PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200 km de kş aracımın sogutma sıvısı hiç yok.

bayozcan
14-01-2013, 19:50
bugun fark ettim. işten eve gelince motoru kapatıp kaputu actım bi bakayım su motorun sağına soluna diye merakla yeni aldığım bipperin. garip bir sese vardı aracta uğultu gibi. dedim araç yeni ya büyük ihtimalle gecici bir seydir diye. soonra kafam dank etti motor soğutma suyuna baktım hiç yok. arkadaşlar bu normal bişimi. sogutma suyu min bırakın tabanında bie göremedim. neden olabilir. arac daha 200 km yeni oldu. 2 gun once teslim almıştım aracımı. aksam gec saat olunca servisi arayamadım yarın ilk iş servisi aramk olucak.

mahmut
14-01-2013, 20:45
forum kuralları geregi kendinizi tanıtmanız gerekir.

bayozcan
14-01-2013, 22:11
kendimi tanıttım. eger cevab verebilecekler varsa cok sevinirim

Can ÖNEL
14-01-2013, 22:21
Normal bir durum değil, ilk defa duyuyorum. Aracı çalıştırmadan servisi arayın bence de. Geçmiş olsun.

bayozcan
14-01-2013, 22:33
Normal bir durum değil, ilk defa duyuyorum. Aracı çalıştırmadan servisi arayın bence de. Geçmiş olsun.
0 km araçta bunu yapaaksa artık ne alcaz vesselam :)

Can ÖNEL
14-01-2013, 22:45
0 km araçta bunu yapaaksa artık ne alcaz vesselam :)

Suyun bu kadar çok azalıp aracın hararet uyarısı vermemesi enteresan demekki içinde harareti önleyecek kadar su mevcut. Tamamen bir varsayımla soğutma suyu kapağı aralık kalmış ve basınçtan ve buhardan su kaybı yaşanmış olabilir diyebilirim. Kapağı ellediniz mi? Sıkı mıydı?

Teslimat görevlisi size kaputu açıp gösterdiğinde depo dolu muydu?

bayozcan
14-01-2013, 23:03
sıkıydı ve doluydu ama teslimat görevlisi eliyleellemişti. ondan sonrada ben yoklamadım.

bayozcan
14-01-2013, 23:04
şaştım kalddım ama sonuna kadarda buharlaşırmı imkansız bence

Can ÖNEL
14-01-2013, 23:07
Valla bilemeyeceğim hocam. Hayırlısı olsun. Sabah kalkınca aracın (motorun) altına bakın ıslaklık var mı? Aracı hiç çalıştırmadan servisi arayın ve aracı çalıştırmayın bence. Umarım büyük bir sorun değildir. İyi geceler.

tesla
14-01-2013, 23:08
Havanın soğuk olması sayesinde radyatörde kalan su kurtarmış sizi bence de. tekrar antifrizli su ekleyip aracın altına su damlıyor mu diye bakın. Durumu aldığınız yere bildiğirin. Servis aracı aracınızın yanına gelecektir. Belki delik, kaçak vardır sistemde. Ne de olsa kul yapısı. Geçmiş olsun.

Bu arada ilk kez mesaj yazan arkadaşlara "forum kuralı, kendini tanıt" gibi mesajlar illa gerekliyse özelden gönderilmeli. Bu tanıtım mesajlarını şahsen yıllardır forumlardan yararlanan, paylaşımda bulunan biriyim, ne okurum ne oraya yazarım. ama burda her ilk mesaj yazana önce kendini tanıt deniyor. Sanki tanıtım bölümüne yazılan bilgiler doğru olacakmış gibi. Bence çok gereksiz bir kural ve gereksiz hatırlatmalar.

bayozcan
14-01-2013, 23:35
Havanın soğuk olması sayesinde radyatörde kalan su kurtarmış sizi bence de. tekrar antifrizli su ekleyip aracın altına su damlıyor mu diye bakın. Durumu aldığınız yere bildiğirin. Servis aracı aracınızın yanına gelecektir. Belki delik, kaçak vardır sistemde. Ne de olsa kul yapısı. Geçmiş olsun.

Bu arada ilk kez mesaj yazan arkadaşlara "forum kuralı, kendini tanıt" gibi mesajlar illa gerekliyse özelden gönderilmeli. Bu tanıtım mesajlarını şahsen yıllardır forumlardan yararlanan, paylaşımda bulunan biriyim, ne okurum ne oraya yazarım. ama burda her ilk mesaj yazana önce kendini tanıt deniyor. Sanki tanıtım bölümüne yazılan bilgiler doğru olacakmış gibi. Bence çok gereksiz bir kural ve gereksiz hatırlatmalar.

haklısınız katılıyorum size. yorumlar içinde teşekkür ederim.

Abdullah
15-01-2013, 01:16

haklısınız katılıyorum size. yorumlar içinde teşekkür ederim.

Foruma üye olan ve mesaj yazan tüm üyeler aşağıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek forumun veya Forum Yönetiminin görevi değildir.Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

14.Forum kurallarına uymayan ve bu konuda kendisine yapılan uyarıları dikkate almayan veya forum kurallarını tartışmaya açan üyeler derhal yasaklanır.
Tesla ve bayozcan isimli üyelerimiz yukarıda yazılı olan gerekçelerden dolayı 1 hafta süre ile yasaklanacaktır.