PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taş yağmuruna tutuldum :(

mimit
09-11-2012, 13:34
Merhabalar değerli forum üyeleri geçenlerde yaşadığım üzücü bir olayı paylaşmak istiyorum sizlerle.

Babam işi gereği van da bulunuyordu,ve geçirdiği bir iş kazası sonucu topuğu kırıldı.Ameliyat için Ankara 0ya getirmem gerekiyordu bende babamı almak için aracımla Van a gittim.Uçakla getirmek istedik ama başka rahatsızlıkları da olduğu için doktoru uçak yolculuğunu o an için uygun bulmadı.

mesafe çok uzun olduğu için(1320 km) önce bir servise gidip aracı chekup a soktum hava filtresini değiştirip yola çıktım. Malatya'dan Van a kadar 7 defa çevirmeye girdim jandarmaların yaptığı rutin kontroller ama 1,5 saat beklediğim yerler oldu.

beni en çok üzense Bingöl yakınlarında kırmızı ışıkta dururken birden aracın sağından solundan taş atılmaya başlandı üzerime,Bi an inip bağırmaya kalkıştım kapıyı açtığım gibi 2 el silah sesi duydum ve kapıyı kapattığım gibi gaza bastım, bu sırada sol ön camım gelen bir taş yüzünden patladı.20 25 km içinde aynı olayı 3 defa yaşadım.işin kötüsü yol üzerinde bir jandarma karakolunda durup üstümde ki camları temizlemek istediğimde beni karakola almadılar,durumu anlattığımda olur öyle şeyler, karanlığa kalmadan yoluna devam et,önüne çıkan olursa ez geç ama durma diye uyardılar.

Van da ilk gece servis bulamadığım için aracı otelin yanındaki sokağa park ettim ön cam yerine de bir naylon çekip duvara mümkün olduğunca yakın park ettim aracı,sabah kalkıp hastaneye gideceğim zaman bir diğer süpriz arka cam çatlak, arka cam da ki Atatürk imzasının üzerine birşeyle vurulmuş ve cam tam o noktadan çatlamış.

Şimdi durup dururken uğradığım maddi zarara mı üzüleyim, çalışıp çabalıyıp biriktirdiğim borç harç aldığım uğraşmaktan zevk aldığım arabamın bu halinemi üzüleyim, Yoksa güzel ülkemde insanların bu hale geldiğine mi üzüleyim. :(

Cam ları van da yerli malı taktırdım Ankaraya döndüğümde servisten oijinallerini istedim taktırdım.kapotadaki göçükler oto king te düzeltildi boyasız ama taş izleri var özellikle aracın sol tarafında onlarda ilk fırsatta rötuşlanacak. :(:(:(:(:(:(:(:(:(

reisG
09-11-2012, 13:49
Sevgili dostum, çok geçmiş olsun. Canını kurtarmış olmana sevinmelisin.
Ne yazık ki ülke fiili olmasa bile görüş olarak 3e bölündü bile. Van'a gitmeye gerek yok İstanbul'da bile bazı yerlerde-Şirinevelerin Güngören tarafları gibi- bayramlarda evine bayrak asamıyorsun.Aracında Atatürk sticker'ı varsa bazen en yakın komşun (-benim komşum-)bile sana düşman oluyor.
İşte Mustaf Kemal Atatürk'ün 74ncü ölüm yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin geldiği nokta.
Eğer aracının kaskosunda teröre karşı koruma klozu varsa herşeyi kaskodan yaptırabilirsin.

dirtyharry
09-11-2012, 13:50
geçmiş olsun çok üzücü bi durum

erener
09-11-2012, 14:09
Söyleyecek birşey bulamadım büyük geçmiş olsun... Güzel ülkemizin geldiği durum bu malesef....

Yasin CCK
09-11-2012, 14:19
Çok sinirlendim ve çok üzüldüm. Maalesef ülkemizin bize gösterilmeyen diğer yüzü.. Babanıza gecmis olsun iyi olmuştur inşallah. Söylenecek çok şey var ama forum ortamı müsaade etmiyor. Tekrar çok gecmis olsun.

