PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz Gösterge almak istiyorum.

GOXIN
06-01-2013, 20:20
Arkadaşlar aracı henüz teslim alamadım ama yapacaklarımla ilgili araştırmalara başladım. İlk olarak göstergeyi değiştirmek istiyorum. Forumda bir kaç arkadaş büyük bir şansla site üzerinden arkadaşlardan temin etmişler. Ebayde bir tane istediğim göstergeden buldum ama aracıma uyar mı bilemiyorum. Fiyat olarak kargo dahil 200 iraya geliyor gibi tabi gümrük sorun çıkartmazsa. Bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.

http://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-308-1-6-PETROL-2008-SPORT-SPEEDOMETER-CLUSTER-14-000-MILES-9665107980-/261145021094?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3ccd74caa6

Can ÖNEL
06-01-2013, 21:12
Hayırlısı olsun. Uym konusunda bir fikrim yok ama sorun çıkacağını sanmam. Yalnız dikkatimi çekti de yanında "14000 miles" demiş. Şimdi siz bunu aracınıza takınca aracınız 22400km'de mi olacak? Yoksa sadece ne kadar süre kullanıldığı hakkında bilgi olsun diye öylesine mi yazılmış.

converse10
06-01-2013, 22:13
abicim kumanyanı al bence Ankara ostim yada İstanbul maslaktaki cıkmacıları dolaş kesin bulursun ben öyle yapıcam yoksa ingiltereden gelen üründe uymama sorunu olabilir.

GOXIN
06-01-2013, 22:57
cok tuhaftir konu basligini "Beyaz Gosterge ile ilgili" diye acmistim :s Ne kadar sure kullanildigini yazmak istemis sanirim yoksa da sifirlanir diye dusunuyorum. Birde sayilar biraz farkli geldi bana.Valla cikmacilarada bakacagim ama burada fiyatlari cok yuksek olacaktir.

Abdullah
06-01-2013, 23:59
Yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle fiyat yüksek olduğundan alacağınız kişi ile irtibata geçip fiyatı bizim gümrük limitine düşürmesini yani gümrüğe takılmaması için faturayı o şekilde göndermesini rica edin ama bunun da garantisi yok tabi açıp bakıyorlar. Uyum konusunda normalde standart fakat ingilterede sağ sol direksiyon dumundan dolayı bir uyumsuzluk söz konusu olabilir. Km 14000 Mil ise oda 22400KM ye tekabül ediyorsa eğer sıfırlamadan takarsanız aracınızda 22400km gösterir ayrıca oradan alınan km değeri otomatik olarak aracın ikinci km beyni olan motor km beynine de yazılır ve bir daha değiştiremezsiniz. Dolayısıyla gösterge geldiğinde mutlaka sıfırlamanız gerekecektir (50-100TL) sıfırladıktan sonra taktığınızda aracınızın motor beynindeki km otomatik olarak yeni göstergenize yazılacaktır.

Cem B
07-01-2013, 00:19
Gösterge de mil yazıyor dikkat etmediniz sanırım. Km küçük rakamlarla yazılşmış.Beyaz gösterge almak isteyişinizi saygıyla karşılıyor ve türkiye içinden bulmanızı tavsiye ediyorum :)

GOXIN
07-01-2013, 07:31
bilgi icin tesekkur ederim. Acikcasi mil gostergesine dikkat etmemistim. Tabiki onceligim Turkiye olacaktir ama fiyatlar cok ucuk olursa yurtdisina yonelebilirim tabi tam uyumlu bulabilirsem. Bu gostergenin aracin havasini tamamen degistirdigini dusunuyorum. Cikmacilara bakmak lazim, eger olurda bir yerden duyar yada gorurseniz bilgi verirseniz sevinirim.

