PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koltuk kılıfı alımı kaplaması yada onarım

deepbluese
28-06-2012, 09:19
Arkadaşlar 207 nin arka koltuğunun sağ tarafında çok hafif bir yıpranma var çok küçük bir bölgede hafif incelmiş orada kumaş sanki birinin cebinden birşey takılmışta kuması çekmiş gibi birşey.İleride otur kalk orası yırtılabilir gibi geldi bana.Kafayı taktım ya içim rahat etmiyor.ya arabaya kılıf kaplatacağım yada sadece o kısmı onartacağım.Sorum şu.
1- Sadece arka koltuğu kaplatmaya kalksam aynı ön tarafla aynı kumaştan yapabilirlermi ve daha önemlisi adam gibi yapabilirlermi
2- Bölgesel onarım yapıyorlarmı yani sadece o yıpranmış kısmı bir şekilde onartmam mümkünmü
3- Oto kılıfı araştırtım çoğu yerde her model araç için olan universal ın koltuk kılıfları var peugeot 207 için olan kılıflardan yok internette buldum onlarda 156 ile 165 TL arasında değişiyor.Birebir ölçülerde sizin aracınız için diyor ama gerçekden o kadara değermi ve gerçekden uyarmı bilmiyorum hiç kullanan varmı
Ne tavsiye edersiniz ön koltuklar tertemiz gıcır gıcır sol arkada öyle sadece dediğim gibi sağ arkada çok küçük bir bölgede yıpranma var değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

tatoo
29-06-2012, 10:48
Sadece o bölgeye uygulama yapılacaksa bu yama gibi olur bence (tam olarak bilmiyorum sadece yorumda bulunuyorum) o da çirkin gözükür.
Sadece arka koltuğu yaptıracaksanız ön koltuk ile uyum sağlaması açısından,bir döşeme dükkanına gidip bu soruyu sormanız gerekir,ellerinde benzer kumaş varsa olur.
Bence böyle bir düşünceniz varsa hoşunuza giden kılıf olursa onu yaptırın derim veya suni deri.Hem orjinal koltuk kılıflarını da korumuş olursunuz.

Ömer Gedik
29-06-2012, 11:48
Koltuk Yan kısımları Deri kaplanarak bir çözüm üretilebilir. Ayrıca döşeme tamircilerine uğrauarak sorunu gösterin derim.