PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni aracımda sol taraftan rüzgar sesi

a2rman
23-04-2012, 12:59
merhaba arkadaşlar.aslında biraz araştırdım yeni konu açmadan önce ama sizler daha tecrübelisiniz danışmak istedim.şimdi ben yeni 308 active paket araç aldım ankaradan.aracı teslim alıp istanbula geldim yaklaşık işte 400küsür km yol yaptım.100-120 km hızla seyir ettim.cam tavan açık şekilde.fakat sol taraftan sanki 1-2 cm cam açık kalınca vuvvvv diye rüzgar uğultusu gelir ya öyle ses geliyordu.daha geçici plaka takılı olduğundan servise falan götürmedim.(daha bismillah:) ) sizce nerden ve nasıl olabilir?

Esat
23-04-2012, 13:22
cam tavan acik derken tavan perdesi acik demek istedin degilmi ?

a2rman
23-04-2012, 13:25
evet ama kapalıyken de ses gelebiliyor.

eyup_31
23-04-2012, 13:30
cam tavanın solundan mı ses geliyor net anlaşılmadı..

Esat
23-04-2012, 13:31
yani ayhan bende anlayamadim sonucta 100 120 ile giderken cam aciksa eger her aracta ses gelir bu cam tavan perdesiyle alakali birsey degildir diye duusnuyorum

a2rman
23-04-2012, 13:32
sol arka kapı üstünden ya da kapı arasından geliyor sanki tavandan gelse boşluk olması lazım ki yağmur yağdı bir şey olmadı.

gokhancpt
23-04-2012, 13:34
kapı fitilinden geliyor, en yakın servise giderek fitilinizin değişmesini isteyebilirsiniz, ilk arabayı aldığımda aynı şey olmuştu ancak 120 km nin üstünde yapısından dolayı herzaman ufakta olsa o sesi duyacaksınız, hafif müzik eşliğinde fazla rahatsız olmazsınız:)

a2rman
23-04-2012, 13:34
yok camlar kapalıydı be abi sesi tahmin edebilmeniz için benzetme yaptım 1cm açarsın da uğultu yapar ya kapı arasından mı geliyor acaba daha tam da test edemedim ki geçicilerin süresi bitti plakayı bekliyorum iyisi mi iyice baktırmak.

a2rman
23-04-2012, 13:35
valla gökhan bey önce ki aracım civic hb yol sesi nedir bilirim :) ama bu sadece soldan geliyor

gokhancpt
23-04-2012, 13:39
valla gökhan bey önce ki aracım civic hb yol sesi nedir bilirim :) ama bu sadece soldan geliyor

ses konusunda ne kadar hassas bir insan olduğumu forumdaki tüm dostlarım bilir. bahsettiğiniz sorun ( aslında değil) kapı fitilinizden. ancak hangi fitilden olduğu sizi yanıltmaması için aracın arkasına siz geçin ve tespitinizi ona göre yapın. 120 nin üzerinde yapmasının sebebi ise(tabiki benim düşüncem) araçlarımızın yapısından kaynaklandığını düşünüyorum. ayrıca her güzelin bir kusuru vardır;)

Esat
23-04-2012, 13:39
simdi oldu iste aydin kardesim servise basvurmakta fayda vardir diye dusunuyorum bende

a2rman
23-04-2012, 13:45
daha yeni teslim alıp hemen uzun yol yapmak zorunda kaldığımdan 120yi geçmedim aslında ama fitiller bana da mantıklı geldi biraz daha kullanıp test ettikten sonra servise götürmekte fayda var sanırım.

Dreamcatcher
23-04-2012, 14:07
Gökhan a katılıyorum,kapı fitillleri yada diğer ihtimal cam fitilinden de olabilir..cam tam oturmuyordur ...kontrol ettirmekte fayda var..

57.aLaY
24-06-2012, 17:02
Aynı sorun benim aracımda da vardı ( Gerçi hala var ), bakım zamanı geldiğinde servise gittim kapı ayarlarını yaptılar. Sesler bayağı bir kesildi ama sol arka kapının oradaki ses kesilmedi. Tekrar gidicem ve bu kapı fitili olayını değiştirmek konusunda akıl verdiğiniz için teşekkürler. Yakın zamanda giderim, sonucu da yazarım :)

Ömer Gedik
24-06-2012, 20:50
57.Alay

Arka kapıdan geliyor ise Peuget'un bununla ilgili bülteni var. Arka camların aracın arkasına bakan fitili söküp içerideki boşluğu dolduruyorlar. Servisler biliyor.

57.aLaY
29-08-2012, 19:36
57.Alay

Arka kapıdan geliyor ise Peuget'un bununla ilgili bülteni var. Arka camların aracın arkasına bakan fitili söküp içerideki boşluğu dolduruyorlar. Servisler biliyor.

Öncelikle teşekkür ederim ilginize :)

Servise gittim ve sorunumun hala devam ettiğini söyledim. Onlar da ilk seferde sol ön ve sol arka kapının fitillerini sipariş ettiler ve birkaç gün sonra beni çağırdılar. Değiştirme işleminden sonra tecrübeye çıktığımızda sesin hala devam ettiği görülünce bu sefer de sol arka kapı cam fitillerini sipariş ile getirip değiştirmemiz gerek dediler ve bir kaç gün sonra onu da yaptılar. Uzun bir tecrübe sürüşünün ardından artık ne kapılardan ne de camlardan herhangi bir ses, üfleme yada hışırtı gelmez oldu. Sizinle de paylaşmak istedim... ( Bu arada Servis Ankara - Fatih Peugeot )