PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat Araç Muayenesine Gitmeden Önce Okuyun

sarman
13-04-2012, 16:37
Değerli arkadaşlar,

TÜV e araç muayenenize gitmeden önce ruhsatınızdaki yolcu adedine bakın. 4 ise problem yok, 5 ise "ağır kusur" nedeni ile muayeneden geçemiyeceksiniz.

Çünkü 4 kişilik koltuk ve emniyet kemeri var.

Aracınızın ruhsatını aldığınız trafik md lüğüne gidip düzelltirmeniz lazım.

(ben yandım siz yanmayın)

gokhancpt
13-04-2012, 16:40
abi geçmiş olsun, nasıl bir saçmalık bu ya???

Yasin CCK
13-04-2012, 16:44
5 kişilik 107'mi :S

Geçmiş olsun Sarman hocam...

sarman
13-04-2012, 17:29
sanırsın kabahatli benim, yahu bunların Türki ye ye gelişinde teknik dökümanı var orada kaç yazıyorsa o dur. Anlaşılan "memur" un biri okumadan basmış 5 kişiyi. Belki de kıyak yaptı, araba da 5 kişi yakalanırsa polis ceza yazamasın diye. :) alem bir milletiz vesselam.

Bünyamin in araba da vergi dairesinde dizel, ruhsatta benzinli yazıyormuş. :)

Hepinizi özledim, neler oldu karşılaşınca konuşuruz, yeni façamı görürsünüz :)

TanerHoca
13-04-2012, 20:13
öncelikle hoşgeldin ferhan abi.
geçmiş olsun sinir bozucu bir durum.ancak bana da ilk olarak sordukları soru buydu.

mahmut
13-04-2012, 23:36
ferhan abi carsamba bulusmasına bekliyoruz seni özlettin kendini:)

sarman
14-04-2012, 11:22
gök yarılmazsa, başımıza taş yağmazsa oradayım

cmr_cihangir
14-04-2012, 11:52
Gerçekten özlettiniz kendinizi Ferhan ağabey. Bu haftaki Çarşamba buluşmasını iple çekiyor olacağım...

Abdullah
16-04-2012, 08:12
Ferhan abi özledik geçmiş olsun tam Türkiyelik bir olay olmuş sizinki :D

Esat
16-04-2012, 10:13
isguzarlar ulkesinde gayet normal birsey nasil olsa problemi sen cekiyorsun abicim ruhsatta 4 yada 5 ksiilik yazi yazanin umrundami ?
o zat-i muhterem zaten eve gittiginde offff ya bugunde devlet beni cok yordu kactene ruhsat doldurdum biliyormusunuz diye dert yaniyordur eminim halbuki doldurma kismi dogruda ruhsat kismi dogru degil!!!!!

ANKA
04-05-2012, 20:50
Aslında gariplik şurdan çıkıyor. Ankara'dan örnek vermek gerekirse Ankara'daki çoğu bayi araç alındığında ruhsat işlemleri çabuk bitsin diye muamelecilere veriyor bu işi. Bu arada da inanılmaz yanlışlıklar oluyor. Mesela benim araç da autor6 ama ruhsatta yazmıyor. Önceki sahibi hem trafik sigortasını hem de kaskoyu manuel gibi yaptırmış. Aracın manuel değeri 36750 autor6 değeri 39250. Ben ruhsatı değiştirmedim ama kaskomu auto r6 üzerinden 100 TL civarı fazladan para vererek yaptırdım.
Aslında aracın Fransa'dan fabrika çıkış belgeleri gönderilse trafik böyle hata yapmaz. Şimdi düzeltmeye kalksak bir sürü masraf, trafiğe git, ordan tekrar TÜV'e git, sonra ruhsatı değiştir bir sürü ıvır zıvır iş. Pek çok şey denir de neyse.
Geçmiş olsun canınızı sıkmayın, benim bir arkadaşımı arka koltuk kemerin yok diye ağır kusur yazıp kemer kesin koltuğun altındadır çıkarıp yarın tekrar gel diyecek kadar işi abartan bir yer bu TÜV istasyonları. Ortalıkta o kadar abuk subuk araba varken nasıl olup da geçiyorlar muayeneden aklım almıyor.

sarman
04-05-2012, 23:13
Cevap aslında basit...eskiden muayene istasyonlarında lüks araçları görmezdik, TÜV ünde hiç farkı yok. Muamelecilere anormal kolaylık sağlıyorlar. Benim içim fesatmı ne, işkilleniyorum bundan. Ama gözüm görüyor kulağım duyuyor ve anlıyorum ki, işlemlerimizi "muameleci" aracılığıyla yaparsak TÜV ün hem işyükü azalacak hemde TÜV de belli kişiler refaha erecek...acı ama gerçek bu (son muayenede gördüğüm hurdası çıkmaya az kalmış pislik içinde bir ferrari yi istisna tutuyorum)

Toplu ithalatta teknik dosyası olmayan veya ferdi ithalatta gümrük şehadetnamesi olmayan araç, tesçil belgesi alamaz. Bu durumda iki ihtimal var; ya kanuna muhalefeten ( yani kanunu aldatarak) bu belgeleri olmayan araçlar tescil belgesi alıyorlar ya da trafikteki polis kardeşlerimiz işlerini çok ciddiye almıyorlar. Kimse darılmasın

Ömer Gedik
04-05-2012, 23:30
Tüm sıfır araç satan Bayiiler işlemlerini Muameleciler aracılığıyla yaparlar. Satış yapan bayii veya Muameleci kaynaklı sorun yaşanmaz bu manada. Çünkü zaten eksik evrakla araç kabul edilmez.

Bahsettiğiniz Teknik Belge zaten Fransada araçlarımızla gelir işlem sürecinde kullanılır en son araç sahibine teslim edilir. Benim aracımın var mesela.

Bu işteki hatalar Polis Memurlarından kaynaklanıyor. Her bilgiyi kontrol etmedikleri için sıkıntı doğuyor. Hatta renkleri yanlış yazan polislerimiz de mevcut. Şasi ve Motor no yanlış yazılması da sıkça karşılaşılan bir durum.

Soylukan
31-05-2012, 18:06
Benim de başıma geldi. Bunu bilerek yapıyorlar çünkü bu durumda ruhsatın tek kağıdının değişmesi gerekiyor, sanırım küçük hesaplar.

