PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 kapı eşik koruma

mygold
11-03-2010, 17:06
arkadaşlar merhaba. fotograftaki urunu ankarada bulamadım. abc , goral, fatih peugeot hepsine bızzat gittim yok dediler.bunun yerine incecık bışey cıkartmıslar onu satıyorlar ama fotoraftakını bulamıyorum bı turlü.formumuzdan yardım alayım dedım. eger bana yardımcı olursanız sevınırım.

Not: arkadaşlar her sordugum fırma elımızde var verelım diyor ama gidip baktıgımda o resımdekı artık cıkmıyor baskasını verelım diyor. eger servıslere sorma imkanınız olursanız urunu gorebilirmıyım dersenız iyi olur

eger bulunursa ve kargolanırsa parayı hemen yollayabılırım.tesekkurler.
http://img67.imageshack.us/img67/9585/308kapi.jpg

Abdullah
11-03-2010, 17:12
mygold Reis abinin araçta var eşlik koruma. Sanırım onun serviste mevcut. Kendisi konuyu görünce yardımcı olur sana.

reisG
11-03-2010, 17:31
3 ayrı tip servislerde olmakta.
İlki resimdeki ön ve arka kapılar için
ikincisi benim araçta olan ön ve arka kapılar için bendekilerde 308 yazmakta aracım bölümünde reisG 308 de resmi var.
Üçüncüsü de sadece ön kapılar için karbon fiber görünümlü olanlar .bunlar krom değil yumuşak plastik malzemeden .ben hem krom hemde bunlardan almıştım kromu kullandım diğerlerini de Tankuta sattım.SEn Ankaradsın oradaki servislerde normalde aks. oluyor ama herhalde şimdilerde yok. İstanbul da Efe otoyu bir ara onlar bir miktar aks. tutuyor ellerinde.parayı eft yaparsın onlar sana kargolar.

mygold
11-03-2010, 17:37
tesekkurler reisg arayacagım. ama insallah yanlış anlamazlar. ankarada bu konuda baya sıkıntı yasadım. yanı adama ozellıkle belırtıyorum peugeot yazılı olan dıye sonra bana var diyor gidiyorum o yokmus bu var diyor.sinir oldum yanı artık bırıne patlayacaktım ama neyse dedim. artık telefonda anlaşabilirsek halledecez.

reisG
11-03-2010, 17:52
evet dostum haklısın. kesinlikle önemsemiyorlar. peugeot sitesinden istediğin krom eşiğin kodunu söyleyip yedek parçadan doğrulatırsan çok yardımcı olurlar. ben yan ve arka perdeleri öyle sormuştum. yanıt evet oldu gittim ve aldım.
hatta ben senin için baktım istediğin PEUGEOT yazılı eşik korumanın kodu 9623.C2
kolay gelsin umarım bulursun

mygold
11-03-2010, 17:57
reisg abı 9623.C2 kodu ile goral peugeot a sordum. var dedi gittim ince olanı getirdi. kardesim dedim ben resimdeki parcanın kodunu belirterek sordum ona gore geldim dedım. servıste sende haklısın ama bızdekı ince olandada aynı kod numarası var dedı ve gosterdı. gercekten haklıydı adam. yanı oda haklı bende haklı cıktım ama sonucta parcayı bulamadık. sıkıntı peugeodada var. kod numarasını degistirmemıs. anlayacagın tumden sıkıntı. turkıyede normal oldu bu olaylar artık. o yuzden gormeden almak istemıyorum. hatta bulan arkadaş olursa bakıp fotodakı gibiyse benım adıma alırsa cok sevıncem yanı.
telefonla bu işi cozemeyecez herhalde.

