PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakım ürünleri alımı için öneri

ANKA
24-10-2012, 08:02
Arkadaşlar AutoGylm SRP ve Collinite 915 için uzun süredir arayıştayım, SRP genelde bulunabiliyor ama 915 için aramadığım yer kalmadı hatta Bakü'de iken bir sürü yere sordum yok. Şu ebay gibi sitelerden de hiç alışveriş yapmadım, süreç nasıl işliyor hiç bilmiyorum.
Türkiye'de de bu tip ürünleri tek bir noktadan satan bir online siteye çok ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Hani bu tip bir iş yapmak isteyen biri için bulunmadık bir fırsat aslında. Hatta keşke bu ürünlerin tamamı forumdan satılsa hem güvenilir olur hem de para yabancıya gitmemiş olur.

Şimdi arkadaşlar ben 915'i nereden bulacağım ve oldu ki bulamadım 3M ve diğer markalarda 915'e muadil diyebeileceğiniz ürünler var mı? Tabi 100 TL altı olmak koşulu ile geçen 300 euro'ya da wax gördüm.
Şİmdiden teşekkürler....

Eren
24-10-2012, 12:32
Merhaba, aracınız koyu renkte ise gerek yurtdışı gerek yurtiçi bir çok detailing meraklısının favori waxı collinite 915'dir. Açık renk ise Finish Kare 1000p yine 915'in muadili bir üründür, bir çok kullanıcının favorisidir. Dikkat etmeniz gereken husus wax veya polish seçimini aracınızdaki RDS, kılcal, oval çiziklere göre yapmanız gerektiği, 915 uygulamadan önce Kil + Polish ile desteklemeniz çok daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

http://www.shinearama.co.uk/

Yukarıda linkini verdiğim siteden yıllardır alışveriş yapıyorum, ülkemizdeki detailing tutkunlarının da favori sitesidir. 2,5 kilograma kadar kargo ücreti 12 sterlindir, güvenlik hususunda da en ufak bir kuşkunuz olmasın. Detailing'e dair pek çok ürünü bu siteden temin edebilirsiniz. Collinite 915 dahil. Ödemenizi de paypal üzerinden güvenli şekilde yapabilirsiniz.

Ülkemizde ürün çeşitliliği açısından fazla alternatif site yok malesef.

http://www.meguiars.com.tr/ Meguiar's amerikan menşeili uzman bir markadır. Ürünleri gayet başarılıdır.

http://erdemboya.ticaretimiz.com/ bu linkteki sitede ise Meguiar's, 3M, AutoGlym, Chemical Guys, Swissvax, Eurow, Menzerna gibi otomobil bakımında uzman markaların ürünlerini bulabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden kolay gelsin.

ANKA
24-10-2012, 14:44
Teşekkür ederim Eren. Shinearama sitesine baktım finishkare tükenmiş colli915 var onun için baktım 20 sterlin ürün 18 sterlin kargo ile 38 sterlin ediyor. Birkaç yerde de cleanyourcar sitesini duydum orada finish kare için 27 sterlin fiyat çıkıyor. O da güvenilirmiş.
Az önce Erdemboya ile irtibata geçtim ve
1 IDROLAK 105R-KONSANTRE*HIZLI CİLA ISLAK KULLANIM*1/15*BÖLÜNMÜŞ**1 KG*
IDROLAK 105R-KONSANTRE*HIZLI CİLA ISLAK KULLANIM*1/15*BÖLÜNMÜŞ**1 KG* 25 TL x 1 ad. = 25 TL
2 ATAS**PNEUBELL TSP**KONSANTRE*1:3* MAT LASTİK PARLATICI *BÖLÜNMÜŞ**1 KG.*
ATAS**PNEUBELL TSP**KONSANTRE*1:3* MAT LASTİK PARLATICI *BÖLÜNMÜŞ**1 KG.* 20 TL x 1 ad. = 20 TL
3 AUTOGLYM **SRP CİLA**YENİ FÖRMÜL**500 ML*İNGİLİZ*İNDİRİMLİ ÜRÜN*
AUTOGLYM **SRP CİLA**YENİ FÖRMÜL**500 ML*İNGİLİZ*İNDİRİMLİ ÜRÜN* 32 TL x 1 ad. = 32 TL
4 MEGUİARS**ELLE WAX-CİLA UYGULAMA PEDİ**2 ADET*
MEGUİARS**ELLE WAX-CİLA UYGULAMA PEDİ**2 ADET* 12 TL x 1 ad. = 12 TL
5 MİKROFİBER TÜYLÜ WAX VE CİLA PARLATMA VE SİLME BEZİ 50CM X 50 CM 1 ADET**İTHAL*
MİKROFİBER TÜYLÜ WAX VE CİLA PARLATMA VE SİLME BEZİ 50CM X 50 CM 1 ADET**İTHAL* 14 TL x 1 ad. = 14 TL
6 Kil: 25.00 TL
olmak üzere toplam 128 TL verdim.

Şimdi finish kare için cleanyourcar sitesine bakacağım. Gelsin ürünlerim de başlayayım artık.

Eren
24-10-2012, 16:02
Evet Cleanyourcar sitesinden de alışverişlerim oldu, gayet güvenilirdir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Belki biraz yorulacaksınız fakat çıkan sonuç karşısında önce bir şaşkınlık akabinde ciddi bir mutluluk anı yaşayacaksınız eminim. Şimdiden kolay gelsin. :)

Özdemir
24-10-2012, 16:06
FK 1000p yi bende kullanıyorum tavsiye ederim beklentilerinizi karşılayacaktır. erdem boyada 60gram olanı mevcut tek siparişle halletseydiniz keşke, toplam 100tl üstüne zaten kargo ücreti almıyorlar.
http://erdemboya.ticaretimiz.com/p272961-finish-kare-1000p.html

ANKA
25-10-2012, 11:28
Cleanyourcar sitesinden 420 gramlık fk1000'i 76 TL'ye aldım, 60 gramlık kutu erdemboyada 25 TL dolayısı ile benim siparişin 25 TL'si kargoya gitse de toplamda oldukça karlı oldu. Cleanyourcar sitesinden 2 ürün alayım dedim kargo ücreti 9,75 paunddan 19,5 paunda çıktı. Tek ürün almak için ideal bir site. Ama ürünün yarı parasını kargoya vermek de biraz kötü oluyor. Cleanyourcar tarzı bir site olsa Türkiye'de bence paraya para demez. Para ve vakit olsa 1 dk düşünmez girerdim bu işe.

Ürünlerim gelsin bakalım hayırlısı ile benim çeyiz tamamdır. Bunlara sileceker ve osram NBplus farlar da eklenince aslanın yüzü gülecek artık :)

Ürünlerin kullanımı ile ilgili biraz daha bilgilenmem lazım. Önce iyice yıkatacağım aracı, hatta ben ellerimle yıkayacağım yıkamacılar çok baştan savıyor. Sonra 50 gramlık kil ile aracı bir güzel temizleyeceğim, sonra tekrar yıkayacağım. Sonrasında SRP ile biraz çizik doldurup ardından FK1000 ile üzerinden geçeceğim.
Sonraki yıkmalarda da idrolak ile devam etmeyi planıyorum. Yaza doğru bir bakım daha yaparım.

Benim çeyiz şöyle oldu:
1 Idrolak 105r-Konsantre Hızlı Cila
2 Atas Pneubell Tspkonsantre Mat Lastik Parlatıcı
3 Autoglym Srp Cila Yeni Förmül 500 Ml
4 Meguiars Elle Wax-Cila Uygulama Pedi
5 Mikrofiber Tüylü Wax Ve Cila Parlatma Ve Silme Bezi 50cm X 50 Cm
6 Mavi Kil: 25.00 TL
7. Finish kare 1000P 420 gram

Önceki aldıklarım:
8. Meguiars Ultimate Wash Wax
9.Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni
10. MeguiarsUltimate Protectant Kauçuk ve Vinil Koruyucu
11.Uber Blue Mikrofiber Kurulama Bezi

Bunlara ek olarak bir sürü mikrofiber cam bezi, tüylü bez, iki tane çakma gritguard kova, iki adet detay fırçası... var. Hiç hesapta yokken detaycı olduk çıktık. Hep forumpeugeot yüzünden :) Şaka bir yana ben halimden son derece memnunum kanıma giren herkesten Allah razı olsun :)

ANKA
29-10-2012, 20:10
24 Ekimde cleanyourcar'dan aldığım finishkare için site bana 25 ekimde bir mail atmış bir de barkod numarası göndermiş numarayı İngiltere postasına girince gönderi Türkiye'ye doğru yola çıktı diyor, PTT yurtdışı gönderiye balıyorum orda da ürün İngiltere'den geliyor diyor. Ben ürünü alırken "air mail" şeklinde geçiyordu kargosu. Uçak ile yapılan kargoda 4 günde İstanbul'a gelmez mi ürün? Neyse biraz daha bekleyeceğim sonra bir mail atacağım. Önceden alışveriş yapan arkadaşlar 1 hafta 10 günü buluyor dediler. Dört gözle bekliyorum finishkareyi.
Diğer ürünlerim de gelmedi gerçi bayramlar arka arkaya gelince erdemboya kargoya verememiş ürünleri.
Neyse geç oldu azıcık ama sonu iyi olacak inşallah...

ANKA
29-10-2012, 21:09
Bu arada diğer sitelerden yorumları okuyorum hem http://www.i4detailing.co.uk hem de shinearama sitesini oldukça ön plana çıkartmışlar. İndirim kodları falan varmış, kodları yazıp farazi bir alışveriş yaptım iki siteden de her ikisi de indirim kodları olmasına rağmen kargo parası ile cleanyourcar kadar ucuz olmuyor arada en az 2 sterlin oynuyor. Az önce royalmail'in sitesinden kontrol ettim kocaman yazıyormuş ben görmüyorum tabi, ürününüz gönderilen ülkeye ulaşmıştır yazıyor. Biz de malum tatil olunca PTT de sermiş demek ki.
Bilen varsa bir soru benim ürünün kodunu ülkeye girdikten sonra ptt yurtiçiden mi takip edeceğim. Benim aklıma yatan da yurtiçi ama sormak istedim. Bir de bazıları ptt'nin 2 TL civarında vergi parası istediğini yazmış, ne derece doğru. Kargoyu annem alacağı için bilgilendirme yapmam lazım. Şimdiden teşekkürler. İlk defa yurtdışından bir ürün aldım pek bir heyecan yaratta bende :) Korkarım alışkanlık yapacak...

Mert Ali
29-10-2012, 22:08
Finish Kare 1000P kullandığım ve sevdiğim sealant'dır. Ama bu aralar collinite 476s den vazgeçemiyorum. NXT 2.0 aldım daha kullanmaya fırsatım olmadı.

ANKA
30-10-2012, 15:32
Aslında en güzeli İngiltere'ye gidip gelen birini bulmak. Kargoya verdiğim paraya acıyorum. 2 ürün alacağıma ancak bir ürün alabiliyorum. Bugün grit guard kova baktım ürün 9-10 dolar kargosu 18 dolar :dans4delirmemek elde değil...

Mert Ali
30-10-2012, 19:07
Detailing forumunu takip et abi,getirenler satanlar çok :) Ben ordan alıyorum yurtdışından gelenleri.

ANKA
31-10-2012, 09:23
Çakmasını yaptım ama gerçeğini istiyorum şu kovaların. Çok pahalı meret. Aslında bir girişimci şunları Türkiye'de yapsa çok rahat çiftini 50 TL'den satar. Ankara'da plastik döküm yapan 3-5 yere mail atacağım. Bakalım ben taktım şu kovalara illa yaptıracağım ya da getirteceğim.

ANKA
01-11-2012, 13:25
Erdem boyadan aldığım ürünlerim geldi. Bugün yarın da FK1000p'yi bekliyorum İstanbul'dan postalanmış. Arkadaşlar ek bilgi olarak Grit guard ile alakalı olarak meguiarsa mail atmıştım bana 35 TL karşılığı alttaki süzgeç görevi gören parçayı ithal edebileceklerini belirtmişler. Ben de Ankara'daki bayiinize gönderir benden kargo almazsanız olur dedim. Olur dediler. Aklınızda olsun grti guardın süzgeç kısmına 35 TL karşılığı ulaşılabiliyor. 5 TL'de kargo ücretleri varmış.
Ürünlerim gelsin de çeyizi bir dizeyim şöyle..:)

Mert Ali
01-11-2012, 20:02
Hayırlı olsun abi şimdiden :) Fotoğrafları bekliyoruz. Grit guard olayına ben pek sıcak bakmıyorum,pek engellemiyormuş hissi veriyor bana.

ANKA
01-11-2012, 21:07
Valla Mert Ali arabayı evin önünde garajda yıkama şansım yok, hal böyle olunca da yıkamacıya gidiyorum. Adamların köpüklü yıkama dedikleri şey BİM'den aldıkları bulaşık detarjanı ile araba yıkamak. Atas'ın şampuanını alıp gitme şansım da yok. Şu aşamada benim kurtarıcım çift kova. Bir de o kadar detaycı adamlarınvidelarını izledim adam Aston Martin'i bile çift kovayla yıkıyor. Kovalar ve şu süzgeç kısmı orijinal veya orijinale yakın olursa birde yıkama eldiveni artı iyi bir şampuan oldu mu araba gerçekten çizilmeden yıkanıyor. Tabi burda en önemli unsurlardan biri yıkayan kişi, bir süredir aracımı yıkamacıya götürüp ben yıkıyorum adam sadece su tutuyor. Yıkama kurulamayı ben yapıyorum. Kurulamada da uber blue ile sürtmeden ser, elle ileri geri götür kaldır metodu ile kuruluyorum.
Bakalım elimizden gelen özeni gösteriyoruz aslana. Değerimizi bilsin artık :)