En azından buna inanmak istiyorum,

Önüne koyulan ruhsatı birebir geçirmek dışında yapacağı birşey olmayan bir polis memuru bunu da yapamıyorsa abaküsünü alsın ilkokula geri dönsün bir zahmet.

parkmen
04-06-2012, 13:39
Muzaffer halamızı asker kaçağı diye mahkemeye verenlerle bunlar aynı iş güzarlar olsa gerek:gül4:

huseyinturk
04-06-2012, 15:22
Benimde ruhsatta 4 kişi yazıyor ama araçta 5 emniyet kemeri var.. Aynı bu şekilde uyarıldığım için geçen muaynede emniyet kemerinin birisini koltuğun altına sakladım. Başı var dibi yok diye az daha kalıyodum , zor kurtardım :D

sarman
06-06-2012, 17:23
bak şimdi bu aklıma gelmemişti, keşke bagaja bir emniyet kemeri monte etseymişim, kesin geçermişim :))))

Soylukan
07-09-2012, 14:33
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Coupe aracımınızın dökümanında belirtilmiş olan ve karayolları teknik belgelerinde de geçen orjinal koltuk sayısı / taşıma kapasitesi, her gerçek coupe karoserinde olduğu gibi 2+2 den toplam 4 tür. Aracımızda zaten 4 tane emniyet kemeri bulunmaktadır.

Buraya kadar hepimizin bildiği noktalar, asıl mesele şurada başlıyor: yaptığım görüşmelerden anladığım kadarıyla eskiden şöförü ekarte ederek hesaplanan koltuk adedi, nispeten yeni bir yasayla şöförü de bu sayıya dahil edecek şekilde yeniden düzenlenmiş. (Bundan maddi gelir bekleniyor olsa gerek TUVTURK de hemen bunu suistimala başlamış.) Dolayısı ile eskiden 4 koltuklu görünen standart bir aile arabasının şu an ruhsatta 5 olarak görünmesi icap ediyor. (Ruhsatınız eski tip olsa bile kurtaramıyorsunuz.)

Emniyet de bunun bilincinde olarak ruhsat yenileme işlemlerinde adamların eli alışmış coupe'nizin koltuk adedini 4 ten 5 e çıkartıveriyor. Dört kuruş aklıyla bütün gün yapacağı tek iş bu ama onu da beceremeyip sizi bu enteresan duruma sokuyor. Unuttuğu şey aracınızda 4 adet emniyet kemeri bulunması.

Ruhsatınızı aldınız, bakımdan yeni çıkmış aracınızla muayeneye gittiniz ve sonuç: Ağır Kusur. Bu durumda kalmamak adına, ruhsat bilgilerinizi iyice kontrol ediniz ki ne zaman kaybı ne de maddi kayıp yaşamayın.

Eğer ruhsatta 5 yazıyorsa, mecburen içimizden memurun ailesine iyi dileklerimizi sunaraktan ruhsatımızın tek yaprağını değiştirmek zorundayız. Yani devletin memurunun yaptığı bir hata için devlete havadan para ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Bu durum anlattığımın tersine de işleyebiliyor, 7 koltuklu yazılan scenicler, koltuk yok diye geçemiyor, duyduğum enteresan vakalar içerisinde 2 koltuklu Daihatsu Copen'in 5 kişi olarak yazılması da var, böyle akılsızlların olduğu bir memlekette aman ruhsatınızı yenilerken dikkat diyorum.

Ömer Gedik
07-09-2012, 14:51
Komik bir durum önemli bir hatırlatma. Teşekkürler Soylukan

Mert Ali
07-09-2012, 14:57
Muayene istasyonları artık çığırdan çıktı,hasta ediyor insanı. Bilinçsiz ve bilgisiz eleman dolu. Motosikletlerede istiyormu emniyet kemeri ?

Abdullah
07-09-2012, 15:11
Daha önce 107 sahibi üyemizin başına gelmişti konuyu genel hale getirerek birleştirdim. Güzel bir uyarı.

Fenomen
22-10-2012, 12:25
Arkadaşlar benim 206 nın lastik değiştirme vakti geldi hemde aralıkta muayene var. Şimdi dün arkadaşlar ile konuşurken Kış lastiği taktır muayenede kışın kış lastiği olmasını istiyolar yoksa geçmez araç filan dediler kafam takıldı. Ben 4 mevsim taktırmak istiyorum ancak Muayeneden geçmez ise elimizde patlamasın. Kış lastiği mi almak gerekli acaba muyaneden kışın geçebilmek için ??

Abdullah
22-10-2012, 12:30
Arkadaşlar benim 206 nın lastik değiştirme vakti geldi hemde aralıkta muayene var. Şimdi dün arkadaşlar ile konuşurken Kış lastiği taktır muayenede kışın kış lastiği olmasını istiyolar yoksa geçmez araç filan dediler kafam takıldı. Ben 4 mevsim taktırmak istiyorum ancak Muayeneden geçmez ise elimizde patlamasın. Kış lastiği mi almak gerekli acaba muyaneden kışın geçebilmek için ??

http://www.tuvturk.com.tr/sikca-sorulan-sorular.aspx

Tüvtürk ün sitesinde böyle bir yaptırım söz konusu değil. Taktırabilirsiniz.

Not: Konu Muayene ile ilgili konu ile birleştirilmiştir.

Fenomen
22-10-2012, 14:51
Abdullah çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Abdullah
22-10-2012, 15:40
Abdullah çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Rica ederim paylaşarak büyümeğe devam. ;)

Hasan_33
22-10-2012, 17:55

Bildigim kadariyla 4 Mevsim lastiklerde, kis lastiginin zorunlu oldugu yerlerde, yasal olarak yeterli. Zaten lastigin yanaginda kar simgesi var, kis icin uygun oldugunu gösteren.

Zulan
09-12-2013, 11:36
Merhaba. Cumartesi günü aracımı muayene için götürdüm ve geçmedi. Ruhsatında 5 kişilik yazmasından dolayı kabul edilmedi. Aynı sorunu yaşayanlar dikkat
http://u1312.hizliresim.com/1j/9/vbkhk.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

reisG
09-12-2013, 11:56
Bu hatayı Fiat Pandalar için de yapıyorlar Panda 4 kişilik ancak ruhsata 5 kişi yazıyorlar ve araç geçmiyor. Trafikten aracın ruhsatını değiştirmek klazım tabii bence burara esas hata PT de RCZ ler sıfır km satılmış ve ilk ruhsatı bayiler alıyorlar buna dikkat etseler ve PT olarak trafiğe yazı yazsalar bu problem baçtan çözülür.

