PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RCZ farı 308 e uyarmı?

Cem B
15-05-2012, 22:37
Arama yaptım fakat bulamadım,eger daha önce bu konudan bahsedildi ise silinebilir,

Bugün çok uygun bir fiyata kit dahil bir çift RCZ farlarından buldum.308 farları ile yanyan getirdik boyut vs herşeyi aynı,arka tırnakları aynı.Sadece arkasındaki sokette 308 de 10 tırnak RCZ de 9 tırnak var,bu halledilebiir bir durum

fakat servise sordugumda uymadıgını söyledi.Keza far için fiyat sordugumda daha önce bana uygun oldugunu söylemişlerdi.

Konu ile ilgili bilgi verebilirseniz harika olur ve hemen alabilirm.

Şimdiden teşekkürler

Dreamcatcher
16-05-2012, 07:17
Şekil ve montaj olarak uyar,ama bi-xenon olduğunu biliyorum RCZ farların,o yüzden farda değil ama sistemde(soketlerde) ufak bir tadilat yapman gerekebilir diye düşünüyorum Cem.
Bu arada bulduğun farlar sıfır mı,maliyet ne oldu?

reisG
16-05-2012, 08:09
RCZ farı 308 e uyar ..Hüsmen abinin söylediği gibi sadece ufak bir çalışma ile problemsiz takılır.
Servislerin dediğine bakma sen benim sağ farı yanlış sipariş verip sağdan direksiyonlu 308 farı getirip takan ve işlem sonrası far ayarı yapmaya gerek bile duymayıp teslim eden de yetkili servis . sonrasında bunu Parlarlı da Fatih usta farkedip, benim servise gidip söylediğimde ise pardon eşeklik etmişiz diyen de servis...

Ömer Gedik
16-05-2012, 09:12
Sanırım dünkü konumuz buydu belki bugün görüşebiliriz. :) Net olarak yazıyorum. 308 ve RCZ deki farlar birebir aynıdır. Yani RCZnin Xenonlu farı ile 308in Xenonlu farı birebir aynı. Fakat bu farları takmak sorunu çözmüyor. Sonuçta Xenon far yönlendirmeli ve beyin kontrolünde çalışıyor. Muhtemelen bazı özelliklerden feragat edeceksin.

Fiyatı bende merak ettim bugün görüşelim telefonda.

Dreamcatcher
16-05-2012, 09:27
Ömer soketler farklı diye yazmış cem?

Ömer Gedik
16-05-2012, 09:36
Ömer soketler farklı diye yazmış cem?

Ben farlar aynı dedim soketler halojen ile Xenon farkından farklı olabilir. Zaten araç beyinleri bile farklı.

mygold
16-05-2012, 10:42
netleştiremedık olayı ...bence cem baskan , yetkılı servıse gıdıp ben farları getırırsem montajlayıp calıştırabılırmısınız dıye dırek sormak lazım..

Cem B
16-05-2012, 21:53
Evet geldim,

Benim sorunum şu, bir yakınımda 1 çift RCZ farı var,çıkma ama tertemiz farlar,zaten farları görür görmez atladım hemen alıyorum fln diyerek.Alıyorum derken uyacağından emin olmamın nedeni bir kaç ay önce Yıldırım peugeot u arayıp 308 mercekli far için fiyat almamdan başladı.RCZ farı ile aynı zaten o farların fiyatıda şudur diyerek geçti olay.

Daha sonra dün farları çıkma olarak bulunca hemen servisi tekrar aradım.Bu kez hasar bölümü ile görüşerek uyup uymadıgını sordum.Telefonda beklerken iki kişiye soruldu ve uymayacağını söylediler.

Arada kaldıgım nokta bu.ama bugün Çmer ile konuştuktan sonra hemen farların siparişini verdim ,sipariş verdim çünkü farın bir teki elinde değilmiş 1 hafta içinde bulacağını söyledi.bende tamam dedim

Bu arada farları takacağız eger olmazsa almazsın diyerek garanti verdi bana satan abimiz..

