PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 calismiyor yine calismiyor.

korayuo
30-12-2012, 01:32
307 1.6 xs modeli olup birgun evden ciktim 2 km uzakliktaki bir yere gittim park ettim isimi hallettim geldim calistirmaya calistim tam calisicak gibi oluyor calismiyor.benzin mi bitti acaba dedim 50 liralik benzin tasidim sise ile koydum yine calismadi...aku de olabilir dedim akuyu de sarj ettirdim yine calismiyor ben ne yapicagimi bilemiyorum ve bulundugum yerde bu tarz arabadan anlayan bir usta bulunmamakta... Yardiminiz icin simdiden tesekkurler arkadaslar...

orhun57
30-12-2012, 01:40
Öncelikle geçmiş olsun. Forum kuralları gereği kendinizi tanışma bölümünde, aracınızı da 307 başlığı altında tanıtırsanız herkes size elinden geldiğince yardımcı olacaktır.

korayuo
30-12-2012, 02:00
Tesekkurler yonlendirdiginiz icin orhun bey.

mimit
30-12-2012, 02:00
Öncelikle hoş geldiniz. Kendinizi de ilgili bölümde tanıtırsanız daha çok seviniriz ve size daha iyi yardımcı olabiliriz.

aracın çalışmamasında bir çok şey sebep olabilir aracı görmeden motoru dinlemeden bir şey demek yanlış olabilir ama ihtiimallere bir göz atmak gerekirse:

Benzin pompası ve ateşleme sistemi ilk şüpheliler olabilir. aracınızın arka koltuğunu kaldırın ve kontağı bir çevirin döşemenin altındaki siyah yuvarlak plastik kapağın altından bir ses gelmeli, gelmiyorsa benzin pompası çalışmıyor demektir.

korayuo
30-12-2012, 02:10
Yeni olmanin acemigiligini yasiyorum siteye yavas yavas alismaya calisiyorum bujileride 2 ay once degistirmistim 5 gun once arabam bi sarj ediyor bir sarj etmiyordu yolda giderken battary charge fault uyarisi aliyordum aku isareti yaniyordu bi oto elkt cisine gittim sarj dinomosunu soktu kollektorler vsaglam komuru var dedi tekrar takti sarj uyarisini aldik degerlerine baktik sarj etmiyordu en sonunda sarj dinomosunun icinde bi parcayi degistirmemiz gerekiyor dedi ve su gun gel dedi ama gidemedim ben yine akuden oldugunu zannettim ne yazikki akuyude sarj ettirdim yine calismamasi beni hayal kirikligina uygratti bide benzin pomposi ihtimaline yogunlasiyim birde onu deniyim mimit bey saygilarla tesekkur ederim...

bacadir68
30-12-2012, 11:48
motora elektrik geliyorsa kesinlikle benzin pompası arızalıdır.

korayuo
30-12-2012, 12:44
Bugun tekrar calistirmayi denedim ve arka koltugu kaldirip kapagi actim calistirmaya calistim delikten elektronik olarak calisma sesi geliyordu viiuuuuuu die bi ses her defasinda geldi ve aracim hala calismadi nasil bir problemdir bu boylee:bilmem

Yasin CCK
30-12-2012, 12:46
Hiç mi tamirci yok bulunduğunuz yerde?

Sizin anlattıklarınız bizim anladıklarımızla çözülecek bir durum değil bu.

korayuo
30-12-2012, 12:51
Bursa yenisehirde sahin dogan tamircisi ganimet gibi ama araciniz beyinliyse hepsi korkup kacar yok abi usta il disina cikti dedi adamin biri kendi dukkani icin bu arada sigortalar ile alakali bir durum degildir heralde...

korayuo
30-12-2012, 13:29
Birde bu araci gazda calistirma sansim varmidir.brc marka tup var...

mimit
30-12-2012, 13:36
lpg düğmesine basılı tutun yakıt ışığı yeşil olana kadar,sonra marş basın.

huseyinturk
30-12-2012, 14:59
Marş basıyorumu araç? Basmıyorsa büyük ihtimal marş motorunun kablolarından birindedir sıkıntı. Marş motoru aşağı taraflarda kalıyor, ya yollara atılan tuzlar vs zamanla eritiyor kablolarını yada şase kablosu gevşiyor zamanla. Çözümü için 5 liraya bile gerek yok hakiki bir 'usta' bulduktan sonra...

Benzin pompasında sıkıntı yok elektronik duyduğunuz o ses onun sesi. Aracı vurdurarak çalıştırın bir kereye mahsus. Doğru bir oto elektirikçisine götürün marş motorunun kablolarını kontrol ettirin.

korayuo
30-12-2012, 18:29
Mars basiyor tam alacakken almiyor sorunu herneyse usandirdi biraz ama artik bakalim bursadan fln bi usta bulmam gerekiyor galiba...

korayuo
30-12-2012, 18:30
Lpg dugmesine basili tutuyorum ama gaza gecmiyor denedim gaza geciremedim bir turlu..

korayuo
30-12-2012, 18:32
lpg düğmesine basılı tutun yakıt ışığı yeşil olana kadar,sonra marş basın.

Lpg dugmesine basili tutuyorum ama gaza gecmiyor denedim gaza geciremedim bir turlu..

huseyinturk
30-12-2012, 19:45
Mars basiyor tam alacakken almiyor sorunu herneyse usandirdi biraz ama artik bakalim bursadan fln bi usta bulmam gerekiyor galiba...

Anahtarın pili vs değiştimi? İçinde tırnak kadar plastik gibi kömür imbolayzır var. Benim başıma geldi daha önce 3 gün söküp takmadığım yer kalmadı meğer imbolayzırı anahtarın içine koymamışım. Hem benzinde hem tüpte çalışmıyorsa insanın aklına böyle şeyler geliyor.

korayuo
30-12-2012, 23:30
Anahtarın pili vs değiştimi? İçinde tırnak kadar plastik gibi kömür imbolayzır var. Benim başıma geldi daha önce 3 gün söküp takmadığım yer kalmadı meğer imbolayzırı anahtarın içine koymamışım. Hem benzinde hem tüpte çalışmıyorsa insanın aklına böyle şeyler geliyor.
Yedek anahtar ilede denedim ama gaz tusuna basili tuttugumda gaza gecmiyor sanki yani gaz ile deneyemedim vurdurmaya da kiyamadim bakalim yarin nasil bilgilere. Ulasicam :anlamadim:anlamadim ilginize tesekkur ederim saygilar..