Ömer Gedik
09-12-2013, 12:04
Bu sorunun PT den kaynaklandığını pek sanmıyorum ke za çalıştığım dönemde bir sürü komik trafik şube işi gördüm. Bunlar arasında kırmızı aracın siyah yazılması dahi vardı. Aracın teknik belgesi sizdedir orada net olarak yazması lazım ve Trafik şube bunu böyle yazmalı.

reisG
09-12-2013, 12:47
Fiat'ın Panda ile yaşadığı durumda Tofaşın aracı 5 kişilik olarak bildirmesinden ileri geldiğini açıklamışlardı. RCZ de de böyle bir şey olmuşsa PT bunu bir yazı ile kolaylıkla düzltir. Ancak sadece Zulan'ın aracının trafik kaydında hata varsa o zaman PT den yana bir hata yoktur. Diğer RCZ sahibi arkadaşalr da ruhsatları bir kontrol etsinler bakalım 4 mü 5 mi yazmakta. -Ki RCZ ler yeni yeni muayeneye giriyor herkeste 5 kişi yazıyor ise belki duruma müdahele ederiz. :)

Zulan
09-12-2013, 12:47
Bence de sorun trafik şubeden kaynaklanıyor aracın her bilgisi ellerinde neden düzgün yazılmıyor değil mi. Ruhsatı bayiye gönderdim düzeltip geri gönderecekler bakalım.

Zulan
09-12-2013, 12:51
Ömer o km ne öyle bakkalada mı arabayla gittin :gül8:

Ömer Gedik
09-12-2013, 13:02
Ömer o km ne öyle bakkalada mı arabayla gittin :gül8:

İzmit-İstanbul arası Okul sebebiyle mekik dokuduk.

SerhatRCZ
09-12-2013, 16:22
Ben şimdi kontrol ettim benim ruhsatta 4 koltuk yazıyor . Kötü olmuş sizin adınıza okadar git uğraş sonra geçemesin araba :( .

Cem B
09-12-2013, 17:10
Ömer geçmiş olsun bende geçemedim farlar nedeni ile önümüzdeki hafta tekrar gidicem.

Bu arada ben aracımı 2010 aralık ayında almış olmama ragmen arabanın tescih tarihi 01.01.2010 yazıyor ruhsatta bunun dışında trafiğe çıkış tarihi benim sıfır olarak aldıgım günden 2 ay öncesi yazıyor ..baya karışık durumlar mevcut. Muayene istasyonunda da hangi tarihe göre ücret alacaklarını bulamayıp en dip ücreti aldılar :)

woonmalker
09-12-2013, 17:21
Ömer geçmiş olsun bende geçemedim farlar nedeni ile önümüzdeki hafta tekrar gidicem.

Bu arada ben aracımı 2010 aralık ayında almış olmama ragmen arabanın tescih tarihi 01.01.2010 yazıyor ruhsatta bunun dışında trafiğe çıkış tarihi benim sıfır olarak aldıgım günden 2 ay öncesi yazıyor ..baya karışık durumlar mevcut. Muayene istasyonunda da hangi tarihe göre ücret alacaklarını bulamayıp en dip ücreti aldılar :)

üstadım benim de araba alış tarihimden 1 ay öncesi niye böyle oldu anlamadım! bir de koltuk sayısı 5 yazıyor :)

Cem B
09-12-2013, 17:24
Aslında öyle garip bir durum ki bu. Ben arabamı alış tarihim 14 aralık olarak bildiğim için kaskomunda trafik sigortmamında muayenemin de bu tarihte biteceğini düşündüğüm için herhangi bir işlem yapmadım.Antalyada bulundugum dönemde 9 ayda kaskom trafik sigortam ve muayenem bitmiş. Yani araba ile 2 ay bomboş gezmişiz. Allahtan kötü birşey gelmedi başımıza.

Bu arada Ömer bizim araçlarımız zaten 5 kişilik değilmi ?

SerhatRCZ
09-12-2013, 17:30
Açıkcası benimde ruhsatta şöyle bir durum var . Aracım 2013 model ve ilk muayene tarihi 2016 yazıyor çok dikkat etmemiştim demek ki 3 yıl sonra demiştim ama 14-02-2016 yazıyor oysa aracı ben haziranda 21-06-2013 te aldım yani arada 4 aylık bir fark var ! Arac şubatta tr ye giriş yapmış desem araç zaten makyajlı kasa geldiği gibi satın aldım . Acaba fransadan çıkış tarihi mi şubat ayı , o üretim tarihi üzerinden hesaplama yaparlar mı acaba ? Enteresan !

parkmen
09-12-2013, 17:38
Bir ara bir haber okumuştum internette, araçların muayene tarihi satışı yapıldığı tarih itibariyle başlamayacak yazıyordu haberde otomobil firmalarının (özellikle doğuş grubunun) elinde stok bulundurarak fiyat artışına neden olduğu, vatandaşın parasını almalarına ellerinde araç mevcut olmasına rağmen ileri vadede teslim ederek algılarla oynadığı için, aracın muayenesinin yeni düzenleme ile ithal tarihinden itibaren başlayacağı, yerli üretim ise bayi'ye girdiği tarih itibariyle başlayacağı yazıyordu.

Emrah_06
09-12-2013, 17:39
Bu hata emniyet kaynaklı ise çok görmemek lazım benim aracıma da benzinli iken dizel yazmışlardı.

Hatta şöyle bi anım oldu ilk başlarda. Aracı aldım lpg takdırdım. LPG yi ruhsata işletirken düzelttiririm demiştim. Bi süre benzin + lpg li araçta dizel yazdı. Aracımla ilk gezmelerimde (lpg takıldıkdan sonra düzelttirmeden önce ) bi kapalı otoparka girerken güvenlik problem çıkardı. LPG li giremez diye ruhsatı göstermiştim koskaca emniyet hata yapar mı diye sanırım güvenlik uğraşmak istemedi aracımı aldı içeriye :)

Ghost Hunter
09-12-2013, 19:33
Bir ara bir haber okumuştum internette, araçların muayene tarihi satışı yapıldığı tarih itibariyle başlamayacak yazıyordu haberde otomobil firmalarının (özellikle doğuş grubunun) elinde stok bulundurarak fiyat artışına neden olduğu, vatandaşın parasını almalarına ellerinde araç mevcut olmasına rağmen ileri vadede teslim ederek algılarla oynadığı için, aracın muayenesinin yeni düzenleme ile ithal tarihinden itibaren başlayacağı, yerli üretim ise bayi'ye girdiği tarih itibariyle başlayacağı yazıyordu.

