PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asphalt kısa yaylı hali

ASPHALTT
31-05-2012, 10:56
mrtba

Yasin CCK
31-05-2012, 10:57
Biraz daha düşmüşse çok güzel olmuş :)

Maşallah :nazar

ASPHALTT
31-05-2012, 11:05
Biraz daha düşmüşse çok güzel olmuş :)

Maşallah :nazar
Bu ilk günkü hali,dahada alçak araba.
Yeni oturmuş halinide foto çekip yayınlıyacağım,şu an anca bir parmak kalınlığı kadar boşluk kaldı.süper oturdu. :)
NOT: Görüntüsü bizim için teferruat,Önemli olan yola tutunmasıydı,oda müthiş oldu. Kankamda bende çok memnunuz
Asphalt lar zaten Yearling lere göre yol tutuşu iyileştirilmişti (Yola tutunması daha iyi) şu an kısa sert HR yaylarla çok süper oldu.
Koparta bilene aşkolsun :)

cmr_cihangir
31-05-2012, 11:21
Rcz ye yapılan modifiyeler akselerasyondan çok yol tutuşa yönelik (muhtemelen onu da yapmışsınızdır). Merak ediyorum, Rcz lerin yol tutuş konusunda bir zaafiyeti mi var, yoksa olayı profesyonel boyutta değerlendirip buna uygun geliştirmeler mi yapıyorsunuz?

ASPHALTT
31-05-2012, 11:29
Rcz ye yapılan modifiyeler akselerasyondan çok yol tutuşa yönelik (muhtemelen onu da yapmışsınızdır). Merak ediyorum, Rcz lerin yol tutuş konusunda bir zaafiyeti mi var, yoksa olayı profesyonel boyutta değerlendirip buna uygun geliştirmeler mi yapıyorsunuz?
Cevabı zaten vermişsiniz. :))

cmr_cihangir
31-05-2012, 11:31
Bu sevindirici aksi halde Peugeot'nun bu en gözde ve en sportif modeli hakkında kafamda soru işaretleri olacaktı.

ASPHALTT
31-05-2012, 11:42
Bu sevindirici aksi halde Peugeot'nun bu en gözde ve en sportif modeli hakkında kafamda soru işaretleri olacaktı.
Limitler doğrultusunda kullandığınızda hiç bir sorun yaşamassınız. Lakin Ben ve kankam limit mimit bilmediğimiz için,ne yapsak arabalarımıza AZ...!
Ben ve kankam çok yuksek suratlerde araç kullanıyoruz,hatta atraksyon olsun diye arabada elektironik ne varsa kapatıyoruz.ESP ASR MSR ne varsa,dağılsın arabaki toplayalım oynayalım istiyoruz. :) Herkes limitleri doğrultusunda kullandığı için,bana güvensiz gibi gelen araç,başkasına dünyanın en güvenli aracı olabilir. Ne şekilde kullandığıyla alakalıdır aracın iyi veya kötü olabildiği...

Örnek. Kimisine fiasta limitleri yeterken,güvenliyken,kimisinede RCZ yetmez güvensiz gelebilir. Tamamen kabiliyet ve kullanım tarzıyla alakalıdır.

Can
31-05-2012, 11:52
.....

Ömer Gedik
31-05-2012, 12:03
RCZ 200 Hp Yearling ile RCZ 200 Hp Asphalt modellerinin teknik farklılıkları yok.

Ayrıca RCZ 200 Hp ile RCZ 156 Hp arasında ise belirttiğiniz teknik farklılıklar mevcut. Daha büyük fren sistemi, geniş çaplı akslar, farklı viraj demir çubuğu gibi.

Ben yay vb elemanlar yerine Coilover düşünenlerdenim. Bu arada Yaylar RCZ'ye çok yakışmış.

EmRaH.
31-05-2012, 12:08
çok güzel olmuş gerçekten yılan gibi nazar değmesin

Can
31-05-2012, 12:09
.....

ASPHALTT
31-05-2012, 12:29
Asphalt ile 200 hp Yearling arasında fark var benim bildiğim. Bahsettiğim farklar yürüyen aksamda. Detayını aşağıda gönderiyorum;

Alıntıdır;
''RCZ Asphalt, yeni sürüş hazları sağlamak üzere, markanın sürüş özellikleri ve yol tutuşu alanındaki tüm bilgi birikimiden yararlanıyor. Genişletilmiş ön ve arka tekerlek izleri, güçlendirilmiş süspansiyon ile alçaltılmış bir ağırlık merkezine sahip. Büyük çaplı özel akslar ve alt amortisör gergi çubuğu ile birlikte tüm bu özellikler RCZ Asphalt’a daha canlı, atak bir sürüş ve müthiş bir denge kazandırıyor.''

