PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aux ses problemi

nalgene
17-05-2012, 08:08
Merhaba arkadaşlar.. Geçenlerde büyük bir hevesle mp3 çalarımdan müzik dinleyebileyim diye aux kablosu aldım fakat sonuç hüstan oldu :( mp3 çalarımdaki ses sonda olmasına rağmen teybin sesini 30 a getirdiğimde kolonlardan yok denecek kadar az ses geldi.. Bunun nedenini bilen var mı? Bir yerlerde temassızlık mı var acaba? Kablodan da şüpheleniyorum henüz başka bir yerde test edemedim.. Konuyla ilgisi olan arkadaşlar yadımcı olursa sevinirim..

Selamlar..

reisG
17-05-2012, 08:14
Öncelikle kaliteli bir kablo kullanman gerekli. Normalde problemsiz çalışması gerekir. Bir de hem MP3 hemde aux girişine soketin tam olarak girmiş olmasına dikkat et. bazen son bir kısmı tık diye yerine oturtmayınca ses çıkışı çok azalıyor.

erener
17-05-2012, 11:35
Aynen, Kablonun kalitesizliğinden kaynaklanıyor bende yaşamıştım bu sorunu.

nalgene
17-05-2012, 14:08
Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.. Kabloyu başka bir mp3 çalar ile test edeceğim olmadı kabloyu başka bir yerde deneyeceğim.. Benimki ucuz etin yahnisi hesabı oldu sanırım.. :) Teybin üzerine 3,5mm bir jack taksalarmış tadından yenmezmiş..

γuяdaeя
17-05-2012, 14:42
Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.. Kabloyu başka bir mp3 çalar ile test edeceğim olmadı kabloyu başka bir yerde deneyeceğim.. Benimki ucuz etin yahnisi hesabı oldu sanırım.. :) Teybin üzerine 3,5mm bir jack taksalarmış tadından yenmezmiş..

Kablo kalitesi farkediyor gerçekten.. zaten çok az da olsa ses aldığını söylemişsin. Ya kablo kalitesiz, ya da jak tam oturmuyor.
Aslında usb girişini bütün modellerde standart yapsalar keşke. Çok matah birşeymiş gibi sadece üst modellere koyuyorlar.

tatoo
17-05-2012, 22:05
Kablo kalitesi farkediyor gerçekten.. zaten çok az da olsa ses aldığını söylemişsin. Ya kablo kalitesiz, ya da jak tam oturmuyor.
Aslında usb girişini bütün modellerde standart yapsalar keşke. Çok matah birşeymiş gibi sadece üst modellere koyuyorlar.

noktası virgülüne katılıyorum +DS4R

socrates(MeRiÇ)
18-05-2012, 00:27
Yüksek ihtimalle jack yerine tam oturmamıştır. Yoksa kablo ne kadar kalitesiz olursa olsun, bozuk değilse o denli az ses vermez...

nalgene
18-05-2012, 08:37
Sorun kabloda arkadaşlar.. Meriç in dediği gibi jack yerine tam oturmuyor.. Biraz ileri geri ve sağa sola cevirince ses geliyor.. Belki kablo daha kaliteli olsaydı jack ı da daha düzgün olurdu.. Netten almıştım kabloyu şimdi gidip kendim seçeceğim.. Yorumlarınız için teşekkür ederim..

Selamlar..

reisG
18-05-2012, 08:40
Problemin çözülecek olmasına sevindim. Hepimiz aynı şeyi yazmışız zaten. Sistemde arıza olmaması güzel. Kaliteli bir kablo ile keyifli müzik dinleyeceksin....

nalgene
18-05-2012, 13:13
Sorunun kabloda olamsına bende sevindim.. O praranın çıkacağı varmış.. philips in 30-35 TL ye güzel kabloları var onlardan alacağım 1 tane... Asıl niyetim telefonun gps ini kullanırken sesi kolonlara aktarmaktı.. Dandik kablo telefondada işe yaramadı..