Dogrudur kardesim
sirket aracini alali 3 hafta olmasina ragmen 8 ay sonra muaynesi var satış danışmanı bunun sebebini yeni yasaya göre aracin imal yilindan itibaren basladigini soyledi.

SerdaRCZ
13-12-2013, 22:56
Ya bende de 5 yazıyomus daha bugun dıkkat ettım ocakda muayne var muayneye gıtmeden nasıl onu ruhsata 4 yazdırıcam Arkadaslar ...

Zulan
14-12-2013, 08:56
Aracın çıkış bayisi ile görüşürseniz yardımcı oluyorlar.

Abdullah
14-12-2013, 14:43
Konu daha önce açılmış olan konu ile birleştirilmiştir. Lütfen Konu Açmadan Önce arama yapıp doğru yere açınız.

woonmalker
14-12-2013, 23:20
hocam bizim 308 lerdeki durum ne şimdi sonuç olarak bende de beş yazıyor :(

myquick
14-01-2014, 15:26
merhabalar konuyu nereye acacagımı bilmedigimden buraya acıyorum 106 quicksilver aracım var muayene tarihi geldi muayeneye girecek siz tecrübeli abilerimden kardeşlerimden bilgi almak istiyorum

öncelikle arabamda 5 cm yay var
egsoz orjinal fakat katalizatörü söktürdüm araba bayılmasın diye
hava filtresi veya herhangi başka bir modifikasyonu yok
malum sis farları uzunlara baglı oldugundan direksiyon yanındaki bir tuş ile açılsın diye sistem yapıldı
bu arada sis farlarım xenon
aracın arka stopları ve ön farları orjinal yani 3d veya angel far yok arabada
ön far kısa ve uzun huzme orjinal xenon degil
yan kapı sinyalleri dogrudan parklara baglı mavi
birde amerikan parklarım mevcut
sadece arka camlarımda açık film mevcut
yangın tüpüm ilkyardım çantam vs herşeyim tamam lastiklerimin durumu iyi silecekler ve su fışkırtması canavar gibi çalışıyor :bilmem:bilmem

sizce aracım muayeneden gecermi amerikan parkları söktürmem gereklimi kapı kenarlarındaki sinyalleri park baglantısından söktürmelimiyim sizin görüşleriniz benim için önemli birde aracımı bostancı yada ümraniyede hangi ustaya götürebilirim tavsiye edebileceginiz bir yer varmı ?

kvnc35
14-01-2014, 16:29
Sadece emin olduğum noktada bilgi vereyim...

Sis farlarında xenon olması sorun yaratmıyor (Onceki aracımda xenonla geçmiştik)
Kısa ve uzun farlarda merceksiz xenon varsa geçemezsiniz , yukseklik ayarlı mercekli sistem olmadan xenona izin vermiyorlar...

myquick
14-01-2014, 16:39
Sadece emin olduğum noktada bilgi vereyim...

Sis farlarında xenon olması sorun yaratmıyor (Onceki aracımda xenonla geçmiştik)
Kısa ve uzun farlarda merceksiz xenon varsa geçemezsiniz , yukseklik ayarlı mercekli sistem olmadan xenona izin vermiyorlar...
zaten 106ların sis farları fabrika çıkış uzun hüzmeli farlara bağlı oldugundan aslında arabada sis farı yok sadece sellektör yaptıgı zaman daha sert bi görüntü ve farkedilme durumu olsun diye koyulmuş bu sis farları araç ufak oldugu için :) o yüzden yani aslında sis farına bişey diyeceklerini zaten düşünmüyordum .... bu arada kısa ve uzun hüzmeli farlarımda xenon yok normal orjinal kendi ampulleri mevcut cevap için teşekkür ederim

EmRaH.
14-01-2014, 16:49
Selam kardeşim . 106'nın resimlerini eklemezsen sana muaneye sırasında olan biteni anlatmam :P

İlk önce sis farlarında ki xenonlarını sök.Geçiyor iyorlar ama garantiye al işini :) Amerikan park sistemini sök ve orjinal sisteme dönüş yap . Yan kapılarda ki sinyaller sabit yanmayacak ve far kısmında ki sinyal ile aynı orantıda yanıp sönecek . Ferrari korna yada farklı bir korna varsa sök araç geçmiyor . Filme hafif kusur yazarlar . Sis farı için koydugun düğme sorun olmaz bende aynısını yapmıştım . Sorun çıkarmadılar muayene sırasında .

Kat iptali sorun çıkartabilir . Aracın basık olması sorun teşkil etmiyor . Elektrik aksamı sorunsuz orjinal bir sekılde calıstıgı surece kolay kolay kalmazsın .

2 tane 106 eksittim tadını çıkart arabanın :)

myquick
14-01-2014, 16:57
Selam kardeşim . 106'nın resimlerini eklemezsen sana muaneye sırasında olan biteni anlatmam :P

İlk önce sis farlarında ki xenonlarını sök.Geçiyor iyorlar ama garantiye al işini :) Amerikan park sistemini sök ve orjinal sisteme dönüş yap . Yan kapılarda ki sinyaller sabit yanmayacak ve far kısmında ki sinyal ile aynı orantıda yanıp sönecek . Ferrari korna yada farklı bir korna varsa sök araç geçmiyor . Filme hafif kusur yazarlar . Sis farı için koydugun düğme sorun olmaz bende aynısını yapmıştım . Sorun çıkarmadılar muayene sırasında .

Kat iptali sorun çıkartabilir . Aracın basık olması sorun teşkil etmiyor . Elektrik aksamı sorunsuz orjinal bir sekılde calıstıgı surece kolay kolay kalmazsın .

2 tane 106 eksittim tadını çıkart arabanın :)

teşekkür ederim kat iptali olan bi arkadaşım geçtiğini söylemişti perşembe günü sanayide bu elektriksel işleri hallettirip cumartesi sokacagım arabayı muayeneye bakalım ne olacak

ayı_boğan
14-01-2014, 17:21
Kazasız belasız sürüşler dilerim. Efsane araç. tekrar hoşgeldiniz. ön panjurun orjinal halini çok seviyorum, pekçok kişi özellikle 306'larda görüyorum ön panjuru iptal ediyorlar.