Bununla ilgili bir yazı buldum. Kaynağın linkini de aşağıda gönderiyorum. Ayrıca Tekoto ile görüştüğümde oda bu farkları bana söylemişti. Bunlar haricinde Asphalt'ta sadece mat boya ve deri döşeme farkı var. Haricindeki herşey Yearlingler ile aynıdır.

http://www.arabam.com/haber/Sirketlerden-Haberler-RCZ-ASPHALT-Peugeotdan-benzersiz-bir-ozel-seri/Detay-293893

HR'nin amortisörü olsaydı onu da alacaktık ama yoktu. Hal böyle olunca şimdilik yay ile yetinmek zorunda kaldık.

Başka bir markadada Coilover malesef TR. hala yok. :((

Ömer Gedik
31-05-2012, 12:49
Asphalt ile 200 hp Yearling arasında fark var benim bildiğim. Bahsettiğim farklar yürüyen aksamda. Detayını aşağıda gönderiyorum;

Alıntıdır;
''RCZ Asphalt, yeni sürüş hazları sağlamak üzere, markanın sürüş özellikleri ve yol tutuşu alanındaki tüm bilgi birikimiden yararlanıyor. Genişletilmiş ön ve arka tekerlek izleri, güçlendirilmiş süspansiyon ile alçaltılmış bir ağırlık merkezine sahip. Büyük çaplı özel akslar ve alt amortisör gergi çubuğu ile birlikte tüm bu özellikler RCZ Asphalt’a daha canlı, atak bir sürüş ve müthiş bir denge kazandırıyor.''

Bununla ilgili bir yazı buldum. Kaynağın linkini de aşağıda gönderiyorum. Ayrıca Tekoto ile görüştüğümde oda bu farkları bana söylemişti. Bunlar haricinde Asphalt'ta sadece mat boya ve deri döşeme farkı var. Haricindeki herşey Yearlingler ile aynıdır.

http://www.arabam.com/haber/Sirketlerden-Haberler-RCZ-ASPHALT-Peugeotdan-benzersiz-bir-ozel-seri/Detay-293893

HR'nin amortisörü olsaydı onu da alacaktık ama yoktu. Hal böyle olunca şimdilik yay ile yetinmek zorunda kaldık.

Peugeot'tan böyle bir bilgi gelmedi. Zaten saydıklarınız RCZ 156 ile RCZ 200 farkları. Daha önceki mesajımda da bunu belirttim.

Can
31-05-2012, 13:21
......

Ömer Gedik
31-05-2012, 13:31
RCZ Asphalt ile ilgili Peugeot dökümanını gönderebilirim. :) Bence çok güzel iki araca sahipsiniz :iyi

Can
31-05-2012, 13:40
......

Ömer Gedik
31-05-2012, 13:51
Bu ay bizim elimizdeki 1 adette satıldı. Diğerlerinden benim de haberim yok açıkçası :)

tAKreS
31-05-2012, 14:55
gerçekten güzel olmuş...keşke asphalt larda farklı bir jant olsaydı...

Can
31-05-2012, 15:48
......

Serhat61
31-05-2012, 19:08
resimler gitmiş biz göremeden :)

mahmut
31-05-2012, 19:27
bende göremedim resimleri.

baragat
31-05-2012, 22:29
Fotoğrafları Bende Göremedim ..

Böcüük06
31-05-2012, 23:31
aynen bende :D

eyup_31
01-06-2012, 08:53
resimler dün vardı uçmuş..

CKURT
17-07-2012, 10:54
asphalt ztn kısa geliyo ben spor yay taktırdım bana inan pişman oldum yoldaki en ufak sarsıntı araç içinde her tümseğe dikkat etmen gerekiyo ki geçtiğimiz ay bi çukura düştüm ve aracım kaza olduğunu sanarak kapudunu havaya fırlattı sanki F16 camı gibi, tek atımlık şampanya mantığında bi parça var ve bana toplam 4500 liraya maal oldu düştüğüm çukur 30 cm derinliğindeydi allahtan motoruma yürüyenime veya iskeletime bi zarar gelmemiş reflexim kurtarmış aracımı...bi gün öncede 80 le giren bi arkadaş vardı sıfır jetta yı 3. günü bıraktı o çukurda ve ahalan o çukur duruyor....peugout rcz değil peugout Bisiklet alıcam az kaldı...sana öğüt süspansiyonlarıyla oynamayın aracın çünkü RCZ çok hassas bi araç öyle aracı sarsmaya kasmaya gelmiyor