)

tesekkurler hocam inşallah gelmeye çalışacağım

Yasin CCK
05-11-2012, 12:39
Hayırlı olsun. Kaldırımlara yanaşırken dikkat ;)

dirtyharry
05-11-2012, 12:44
tesekkurler yasin dikkat etmez olurmuyum :iyi

Abdullah
05-11-2012, 12:51
Maşallah aslan şimdi daha da yakışıklı güle güle kullan.

eyup_31
05-11-2012, 13:38
Hayırlı olsun

Hasan_33
05-11-2012, 18:21
hayirli olsun güle güle kullanin. Benim Galaxilerin üzerinde de 235/45/18 var, bu orjinal ölcü.

mahmut
06-11-2012, 00:17
coskun hayırlı olsun aslan şimdi kendini bulmus kazasız belasız kullan kardes:nazar

dirtyharry
06-11-2012, 09:17
Hayırlı olsun

tesekkurler

hayirli olsun güle güle kullanin. Benim Galaxilerin üzerinde de 235/45/18 var, bu orjinal ölcü.

tesekkurler biliyorum zaten orjınalden sasmamak gerek

coskun hayırlı olsun aslan şimdi kendini bulmus kazasız belasız kullan kardes:nazar

tesekkurler mahmut daha eksıkler var bılıyosun :D cumlemızın aracları kazasız belasız olsun

sessizgece
06-11-2012, 09:25
hayırlı olsun.

dirtyharry
20-02-2013, 14:36
Geçen haftaki buluşmada Ömer'in motoru incelemesi sonucu motorda yağ kaçağı tespit etti(Ömer'e teşekkür ediyorum bu arada) ister istemez can sıkan bir durum olduğu için servise gittim.Yağ kaçıran parçanın ismi Birleşik Hava dozlayıcısı bu parça zamanını doldurduğu ve içindeki plastikler özelliğini kaybettiği için giriş yerlerinden yağ kaçırmaya başlamış.Eski ve yeni parçayı fotoğrafladım.Fotoğraflarda görüldüğü gibi yeşil parça sıkıntılı ama bu yeşil parçayı tek olarak alamadığınız için komple parçayı değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.Servise gittiğimde ben çok hastaydım vakit kaybetmemek için değiştitdirdim parçayı. Belki sanayide bu yeşil parçayı temin edilip yada uydurulup daha ucuz yollu çözülebilirdi .Çünkü eski parça yeşil alanın dışında yeni gibiydi.

yağ kaçağın olduğu ve aktığı yer
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0582_zps05a9f71b.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0583_zpsbda777f1.jpg

paçanın yeri
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0584_zpsc1d5cfcb.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0585_zpsc6be90d6.jpg

eski parça

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0586_zps37da8f1b.jpg

yeni parça

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0588_zpsc8543c9d.jpg

parça kodu

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0592_zpsae608a2a.jpg

TanerHoca
20-02-2013, 23:50
pahalıya malolan ama faydalı bir paylaşım olmuş. :)

Ömer Gedik
21-02-2013, 00:25
Hadi hayırlı olsun. :iyi

TanerHoca
02-03-2013, 01:47
coşkun neredesin? :)

dirtyharry
03-03-2013, 12:41
geldimm :superman

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0607_zps08852865.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0606_zpse291de45.jpg
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/IMG_0608_zpse5ffeb61.jpg

TanerHoca
03-03-2013, 12:45
hah şöyle! :)

aslanın da maşallahı var :nazar

Ömer Gedik
03-03-2013, 13:11
2.0 iyidir :iyi

mahmut
03-03-2013, 18:24
masallah masallah gümüs renkte bir baska güzel oluyor:nazar

TanerHoca
04-03-2013, 00:26
coşkun bir de buluşmalarda konuştuğumuz şeyleri yaparsan tadından yenmez. ;)

dirtyharry
04-03-2013, 00:41
Ne konustuysak hocam sirasiyla yapilacaktir
Cok yakinda :)

TanerHoca
12-03-2013, 09:34
çıtalaaar!:yahoo

Ekrem Sezer
13-03-2013, 18:40
boyandı mı :)

Ömer Gedik
13-03-2013, 19:17
Ne konustuysak hocam sirasiyla yapilacaktir
Cok yakinda :)

Yaptırmasan iyiydi.