Abdullah
07-01-2013, 09:26
bilgi icin tesekkur ederim. Acikcasi mil gostergesine dikkat etmemistim. Tabiki onceligim Turkiye olacaktir ama fiyatlar cok ucuk olursa yurtdisina yonelebilirim tabi tam uyumlu bulabilirsem. Bu gostergenin aracin havasini tamamen degistirdigini dusunuyorum. Cikmacilara bakmak lazim, eger olurda bir yerden duyar yada gorurseniz bilgi verirseniz sevinirim.

kesinlikle bu göstergeler iç havayı inanılmaz değiştiriyor. İnşallah bulursunuz ama biraz zor maslağa bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca daha önce israilden getirten olmuştu herhangi bir sorun olmamıştı onun ki de 200TL ye mal olmuştu. Ama mil yazdığından sıkıntı olabilir sizin göstergede.

GOXIN
07-01-2013, 09:58
kesinlikle bu göstergeler iç havayı inanılmaz değiştiriyor. İnşallah bulursunuz ama biraz zor maslağa bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca daha önce israilden getirten olmuştu herhangi bir sorun olmamıştı onun ki de 200TL ye mal olmuştu. Ama mil yazdığından sıkıntı olabilir sizin göstergede.

Amin. O arkadaşın adını yada konusu varsa alabilir miyim? Onun gümrük ve ürün tecrubelerı benım ıcın cok degerlı oalcaktır.

Abdullah
07-01-2013, 11:28
Amin. O arkadaşın adını yada konusu varsa alabilir miyim? Onun gümrük ve ürün tecrubelerı benım ıcın cok degerlı oalcaktır.

maalesef o arkadaşımız forumdan uzaklaştırıldı o yüzden bilgi alamazsınız.

converse10
07-01-2013, 21:36
kardeşim Abdullah sonradan alınan km saatleri sıfırlanabiliyor mu?

Yasin CCK
07-01-2013, 22:09
kardeşim Abdullah sonradan alınan km saatleri sıfırlanabiliyor mu?

Taktığın zaman orjinal km direk algılıyor.

mimit
07-01-2013, 23:53
Çıkmacılar 500 600 tl den aşağı vermiyor normal siyah tabanlı göstergeler için 450 tl diyorlar, bir gözlük kabı sordum adam serviste 68 tl olan ürüne 85 tl fiyat verdi :D dışarıdan almak daha mantıklı gibi.

GOXIN
08-01-2013, 08:27
Çıkmacılar 500 600 tl den aşağı vermiyor normal siyah tabanlı göstergeler için 450 tl diyorlar, bir gözlük kabı sordum adam serviste 68 tl olan ürüne 85 tl fiyat verdi :D dışarıdan almak daha mantıklı gibi.

Maalesef buradakiler yolunacak kaz arıyor, bizde mecburen yabancılardan medet umuyoruz. Bostancı ve Kartal sanayıdekı çıkmacılarda şansımı deneyeceğim, olmadı yurtdışına çıkan bir akrabadan yada ebayden birinden almaya çalışacağız artık. Forumda bildiğim iki tane satılan olmuş, banada denk gelirse çok güzel olur gerçekten.

Abdullah
08-01-2013, 08:59
Maalesef buradakiler yolunacak kaz arıyor, bizde mecburen yabancılardan medet umuyoruz. Bostancı ve Kartal sanayıdekı çıkmacılarda şansımı deneyeceğim, olmadı yurtdışına çıkan bir akrabadan yada ebayden birinden almaya çalışacağız artık. Forumda bildiğim iki tane satılan olmuş, banada denk gelirse çok güzel olur gerçekten.

Ömer bir dönem getirtip satıyordu ama askere gitmeden önce artık satmayacağını belirtmişti. Belki gelince yine satar ama sıfır ürün olduğundan 500 den aşağı almanız zor.