Abdullah
11-03-2010, 21:06
hmm mygold bu ince olanın fotosu varsa koyar mısın bu resmi olandan ne kadar farklı yada fotosu var mıydı forumda hatırlayamadım.

mygold
11-03-2010, 21:30
ince olanlar reısg nın aracında var. aracım bolumunde reısg nın aracının fotolarında var abdullah

Abdullah
11-03-2010, 21:41
hmm tamam şimdi bildim mygold teşekkürler.

reisG
11-03-2010, 21:58
mygold bu cumartesi belki berkeye uğrarım. eğer varsa alayım mı
bana PM den cep telefonunu yazarsan seni ararım servisten -tabii ismini de ;)

Abdullah
12-03-2010, 14:05
mygold sahibinden.com da gezerken eşlik koruma için şöyle bir ilana rastladım belki işine yarar http://www.sahibinden.com/peugeot_308_krom_marspiyel-05WQQaXQQ21283312WQQpXQQdisplayitem

Taylan43
12-03-2010, 14:52
ben aynı ürünü arabama serviste taktırdım yaklaşık 10 ay önce, bana 3 tane seçenek çıkardılar bende bunu beğendim ve güzel oldu arkadaşlar, herkese tavsiye ederim..

Abdullah
12-03-2010, 15:02
ben aynı ürünü arabama serviste taktırdım yaklaşık 10 ay önce, bana 3 tane seçenek çıkardılar bende bunu beğendim ve güzel oldu arkadaşlar, herkese tavsiye ederim..

peugeot yazan mı taylan? Resmini koyabilersen çok sevinirim.

Taylan43
12-03-2010, 15:22

peugeot yazan mı taylan? Resmini koyabilersen çok sevinirim.

resimdekinin aynısı Abdullah, istanbul açı otomobilden almıştım ben..

Abdullah
12-03-2010, 15:27
hmmm okı Taylan teşekkürler.

reisG
12-03-2010, 15:42
mygold sahibinden.com da gezerken eşlik koruma için şöyle bir ilana rastladım belki işine yarar http://www.sahibinden.com/peugeot_308_krom_marspiyel-05WQQaXQQ21283312WQQpXQQdisplayitem

İlan pasif durumda arkadaşlar.

Abdullah
12-03-2010, 16:08

İlan pasif durumda arkadaşlar.

pardon arkadaşlar.

reisG
13-03-2010, 10:06
Mygold'un istemiş olduğu kapı eşikleri Berke'de varmış. Daha doğrusu aradım var olduğunu söylediler.(benim ve onların söylediği parça kodu tutuyor.) bir tane varmış ve ayırttım. saat 13:30 gibi orada olacağım. Başka bir şey ler varsa da alacağım.
Ayrıca hava çok güzel ofisteyim ve birazdan benim babylone'a banyo yaptıracağım. :)

mygold
13-03-2010, 12:53
cok tesekkurler reisg. :D

reisG
13-03-2010, 22:39
servise bugün gittim ama ne yazıkki mygoldun istediği ve servisiv var dediği eşik korumalar yoktu. aynı kod numarasını iki ayrı eşik içinde bir yazmışlar. sipariş verirseniz pazartesi getirelim dediler fiyatı 161 TL idi ve mygold ile konuştum şimdilik iptal ettik.
bu arada ben gitmişken orjinal paspas aldım. birde bagaj havuzu siparişi verdim. paspas 41 TL bagaj havuzu ise 61 TL. paspas resmi aşağıda zemine sabitlenen çok kaliteli paspaslar kaydırma yapmıyor ve tam oturuyor üzerinde 308 yazısı var.
http://img705.imageshack.us/img705/4274/paspas.jpg

mygold
13-03-2010, 22:55
bende aynı renk paspastan almıstım reısg abı.hayırlı olsun. eşik koruma için de yaptıgınız girişimler içinde tekrar çok teşekkurler.

