PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan ve Kaputta Lekeler

omeraydin
18-02-2013, 22:02
aracımın tavanında ve kaputunda onlarca beyaz boya damlaları var orjinal boyaya zarar vermeden nasıl çıkartabilirim ?
birde ön tamponda taşların ve hafif sürtünmelerden oluşan derin çizikleri nasıl gidere bilirim bugün sanayi de sordun 100 tl istediler tamponu boyayacağız dediler macun zımpara vs. aracı satarken bir sorun oluşur mu ?

Grkn
18-02-2013, 22:42
Tamponda bi sorun cıkaracağını sanmıyorum. Siz yinede boyatmadan önceki fotolarını cekin isteyene gösterirsiniz. Tavan ve kaputu ben olsam boyatmazdım. Pasta cila ile geçebilir bi denemek lazım

Ekrem Sezer
18-02-2013, 23:03
Pasta cila ve kil ;)

omeraydin
18-02-2013, 23:36
Tamponda bi sorun cıkaracağını sanmıyorum. Siz yinede boyatmadan önceki fotolarını cekin isteyene gösterirsiniz. Tavan ve kaputu ben olsam boyatmazdım. Pasta cila ile geçebilir bi denemek lazım

Kaput ve tavanı boyatmayı düşünmüyorum. Eylül ayında ve geçen hafta pasta cila yaptım yinede çıkmadı.

Pasta cila ve kil ;)
Kil nasıl uygularım ? nereden temin edebilirim ?

EmRaH.
19-02-2013, 08:10
Kil uygulamasını ınternetten arastırabılırsın .

Pasta cila da işini görecektir sakın boatma tavanını :)

Yasin CCK
19-02-2013, 08:43
Tamponu gönül rahatlığıyla boyatabilirsin. Satarken hiç bir sorun çıkarmaz.

Kaput ve tavanda rahatsız edici derecede boya varsa sen bundan rahatsız oluyorsan, boyatmadan önce fotoğraflarını çeker boyatırsın. Bu işlemi yetkili serviste yapıp resmi bir yazıda alabilirsin.

omeraydin
19-02-2013, 13:32
Tamponu gönül rahatlığıyla boyatabilirsin. Satarken hiç bir sorun çıkarmaz.

Kaput ve tavanda rahatsız edici derecede boya varsa sen bundan rahatsız oluyorsan, boyatmadan önce fotoğraflarını çeker boyatırsın. Bu işlemi yetkili serviste yapıp resmi bir yazıda alabilirsin.

tavana boyatmayı düşünmüyorum kesinlikle elimden geldiğince lekeleri çıkarmaya çalışıcam çıkarsa ne ala çıkmazsa canı sağolsun :D Tamponuda 100.000 bakımına götürdüğümde boyattırırım o zaman

sarman
19-02-2013, 14:11
beyaz boyalar damlalar halinde mi kurumuş? Eğer öğleyse en pratik çözüm ıslatılmış tahta mandalın ucu ile asıl boyaya paralel ittirmek olabilir. Benim gemide fiberglas camlara damlayan boya lekelerini, camı çizmeden ve matlaştırmadan çıkarmak için defalarca uyguladık. Aynı şeyi otoparkta, demirlerini boyayan dikkatsiz komşular yüzünden arabamın tavanında da denedim. Sonuç çok başarılı.

sarman
19-02-2013, 14:12
tek problem tahta mandal bulmak :)

omeraydin
19-02-2013, 14:29
beyaz boyalar damlalar halinde mi kurumuş? Eğer öğleyse en pratik çözüm ıslatılmış tahta mandalın ucu ile asıl boyaya paralel ittirmek olabilir. Benim gemide fiberglas camlara damlayan boya lekelerini, camı çizmeden ve matlaştırmadan çıkarmak için defalarca uyguladık. Aynı şeyi otoparkta, demirlerini boyayan dikkatsiz komşular yüzünden arabamın tavanında da denedim. Sonuç çok başarılı.

bu devirde ahşap mandal mı kalmış :D

suat3
19-02-2013, 16:51
benim önceki arabamda tavanda boya lekeleri oluşmuştu. arabayı parkettiğim yerin yakınında bir binanın dış cephesi boyanıyormuş ordan rüzgarla gelmiş.. sanayiye gittim bi boyacı buldum, boyaya zarar vermeyen tiner verdi, hatta belaltında bi yerde denemesini yaptık. bi problem olmayınca tüm lekeleri bir bez yardımıyla kendim çıkarttım. tinere beş lira verdim. sizde bence sanayiye gidip birine gösterin. çünkü bazı boyalar çok kolay çıkartılabiliyor..

Mert Ali
19-02-2013, 17:04
Kil diğer adıyla clay bar diye aratırsanız istediğiniz cevaba ulaşırsınız.

omeraydin
19-02-2013, 18:33
teşekkürler :):tesekkur