GOXIN
08-01-2013, 09:07
Ömer bir dönem getirtip satıyordu ama askere gitmeden önce artık satmayacağını belirtmişti. Belki gelince yine satar ama sıfır ürün olduğundan 500 den aşağı almanız zor.

sanırım şafak yakındı, geldiğinde bir görüşürüz artık. Ama o fiyatlara çıkarsam, yurtdışından getirtme riskine girebilirim.

reisG
08-01-2013, 09:47
İngiltere ya da sağdan direksyonlu araç kullanılan yerde satılan ürünlerden almak sıkıntı doğuracaktır.
Bence buralardan elektronik vb. tabanlı ürün almamak lazım.
Pekçok yetkili servisin kendi çıkmacısı var. Özellikle maslak sanayide pek çok Peugeot çıkmacısı var. oradan bulabilirisn. ama ne yazık ki fiyatlar yüksek oluyor.

GOXIN
08-01-2013, 10:09
İngiltere ya da sağdan direksyonlu araç kullanılan yerde satılan ürünlerden almak sıkıntı doğuracaktır.
Bence buralardan elektronik vb. tabanlı ürün almamak lazım.
Pekçok yetkili servisin kendi çıkmacısı var. Özellikle maslak sanayide pek çok Peugeot çıkmacısı var. oradan bulabilirisn. ama ne yazık ki fiyatlar yüksek oluyor.

Maslak bana ters kalıyor, Pendikte oturuyorum. Ancak buradakilere bakarım onlarda da tahmınım fiyatlar tuzlu olacaktır. Bakalım bir arac gelsinde biraz dolaşıcaz artık. Sizlerden ricam, eğer yolunuz düşerse bir sorar mısınız?

reisG
08-01-2013, 16:04
İstersen Maslak yetkili bayii Efe otonun çıkmacı dükkanı da var. İnternette telefonlar var direkt telefon edebilirsin. Efe oto servisten çıkan tüm çıkmalar oraya gidiyor.

GOXIN
09-01-2013, 07:59
İstersen Maslak yetkili bayii Efe otonun çıkmacı dükkanı da var. İnternette telefonlar var direkt telefon edebilirsin. Efe oto servisten çıkan tüm çıkmalar oraya gidiyor.

Teşekkürler bu iyi oldu umarım ellerinde vardır. Bugün bir arayayım.

converse10
23-04-2013, 22:07
peugeot 308 aracına uyumlu beyaz zeminli gösterge arıyorum.

jacobo
13-09-2013, 12:23
selam sahibindende 137373497 nolu ilanı var.

converse10
13-09-2013, 15:08
1200 tl çok paraya

GOXIN
13-09-2013, 15:13
Bilgilerndirme için teşekkür ederim. O ilanı bende gordum ama fiyatt çoook yuksek. Aslında çıkmasını 400 gibi bir rakama buldum ama çalışır mı çalışmaz mı bılemıyorum. Deneme yapabilecek bir parçada değil ki.

Yasin CCK
14-09-2013, 08:41
Bilgilerndirme için teşekkür ederim. O ilanı bende gordum ama fiyatt çoook yuksek. Aslında çıkmasını 400 gibi bir rakama buldum ama çalışır mı çalışmaz mı bılemıyorum. Deneme yapabilecek bir parçada değil ki.

Ederi o zaten. İlan sahibi sıfır aldığı için çok paraya almış, zaten fiyatı da düşürmüş.

aliço
17-04-2014, 20:32
arkadaşlar merhaba elimde 308 beyaz zemin çok temiz gösterge mevcut herhangi bir sıfırlama işlemi yapılmadı ilgilenen olursa

foruma özel 500 tl ye verebilirim

http://i1355.photobucket.com/albums/q701/alicoban1905/bvff_zps43e49926.jpg (http://s1355.photobucket.com/user/alicoban1905/media/bvff_zps43e49926.jpg.html)
http://i1355.photobucket.com/albums/q701/alicoban1905/ggjtr_zps5ce1a26b.jpg (http://s1355.photobucket.com/user/alicoban1905/media/ggjtr_zps5ce1a26b.jpg.html)

horus
17-04-2014, 23:24
üstadım ben talibim. pm atarsan görüşelim telefon numaranızı yazın ararım