PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saxo 1,5 Dizel ?

EmRaH.
23-08-2012, 09:27
Dizele geçmek için bir takım öneriler almak istiyorum :)

Artık benzin kasmaya başladı.307dizelden sonra saxo 1,5 ufak tefek bana yeteceğini düşünüyorum

2001-2002 modellerinde klimalı hava yastığı olan bir araç fiyatına göre de donanımlı bir araç oldugunu düşünüyorum .

saxo 1,5 dizel için tavsiyelerinizi alabilirmiyim.Alırken neye dikkat etmeliyim çok az yaktığı söyleniyor..Düz dizel motor eksileri nelerdir.

reisG
23-08-2012, 12:36
Emrah, 2001 model makyajlı klimalı Saxo 1.5 Dizel kullanmış bir arkadaşım vardı. Sıfır km aldığı aracı hakkında söylediklerinden aklımda kalanlar,
Araç bildiğin gibi 107 nin klonu. Üzerinde eski jenerasyon boyuna göre büyük hacimli 1.5 lt. dizell motor var. motor hacmi büyük olduğundan klima performanstan çalmıyor.
Araç motorun eski teknoloji olmasından yada daha doğru bir değişle yeni tip ufak turbolu ve piezzo enjektörlü olmamasından ötürü gürültülü çalışıyor. akseleresi ve son sürati hacmine göre düşük ancak yakıtı kokluyor. Çok çok az yakıyor. Bakımı çok daha ucuz. Yüksek maliyetli parçalarfa sahip olmadığından dolayı tamiratı da yeni nesillere göre ucuz oluyor. Aracın sert malzemeden yapılmış kokpitinde tıkırtı vb. ses çok az veya hiç yok. Bunların bildiğim kadarıyla iki ayrı paket aksesuarlısı olanı vardı. Bir tanesinde klima sis farı elektrikli cam yoktu diğerinde ise bunlar vardı diye hatırlıyorum.Son serilerde airbagli olanlarda gelmişti.

EmRaH.
23-08-2012, 12:53
Teşekkür ederim .. Son zamanda benimde daha çok dikkati mi çekmeye başladı yakıt ekenomisinden dolayı. 106 yı almadan öncede aslında vardı kafamda ama 106 aşkı benzine sürükledi bizi :) Tüpüde sevmeyen biri olarak sanırm saxoya ufak ufak geçiş yapmaya başlayacagım ..

road26
29-08-2012, 17:50
1.5 motor clio motoru gibimi teknoloji olarak ..