PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 1.4 HDİ Sorun

safter
05-03-2013, 06:10
Merhabalar, 2004 model 1.4 HDİ 307 aracım var. gecen hafta motor kulakçığını değiştirmiştim ve o günden sonra aracım çalıştığında hareket haline gecerken sesli olarak ikaz veriyor ve ekranda bir anlık hata gösterip gidiyor. tam okuyamadım ama gördüğüm kadarıyla "front top engine ... " gibi bisey yazıyordu. ve o onda kadrandaki buji ısıtma ısıgının solundaki lamba yanıp sönüyor. anlık olarak oluyor bu hata. ne oldugunu çözemdim.

böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu hiç?

kadrandaki buji ısıtma lambasının solundaki ışık ne ile ilgili?

bu konuda bilgisi olan yardım edebilir mi acaba?

safter
05-03-2013, 06:13
konu ile ilgili değil ama linkteki videoda bahsettiğim ışık var. sol en alttaki üst üste çember seklindeki ışık ne ile ilgili?

http://www.youtube.com/watch?v=AhhGfh_9bXY

huseyinturk
05-03-2013, 12:34
Alakası yok belki ama sol alttaki ışık hararet ile ilgili, soğutma suyu azalınca çıkar genelde. top un cobalt level gibi bir hata vermesi lazım o ışık çıkıyosa.

safter
05-03-2013, 12:42
ama o ısık yandıgında ekranda "front top engine..." gibi uyarı veriyor. ışıgın anlamını bilmiyorum ama kadranda o ısık anlık yanıp sönüyor.yol bilgisayarında da hata msjı cıkıyor

huseyinturk
05-03-2013, 12:50
ama o ısık yandıgında ekranda "front top engine..." gibi uyarı veriyor. ışıgın anlamını bilmiyorum ama kadranda o ısık anlık yanıp sönüyor.yol bilgisayarında da hata msjı cıkıyor

kulakçığı değiştirdiğiniz yere sordunuzmu bu durumu?

safter
05-03-2013, 17:01
evet ama ilgilenmediler daha dogrusu "üzerinde durma abi" dediler :)

TanerHoca
05-03-2013, 23:08
evet ama ilgilenmediler daha dogrusu "üzerinde durma abi" dediler :)

bence dur. :)

safter
06-03-2013, 00:49
hata mesajı cok kısa görünüp geri gidiyor.daima ekranda kalmıyor. sonunda video cektim msjı görüntüleyildim :) " top up engine coolant level" yazıyor. sanırım motor sogutma suyu ile ilgili?

Can ÖNEL
06-03-2013, 09:23
hata mesajı cok kısa görünüp geri gidiyor.daima ekranda kalmıyor. sonunda video cektim msjı görüntüleyildim :) " top up engine coolant level" yazıyor. sanırım motor sogutma suyu ile ilgili?

Motor soğutma suyunu doldurun (tamamlayın) diyor. Belki seviye sensöründe bir sorun vardır motor suyu tam mı?

huseyinturk
12-03-2013, 17:51

Bknz 3. mesaj.. Aracım sağolsun sıkıntılar konusunda çok tecrübeliyim :)