Hüsmen abi fiyat olarak 1200 dedi.1000 e anlaşırız dedim ama ortada kaldı olay.1000 e alırım sanıırm.elinde 1 çift te içi siyah olan mercekli far varmış 1500 istiyormuş.

Soket konusunda Ömer i yanlış bilgilendirdim.308 farında sokette 9 adet RCZ farında 10 adet çubuk var.ufak bir işlemle bunu da halledeceğiz..

Önümüzdeki hafta uygulama yaparkende başında durup resimleyerek paylaşacağım.Umarım satan abimiz kısa sürede diger tekini getirir ve konuştuklarımız lafta kalmaz.

mygold
17-05-2012, 07:38
cem baskan bu olay çözülürse havada kalan cogu soruya cevapta bulunmuş olacak.. kolay gelsin şimdiden hayırlı olsun..

Dreamcatcher
17-05-2012, 09:12
Cem,fiyata ampul ve beyinler dahil mi?

drwhiskey
17-05-2012, 10:56
Evet geldim,

Benim sorunum şu, bir yakınımda 1 çift RCZ farı var,çıkma ama tertemiz farlar,zaten farları görür görmez atladım hemen alıyorum fln diyerek.Alıyorum derken uyacağından emin olmamın nedeni bir kaç ay önce Yıldırım peugeot u arayıp 308 mercekli far için fiyat almamdan başladı.RCZ farı ile aynı zaten o farların fiyatıda şudur diyerek geçti olay.

Daha sonra dün farları çıkma olarak bulunca hemen servisi tekrar aradım.Bu kez hasar bölümü ile görüşerek uyup uymadıgını sordum.Telefonda beklerken iki kişiye soruldu ve uymayacağını söylediler.

Arada kaldıgım nokta bu.ama bugün Çmer ile konuştuktan sonra hemen farların siparişini verdim ,sipariş verdim çünkü farın bir teki elinde değilmiş 1 hafta içinde bulacağını söyledi.bende tamam dedim

Bu arada farları takacağız eger olmazsa almazsın diyerek garanti verdi bana satan abimiz..

Hüsmen abi fiyat olarak 1200 dedi.1000 e anlaşırız dedim ama ortada kaldı olay.1000 e alırım sanıırm.elinde 1 çift te içi siyah olan mercekli far varmış 1500 istiyormuş.

Soket konusunda Ömer i yanlış bilgilendirdim.308 farında sokette 9 adet RCZ farında 10 adet çubuk var.ufak bir işlemle bunu da halledeceğiz..

Önümüzdeki hafta uygulama yaparkende başında durup resimleyerek paylaşacağım.Umarım satan abimiz kısa sürede diger tekini getirir ve konuştuklarımız lafta kalmaz.

siyah farlar makyajlı 308 farları olsa gerek. şekil olarak uymaz diye tahmin ediyorum. xenon farların yönlendirmesinin com2000 ile alakalı olduğunu düşünüyorum. açı ölçmesi için sanırım bu gerekiyor. dolayısıyla araç esp li olmalı sanırım. soket olarak da normal fardan farklı olmalı sonuçta bilginin iletileceği kablo ve soket normal farınkiyle aynı olmaz. tabi bu söylediklerimin tamamı benim tahminim. bilenler yazacaktır zaten. ben de merak ettim şimdi.

Cem B
17-05-2012, 21:33
Hüsmen ab,fiyata herşey dahil.sadece sökme takma ve uygun soket olayı için bir elektrikçiye işçilik ücreti ödeyeceğiz.söylediğim gibi siparişi verdim umarım bir sorun olmaz ve haftaya takarız farları.1 hafta 10 gün bana zaman ver dedi satan abimiz.söylediğiniz gibi tüm bilinmeyenler ortaya çıkacak:)

Ömer Gedik
17-05-2012, 21:37
drwhiskey

Dediğin gibi Siyah zeminli olanlar Makyajlı 308 için. Hatta Senin yakışıklı 308 gibi :) Ayrıca ESP li olması gerektiği konusunda çok doğru bir fikir belirtmişsin. ESP li araçlarda Direksiyon Açı Algılayıcısı bulunur muhtemelen farlarda buna göre dönüyordur. Service Box ı kurcalarken farkettiğim şey Xenonlu araçların beyinlerininde farklı oluşuydu.