Ömer Gedik
14-03-2010, 03:46
Kapı eşik korumayı ben ilk alanlardanım ve iskontolu 150 TL'ye almıştım daha sonra yerlisi çıktı şimdi yerli yapım kalktı herhalde... Reis abi bu paspas çok güzel bizzat inceleidm oldukça kaliteli ama bana baykaralarda kampanyalı 50 TL dediler bende erteledim.

reisG
14-03-2010, 10:05
Ömer haklısın paspas çok kaliteli zaten çok öncelerde sen bana al demiştin. zemine sabitleniyor ayrıca ayak üzerinde kaymıyor ve çok yumuşak. fiyatta orj.malzeme olarak ucuzdu .bu arada bagaj havuzu işinide hallettim oda iyi oldu pzt günü gider alırım.zaten yedek parçadan gelince arayacaklar.

otmotvmhndsi
14-03-2010, 10:50
Bagaj Havuzu bende istiyorum, reis abi yardımcı olabilirmisin bu konu hakkında...

Ömer Gedik
14-03-2010, 11:00
Berker, Ankaradaki bayide yok mu?

otmotvmhndsi
14-03-2010, 11:18
Berker, Ankaradaki bayide yok mu?

mygold sormuş hepsine, bende ABC yi biliyorum, yok maalesef... Ama aklıma kopyasını yaptırabilirmiyiz diye bir soru geliyor aslında =)

reisG
15-03-2010, 10:20
Bagaj Havuzu bende istiyorum, reis abi yardımcı olabilirmisin bu konu hakkında...

fiyat listelerinde 2 adet bagaj havuzu fiyatı var bir tanesi fransadan ithal olarak geldiği söylenen 160 TLlik ürün diğeri de patent ile yerli üretilen 61 TLlik ürün. ben bundan sipariş verdim. Berke yedek parça İstanbul depodan sipariş etti. bugün geleceğini söylediler. İstersen Ben teslim alıp bagaja koyayım. görüntü ve kullanımı resimlim olarak yayınlayayım. sonra sen karar ver. Ankara da yok ise ben buradan alıp sana gönderirim.

Ömer Gedik
15-03-2010, 11:24
Berker zaten Tr de olanlar yerli üretim, adamlar getiririz bile mi demiyorlar. Bende ilk zamanlarda 50 TL ye aldım bagaj halım ilk günkü gibi duruyor. :)

reisG
15-03-2010, 17:32
Arkadaşlar bagaj havuzum gelmiş diye haber geldi. Bir şekilde ayarlayıp Berke otodan aldım. ofiste yanımda duruyor artıK hafta sonu arabayı ofise getirince bagaj havuzunu koyar resimlerim. Bu arada 407 için Taner Hocam sormuştu. yerli üretim yokmuş. orjinal var dediler fiyatı ise 149 TL.

otmotvmhndsi
16-03-2010, 01:07
Reis abi araca koyduktan sonra fotoları bekliyorum. Beğenirsen sana zahmet vereceğim ama bir adette ben rica edeceğim sanırım senden. Ben Ankara'da bir daha sorayım kesin dönüşü yaparım sana.

reisG
16-03-2010, 08:48
belki bu akşam eve götüreceğim. hafif olmasına rağmen boyutları büyük olduğundan biraz sıkıntı yaşarım ama. bende biran önce arabaya koyup resimleri çekmek istiyorum.

m_u_r_a_t06
17-12-2010, 09:14
Dün tek otodan bazı aksesuarların fiyatını aldım;

Kapı eşiği (sadece önler için 2 adet) 27 TL
Bagaj Havuzu Yerli üretim 64 TL
Kauçuk paspas (Orjinal) 116 TL
Port Bagaj 978 TL (Cam tavana da takılabiliyor)

Ellerinde sadece bunlar vardı aksesuar olarak.