TanerHoca
14-01-2014, 17:23
konu var olan konu ile birleştirildi.

myquick
15-01-2014, 20:15
Far ayarina cok onem veriyorlarmi ? Bugun camurluk uzerindeki sinyalleri parklardan sokturdum amerikan parklari ipal edip sinyalleri yaptirdim aracimin uzerindeki 4 lastikten 3 u 1 digeri ayriydi ve baya bi kabakti boyle gecmez dediler bende gecici olarak teneke jant ve duzgun lastikleri taktim suan korktugum tek sey kat iptali ve far ayari baskada bi sikinti olacagini sanmiyorum

akin
16-01-2014, 20:12
Far ayarı hafif kusur yazılıyor cam filmi hafif kusur yazılıyor ben amerikan parklarımla geçtim hiç bir sıkıntı olmadı sis on sis farlarina bakmiyorlar

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

myquick
16-01-2014, 22:55
Gecmemem icin hic bir neden yok ozaman haydi hayirlisi cumartesi saat 10 :)

EmRaH.
17-01-2014, 08:10
Gecmemem icin hic bir neden yok ozaman haydi hayirlisi cumartesi saat 10 :)

Resimleri de ekle artık siteye merakla bekliyorum :)

reisG
05-05-2014, 09:32
Arkadaşlar, bu cumartesi günü Babamın Chrysler'i araç muayenesi için Esenyurt TUVTURK'e götürdüm. Otomobil muayeneye girdi. Sonrasında kağıtları beklemeye başladım. Ancak pek çok kişi kağıtları getirenlerle münakaşa etmeye başladı. Sonunda bizim kağıta geldi Ve Aracınız muayeneden geçmedi dediler. Nasıl olur dediğimde ise aşağıdaki bilgiyi verdiler.
-Aslında araç hatasız durumdaydı. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü çok kısa süre önce bilgisayar kayıt sistemindeki araç kodlamalarını değiştirmişti. mesela bizim araç gibi 4 kapılı otomobil kavramı sistemde M1 olarak tanıtılmışken. Şimdi başak bir kod olarak gözükmekteydi. Ve anlayacağınız üzere EGM bunu milyonlarca araç için hepsine kayıt girerek yapmamıştı. Ruhsat sahibinin EGM trafiğe gidip aracın ruhsat kaydındaki kodu kendisinin talep edip değiştirmesi gerekmekteydi. Tabii bunu da kimse yapmamıştı. Bu sebepten TUVTURK bizim aracın muayeneden geçtiği kaydını EGM trafiğin sistemine girmek için araç kodu girdiğinde bizim aracımız tanınmıyordu.Ve bunu bizim yapmamız lazımdı. Korkunç bir kızgınlık ile oradan çıktık. Sabah Mecidiyeköy EGM Trafik te sadece 5 sn.de işlemi yaptırdık. Şimdi ise uygun bir vakitte muayeneye girdiğimiz Chrysler ile gidip pulumuzu alacağım.
Sizden ricam herkese bir ara gidip trafik şubeden kaydını kontrol ettirsin ve de gerekiyorsa düzelttirsin.

Ömer Gedik
05-05-2014, 09:33
Yarın sabah bir aracı muayeneye götüreceğim inşallah böyle bir durumla karşılaşmam. :(

emrexxcv
05-05-2014, 11:05
Cumartesi gitti bizimki sıkıntısız geçtik muayeneden :) birtek sis farı ayarsız yazmış oradaki ayarsız :D

hakan.soy
02-08-2014, 17:46
Arkadaşlar merhaba;
Bugün tuvturke muayeneye gittim egzoz emisyon da katalizör iptalmis adamlar agir kusur yazmışlar neyse sanayide 300 TL te patladı bana :mad: yeni takıldı orjinalinde 900 TL civariymis :eek: bu katalizör un araca bi zararı varmı arkadaşlar ?

ANKA
02-08-2014, 21:23
Katalizör egzoz gaz emisyonunu azaltan bir parça. Benim bildiğim az biraz güç çalıyor araçtan ama çevreye zarar vermemek 1-2 beygirden çok daha önemli. Çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras bu dünya çünkü. Bence çok iyi yapmışsınız, ne kadar az atık gaz o kadar güzel dünya :)

hakan.soy
02-08-2014, 23:26
Muhakkak hiçbirşey çocuklarımızın geleceğinden önemli değil sadece bilmediğim için sordum ki bunun içinse aksine sevinirim

HamzaHakkı
03-08-2014, 00:37
Katalizör motordaki yanma sonucunda meydana gelen zehirli gazların egzozdan dışarıya verilmesini önler. 90 lı yıllardan sonra hemen hemen tüm arabalarda zorunlu olarak kullanıldı. Daha modelli dizel araçlarda dizel partikül filtresi denilen parça da kullanılmaya başlandı. Dizel partikül filitrelerinin de orjinalleri 2000 TL civarında içine konulan sıvı ise 250 ila 500 TL arası değişiyor. Doğaya daha az zarar vermek iyi bi şey elbette fakat bu parçaların yüksek fiyatı çoğu kişiyi zor durumda bırakabiliyor.

mechanix
05-08-2014, 22:17
Arabadan mevcut bir parçanın iptal edilmesi zaten başlı başına sebebi araştırılması gereken bir konu.

Abdullah
08-08-2014, 17:04
Arkadaşlar merhaba;
Bugün tuvturke muayeneye gittim egzoz emisyon da katalizör iptalmis adamlar agir kusur yazmışlar neyse sanayide 300 TL te patladı bana :mad: yeni takıldı orjinalinde 900 TL civariymis :eek: bu katalizör un araca bi zararı varmı arkadaşlar ?

konu açmadan önce lütfen forumda arama yapınız. konu var olan konu ile birleştirildi.

auralive
08-11-2014, 01:42
Merhabalar, aracım 106, ledli stop mevcut ancak frene bastığımda sağ stop çalışmıyor, parkları yaktığımdaysa sıkıntı yok. Sanayide gösterdim baktılar fara elektrik gidiyormuş ancak sıkıntının stop un içinden kaynaklandığını ve içininde açılmayıp tamirinin olmadığı söylendi.

Aralık ayında muayene ye giricem, aracım sizce bu kusurdan dolayı muayeneden geçmez mi ? Bu konuda tecrübesi olanlar aydınlatırlarsa sevinirim.

Zulan
08-11-2014, 09:34
Tabiki geçmez ve tehlikeli bir durum. Bir an önce yaptırmalısın.

G2 ile takaTuka

auralive
08-11-2014, 10:16
Anladım hocam, en kötü ihtimalle bir çift stop alayım ben o zaman. İlginize teşekkürler.

