PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "307 otomatik vites" alıyorum

InsMuh
28-08-2012, 17:55
Herkese selamlar ...
tiptronic vites 307 almayı düşünüyorum. sizden 307 hakkında yorumlarınızı bekliyorum. daha önce dizel manuel 308 kullanmıştım süspansiyon alt takım aynı mı acaba?. farkları ne? teşekkürler

TanerHoca
28-08-2012, 19:56
hemşerim merhaba, ne var ne yok.haller keyifler ne alemde?

Ufuk
28-08-2012, 20:47
Herkese selamlar ...
tiptronic vites 307 almayı düşünüyorum. sizden 307 hakkında yorumlarınızı bekliyorum. daha önce dizel manuel 308 kullanmıştım süspansiyon alt takım aynı mı acaba?. farkları ne? teşekkürler

120.000 KM'yi geçmişse tiptronic vites 307 alma sorun çıkarma ihtimali yüksek. Onun dışında süspansiyonu benim şimdiki dizel 308'den daha yumuşaktı.

InsMuh
28-08-2012, 20:51
hemşerim merhaba, ne var ne yok.haller keyifler ne alemde?

sağolasın hocam. şükürler olsun iyiyiz.

20000 km.de bir 307 buldum . alıyım diyorum ne dersin?

InsMuh
28-08-2012, 20:55
120.000 KM'yi geçmişse tiptronic vites 307 alma sorun çıkarma ihtimali yüksek. Onun dışında süspansiyonu benim şimdiki dizel 308'den daha yumuşaktı.
km. si çok düşük. senede de 4000-5000 km yol yapacak. yani 100.000 i doldurmadan elden çıkarırız büyük ihtimalle.

TanerHoca
28-08-2012, 21:26
valla km si çok düşük.bu yüzden çok cazip görünüyor.
araç temiz, fiyatı da uygunsa neden olmasın.
yalnız otomatik şanzumanın 80-90 bin km lerde revizyon gerektirdiğini duymuştum.
o da senin yazdıklarına göre sorun değil zaten.

reisG
29-08-2012, 08:22
Hele bir de makyajlı 307 ise çok iyi bir araçtır. 307 ile 308 aynı şasiyi kullanıyor olsa da 308 deki yürüyen sistem ve pek çok donanım çok geliştirilmiş olarak kullanılmakta.

bylal666
29-08-2012, 10:58
Benim rahmetli 307 üzerinden konuşmak gerekirse iyi bilirdik :D Ben hala 308'e alışamadım, 3072nin kullanışını daha bir çok arıyorum desem inanır mısınız. Birçok kişiden tiptronic vitesde sorunlar duymama rağmen 130000 km'yi devirdiğimde bile gık dememişti benim rahmetli. Yol tutuşu bir çok kişinin aksi fikrine rağmen şuan kullandığım 308'den iyi diyebilirim, sağlamlık olarak ise 130 km/s'de takla atıp içinden burnunuz bile kanamadan çıkabileceğiniz bir araçtır. (tecrübe ile sabittir.)

reisG
29-08-2012, 14:56
Bakımı düzensiz yapılan ve belki de hor kullanılan AL4 tipi otomatik şanzımanların sensör arızaları verdiği ve bu arızaların da 100.000 km.den sonra heran olabileceği bir gerçek ancak bakımlı araçlarda bunun çok daha olacağı da bir gerçek....

fexzi
08-09-2012, 01:38

Yorumunuza katılmıyorum,aracımı ilk aldığımda tedbir amaçlı selenoid valflerini ve şanzuman yağını değiştirdim,sorun çıkarmayı bırakın zerre sıkıntı olmadan vites geçişi oluyor,araç 131bin km olmak üzere üzerindeki akü dahi orjinal.
Kullanıcıdan kullanıcıya fark var tabi o da ayrı bir durum.

Ufuk
09-09-2012, 00:45
Yorumunuza katılmıyorum,aracımı ilk aldığımda tedbir amaçlı selenoid valflerini ve şanzuman yağını değiştirdim,sorun çıkarmayı bırakın zerre sıkıntı olmadan vites geçişi oluyor,araç 131bin km olmak üzere üzerindeki akü dahi orjinal.

Sorun çıkarma ihtimali yüksek demişim illaki çıkarır dememişim. Bu arada vites geçirmesi benimki de normaldi ama şanzuman çok ısınınca ışıklarda birden durunca arkadan biri vurmuş gibi yapıyordu :). Bu arada hiç şanzuman arızası almadım.

fexzi
09-09-2012, 18:54
Sorun çıkarma ihtimali yüksek demişim illaki çıkarır dememişim. Bu arada vites geçirmesi benimki de normaldi ama şanzuman çok ısınınca ışıklarda birden durunca arkadan biri vurmuş gibi yapıyordu :). Bu arada hiç şanzuman arızası almadım.

Merhaba aksini iddaa etsin diye yazmadım zaten bilgi amaçlı paylaşımdan yazdım,yanlış anlaşılma olmasın,malum AL4 şanzumanlar için ileri derecede ön yargı mevcut,otomatik-triptonik şanzumanlarda bakımları düzenli yapmayan kullanıcılardan geçen araçlar dediğiniz sıkıntıyı çıkarıyor haklısınız,ister istemez de sinir bozucu bir durum oluyor,umarım kimseye denk gelmez,saygılarımla :)

mygold
11-10-2012, 11:46
otomatik vitesin yakıt tüketimi ne kadar dostlar

InsMuh
19-10-2012, 15:15

20000 km'deki araç olmadı çocuk satmaktan vazgeçti. bizde 65000km de 2004 model otomatik bir tane daha bulduk onu aldık.
aracın kullanma kılavuzunda bakım gerektirmez yazıyor. bununla ne kasdediyorlar anlamadım. şanzıman yağı değişmesi gerekmiyormu?
sizce 65000 kmde şanzıman yağını değiştirelim mi? kullanımında ve bakımında nelere dikkat etmek gerekiyor biraz bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler.

fexzi
28-10-2012, 22:46
20000 km'deki araç olmadı çocuk satmaktan vazgeçti. bizde 65000km de 2004 model otomatik bir tane daha bulduk onu aldık.
aracın kullanma kılavuzunda bakım gerektirmez yazıyor. bununla ne kasdediyorlar anlamadım. şanzıman yağı değişmesi gerekmiyormu?
sizce 65000 kmde şanzıman yağını değiştirelim mi? kullanımında ve bakımında nelere dikkat etmek gerekiyor biraz bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler.

Şanzumanda vuruntu ile ilgili bir problem yoksa rahat şekilde kullanmaya devam edin,benim uygulamam tamamen tedbir amaçlıydı,kafanızın rahat olması bakımında isterseniz hiç düşünmeden yapın derim.
Bakım kılavuzunda bende denk geldim fakat şahsi görüşürüm,mekanik aksam içinde çalışan yağın bence değişmesi gerekir diye düşünüyorum.

Ufuk
29-10-2012, 00:05
Şanzumanda vuruntu ile ilgili bir problem yoksa rahat şekilde kullanmaya devam edin,benim uygulamam tamamen tedbir amaçlıydı,kafanızın rahat olması bakımında isterseniz hiç düşünmeden yapın derim.
Bakım kılavuzunda bende denk geldim fakat şahsi görüşürüm,mekanik aksam içinde çalışan yağın bence değişmesi gerekir diye düşünüyorum.

Ben de 307 aldığım zaman araştırmıştım. Şanzuman yağını değiştirmek gerekmiyor. Hatta Durduk yere değiştirmek sıkıntı yaratabiliyor diye okuduğum için vazgeçtim. Ayrıca yetkili serviste değiştirmeyi tavsiye etmedi.
Karar sizin...

TanerHoca
29-10-2012, 22:12
hayırlı olsun mücahit, güle güle kullanın.