dirtyharry
14-03-2013, 00:01
Aslında bu hafta yaptıracaktım yogunluktan gidemedim haftaya kaldı artık bu da iyi olmadı baskılar arttı :fiuw

TanerHoca
03-05-2013, 19:21
çıtalaaar!:yahoo

bekliyoruz bakalım.:kahve

dirtyharry
03-05-2013, 19:54
Sadece citalarmi niyeti cok fena bozdum hocam cok az kaldi

TanerHoca
03-05-2013, 20:03
hadi bakalım.bazı duyumlar aldım zaten :fiuw

abugraok
12-05-2013, 13:04
Selamlar,
Uzun zamandır yazmıyordum arkadaşlar kusura bakmayın lütfen.
Bu arada aracınız gerçekten çok harika gözüküyor, özellikle iç rengine bayıldım. Bir de SR olsaymış MİS olacakmış ama bu haliyle bile çok çok iyi, nazar değmesin.
Aracınızı satıyordunuz? Ben takip ettim forumu ama gözümden kaçtı sanırım, satmaktan vaz mı geçtiniz?
1.6 manuel aracımı sattığım için 2.0 Premium arıyordum. Belki aklınızı çelerim ne dersiniz :)
Sevgiler
Buğra

dirtyharry
12-05-2013, 22:31
teşekkurler aracım için
burada seni görmek çok güzel devamlılıgını dılerım buğra
su an için çok zor aklımı çelmen baya bi masraf hazırlığındayım herşeyide tamamladım sanırım bıtınce zaten buradan paylaşıcam :)
bu arada eksık olarak SR yı anlamadım ?

TanerHoca
13-05-2013, 08:30
bu arada eksık olarak SR yı anlamadım ?

sunroof olmasın sakın. ;)

dirtyharry
13-05-2013, 11:27
sunroof var hocam baska bırseyden bahsediyor arkadas sanırsam :anlamadim

TanerHoca
13-05-2013, 12:48
sunroof var hocam baska bırseyden bahsediyor arkadas sanırsam :anlamadim

o zaman ben de sorayım: SR ne ???

abugraok
13-05-2013, 16:35
SR yi buradan cevaplayayım arkadaşlar.
Bu arada bana aracını satmadığın için ben de gittim araç aldım :)
Şaka bir yana tabi...SR Taner Hocamın da tahmin ettiği üzere Sunroof demek. Sanırım imzamda yazıyordu, dirtyharry beni uyarınca farkettim. En azından biz Otomotiv sektöründekiler bu anlamda kullanıyoruz, farklı bir anlamı varsa bilemiyorum, öğrenmek isterim ama.

dirtyharry
14-05-2013, 16:48
Bu arada atladık yeni aracın hayırlı olsun konusu varmıydı ben göremedim

abugraok
14-05-2013, 17:16
Bu arada atladık yeni aracın hayırlı olsun konusu varmıydı ben göremedim
Çok teşekkür ederim, umarım güzel günlerde kullanırım, son derece memnunum arabamdan, daha iyileri hepinizin olsun :)
Konusunu açmadım, açmayı da düşünmüyorum çünkü bazı kişilere anlamsız gelse de ben nazara acayip inanırım :D Bu yüzden inşallah önümüzdeki buluşma değil ama ondan sonrasında yüz yüze görüşme fırsatımız olur ve de araçlarımızı kritik ederiz.

dirtyharry
23-05-2013, 23:39
şimdilik tek fotograf.. işlem tamamdır.. bütün fonksiyonları calıstırdık... park sensorun goruntusu de dahıl
yapımda emegı gecenlerı ve yapım asamalarını daha detaylı fotografları ıle yazıcam

http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/foto11F0raf_zps11b85f76.jpg (http://s1050.photobucket.com/user/dirtyharry34/media/foto11F0raf_zps11b85f76.jpg.html)

baturalpm
23-05-2013, 23:49
hayırlı olsun :) görüntü şahane. maliyet hakkında bilgi verebilirmisin? :)