reisG
17-12-2010, 09:32
Kapı eşiği için birkaç çeşit alternatif var. Peugeot yazanlar 308 yazanlar 308 yazan karbon görünmümlü kalın plastik olanlar. bende 308 yazan ince olanlar var ve her kapıda takılı. Bagaj havuzunu Peugeot ülkemizde bir firmaya lisanslı olarak üretiyor bende var çok kullanışlı ve şık. Orjinal kauçuk paspas 116 tl olmaz bende var 61 TL gibi bir fiyata Berke den almıştım.
Çıtaların resimlerini görmek istersen
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=36.0

m_u_r_a_t06
17-12-2010, 11:43
Teşekkürler aslında Bagajdaki çıtada güzel durmuş ondanda vardı. Benim dediğim eşiklikte peugeot yazıyor ve 2 adet. Bu arada kauçuk paspas 2 çeşit biri yerli imiş aynı bagaj havuzu gibi o 60 TL birde ortası halılı ve ortasında 308 yazan ithali varmış oda 116 TL.

reisG
17-12-2010, 11:56
Üzerinde P E U G E O T yazılı olanlar kalın fontlu ve sadece öndeki kapılar içindir. Diğerleri ise 4 kapı için oluyor. Eğer İstanbul'da oturuyorsan Aksaray yedek parçacılarda bu tip kapı eşiklerini çok kaliteli olarak satan yerler var.. Arka bagaj kapağı eşiği ise kırmızı ve benzer renkli / koyu renkli araçlarda şık duruyor açık renklilerde kendini göstermiyor. Onunda kalın ve ince şertili olanları var bendeki kalın olan , ince olan zor bulunuyor. Bagaj havuzu için ithal olana fazla para vermek gereksiz yerli lisanslı üretim de gayet düzgün. Paspasları mutlaka al derim çok kaliteli kokusuz ve çıtçıtlar ile sabitleniyor gri, siyah ve bej renk olanları mevcut. Ayrıca Açı oto da d abir forum üyesinin sipariş olrak getirtip sonra almaktan vazgeçtiği GTi arka spoiler'i var. Almaktan vazgeçmesinin nedeni ise arka hatch üzerine vida ile sabitlenmesiydi.
Eğer camlarında film yoksa arka cam perdesini de bulursan al derim. rulo perde, görüntü olarak çok şık ve faydalı ben efe otodan 114 TL ye almıştm. az bulunan bir üründür.

m_u_r_a_t06
17-12-2010, 13:40
Üzerinde P E U G E O T yazılı olanlar kalın fontlu ve sadece öndeki kapılar içindir. Diğerleri ise 4 kapı için oluyor. Eğer İstanbul'da oturuyorsan Aksaray yedek parçacılarda bu tip kapı eşiklerini çok kaliteli olarak satan yerler var.. Arka bagaj kapağı eşiği ise kırmızı ve benzer renkli / koyu renkli araçlarda şık duruyor açık renklilerde kendini göstermiyor. Onunda kalın ve ince şertili olanları var bendeki kalın olan , ince olan zor bulunuyor. Bagaj havuzu için ithal olana fazla para vermek gereksiz yerli lisanslı üretim de gayet düzgün. Paspasları mutlaka al derim çok kaliteli kokusuz ve çıtçıtlar ile sabitleniyor gri, siyah ve bej renk olanları mevcut. Ayrıca Açı oto da d abir forum üyesinin sipariş olrak getirtip sonra almaktan vazgeçtiği GTi arka spoiler'i var. Almaktan vazgeçmesinin nedeni ise arka hatch üzerine vida ile sabitlenmesiydi.
Eğer camlarında film yoksa arka cam perdesini de bulursan al derim. rulo perde, görüntü olarak çok şık ve faydalı ben efe otodan 114 TL ye almıştm. az bulunan bir üründür.

