PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaz Bakımı Tavsiyesi

mmutlu
10-05-2012, 23:11
Tekrardan Selamlar
Malum Yaz Geliyor Uzun Yollar Tatil Yerlerinde Aracın Dışarıda Kalması Gibi Mevzulardan araçlar çok yıpranıyor yaz öncesi arabanın boyasındaki çizikler ve koruma amaçlı ne tavsiye edersiniz 406 için özellikle tavsiye edebileceğiniz ürünler var mı ?

Not :Yazamadım şu ana kadar ama Ömer ve Taner Hocam 'a çok teşekürler çok sevindirdiniz beni :)

Ömer Gedik
10-05-2012, 23:25
Aklından geçenler neler? Çizik Düzeltme ve Koruma uygulaması mı? Ayrıca el ile mi pasta uygulayacaksın?

mmutlu
10-05-2012, 23:42
Ömer Çizik Giderme gerekicek çünkü dairesel kılcal çizikler fazla ayrıca taş sekmesinden oluşan çiziklerde var gerekirse makinede alabilirim

Ömer Gedik
11-05-2012, 23:15
Biraz geç yazıyorum kusura bakma.

Çizik düzeltmek için makine şart el ile yapıcam dersen de AutoGlym Super Resin Polish alabilirsin. Makine işine girince Tablalar-Pedler-Pastalar alman gerekir.

Koruma için Wax olarak Collinite 915 Marque De Elegance öneririm. Çok güzel ürün.

Mert Ali
12-05-2012, 00:55
Elle çizik gidermek zor olur,hatta olmaz :D
Makina,ped,tabla,polish derken reçete uzar,virüs yayılır... Maaliyet bayaa artar.

mmutlu
14-05-2012, 17:15
Peki o zaman maliyet gözümde değil ilk başlangıç için tavsiyelerinizi bekliyorum Bir yerden başlamak lazım neticede :)

Mert Ali
15-05-2012, 11:16
İ100 lirayada makina var 600 lirayada var :) İyi bir polisaj makinası,fiyatından kaçılmadan. Eğer derseniz ki ben sadece kendi arabama yaparım o zaman idare eder bir makina alırsınız. Onu takip eden pedler. 3 ayrı ped var; cutting - polishing - finishing. ve hepsi farklı farklı boyutlarda. Polish(pasta) keza öyle,aracın durumuna yetecek aşındırıcıya sahip olanı almak lazım.

Burayı detaylı inceleyin. Hepsi grup grup ayrıştırlmış durumda...

http://erdemboya.ticaretimiz.com

Ömer Gedik
15-05-2012, 14:13
Makine alacaksan Makita derim başka birşey demem. :) Makine ile bitmiyor Mert'in yazdığı gibi pad ler alman lazım. İlk aşamada Cutting ve Polishing alırsın. Gerekli görürsen Finishing alırsın. Bende var ama kullanmıyorum açıkçası. Cutting pad'i de yün almanı öneririm. Meguiars Cut'N Shine oldukça iyi. Polishing Padde ise Meguiars Sarı Polishing veya 3M Waffle Polishing Pad alabilirsin.

Pasta işine girersek;
Aynı padde olduğu gibi ağır hafif orta dereceli aşındırıcılar almalısın.
Ben şu an Meg 105 ve Meg 205 kullanıyorum. aşındırıcılıkları 12/12 ve 4/12 .
Ayrıca Menzerna'nın pastalarını öneririm. Menzerna 203s çok güzel bir orta seviye pasta.