Sonuç olarak durum Cem Başkan farları takınca ortaya çıkacak. :)

drwhiskey
18-05-2012, 15:33
drwhiskey

Dediğin gibi Siyah zeminli olanlar Makyajlı 308 için. Hatta Senin yakışıklı 308 gibi :) Ayrıca ESP li olması gerektiği konusunda çok doğru bir fikir belirtmişsin. ESP li araçlarda Direksiyon Açı Algılayıcısı bulunur muhtemelen farlarda buna göre dönüyordur. Service Box ı kurcalarken farkettiğim şey Xenonlu araçların beyinlerininde farklı oluşuydu.

Sonuç olarak durum Cem Başkan farları takınca ortaya çıkacak. :)

teşekkür ederim Ömer. yönlendirmeli farların kablosu ve soketi dediğim gibi farklı olmalı. sadece elektrik ileten bir kablo ve bunun bağlandığı soket muhtemelen işe yaramayacak. kalbo ve soket de değişmeli bence. dediğin gibi farların takılmasıyla çıkar ortaya. Cem'in aracını bilmiyorum ama ESP yoksa zaten farların yönlendirilebileceğini sanmam. ESP varsa umarım işe yarar. yalnız Cem'in kablo ve soketleri de sorması gerek. sonuçta onların da bir maliyeti olacaktır. (yine tamamen tahmini olarak yorum yapıyorum)

Ömer Gedik
18-05-2012, 17:44
Açıkçası bende sonucu merakla bekliyorum. Yalnız ben Xenon merakımdan değil de (ki öyle bir merakım yok) farın görüntüsünden ötürü istiyorum. Hele ki makyajlı kasada Mercekli Siyah Zeminli Xenon'dan vazgeçilmez.

Bu arada bence soketler uyum sağlayacak ve far çalışacak ama yönlendirme ve yükseklik ayarı problem. Sonucu Cem'den öğrenceğiz. :)

Cem B
18-05-2012, 20:19
merhaba,

bugün tekrar görüştüm satan abimizle.Diger eksik olan sağ far bulunmuş elektrikçi de soket için çalışma yapıyormuş.soketlerin farklı oldugunu söylemiştik zaten ilk müsait günümde takılması için gideceğim.sanırım pazartesi günü sorunu çözmüş oluruz.Yarın aracı bırakabilirsen takarız dedi ama ben başında olmak istiyorum bu yüzden izin günümü bekliyorum.

Bu arada Esp yok aracımda. ve açıkçası ben yönlendirme gibi özelliklerin kullanamamayı takmıyorum, bi zenon far yerine sadece xenon olsaydı bu işe girmezdimde.

Takıldıgında sadece yönlendirmeleri çalışmayacak.açıkçası sabırsızlanıyorum

mygold
18-05-2012, 20:21
cem baskan sen bu işi bıtır cogu kısıye referans olacak şimdiden teşekkürler..

musti55x
06-06-2012, 11:01
Farlar takıldımı acaba ? Merak ettim.. Saygılar...

tatoo
06-06-2012, 11:04
takılmış hatta kullanılıyor olması lazım :)

musti55x
06-06-2012, 11:36
takılmış hatta kullanılıyor olması lazım :)

10 pinli soketi 9 pin yuvasına nasıl uyarlamış .teknik detay vereceğim diye belirtmiş ama farları takınca unutmuş sanırsam :)

tatoo
06-06-2012, 12:26
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?1424-Siyah-%DDnci-Lincancabur/page5
bu linkte uygulamanın foto ve bilgileri var.

emrem308
14-06-2012, 01:05
mükemmel bi görüntü çok yakışmış kazasız belasız sürüşler...