Öncelikle yardım ve önerilerin için teşekkürler. Ankara'da oturuyorum. Kapı eşiğinin 4 lüsünü bulursam diye almadım dediğiniz gibi 2 li çünkü. Bagaj çıtası güzel duruyo ama metalik gri de nasıl durur bilemiyorum. Bagaj havuzu yerli olandan alacağım işe yarar çünkü önceki arabamda çok işime yaramıştı..Kauçuk ve halı paspası hediye olarak verdiler arabayı alırken. Cam perdesi de burda 2 bayiye sordum ikisininde elinde yoktu, acaba onun 3 lü seti mi 114 TL yoksa sadece arka rulo olanımı

reisG
17-12-2010, 14:02
Arka rulo ayrı, arka yanlar ayrı satılıyor. Ben hepsini aldım. Arka yanlar 104 TL Arka rulo ise 114 TL idi. Efe otodan aldım.Onlarda stok oluyordu. İsterseniz bir arayın ödemeli kargolasınlar. arka rulo perde sadece orjinal ithal var. fakat arka yanları Ankaradaki bir kaç bayi yerli ürettirmişti. pek güzel değillerdi.orjianl perdeler şık bir 308 yazan çanta ile veriliyor. arka yan perdeler birebir cama oturuyor film varmış gibi gözüküyor ve şık oluyor tek handikapı (bence değil) camın açılması halinde cam kapanırken perdenin kenarı cam yoluna giriyor ve cam fitiline zarar veriyor. onun için perde takılı iken camı açmamak lazım. Yazdığım gibi açık renk araçlarda arka krom bagaj kapağı eşiği kontrats gözükmediğinden pek çekici olmuyor.

GOXIN
18-04-2013, 11:59
Arkadaşlar aracım için Kapı Eşiği araştırması yaparken böyle bir model buldum. Açıkçası hoşuma gitti ama kararsız kaldım. Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Aslında aklımda Peugeot'un Orijinal Karbon desenli modeli vardı ama onuda yakından göremedim, resimlerde kağıt gibi ince görünüyor. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bulduğum model;
http://www.ebay.com/itm/New-Stainless-Door-Sill-Scuff-Plate-Guards-Sills-For-Peugeot-308-408-508-3008-/370799143015?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item565559e867&vxp=mtr#shId

converse10
18-04-2013, 13:06
Benim nacizane tavsiyem gördüğünü al göründüğü gibi çıkmaması seni hayal kırıklığına ve boşa masrafa sokabilir.

reisG
18-04-2013, 14:43
Karbon desenli gibi görünümü olan yani koyu gri ve açık gri kareli olan ve üzerinde 308 yazanlardan ben daha önce kampanya da almıştım. sadece ön kapılar için vardı. ben krom olanları kullandığımdan forumdan bir arkadaşa satmıştım. yarı yumuşak polyester veya plastik türevi bir malzemeden üretilmişlerdi. özellikle gri 308lerde şık duruyordu -ki alan arkadaşında gri 308 i vardı.

GOXIN
22-04-2013, 12:13
Benim nacizane tavsiyem gördüğünü al göründüğü gibi çıkmaması seni hayal kırıklığına ve boşa masrafa sokabilir.

Tercihim tabiki o ama bazı modelleri maalesef goremıyoruz. Bu model açıkcası çok hoşuma gitti ama sport yazısı olmasaydı daha ıyı olacaktı.

Karbon desenli gibi görünümü olan yani koyu gri ve açık gri kareli olan ve üzerinde 308 yazanlardan ben daha önce kampanya da almıştım. sadece ön kapılar için vardı. ben krom olanları kullandığımdan forumdan bir arkadaşa satmıştım. yarı yumuşak polyester veya plastik türevi bir malzemeden üretilmişlerdi. özellikle gri 308lerde şık duruyordu -ki alan arkadaşında gri 308 i vardı.

