PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Cam Sorunu

demir_mert
21-02-2012, 09:31
Herkese merhaba,

Aracımın ön camında fazlaca çizik mevcut. Tam araştırmasamda camın çiziklerinin giderilme ihtimali çok zor, değişmesi gerekecek. Orjinal cam olduğu için pek değiştirmek istemiyorum ancak gece yaptığım yolculuklar tam bir eziyet. Şimdi sizlere bazı sorularım var.

1- Malum, bildiğiniz üzere aracım Comfort modeli. Araca takılacak yeni camın atermik cam olmasını istiyorum. Çok dikkatli araştırmasam da baktığım hiçbir 407'de atermik cam göremedim. 407'de atermik cam donanımı ya da seçeneği mevcutmuydu?

2- Aracımda cam filmi olmadığı için otomatik kararan dikiz aynası takmayı düşünüyorum. Fabrika çıkışı kararan ayna olan modeller ile bizim Comfort modellerinin camında herhangi bir farklılık var mı? İmkan var ise bana o bölgeyi fotoğraflandırabilir misiniz?

İlgi, alaka ve yardımlarınızı için teşekkür ederim... :cicek2

reisG
21-02-2012, 09:58
407 nin üretiliiği dönemde 206,207,307,308,607 modellerinin hepsinde donanıma göre atermik cam vardı. 407 de de mutlaka vardır.Ama bildiğim kadarıyla normal camın neredeyse iki katına maloluyor.
Otomatik kararan dikiz aynasını da taktırma olasılığın var. çıkmada bulunabilir.tam set olarak servis vasıtasıyla sipariş te verebilirsin.
....Maslakta birkaç tane peugeot çıkmacısı ve efe otonun servisinden çıkan parçaları satan efe çıkmacısı var. bir ara istersen.

demir_mert
21-02-2012, 10:13
http://www.hepsipeugeot.com/407-AYNA-IC-DIKIZ-SENSORLU-ELEKTRO-KARARTMA-pid-2381.html

İnternette şöyle bir parça buldum. Cama takma aparatı vs... uyar mı bu konuda malesef bilgim yok. Benim executive donanımlı bir 407'yi incelemem gerekiyor...

reisG
21-02-2012, 10:41
407 için yazıyor büyük ihtimal uyar. birde serviste tanıdık ve bu işi bilen bir ustaya sormak lazım. hemen takılıp iş bitiyor mu yoksa başka bazı bağlantı ve/veya aparat ihtiyacı var mı enerjiyi nerden nasıl alıyor. Benim bildiğim bir yerden elektrik enerjisi alması lazım.

demir_mert
21-02-2012, 10:49
Elektrik bağlantısı kolay iş, sigorta tablosundan ya da kontaktan elektrik alınacaktır. Benim asıl sorunum standart aynayı taktığımız cam üzerinde bulunan demir parça kararan aynaya uyacak mI? bunu öğrenmem lazım :)

reisG
21-02-2012, 10:58
O zaman yazdığın gibi bir exe.donanımlı 407 e bakmak lazım...

Hasan_33
21-02-2012, 19:47
Elektrik bağlantısı kolay iş, sigorta tablosundan ya da kontaktan elektrik alınacaktır. Benim asıl sorunum standart aynayı taktığımız cam üzerinde bulunan demir parça kararan aynaya uyacak mI? bunu öğrenmem lazım :)

Ben de bir zamanlar arastirmistim. Orjinalde yoksa sonradan taktirma imkansiz gibi bir sey. Demir parca degil, camla beraber komple bir baglanti sorunu var. cünkü camdaki yagmur sensörünün oldugu yer ile de baglantisi var. Hatta hatirladigim kadariyla, vitesle dahi ilgisi vardi. Hatirladiklarim dogru mu bilmiyorum ama, ben vazgecmistim.

Ömer Gedik
21-02-2012, 20:06
Service Box'tan Senin için inceleme yaparak gördüm ki

407 de 4 tip cam mevcut. Camların atermik olup olmayışı ile ilgili bir bilgi yok ama bence tüm camları atermik çok katmanlı ve ısı yalıtımlıdır.

Bu camların çeşitliliği

Yağmur Sensörsüz - Türkiye girişi yok
Yağmur Sensörlü + Elektrokrom Aynasız - 622.75 TL
Yağmur Sensörlü + Elektrokrom Aynalı - 852.26 TL
Navigasyonlu +Yağmur Sensörlü + Elektrokrom Aynalı - 726.77 TL

Ayna işi ise şöyle aslında. Aracında Yağmur sensörü de olduğu için mevcut soket var olabilir. Ama daha önce bunu uygulamak istedikleri bir 407 de sorun yaşanıldığını duymuştum ama detay aklımda değil.

demir_mert
22-02-2012, 11:29
Ömer araştırman için çok teşekkür ederim. İllaki görmüşsündür, bazı 206 - 307'lerde cama baktığın zaman mavi-yeşil bir parlama mevcuttur. Atermik camdan kastım buydu. Sana bir soru daha, benim yerimde sen olsan hangi camı taktırırdın?

demir_mert
22-02-2012, 11:30
Hasan abi, aynadan takmaktam vazgeçiyorum o zaman. Elektrik konusu sorun değil de cama bağlantı konusu sorun oluyor.

reisG
22-02-2012, 11:59
Saabh bir tane otomaik kararmalı aynası olan 407 gördüm . araç bizim siteye yakın bir yerde park halindeydi. yağmur ve far sensörüde mevcuttu ve sabah loş hav olduğundan tam anlayamasamda camın renginden atermik olduğunu sanıyorum. aynanın kalın bir bağlantı yeri var tam cama bağlanıyor ancak sensör far/tyağmur sensör yuvasından ayrı ..