PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106'mda sorunum var yardımcı olabilir misiniz?

azrail45
28-05-2012, 16:34
Arkadaşlar aracımda radyatörde su kalmıyor hemen hemen her gün su koysam bitiyor herhangi bir çatlak kırık bir yerde yok kaçırmıyor da her yerini kontrol ettim bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim sorunu çözmem lazım yoksa başıma büyük işler açacak.

tigerland
28-05-2012, 16:41
o zaman su kaçırıyor. suyu doldurun ve bekleyin nerden kaçırıyor izleyin. Devir daim kütüğü aklıma geldi benim

Abdullah
28-05-2012, 16:42
çatlak kırık kaçırma olmadığını nasıl anladınız kılcal bir çatlak oluşmuş ve buradan ince ince kaçırıyor olabilir. Kaçak olmadan suyun bitmesi için kaynayarak bitmesi gerekir ama kaynadığında da siz farkedersiniz.

Yasin CCK
28-05-2012, 16:43
206 GTI'ımda aynı sorun vardı. Bende bulamamıştım nerden diye bagajda sürekli suyla geziyor, 2 güne bir su koyuyordum :D

Sonradan devirdaimdan olduğunu bulduk. Komple ön takımı indirerek devirdaimi değiştirmiştik ;)

EmRaH.
28-05-2012, 16:44
Kalarüfer peteğini kontrol ettır büyük ihtimal oradan kaçıyordur bende de aynı sorun vardı usta

huseyinturk
28-05-2012, 17:25
yağı kontrol et. Yağda sulanma var ise sıkıntı. yağ soğutucusu çatlamış olabilir conta olabilir.. Su yu eksiltecek o kadar sebep varki ...

azrail45
28-05-2012, 19:54
Bir sürü sebep var yani tekrar baktım suyu doldurdum ve baya bi kontrol ettim çalıştırdım yine kontrol ettim kaçıran yer yok yağdada sulanma yok yine servise mi götüreceğim yoksa hiç sevmiyorum servisi ama oradan da çıkamıyorum.Her türlü geçiriyorlar orada da ya :kafa

ozgur_106
01-06-2012, 23:33
Bir sürü sebep var yani tekrar baktım suyu doldurdum ve baya bi kontrol ettim çalıştırdım yine kontrol ettim kaçıran yer yok yağdada sulanma yok yine servise mi götüreceğim yoksa hiç sevmiyorum servisi ama oradan da çıkamıyorum.Her türlü geçiriyorlar orada da ya :kafa

1.Radyatör çatlak tıkayıcı vs. ürünler satılıyor hiç denemedim fakat deneyeenlere bir sor belki işine yarar çatlak varsa tıkar.
2.Hiç hararet yaptırdın mı ? aldığından beri varmı ?
3.Hortumları kontrol et soğukken genleşir sıcakken kendini salıverir hortumlar o anda ufak ufak kaçırır.
4. 106 larda 3 tane radyatör havasını almak için tıpa var 1cisi devirdaim üzerinde 2 cisi radyatörn sağ üst kısmında 3 motor sol kulağın üst kısmında yer almaktadır. Bunları kontrol et gevşemiş kaçırıyor olabilir. Motorun üzerine damlıyor ve hemen kuruyorsa görmemiş olman gayet normaldir.
5. Başka yapıcak bişi kalmıyor :)

azrail45
03-06-2012, 15:06
Tamam hallettim çok sağolun yardımlarınız için hiç sorunsuz inş. devam eder artık :)

Yasin CCK
03-06-2012, 16:37
Tamam hallettim çok sağolun yardımlarınız için hiç sorunsuz inş. devam eder artık :)

Neden kaynaklandığını nasıl çözdüğünü söylesen daha güzel olmaz mı :)

Gözün aydın...

azrail45
03-06-2012, 16:43
Bilmediğim için bisey demedim ustam halletti söylemedi ib. yaptı yani bende yaptım ücretini vermedim :)

ozgur_106
05-06-2012, 00:03
Bilmediğim için bisey demedim ustam halletti söylemedi ib. yaptı yani bende yaptım ücretini vermedim :)

Nası yani ?? ib yaptı bende yaptım derken ???

:)