Ömer Gedik
08-11-2014, 10:56
Mümkünse orjinale dönün bence. Muayeneden geçmez

auralive
08-11-2014, 23:18
Aynen hocam, ledli değilde ampüllü bir ürün tercih edicem, ledlerin tamiri olmuyor gibi, şu ürün hoşuma gitti http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1688/Peugeot-106-Seffaf-Stop
olmadı dediğiniz gibi orjinaline bakıcam.

POLISTNBLS
24-11-2014, 11:47
Arkadaşlar, aracımı bugün muayeneye götürdüm. Götürmeden önce ön kapılardaki aslan sticer larımı söktüm, herşeyim tamamdı ancak muayeneden geçemedim.
Sorunun ne olduğunu sorduğumda jant ve lastik ölçüleriniz kapılardaki etikette yazan ölçülerden büyük olduğu için ağır kusurlu şekilde muayeneden aracınız kaldı, orjinal boyutta jant-lastik takıp tekrar gelin dediler.
Benim bildiğim 2" e kadar bu jant lastiklerin büyütebilme esnekliğimizdir.
18" lincancaburlara yada farklı bir jantla muyaneye gidip ağır kusurla kalan varmı aramızda?

sessizgece
24-11-2014, 12:02
Geçmiş olsun Şamil. Ilk defa böyle bir şey duydum

No Name's

woonmalker
24-11-2014, 12:04
Ne yapcaklarini sasirdilar.

Ömer Gedik
24-11-2014, 12:19
Tamamen keyfi uygulama başka bişey değil. Bende 18 ile geçtim kapıda 15 " yazıyor. Taner abide 16" yazıyor 18" ile geçti.

converse10
24-11-2014, 13:16
benim aracımda kapıda 16 yazıyor.18 takılıydı ve muayeneden geçtim.Şamil kardeşim benim 1982 model şahinim var muayeneden geçti sen git o arabayı denize at:)

TanerHoca
24-11-2014, 13:17
Forumdan iki kisi gecememisti bu yuzden yanlis hatirlamiyorsam biri abdullah idi

Gümüş Ok...

SerhatRCZ
24-11-2014, 13:36
Şamil Abi geçmiş olsun. Aynı sorunu Taner Hocamın dediği gibi forumdan bir arkadaşta yazmıştı. Hatta premium kapı etiketinde farklı benimkinde farklı yazıyor oyüzden kaldım falan demişti :(.

POLISTNBLS
24-11-2014, 13:51
Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum hepinize, tamamen keyfi uygulama ve işgüzarlık! Kısaca bunun adı bence kıskançlık tek kelimeyle. Traktör gibi arabalar geçti gitti muayeneden, abarstısız şoför koltuğu dökülüyor, salıncak gibi oynuyor kapısı bacası tam kapanmıyor vs vs!....
Müslümana gavur eziyeti dedikleri bu yağmurlu günde bu olsa gerek. Şimdi lastikçiden geldim. Arabamın orjinal 16" jant lastikleri evdeydi. Onları indirdim ve taktırdım geldim. Bugün saat 4 e tekrar randevu tekrarı aldım ve birazdan gideceğim. Bu manyaklar yine bir sorun bulurda bana yine geçersiz verirlerse o an ki psikolojimle neler olur bilmiyorum artık!
İsmail güzel bir noktaya değinmişsin kardeşim, ikinci kerede geçmezse şileye götürüp aracı uçurumdan denize atıyım bari :gül4:

converse10
24-11-2014, 14:28
aman abin baybloneyi muayene eden biraz kıskanmıştır atma ucurumdan filan unutmadan 16 jantlarla bir fotosunu bekleriz

ilker22
24-11-2014, 14:38
Zaman çalmaktan başka bişey değil, Kıskançlığın bu kadarı artık,
Bi daha giderken kapıdaki etiketi kapatmak lazım sanırım,
Peki basıklık için bi şey dendi mi?

POLISTNBLS
24-11-2014, 15:07
aman abin baybloneyi muayene eden biraz kıskanmıştır atma ucurumdan filan unutmadan 16 jantlarla bir fotosunu bekleriz
Kardeşim Babylions bi garip geldi gözüme, aslan sticerlarım yok, 16 lık jantlar falan filan :o
Ama bol foto yükleyecem şu işi bi hallediyim akşama yüklerim.

Zaman çalmaktan başka bişey değil, Kıskançlığın bu kadarı artık,
Bi daha giderken kapıdaki etiketi kapatmak lazım sanırım,
Peki basıklık için bi şey dendi mi?
Aynen öyle İlkercim, tamamen kıskançlık ve vatandaşa keyfi eziyet!...
Basıklık için bişey demediler ama bu azsonra ikince kez gittiğimde demeyecekleri anlamına gelmiyor, tedirgin ve paranoyak ettiler beni!...

Yasin CCK
24-11-2014, 15:19
Geçmiş olsun Şamil. Aynı araçlar bir dönem geçip bir dönem geçemeyen biri olarak çok iyi anlıyorum seni ;)

Sakinliğini koru. Bu sefer geçeceksin inşallah :)

İlkay
24-11-2014, 17:04
Çok geçmiş olsun. Keyfi eziyet ten başka bir şey değil. Muayeneye giderken bir çok araç toplanıyor, Göstermelik. Piyasada hala lastiği iyi olmayan, farı sarı yanan, freni tutmayan yürüyen bombalar var. Bu araçlar gözükmüyor, bizim Aslanlara yaptığımız ufak iyileştirmeler gözüküyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

converse10
24-11-2014, 20:45
anlamadığım bazı muayene istasyonlarının bunu kusur saymaması bazılarının ağır kusur sayıp aracı men etmesi tam bir ikilem yani

TanerHoca
24-11-2014, 21:02
hem 17 hem de 18 jantlarımla iki farklı istasyonda sorunsuz bir şekilde muayeneden geçtim.
hatta 18 jantlar aracın üzerindeyken aracı muayeneye alan görevli uzun uzun jantlara ve lastik ölçülerine baktı.
tam eyvah şimdi geri çevirecek diye kalp atışlarım hızlanmıştı ki "jantlar çok güzel olmuş, araç bambaşka duruyor." diyerek beğenisini dile getirdi.
ben de fransa fabrikadan özel sipariş olarak getirttiğimi söyledim. :)

yine ilk muayenede servisin ayarlayıp sorunsuz dediği farlardan hafif kusurla geçerken, servisin far ayarında sıkıntı var uğraşmak gerek, muayeneden sonra detaylı bakalım dediği halde ikinci muayeneden kusursuz olarak geçti araç. :)

POLISTNBLS
24-11-2014, 21:56
Yasin, İlkay, İsmail ve Taner Hocam yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum.
Şükür, tekrar muayenesinden geçtik! Lincanları söktürdüm öğlen ve eski orjinal 16" lıkları taktırıyım dedim bu seferde kaliper kapakları ön jantlara sürtme yaptı hatta janttaki kurşunu bile söktü çevirince :cilgin
Kapaklarımı sürten bölgelerinden törpüleyerek hallettim ancak sol ön kapakta sorun devam ettiği için güzelim kapağımın bir kısmını kestim :(
Tekrar muayenesi için zaman kaybetmeden şansıma bu akşam üzerine son randevuyu aldım ve gittim. Gerekli kontroller bitti ve sonunda geçer muayene onayımı aldım.

Cem B
25-11-2014, 00:03
böyle saçmalıkmı olur yahu. ben benim farlarla bile geçiyordum son anda ben kendim söyledim farlar sonradan diye o zaman geçirmedi:) bende de 18 vardı jantlara takılmadılar bile.bu arada diger aracın muayenesi geldi haftaya bende giriyorum muayeneye bu arada tuzladan alıyorum randevuları :) hem bos oluyor hemde böyle sıkıntı çıkarmıyorlar.esnaf isi :) geçmis olsun bu arada Şamil. neyseki ikincide sorun olmamıs.

orhun57
25-11-2014, 00:30
Geçmiş olsun, geçen sene Berkman adlı üyemiz 19" jant ile geçmişti sorunsuz (2.0 hdi 407). Kafalarına göre işler yapıyorlar işte.

POLISTNBLS
25-11-2014, 07:05
böyle saçmalıkmı olur yahu. ben benim farlarla bile geçiyordum son anda ben kendim söyledim farlar sonradan diye o zaman geçirmedi:) bende de 18 vardı jantlara takılmadılar bile.bu arada diger aracın muayenesi geldi haftaya bende giriyorum muayeneye bu arada tuzladan alıyorum randevuları :) hem bos oluyor hemde böyle sıkıntı çıkarmıyorlar.esnaf isi :) geçmis olsun bu arada Şamil. neyseki ikincide sorun olmamıs.
Çok teşekkür ediyorum Cem. Valla bende hayret ettim! Epey arabayı incelediler, sadece görevli değil birkaç çalışan daha geldi. Kurban pazarında kurbanlık bakmaya gelen kurban ortakları gibi. Önümdeki bahçe traktörü polo (fotolarda görünüyor) bildiğin dökülüyor iki dk da geçirdiler. Köpek bağlasan içinde intihar eder o derece! Neyseki hallettim şükür.

Geçmiş olsun, geçen sene Berkman adlı üyemiz 19" jant ile geçmişti sorunsuz (2.0 hdi 407). Kafalarına göre işler yapıyorlar işte.
Valla kardeşim herkes geçmiş bi benim araba çakmış muayeneden koca Türkiye de onu anladım. O da benim şansızlığım maalesef!

hatan
18-12-2014, 14:21
Forumpeugeot dostları,
Araç muayenesi genelde bilinse de tarihi yaklaştıkça az biraz stresi oluyor. Ben de sizlerle bu tecrübemi faydası olur diye paylaşmak istedim.
11.12.2014 tariihinde 2010 model 3008 aracımın muayenesini İst. yolu Ankara-TÜV istasyonunda yaptırdım. Bir gün öncesi yetkli serviste egzoz muayenesini yaptırmıştım. İnternetten sabah erken 08:30'a randevu almıştım tüm işlemlerim 09:30'da bitti. Muayene öncesi ilk yardım çantası, reflektörler vs bagajda hazırdı. En önemli konu şu ki, tüm emniyet kemerlerinin tokalarına takılı olması isteniyor ayrıca yangın söndürme tüpü tarihi 2 yılı geçmemeli. Lastik ebatlarına, frenlere, rotlara, farlara ciddi bakıyorlar. Toplam 165 TL ödedim.

Benim aracımda sadece farlar ayarsız çıktı o da hafif kusur olduğu için geçti. Farlara şimdi baktırdım hafif yukarıdaymış onu da hallettik. Hepinize kazasız kullanmak dileğimle.

Bülent
18-12-2014, 14:56
Ne kadar da bilsek ve tecrübe etsek te tekrar etmekte sorun yok. Ellerinize,kollarınıza sağlık.

hatan
18-12-2014, 22:44
Faydam olursa memnun olurum.

ayı_boğan
18-12-2014, 23:49
Forumpeugeot dostları,
Araç muayenesi genelde bilinse de tarihi yaklaştıkça az biraz stresi oluyor. Ben de sizlerle bu tecrübemi faydası olur diye paylaşmak istedim.
11.12.2014 tariihinde 2010 model 3008 aracımın muayenesini İst. yolu Ankara-TÜV istasyonunda yaptırdım. Bir gün öncesi yetkli serviste egzoz muayenesini yaptırmıştım. İnternetten sabah erken 08:30'a randevu almıştım tüm işlemlerim 09:30'da bitti. Muayene öncesi ilk yardım çantası, reflektörler vs bagajda hazırdı. En önemli konu şu ki, tüm emniyet kemerlerinin tokalarına takılı olması isteniyor ayrıca yangın söndürme tüpü tarihi 2 yılı geçmemeli. Lastik ebatlarına, frenlere, rotlara, farlara ciddi bakıyorlar. Toplam 165 TL ödedim.

Benim aracımda sadece farlar ayarsız çıktı o da hafif kusur olduğu için geçti. Farlara şimdi baktırdım hafif yukarıdaymış onu da hallettik. Hepinize kazasız kullanmak dileğimle.

paylaşım için teşekkür ederim.Bu farlar neden ayarsız oluyor anlamıyorum.ben eski araçlarımla 2 defa girdim 2side hafif kusurla geçti :)

Temida
19-12-2014, 00:24
yeni yeni bu tür uygulama yapan istasyon sayısı artıyor, benim bir arkadaşımda Subaru vardı 17'' replica Altın renk jantlar vardı, TSE belgesi getirin dediler ve Muayeneden geçmedi mecburen kendi orjinal jantlarını takıp muayeneden geçti, yani sadece ebad değil Orjinal veya TSE belgesi ve üzerinde damgası olmayan Jantlarıda kabul etmemeye başladılar

gecekusu35
15-05-2015, 08:31
İyi günler..

Aslana ettiğimiz onca masraftan sonra aracı Samandıra muayene istasyonuna gönderdik ama maalesef muayeneden geçemedi.. 18" lincancabur ağır kusur sayılmış :kafa. Ne alaka anlamadım. Hiç beklemediğim olay karşısında forumu araştırdım, aynı olayın, aynı istasyonda POLISTNBLS'ın da başına geldiğini de gördüm. Böyle bir başlık açıp muayene istasyonlarında başımıza gelen bu gibi olayları paylaşırsak, muayene öncesi gerekli tedbirleri almış oluruz diye düşünüyorum. Böylece tekrar muayene ile uğraşıp boşuna zamanımızı da harcamamış oluruz..

İstanbul/Samandıra Muayene istasyonu => 18" lincan jant (ağır kusur)

Taner34
15-05-2015, 08:37
Geçmiş olsun.TÜV Türk istasyonları bazen insanı delirtiyorlar.:dans

Yasin CCK
15-05-2015, 08:57
Ben de geçen hafta aracı orjinale döndürerek 2. muayeneden geçtim;

Ağır kusurlar :

18" jant
Spor yaylar
Egzoz değişikliği
Katalatik iptali

4 sene önce bu saydıklarımın hepsi üzerinde iken geçmiştim. 2 sene önce geçemedim, bu sene de şansımı denemek istedim, geçemedim :D
Artık gülüp geçiyorum, bizim yapmak istediklerimiz bu bürokrasiye fazla!

wolo
15-05-2015, 09:00
Yaylarınız kesik mi?
Mueyene uzmanı kafasına göre kusur vermez, yasal dayanağı olması gerekir.
Bir rampa var aracı oraya alırlar ve itiraz etseniz bile bir işe yaramaz.

Ömer Gedik
15-05-2015, 09:07
Ben açıkçası son dönemde Muayene istasyonlarını çok yadırgar oldum.

Örnek verecek olursam
Müşterimin 407'si far yüksekliği çalışmıyor ama muayeneden geçti.
Kuzenimin Doblo'su far ayakları kırık ve farlar sallanıyor ama muayeneden geçti.

Şimdi 18 jantla kalanlar niye kalıyor zaten anlamış değilim. Benim aracım 18 jantla muayeneden geçti ve fabrika etiketi 15 jant

Yasin CCK
15-05-2015, 09:12
Yaylarınız kesik mi?
Mueyene uzmanı kafasına göre kusur vermez, yasal dayanağı olması gerekir.
Bir rampa var aracı oraya alırlar ve itiraz etseniz bile bir işe yaramaz.

:)

Foruma ve mesajlarıma dikkat ederseniz bu konuda ne kadar hassas olduğumu görebilirsiniz.

Yaylarım eibach 50 mm spor yay. En kaliteli yayların başında gelir. Sizin dediğiniz o ölçümler avrupada yapılıyor. Bizim buradaki diyalog şu ;

- Bu araba testlerden geçemez, çok düşük, altını vurur.
+ Mümkün değil, yıllardır kullanıyorum böyle bir durum yaşamadım.
- Tamam alırım ama tampona veya araca bir şey olursa mesuliyet kabul etmem.
+ Peki tamam, tüm sorumluluk benim.

Tüm testlerden, rampalardan hiç bir sorun olmadan geçer ve sonuç ağır kusur!

Gülerim ağlanacak halimize :D

gecekusu35
15-05-2015, 09:20
Ben de geçen hafta aracı orjinale döndürerek 2. muayeneden geçtim;

Ağır kusurlar :

18" jant
Spor yaylar
Egzoz değişikliği
Katalatik iptali

4 sene önce bu saydıklarımın hepsi üzerinde iken geçmiştim. 2 sene önce geçemedim, bu sene de şansımı denemek istedim, geçemedim :D
Artık gülüp geçiyorum, bizim yapmak istediklerimiz bu bürokrasiye fazla!

ben çok şükür bi lastik değişimi ile kurtarıyorum, sizinki baya teferruatlıymış. Birde muayene istasyonu bilgisi verir misiniz?

TanerHoca
15-05-2015, 09:37
konu var olan konuyla birleştirildi.

Yasin CCK
15-05-2015, 10:22
Size uzak :) Mersin muayene istasyonları ;)

converse10
15-05-2015, 18:54
20 mayısta bende giriyorum muayeneye durumu sLe paylaşırım.

bluewave
01-07-2019, 13:45
Merhaba arkadaşlar. Yakında muayenem var. Ön cam dahil her camda film var. Ancak zifiri değil. Içerisi rahat görünüyor. Ön camdaki on camlar için özel olan filmlerden. Bu durumda muayeneden hafif kusurlu geçer mi? Konuyu buraya mı açmam gerekirdi bilemedim..

Yasin CCK
01-07-2019, 15:40
Normalde cam filmi muayeneden "hafif kusur" diye geçer. Eski araçlarımın hepsinde cam filmi vardı ve bu şekilde geçti.

Fakat ön cam filmi konusunda bir tecrübem olmadı.

_EsaT_
01-07-2019, 17:01
İçiniz rahat olsun hafif kusurlu olarak geçecektir. Geçtiğimiz ayın 25'inde tecrübe edilmiştir.

bluewave
06-07-2019, 21:28
Evet arkadaşlar muayeneye girdim. Sonuç hafifi kusur ve sorun yok. Ön cam dahil tüm camlarım filmli. Yalnız şöyle bir cinlik yaptım. Aracı teslim ederken üst perdeyi açtım ki içerisi daha aydınlık olsun. Bu şekilde içeriden bakınca görüş neredeyse filmsiz araçlar gibi oluyor. 5008 kullanıcılarına tavsiye ederim. Cevabınız icin tşkler esat bey.

rocker307
08-07-2019, 09:59
Geçmiş olsun gözünüz aydın

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayı_boğan
09-07-2019, 22:17
Evet arkadaşlar muayeneye girdim. Sonuç hafifi kusur ve sorun yok. Ön cam dahil tüm camlarım filmli. Yalnız şöyle bir cinlik yaptım. Aracı teslim ederken üst perdeyi açtım ki içerisi daha aydınlık olsun. Bu şekilde içeriden bakınca görüş neredeyse filmsiz araçlar gibi oluyor. 5008 kullanıcılarına tavsiye ederim. Cevabınız icin tşkler esat bey.

Hayırlı olsun.2 sene kafanız rahat artık.