Ömer Gedik
24-05-2013, 00:01
Hayırlı Uğurlu olsun. Radyo ile ekran arası çok mu boş kalmış. :S

gonsales
24-05-2013, 00:29
http://i1050.photobucket.com/albums/s402/dirtyharry34/foto11F0raf_zps11b85f76.jpg (http://s1050.photobucket.com/user/dirtyharry34/media/foto11F0raf_zps11b85f76.jpg.html)

süper olmuş güle güle kullan ve tadını çıkarrr :gül4:

dirtyharry
24-05-2013, 06:06
hayırlı olsun :) görüntü şahane. maliyet hakkında bilgi verebilirmisin? :)

tesekkurler... detaylı bılgılerı ve malıyetlerı ayrı bı konu baslıgında yazıcam cunku bu noktaya gelene kadar bıldıgınız cıle cektım :gül4:

Hayırlı Uğurlu olsun. Radyo ile ekran arası çok mu boş kalmış. :S

Eyvallah Ömerım senın katkılarında cok buyuk.. gözünden birsey kacmıyor valla evet arası bosluk teybın kafasıyla oynamıslar o yuzden oturmuyor tam cozemedık ama bugun yenı tırnak ıle cozucez bıde bu fanlar araba kapalıyken bıle calısıyor hepsını ıptal edıcem

dirtyharry
24-05-2013, 06:08
süper olmuş güle güle kullan ve tadını çıkarrr :gül4:

tesekkurler aynen dediğiniz gibi görüntü cok guzel sıra sizde artık montajını ıkı dakkaya hallederız baya bı deneyım yaptım

TanerHoca
24-05-2013, 07:51
çok güzel.bayağı sıkıntı çektin ama sonuç değmiş.
güle güle kullan. :iyi

Can ÖNEL
24-05-2013, 07:56
Çok yakışmış, Güle güle kullanın. Orijinal duruyor. :iyi

dirtyharry
24-05-2013, 08:00
Tesekkurler hocam Sonuc degdi cok sukur ama hala eksik var

dirtyharry
24-05-2013, 08:01
Çok yakışmış, Güle güle kullanın. Orijinal duruyor. :iyi

Tesekkurler Urun orjinal oem parca peugeot rt3

orhun57
24-05-2013, 10:52
Oooo hayırlı olsun Coşkun abi çok güzel olmuş :nazar güle güle kullan :)

dirtyharry
24-05-2013, 10:59
Tesekkurler orhunum sagolasin

Bekir
24-05-2013, 11:14
Coşkun çok şık olmuş ben çok beğendim umarım sorunsuz ve keyifle kullanırsın..

Ömer Gedik
24-05-2013, 11:43
Fanları iptal edersen başın ağrıyabilir. Ekonomi Moda geçince kapanıyorsa bırak dursun.

HamzaHakkı
24-05-2013, 11:44
Çok güzel olmuş, güle güle kullanın.

parkmen
24-05-2013, 12:09
Ağız tadıyla kullanmak nasip olur inşallah Coşkun çok güzel görünüyor. Maşallah

BERKMAN
24-05-2013, 13:09
Coşkun abiii mükemmel olmuş :D Ben tahmin etmiştim ama ya :D Güle güle kullan abi :)

dirtyharry
24-05-2013, 20:02
Coşkun çok şık olmuş ben çok beğendim umarım sorunsuz ve keyifle kullanırsın..

tesekkurler abi inşallah sorunsuz bir sekılde devam ederız.

Fanları iptal edersen başın ağrıyabilir. Ekonomi Moda geçince kapanıyorsa bırak dursun.

ekonomi moda kadar calıstırıyor fanları bugun cok sıcaktı bırazda uzun surelı teybi kullanınca ılk sıcaklık belırtılerını kapanıp acılarak gosterdı :korku3

Çok güzel olmuş, güle güle kullanın.

tesekkurler..

dirtyharry
24-05-2013, 20:05
Ağız tadıyla kullanmak nasip olur inşallah Coşkun çok güzel görünüyor. Maşallah

abi çok sagolasın goruntu harıka oldu sureklı ekranda bırseyler yapma geregı duyuyosunuz gece oldumu da ambıans ayrı bı olay

Coşkun abiii mükemmel olmuş :D Ben tahmin etmiştim ama ya :D Güle güle kullan abi :)

eyvallah berkmanım sagolasın artık sende bırseyler yapman lazım

sessizgece
24-05-2013, 20:11
hayırlı olsun. Çok güzel olmuş. Bir de gece görüntüsü verebilir misin? eminim süper gözüküyordur

dirtyharry
24-05-2013, 20:16
tesekkurler işlerimin yogunlugundan detaylı fotografları aktaramadım hepsını en kısa zamanda haledıcem

ttg55
24-05-2013, 21:00
Hayırlı olsun...çok güzel olmuş..iyi günlerde kullanın

mahmut
24-05-2013, 23:36
coskun hayırlı olsun bende cok begendim carsamba yakından görürüz,kazasız belasız kullan:nazar