307bursa
09-11-2012, 15:18
ALLAH bizi bu hale getirenlerin bin türlü belasını versin bu neya nereye gidiyoruz böyle kime neye bu öfke anlamadım ........
sizede babanızada çok geçmiş olsun...

Abdullah
09-11-2012, 16:04
şimdi sabahki agresfilğimle buraya yazınızı okurken söylediklerimi yazsam vallahi internete bir daha girişimi bile yasaklarlar bana kalırsa hepsini direk kurşuna dizmek en doğru yol onun gazına geliyorlar bunun gazına geliyorlar ben bunu kabul etmiyorum gelmesinler gaza gaza geliyorlarsa o gazla onları yakmak gerekir. Hiçbirini insan yerine koymuyorum. neyse kendimi tutacağım size çok geçmiş olsun şükürler olsun ki canınıza birşey olmamış.

baturalpm
09-11-2012, 16:11
şimdi sabahki agresfilğimle buraya yazınızı okurken söylediklerimi yazsam vallahi internete bir daha girişimi bile yasaklarlar bana kalırsa hepsini direk kurşuna dizmek en doğru yol onun gazına geliyorlar bunun gazına geliyorlar ben bunu kabul etmiyorum gelmesinler gaza gaza geliyorlarsa o gazla onları yakmak gerekir. Hiçbirini insan yerine koymuyorum. neyse kendimi tutacağım size çok geçmiş olsun şükürler olsun ki canınıza birşey olmamış.

aynen

eyup_31
09-11-2012, 16:59
hem size hem babanıza çok geçmiş olsun...

sohbet23
09-11-2012, 17:50
çok çok geçmiş olsun..

TanerHoca
09-11-2012, 17:56
mehmet çok üzüldüm.sevgili babana ve sana ayrı ayrı geçmiş olsun diyorum.

mahmut
09-11-2012, 18:03
cok üzücü bir durum gecmiş olsun aslında söylenecek cok sey varda neyse......

darkness
09-11-2012, 18:22
büyük geçmiş olsun,bunlara çanak tutanlarada lanet olsun.

sessizgece
09-11-2012, 19:53
babanıza da size de çok çok geçmiş olsun.

Selim Sümer
09-11-2012, 21:56
Mehmet Bey,babaniza acil sifalar diliyorum.Yasadiginiz bu korkunc yolculuk icin de sadece Allahtan basiniza birsey gelmemis diyebiliyorum.Diger illeri bilmem de Van icin iyi seyler duymustum hep.Isgal altindaki Irak'tamiyiz da Jandarma "durma,ez gec" diye tuyler urpertici bir tavsiye veriyor.

orhun57
09-11-2012, 22:54
Mehmet bey öncelikle babanıza büyük geçmiş olsun, umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur. Geçirdiğiniz kötü yolculuk içinde size büyük geçmiş olsun. Yazdıklarınızı okurken çok üzüldüm ama daha çok sinirlendim. Yeri değil buradan konuşamıyorum ama içimden geçenleri herkesin tahmin ettiğini biliyorum. Denilecek bir tek söz yok bu hale getirildik el birliği ile. Umarım zararınız kasko tarafından karşılanır.

gokayy
10-11-2012, 00:40
Size ve babanızada büyük geçmiş olsun acil şifalar.Devleti bu hale düşüreninde böleninde Allah cezasını versin şerefsizler

mimit
10-11-2012, 00:47
Hepinize çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. söylenecek çokta birşey yok aslında hepimizin aklından ve kalbinden geçenler hemen hemen aynıdır.

jonjon
10-11-2012, 12:05
Çok geçmiş olsun dostum.. sağlığına bişey gelmemiş ya çok şükr .. nankörlükten başka bişey değil bu insanların yaptıkları ..

Ömer Gedik
10-11-2012, 12:19
Öncelikle Babana sonra da Sana büyük geçmiş olsun. Kaskoda terör klozu vardı zaten sanırım. Canına birşey olmaması sevindirici. Ülkemizin durumu ise maalesef vahim...

converse10
10-11-2012, 12:21
geçmiş olsun gerçekten üzgünlük verici

Safak065
11-11-2012, 01:00
Mehmet abi face'den telefonumu yolladım, şuanda bende Van'dayım istedigin herhangi bir konuda arayabilirsin yardımım olursa ne mutlu bana. Ama anlattıklarına göre merkez'de değilsin herhalde?

