PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : paspasa su kacagı sorunu

EyupEken
13-05-2012, 14:01
selam arkadaslar 2002 model xt premıum aracım ön yolcu koltugunun altı sürekli ıslak yeni farkkettim ve suyu koydugumda bir hafta bile durmuyor bosalıyor araca hafta sonları biniyorum ama hemen hemen her hafta su koyuyorum paspasa nasıl su kacırır bunun çözümü ve maliyeti nedir yardımcı olursanız sevinirm şimdiden tesekkurler.

Ufuk
13-05-2012, 15:16
Selamlar Muhtemelen kalorifer peteği veya borusu çatlamıştır. Bunu değiştirmek gerekir.

Yasin CCK
13-05-2012, 15:36
Benzer bir konu üzerinde uzunca konuşmuştuk. Göz atın:

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?2520-Araba-su-almaya-ba%FElad%FD&highlight=al%FDyor

Ufuk
13-05-2012, 15:50
Benzer bir konu üzerinde uzunca konuşmuştuk. Göz atın:

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?2520-Araba-su-almaya-ba%FElad%FD&highlight=al%FDyor

Suyu Koyduğumda Dediğine Göre Arabaya Radyatör Suyu Koyuyor Muhtemelen. Bu link te yağmur suyu dolmasını anlatıyor.. Eğer Radyatör suyu koyup ta ön paspas sulanıyorsa muhtemelen Kalorifer peteği ve ya borusun da bir sıkıntı vardır.
Bunun anlamanın en güzel yolu paspasın altına Beyaz kağıt serip kağıdın aldığı renge bakmak.

Ömer Gedik
13-05-2012, 16:11
Pedalların hemen üstünde kalorifer radyatörün var oradan kaçak yapıyor demek ki bir kontrol etmelisin.

EyupEken
13-05-2012, 19:05
ömer sürücü tarafı deıl yolcu koltugunun orası ıslanıyor. suyun rengi kırmızı gibi arkadaslar antiviriz rengi yani :)

yıkamacı bi abımız bu sorun büyük bunu yapmak için motoru bile indirebilirler dedi gercekten öyle agır bişey midir sizce arkadaslar? maliyeti hakkında bilginiz varmı tesekkur ederim hepinize saygılar.

Dreamcatcher
13-05-2012, 21:34
Eyüp anlattığına göre sorun büyük değil görünüyor,ömerin dediği gibi muhtemelen ya kalorifer peteğinde ya da giriş çıkış hortumlarında sorun var,anlayan birine gösterirsen çözülecektir sorunun..

Ömer Gedik
13-05-2012, 21:37
ömer sürücü tarafı deıl yolcu koltugunun orası ıslanıyor. suyun rengi kırmızı gibi arkadaslar antiviriz rengi yani :)

yıkamacı bi abımız bu sorun büyük bunu yapmak için motoru bile indirebilirler dedi gercekten öyle agır bişey midir sizce arkadaslar? maliyeti hakkında bilginiz varmı tesekkur ederim hepinize saygılar.

Bir boru veya ekyerinden vb kaçıyor olabilir o zaman. Bir kontrol edilmeli. Aslında Sende yoklayabilirsin.

EyupEken
13-05-2012, 21:53
ay başı servise gidecek yol göründü :) cok tesekkur ederim abiler saolun yorumlarınız için. araç hakkında pek bilgim yoktur ben kurcalamasam daha iyi olur hayırlı aksamlar :)

quiet_20
30-05-2012, 11:25
petek deforme olmuş olabilir. Tam olarak nereden aktığını bulabilirseniz, onarım konusunda yardımcı olabilirim. Daha önce kendim halletmiştim.

Cool06
07-05-2017, 11:20
Kalorifer petegini sokmek zormu soken arkadas nasil soktu acaba anlatirsaniz sevinirim