TanerHoca
25-05-2013, 20:21
çoşkun şu sistemi canlı görmek için sabırsızlanıyorum valla.
bir akşam buluşup yazlık sinema tadında film izleyelim çekirdek eşliğinde :D

Ekrem Sezer
25-05-2013, 20:48
hayırlı ugurlu olsun çok yakışmış. Sahibindende birisi satıyordu 500 liraya güvenip alamamıştım. o cihaz mı acaba ?

dirtyharry
25-05-2013, 23:05
çoşkun şu sistemi canlı görmek için sabırsızlanıyorum valla.
bir akşam buluşup yazlık sinema tadında film izleyelim çekirdek eşliğinde :D

hocam ufak tefek puruzle var onlarıda halledeyım carsambadan once gorusuruz hocam film tadında :keyifli

hayırlı ugurlu olsun çok yakışmış. Sahibindende birisi satıyordu 500 liraya güvenip alamamıştım. o cihaz mı acaba ?

tabıkıde o degıl bılıyorum o cıhazı arkadasın sureklı kulaklarını cınlatıyorum .... baska bır yerden temın ettım

BERKMAN
28-05-2013, 20:42
abi çok sagolasın goruntu harıka oldu sureklı ekranda bırseyler yapma geregı duyuyosunuz gece oldumu da ambıans ayrı bı olay

eyvallah berkmanım sagolasın artık sende bırseyler yapman lazım

Abi yatım zaten geçen akşam üsküdar sahilde Q7 iyle birleştirdim arka tamponu ve sol stopu :'(:'(

TanerHoca
24-05-2014, 20:22
son mesaj tarihine bakıyorum da tam 1 yıldır konu ölü. :(
coşkun şu konuyu canlandır ama dönüşün muhteşem olsun. ;)

dirtyharry
24-05-2014, 20:39
Tam bir yil olmus harbiden...Konu ölse bile efsaneler ölmez 😁😁

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

TanerHoca
24-05-2014, 20:43
rt3-rt4 peşinde koşarken konuyu öldürmüşsün resmen. :bambam1:

ateşle fitili:bomb :)

dirtyharry
24-05-2014, 20:48
Aynen artik baska seylerin pesinden kosuyoruz ;) bugunde omerin yanindaydim cook yakinda hareketlendiririz buralari 😁😁

TanerHoca
10-06-2014, 20:09
hala hareket bekliyoruz...

Ömer Gedik
10-06-2014, 21:14
407ler çok ağırkanlı Taner abi Coşkun abi henüz bizden çıkıp eve gidemedi sanırım. :gül4:

canmühür
12-06-2014, 10:39
Forum bildiğin 308 forumu olmuş:) girmeyeli çok şey değişmiş buralarda

TanerHoca
12-06-2014, 10:59
Can aslında burada gercekten pek çok şey değişti ama bir türlü gün yüzüne çıkamadı maasesef. çünkü Coşkun'un tembelliği değişmedi. :mad:

Gümüş Ok...

dirtyharry
12-06-2014, 11:03
Seviyorum sizleri ☺️

canmühür
12-06-2014, 19:54
Coşkun'dan bişeyler çıkacaktı. En son mesajlarında yarışmadaki verilen cevap sonrası kalp atışı sesi gibi bekletiyordu herkesi burda. Ne bu mistizm Coşkun hadi artık bende merak ettim :)

mahmut
12-06-2014, 20:50
29 subatta resimler gelir artık:o

caglar06
30-06-2014, 14:21
Coşkun bey fazla yoğun sanıyorum ben de, kendisine ulaşmak neredeyse imkansız ... bu konuda rehberimiz olmasını bekliyoruz ...

TanerHoca
29-08-2014, 09:18
Aynen artik baska seylerin pesinden kosuyoruz ;) bugunde omerin yanindaydim cook yakinda hareketlendiririz buralari 😁😁

mesaj 5. ayda atılmış...

29 subatta resimler gelir artık:o

mahmut ne kadar öngörülü bir adamsın. :havali