PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modifiye ile ilgili kafama takılan sorular.

uğurduyar
03-03-2012, 12:57
şimdi araca intercooler- toptan egsoz değişimi- turbo revizyonu (basınç yükseltme )- egr iptali gibi motor modifiyeleri yapmak istiyorum fakat chip tuning de var bu işin içinde. bunları ne sırayla yapmam lazım bunu bilmiyorum.. örneğin önce intercooler ı taktırıp chip i sonradan mı taktırmam lazım çünkü intercooler ve yeni turbolu aracın beynine bunların yeni takıldığını ve performans değişikliğinin buna göre yapılması gerektiğini anlatmaları lazım. yani saydığım tüm bu işlemleri hangi sırayla yapmam lazım. Anlatabildim mi derdimi bilmiyorum ama umarım yardımcı olursunuz. şimdiden teşekkürler.

mimit
03-03-2012, 13:05
Chip bu tip değişikliklerde en son yapılacak işlemdir. turbo intercooler değişiminin gerekitrdiği egsoz sistemşnin ardından yazılımın güncellenmesi en doğru seçenektir.ama egr iptali ile yakıt tüketimin artacağını, kat iptali ile de muayene zamanı sıkıntı yaşayacağınızı unutmayın.Bence bunlar dan da önemlisi çevreye vereceğiniz zararı unutmayın.yapılacaklar her ne olursa olsun kat ve fap iptaline karşıyım ben,özellikle katalizör eskisi kadar pahalı bir malzeme değil,tüv onaylı 250 300 tl den başlayan marka ve modeller mevcut. tıkandığı zaman gidip rahatlıkla alınabilir bir parça.

uğurduyar
03-03-2012, 13:09
direk anlamanız beni büyüledi adeta. çok çok çok teşekkürler cevabınız için. aklımda da böyle bir cevap vardı ama sizden duymak ayrı rahatlattı. iyi forumlar :)

mimit
03-03-2012, 13:19
yardımcı olabildiysek ne mutlu bize :)

uğurduyar
03-03-2012, 13:19
gerçekten çok yardımcı oldunuz çok teşekkürler :)

mimit
03-03-2012, 13:24
birde bu değişikliklerden sonra,belli şartlar altında turbo,egsoz gibi bölgelerin ısı değişimlerini takip edin.aracın hareket halindeyken yakaladığı doğal soğutma bazı değişimlerde yetersiz kalabiliyor.gerçi dizellerde çok uç modifiyerl yapılmadıüı sürece bunların sıkıntı çıkartacağını sanmam.

uğurduyar
03-03-2012, 13:35
çok teşekkürler . intercooler ın da bu konuda yardımcı olacagını düşünüyorum doğru mudur ?

mimit
03-03-2012, 13:43
intercooler soğuk hava sağlamakla yükümlü bir parça,turbo büyüdüğü zaman yada basıncı arttırıldığında daha fazla soğuk havaya ihtiyacı olacağı için daha büyük litreli bir intercooler gerekli olacaktır, ama bunun motor soğutmasında pek etkisi olmayacaktır.

http://www.rtec.ch/tintt.gif

uğurduyar
04-03-2012, 16:54
anlıyorumm. e o zaman harareti azaltmak için yapmam gereken nedir :) ne önerirsiniz. çok teşekkürler yeniden ya ellerinize sağlık..

mimit
04-03-2012, 18:50
Yapacağın işlemler sonrasında aracında bir hararet sorunu olacağını düşünmüyorum,en basit şekilde daha düşük dereceli bir termostat alabilirsin daha düşük sıcaklıklarda devreye girer.turbo biraz daha fazla yorulacağı için turbonun ve yağın ömrünü uzatmak için turbo timer düşünebilirsin ek olarak.fren sisteminde yeterli gelecektir ama disk değişim zamanı hava kanallı diskte frenlemede küçükte olsa bir artı getirir.

uğurduyar
05-03-2012, 01:10
çok teşekkürler yorumlarınız için çok yardımcı oldunuz :) tüm söyledikleriniz dikkate alacağım

yaramaz16
11-08-2012, 19:37
selam ben bursadan aranıza yeni katıldım 2011 206+ arabam var internette cok aradım ama bulamadım tamponları boyasam nasıl duru diye merak ediyorum boyacı ile anlaştım ama hala kararsızım

Abdullah
11-08-2012, 21:35
bence aracınızın birkaç fotografını http://www.forumpeugeot.com/forumdisplay.php?19-Arac%FDm bu başlıkta bir konu açarak yayınlayın onun üzerinden bizde görerek doğru bir yorum yapalım. Böyle görmeden pek birşey söylenmiyor.

serkan719
08-06-2013, 22:24
egr iptal et ,
katı iptal et
intercooler takarken turbo büyüt blow tak
en son yazılım yaptır