PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım Arza Veriyor

Araba
23-01-2013, 14:22
Arkadaşlar Merhaba aracım bugün sabah sinyal verdi hiç eve gitmeden direk olarak servise götürdüm arzayı bulamadılar sonra servisten çıktım araba sinyal vermedi.

Tanımlamak gerekirse;canı sıkılınca arza veriyo, canı sıkılmayınca arza vermiyo.

Ne önerirsiniz ?

mygold
23-01-2013, 14:37
sinyal verdi ne demek ! arıza mesajını daha açık yazarmısınız...

Can ÖNEL
23-01-2013, 15:59
sinyal verdi ne demek ! arıza mesajını daha açık yazarmısınız...

Katılıyorum. Gösterge panelinde hangi ikaz lambası yandığını söylerseniz daha kolay fikir verilir.

Bazen önemsiz hatalar olabiliyor. Bizim eski araçta bir keresinde göstergeler hiç çalışmadı (devir saati, hız saati..vb sanki araç kontak açmamış gibiydi.) Panik yaptık servise gittik kimse yoktu pazardı, ertesi gün uzun yola çıkacaktık, servise gittik yol yardımını aradık derken bir daha bindik araca, çalıştırdık göstergeler çalıştı. Sonra servisten de hata kaydını bulamadılar. Yazılımda ufak bir atlama olmuştur başlangıçta dediler. Uzun süre sonra bir kere daha oldu, 1 saat bekledik aracı kitleyip açınca düzelmişti ondan sonrada hiç olmadı zaten.

Siz uyarıyı belirleyin ve aksatmayın hayati bir uyarı olabilir.

Ekrem Sezer
24-01-2013, 13:01
Bu şey gibi olmuş, internette bir forumda bir arkadaş yazmıştı " arkadaşlar bir şarkı arıyorum böyle dım dım dım dıııı dııı dııı diye bir ritmi vardı" diyordu. :D

Ömer Gedik
24-01-2013, 14:38
Neye ne önereceğiz?

Abdullah
24-01-2013, 17:17
Neye ne önereceğiz?

Böyle soruya en güzel öneri şu olur bence

YETKİLİ SERVİSE BİR DAHA GİT (http://www.peugeot.com.tr/dealer-results/) ;)

fahrenheit
10-08-2013, 19:55
sanırım bizim aslanda ikaz vermeye başladı. km 12500 de kontağı yarım açınca çalıştırmak için ışıkların sönmesini beklerken küçük bir anahtar ( 12-13 açık :)) ) işareti çıkıyor çalıştırdıktan sonra geri sönüyor. birde bu gün üçgen içinde ünlem (!) işareti çıkmaya başladı. fakat oda geri sönüyor. bayram nedeni ile servis kapalı o yüzden baktıramadım daha. sanırım 15 bin bakımı geliyor. bundn kaynaklımı dır dersiniz.

Can ÖNEL
10-08-2013, 21:14
sanırım bizim aslanda ikaz vermeye başladı. km 12500 de kontağı yarım açınca çalıştırmak için ışıkların sönmesini beklerken küçük bir anahtar ( 12-13 açık :)) ) işareti çıkıyor çalıştırdıktan sonra geri sönüyor. birde bu gün üçgen içinde ünlem (!) işareti çıkmaya başladı. fakat oda geri sönüyor. bayram nedeni ile servis kapalı o yüzden baktıramadım daha. sanırım 15 bin bakımı geliyor. bundn kaynaklımı dır dersiniz.

O bakım uyarısıdır. Her bakıma gidince sıfırlarlar 15bin yaklaştıkıça servis uyarısı çıkar "600km kaldı" "500km kaldı" gibi. Hata veya sorun değildir yani. :iyi