Benim söylediğim karbonlu olanda 308 değil Peugeot yazısı var. Acaba farklı bir model midir? Karbonlu da güzel ama elimle dokunamadan emin olamadım. Kağıt gibi ince bir şey değildir umarım. Ben de sizin dediğiniz gibi bir ürün hayal ediyorum ama göremedim. Bahsettiğim model şu;

http://img228.imageshack.us/img228/2153/9623c4.jpg

ANKA
16-05-2014, 21:11
Arkadaşlar yeni aslanın basamak kısımları epey çizilmiş kafaya taktım bu eşik korumayı ama fiyat olarak az biraz uygun olsa iyi olacak. Var mı önerebileceğiniz bir ürün, bir sürü ürün var ortalıkta ama hangisi düzgün işe yarar anlamıyor insan.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/peugeot-308-kapi-esigi-nikelaji-4-prc-ithal-urun-110209735#product-information

Bu var mesela ama beğenmedim.

gonsales
16-05-2014, 21:28
ben de seninle aynı fikirdeyim tıpkı doğan görünümlü şahin parçası gibi ; beğenmedim

converse10
16-05-2014, 21:31
Bahsettiğiniz ürün naylonumsu özellikte olup 35-40tl civarında fiyatı var.Ben krom olanı omsadan 50 tl aldım gayet memlunum peugeotun büyük krom olanın fiyatı 150-200 tl aralığında

ANKA
16-05-2014, 21:35
Bahsettiğiniz ürün naylonumsu özellikte olup 35-40tl civarında fiyatı var.Ben krom olanı omsadan 50 tl aldım gayet memlunum peugeotun büyük krom olanın fiyatı 150-200 tl aralığında

Bir resim var mıdır? Çok merak ettim fiyat da uygunmuş.
(Bu arada İsmail şeklinde hitap etmemde bir sakınca var mıdır? yaşıtmışız yeni fark ettim ne kadar yaşlandığımın :))

Birkaç şeyi halledeyim de şu kararan dikiz aynası projesi yapacağız, yoğun destek bekliyorum...

Diyordum ki sanırım ürün budur:
http://www.omsaline.com/?page=urun_detay&id=763&marka=Peugeot&model=Peugeot%20308

http://www.otoaksesuar.com/peugeot-308-kapi-esigi

Üründe bir isim falan yok sanırım. Ama sağlam olsun da olmasa da olur. Eski sahibi sağolsun epey çizmiş şoför tarafını.

converse10
16-05-2014, 21:49
Abim tabiki ben daha çok memnun olurum. Orjinalci iseniz öneririm ama omsanın ki daha kullanışlı daha genişolduğundan eğimli kısımlarıda örtüyor.Boya hasar görmüyor

ANKA
16-05-2014, 21:52
Abim tabiki ben daha çok memnun olurum. Orjinalci iseniz öneririm ama omsanın ki daha kullanışlı daha genişolduğundan eğimli kısımlarıda örtüyor.Boya hasar görmüyor

Benim derdim güzel dursun kullanışlı olsun İsmail, orijinale gidip 150 vermem, emeği ile geçinen memur adamız niye fazladan vereyim 100 lira, onunla da dikiz aynası takarız :)
Bunu en yakın zamanda sipariş vereyim, bu arada ürünün alttaki çift taraflı bant iyi mi yoksa onları söküp 3m şeffaf bant geçip öyle mi taksam ?

converse10
16-05-2014, 23:03
Omsa sefaf çift taraflı bant yapılmıs sekilde gonderiyor atma yapmiyor sonran gayet iyi yani

ANKA
16-05-2014, 23:04
Tamamdır ürünü bulduk o zaman. İsmail takılmış hallerinin bir linki falan var mı bir görsem alacağız artık da sadece görsel olarak merak ettim.

Özgür D.
16-05-2014, 23:08
merhaba, gecen ay servise gittiğimde aksesuar rafında dikkatimi çekmişti kapı eşikleri ve krom üzerinde 308 yazan 4 kapı için olanı 27₺ ye aldım ve montajını yaptırdım. tüm eşiği kaplamıyor biraz kısa ama fiyatı gerçekten uygun. faturası arabada, parça kodunu yarın yazarım. bilg.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi