PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Plakalık İptali

Furkann
21-02-2013, 22:11
Arkadaşlar Ön Plakayı sökmek istiyorum yani öne plaka takmayacağım , Fakat plakayı söktüğümde altta kare şeklinde boşluk gördüm. Sizce bunu nasıl kapatmalıyım , ya da plakalık kısmının çıkma imkanı varmıdır?
Şu görüntüyü elde etmek istiyorum;

http://s15.postimage.org/7cwlwn2qz/IMG_2839ss.jpg

tesla
21-02-2013, 22:23
plakasız araç için ceza var diye biliyorum.

Furkann
21-02-2013, 22:33
plakasız araç için ceza var diye biliyorum.

Doğrudur ama ben yapmak istiyorum :)

orhun57
21-02-2013, 23:01
Furkan bende ilk aldığım zamanlar iptal amaçlı değilse de takmıyordum çünkü garaja inerken ne yaparsan yap araba sürtüyordu önünü çatır çutur kırılıyordu plakalık, bende söküp içeri aldım bir problemle karşılaşmadım ama plakanın altında haliyle seri numarası gibi yapıştırmalar var fabrikanın koydukları onlar hoş durmuyor diye plakayı yapıştırdım bu seferde plaka yamuk yumuk oldu :D şimdi otoparkta durduğu için sorunum yok. Böyle hayat hikayesi gibi yazdım ama acı gerçeği yüzüne çarpmak istemedim, o dikdörtgen plaka için duran yer çıkmıyor maalesef.

mimit
22-02-2013, 00:31
ön plaka mecbur değildi bir ara yönetmelikte,tekrar bakmak lazım. ön tampondaki plaka bölgesi için sanal ortamda uğraşıp fikir üretmek lazım,ilk aklıma gelen o bölgeyi kesip, fiber ile düz çizgi haline getirmek oldu.

tesla
22-02-2013, 01:02
ön plaka zorunlu değilse acırım şimdiki Alfa Romeo sahiplerine. Şiir gibi arabalarının ön tamponlarının bi kenrına tutturuyorlar kocaman plakaları, yazık oluyor.

Yasin CCK
22-02-2013, 08:44
ön plaka zorunlu değilse acırım şimdiki Alfa Romeo sahiplerine. Şiir gibi arabalarının ön tamponlarının bi kenrına tutturuyorlar kocaman plakaları, yazık oluyor.

Zaten yasaksa bile Alfa sahiplerine serbest olmalı, yazık :D

reisG
22-02-2013, 10:58
Ön tarafa plaka takılmasının zorunlu olmadığı yer sadece ABD' nin bazı eyaletleri . Ülkemizde ve diğer ülkelerde her iki tarafada plaka takılması zorunlu. Ön veya arka taraftaki plakalardan birisini çıkarıp gezebilirsin. Ancak her an bir trafik polisinin çevirmesi ile karşılaşabilirsin. Ben ön plaka/plakalık çarpmasının önüne şöyle geçtim. plakalılğı bir kademe yukarıdan tampona monte ettim artık sürmüyor.

onur
22-02-2013, 18:25
plaka yerini bi şekilde trafiğe belirtmeniz hlinde (ruhsattamı belirtilcek yoksa başka bi şekildemi bilmiyorum) ön camına koyanlar öyle yapıyorlar diye duymuştum

Yasin CCK
22-02-2013, 19:42
plaka yerini bi şekilde trafiğe belirtmeniz hlinde (ruhsattamı belirtilcek yoksa başka bi şekildemi bilmiyorum) ön camına koyanlar öyle yapıyorlar diye duymuştum

Öyle bir izin yada belge yok dostum. Türkiye'de ön plaka kullanmamak yasak. Ters bir memura denk gelirseniz sizi çok uğraştırır.

Furkann
22-02-2013, 20:09
Ya benım amacım sadece görüntü olarak :) Bir yere falan sürtmüyorum çok şükür :)
Plakalık çıkmıyorsa pleksiglas plakalıklardan takabilirim onlar da parlak siyah oldugu icin deliği kapatırlar en azından :)

huseyinturk
24-02-2013, 19:28
Aracımı boyadan aldım ön plaka takılmamıştı daha diren durdurdu polis, ruhsatta şirket aracında kalmış bağladılar aracımı. Ön plaka takmamak demek her çevirmede gönüllü durmak demek. film cart curt varsa uğraşır durursun sonra.

Plakayı sökmek yerine sislere beyaz ampül al bence. Far beyaz sis sarı yanıyor sırıtıyor böyle

Furkann
24-02-2013, 20:16
Aracımı boyadan aldım ön plaka takılmamıştı daha diren durdurdu polis, ruhsatta şirket aracında kalmış bağladılar aracımı. Ön plaka takmamak demek her çevirmede gönüllü durmak demek. film cart curt varsa uğraşır durursun sonra.

Plakayı sökmek yerine sislere beyaz ampül al bence. Far beyaz sis sarı yanıyor sırıtıyor böyle

bugun çok denedım de çıkmıyor plakalık.. sanırım vazgecıcem bu ısten.. Far beyaz sis sarı daha hosuma gıdıyor benım ( 308 için ) diğer araçlarımda far-sis xenon yapmıstım ama bunda boyle hosuma gıttı nedense :)

gokhansale
02-03-2013, 01:09
APP Plaka yapın bir de çerçeve alın güzel marjinal olsun gezin:)

Furkann
02-03-2013, 11:04
APP Plaka yapın bir de çerçeve alın güzel marjinal olsun gezin:)

zaten app var kardesım :) ama bu ara değişiklik yapcam biraz ya is it love? plakalıgından takcam sadece öne ya da sadece öne orjinal plaka takcam kenarlarını beyazlatıp :)

Yasin CCK
02-03-2013, 11:14
2. seçenek ;)

Furkann
02-03-2013, 12:13
2. seçenek ;)

onu yapalım o zaman :) kenarları beyaz mı yoksa iyice siyah mı ? :D

orhun57
02-03-2013, 12:34
Is it love mini cooperların kullandığı bir şey güzel ama onlara özgü diyelim o yüzden yaptırmayın. Ben öne kare düşünmeye başladım ama plakanın yeri olması engelliyor yapmamı sırıtır gibi geliyor. İnce siyah daha doygun gösteriyor araba beyaz olsaydı çerçeveyi silin derdim beyaza öyle yakışıyor.

Furkann
02-03-2013, 13:15
Is it love mini cooperların kullandığı bir şey güzel ama onlara özgü diyelim o yüzden yaptırmayın. Ben öne kare düşünmeye başladım ama plakanın yeri olması engelliyor yapmamı sırıtır gibi geliyor. İnce siyah daha doygun gösteriyor araba beyaz olsaydı çerçeveyi silin derdim beyaza öyle yakışıyor.

bende senin gibi düşünüyorum kardeşım :)

tolgabşkn
14-06-2013, 21:09
hala yapacam diosan ben sana yaptırırım orayı plakalığı kestirip sağdan ve soldan gelip plakalığın orda biten o ince kusağı birleştiririz hatta dahada iler gidip sağ sol nikelajıda bütün yaptırırım ama önce panjur kuşağını bi boyat bence gardaşım :D ayrıca polis çevirdiğindede plaka yeri varda bizmi takmadık abi dersin ferrari misali :)

Furkann
14-06-2013, 23:49
Boyanacak gardasim hallederiz o zaman :)

JET
04-07-2013, 12:36
Ön plakasız Atatürk hava limanı otoparkına giremezsiniz, sistem otomatik olarak plakayı okuyarak verdiği fişe basıyor, plaka yoksa fiş çıkmıyor ve kapı açılmıyor.

dip not vereyim dedim. :)

Furkann
04-07-2013, 15:16
Ön plakasız Atatürk hava limanı otoparkına giremezsiniz, sistem otomatik olarak plakayı okuyarak verdiği fişe basıyor, plaka yoksa fiş çıkmıyor ve kapı açılmıyor.

dip not vereyim dedim. :)

zaten tamponu kesmek gerekiyor vazgeçtim bu yuzden :)