EmRaH.
12-11-2012, 22:02
çok geçmiş olsun..

MTN
12-11-2012, 22:45
Çok çok geçmiş olsun babana acil şifalar dilerim yaşadıklarına çok üzüldüm

wolo
13-11-2012, 21:34
bu nedir arkadaş? ben yurtdışında bayrağımı alıp gezebiliyorum ama kendi ülkemde bayrak açmak ,atatürk imzası/ silüeti yapıştırmak saldırıya uğramana sebep oluyor!
bunları neden kimse göremiyor neden kimse birşey yapmıyor? ülkede hırlı hırsız adamın ,teröristin hakları serbestliği dürüst vatandaştan fazla! vergini verme çal çırp senden iyisi yok! lanet olsun daha ne denir bilmiyorum ama sana ve babana çok geçmiş olsun benim evimde türk bayrağı aracımda atatürk imzası yinede eksik olmaz...
( önceki sattığım araçtada vardı sahibinden rica ettim çıkarmıyor )

bylal666
13-11-2012, 22:16
Babanız için şifalar diliyorum... Bayrak, imza v.s. konusuna gelince ezin geçin kardeşim. Bu boşa hacim kaplayan kütleleri insan sayanı insandan saymayacaksın. Cahil filan demeyin. Ezin geçin... Bunlar ülkemin canım insanlarının başına bir tek nedenle geliyor "kayıtsız kalmak" ... Babam'ın evine gittiğim bir misafirlikte yine böyle bir boşa hacim kaplayana denk geldim, özgürlüklerden, demokrasiden filan bahsedip Ata'ma sövdü, bende babamın önünde babam yaşındaki adamı köpek gibi dövüp babamın kapısındaki paspası öptürüp defettim. Babam bana ne dedi beğenirsiniz. "Bana'da mı saygın yok, benim huzurumda adamı ne hale koydun" Ben de aynen cevap verdim, benim için değerlisin baba, lakin Bayrağım'a, ülkeme, Ata'ma sövülmesinden daha değerli değilsin... Belki doğu illerinde elinizden birşey gelmez, lakin kendi ilinizde kendi sınırlarınızda gördüğünüzü ezin. Yoksa Mehmet arkadaşın durumundaki gibi gibi canınız acır...

sarman
14-11-2012, 09:29
Çok geçmiş olsun. Benim emrinde görev yaptığım komutanlar, sınıf arkadaşlarım, emrimde görev yapanlar içerde. Yorum yapmıyorum :(

SAMET010
15-11-2012, 23:31
mehmet babana çok geçmiş olsun diliyorum , sana ise sabır ... ne diyim kardeşim diycek laf varmı ya ???

Bekir
16-11-2012, 00:27
Mehmet gerçekten kötü olaylar yaşamışsın senin adına çok üzüldüm büyük geçmiş olsun bende bu yaz kızımı samsuna üniversite kaydına götürdüğümde arabayı 34 plaka diye tekmelemişlerdi o kişiyi buldum ve tartıştık ve birbirimize girdik eşim kafasında porselen tabak kırdı ve karakolluk olduk derken olaylar büyüdü 3 günümü karakola gidip gelmekle geçirdim netice mahkemeliğiz o eşimden yaralama dolayısı ile şikayetçi oldu bende hasardan dolayı ondan arabamı yaptırdım ama mahkemeyi bekliyorum bakalım ne olacak bu yüzden seni çok iyi anlıyorum böyle içleri kötülük dolu insanlığını kaybetmiş varlıklardan allah hepimizi korusun.

mimit
16-11-2012, 16:30
herkese iyi dileklerinden ötürü çok teşekkür ederim.

Bu sefer imza da farklı olsun deyip Gazi Mustafa Kemal imzası yapıştırcam ama hali hazırda aksesuarcılar da yok,reklamcıların da basabileceği formatta bulamadım internette. ama bi şekilde olacak.

http://www.suslenoto.com/image/cache/data/arma/Gazi%20Mustafa%20Kemal%20Atat%C3%BCrk%20%C4%B0mzas %C4%B1%20Beyaz-Siyah%20crk01-500x500.jpg