Abdullah
18-05-2012, 13:31
hadi geçmiş olsun ve gözünüz aydın diyelim şimdiden keyifli sürüşler.

nalgene
23-05-2012, 13:06
Eyvallah Abdullah.. Geçen gün mediamarkt a gidip hama aux kablosu aldım bi tek o vardı.. ve sonuç yine aynı çıktı acayip sinir oldum... bu jack lar benim telefona uymuyor bir türlü.. bütün hevesim kaçtı anlayacağın.. bir de nette usd-sd çevirici modül satıyorlar.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-peugeot-orijinal-muzik-calarinizi-usb-sd-cevirici-modul-69770675/detay bu ürünü deneyen oldu mu acaba?

eyup_31
23-05-2012, 14:07
böyle bişey benimde aklımda forumda konusuda açılmıştı http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?1547-407-mp3-için-USB-Box...

nalgene
23-05-2012, 14:57
Merhaba Eyüp 407 kullanan arkadaşlar baya uğraşmışlar.. Acaba bu alet bizim RD4 ler için uyumlumu ve performansı nasıl? Aramızda kullanan bir arkadaş var mı acaba?

eyup_31
23-05-2012, 15:06
bildiğim kadarıyla kullanan yok... sen al kullan memnun kalırsan bende alacam:cilgin

γuяdaeя
23-05-2012, 22:35
Eyvallah Abdullah.. Geçen gün mediamarkt a gidip hama aux kablosu aldım bi tek o vardı.. ve sonuç yine aynı çıktı acayip sinir oldum... bu jack lar benim telefona uymuyor bir türlü.. bütün hevesim kaçtı anlayacağın.. bir de nette usd-sd çevirici modül satıyorlar.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-peugeot-orijinal-muzik-calarinizi-usb-sd-cevirici-modul-69770675/detay bu ürünü deneyen oldu mu acaba?

Başka bir telefon veya usb çalar ile denediniz mi kabloyu?
Eğer ana üniteye cd değiştirici bağlanabiliyorsa, usb/sd çevirici de bağlanabilir diye düşünüyorum. Aynı mantıkla çalışıyorlar bildiğim kadarıyla.
Forumumuzda Selim (parkmen) kardeş Süveyda'da kullanıyor. Ama 406 ünitesi farklı tabi.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?3493-406-SPORTPACK-s%FCveyda&highlight=parkmen

nalgene
24-05-2012, 10:51
Kabloyu kendi telefonum, eşimin telefonu ve mp3 çalarım ile denedim. Bir tek benim telefondan azda olsa ses geliyor. Jack ı yerine tam oturtmayıp biraz çıkarınca daha fazla ses geliyor. Kulaklık takınca gayet güzel ses alıyorum bu cihazlardan aux kablosunu bağlayınca tık yok.. Nasıl bir jack problemidir anlamadım. RD4 lere cd changer bağlanıyor bildiğim kadarıylaparkmen ile bir görüşeyim duruma göre aklabilirim bu aletlerden 1 tane..
Selamlar..

junker
28-05-2012, 23:09
Siemens RD4 ile aşağıdaki cihazı sorunsuz kullanmıştım:
http://www.connects2.co.uk/c2search.aspx?catID=53&manID=223&modID=1129

Ancak diğer markalar için bir şey diyemem denemedim...

more-307
09-07-2015, 07:44
Selam arkadaşlar eski bi konuyu tekrar acıyorum. 407 ye usb baglantısı yaptım Usb müzik caldıgımda sesi az geliyo kabloları kontrol etim tam oturuyor hepsi bu 407 ses az geliyor. Bi çüzümü varsa bilen arkadaşlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

emreozt
14-03-2017, 13:09
Yıllar sonra konuyu hortlatıyorum ama en uygun cevabı burada alacağım sanırım,bana kızmayın lütfen...
307 kullanıyorum ve aux kablosuyla müzik dinlemek istiyorum. Radyo çalarken hoparlörlerle ilgili hiç bir sorun yok ancak aux kablosuyla müzik dinlerken sağ ve sol bir arada çalışmıyor yani yön sorunu var gibi duruyor. Takıyorum ve sadece sol taraftan ses geliyor,kabloyu ters çevirip taktığımda da sadece sol taraftan ses geliyor. Sorun araçta olsa radyoda da bu sorunu yaşamam gerekirdi, aux kablosunda böyle bir sorun olabilir mi? yoksa sorun telefonda mı ? biraz fikir yürütebilir miyiz?

HamzaHakkı
14-03-2017, 14:17
Sorun aux kablosundan gibi duruyor. Başka bir kablo ile deneyin bence.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi