PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bipper Dinamik Plus

Ömer Gedik
08-09-2009, 13:12
http://img44.imageshack.us/img44/5595/bipperdin.jpg

2007 yılının Kasım ayından itibaren Türkiye’de üretilen ve “2009 Van of the Year” seçilen Peugeot Bipper ürün gamında bulunan Kombi versiyonu yeni bir özel seri ile ayrıcalık kazanıyor. Peugeot Bipper, Peugeot’nun Blue Lion çevre normlarına uygun 1.4 HDi 70 bg motor seçeneği ile Türkiye pazarında büyük beğeni kazanıyor. Her zaman farklı versiyonlar ile zenginleşen Bipper ürün gamına geçtiğimiz günlerde Kombi Plus versiyonu eklenmişti. Tavan barları, yan koruma barları ve park yardım sistemi ile farklılaşan 2010 model Bipper Dinamik Plus Özel Seri, 25 bin 50 TL kampanyalı fiyatı ile dikkat çekiyor.
Peugeot Bipper, kompakt boyutları, 2,8 m3’e varan iç hacim genişliği, 630 kg’a varan yükleme kapasitesi, pratikliği ve manevra kabiliyeti gibi özellikleriyle müşterinin profesyonel hayatta kullanım beklentilerini karşılıyor, Kombi versiyonu ile tam bir aile aracı olduğunu da kanıtlıyor.

Bipper Dinamik Plus

Peugeot'nun minivan segmentindeki özgün aracı Bipper Kombi versiyonunda sunulan Dinamik Plus özel seri kullanım kolaylığı ile ilgi çekecek. Dinamik Plus Özel Seri ile daha fazla çekicilik ve pratiklik kazanan Bipper, önemli bir fiyat avantajı da sunuyor.
“Dinamik Plus” farkı
Peugeot Bipper Dinamik Plus’da, ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, yan hava yastıkları, 3. sıra camlar, yukarı açılır arka kapı, sürgülü sağ yan kapı, çift parça asimetrik katlanır kafalıklı arka koltuklar, yük bölümü halı zemin kaplaması, elektrikli ön camlar, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar, radyo-CD MP3 çalar, ön sis farları, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, sürücü koltuğu bel destek ayarı ve yol bilgisayarı gibi donanımlar standart olarak yer alıyor.
Bu ekipmanlara ek olarak Dinamik Plus Özel Seri’de tavan barları, yan koruma barları ve park yardım sistemi standart olarak sunuluyor. 2. sürgülü kapı ve klima gibi ekipmanlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Blue Lion ile Bipper’da çevreci otomobil teknolojileri

Sempatik stili, yuvarlak ve dinamik hatları ile Peugeot Bipper, özgün bir kişilik sergiliyor. 1.4 HDi 70 bg motor ile elde edilen 4.5 lt / 100 km yakıt tüketimi ile rakiplerinden farklılaşan Peugeot Bipper, düşük kullanım maliyetleri ile de dikkat çekiyor.

130 g/km’nin altında CO2 salınımı sunması, ISO 14001 onaylı bir fabrikada üretilmiş olması ve ekonomik ömrünün sonunda %95 oranında yeniden değerlendirilebilecek şekilde tasarlanmış yani geri dönüşümlü olması ve enerji olarak değerlendirebilmesi ile Peugeot Blue Lion çevre standartlarına uyan Bipper hem çevreye saygılı hem de düşük kullanım maliyetine sahip.

okan
11-09-2009, 12:37
Artık çok kafamızı karıştırıyorlar,yok plus yok dinamik plus comfort comfort plus bu kadar karışık olmamalı derim.Altı üstü tavan çıtası ve basamak ne kadar da kafa karıştırıyorlar. ???

Ömer Gedik
11-09-2009, 14:52
Okan abi dikkat ettiysen bu daha çok Bipper da yaşanıyor. Bu da bence tofaş üretimi olmasından kaynaklanıyor.

okan
11-09-2009, 15:29
Evet olabilir tavan çıtası basamak model adına eklenti olarak bişey getirmemeli tü kaka fiat:)

reisG
08-12-2009, 13:46
Bir arkadaşımız Bipper Comfort plus istiyordu. piyasadan fiyat sormuş 26.200 demişler. Ben 25.000 e buldum bugün konuşup kesinleştirecekler.

Ömer Gedik
08-12-2009, 18:59
reisG arkadaşının Partner Tepee almasını öneriririm.

reisG
08-12-2009, 20:01
bipper ın hem şeklini seviyor hem de diğeri gereksiz büyük diyor amacı tamamen hobby car olarak kullanmak. bu akşam evrakları faksla karşılıklı gönderip aldı. yarın alım yapılacak.

turbocolic
29-03-2010, 16:29
15 gün önce gri renk camlı model bipper aldık :) çok keyifli araç

ceberus
26-05-2010, 18:02
bu bipperlarda kemer takmayınca ötüp uyarı veriyor ve çok gıcık bir ses bunu kapatmanın bir yolu var mıdır?

Yasin CCK
26-05-2010, 18:46
bu bipperlarda kemer takmayınca ötüp uyarı veriyor ve çok gıcık bir ses bunu kapatmanın bir yolu var mıdır?

Var, kemer takmak..

Lütfen emniyet kemeri kullanın, kullandırın...

TanerHoca
26-05-2010, 20:13
15 gün önce gri renk camlı model bipper aldık :) çok keyifli araç

biraz gecikmiş bir dilek ama yine de hayırlı uğurlu olsun.güle güle kullanın.

4TT4CK4N
26-05-2010, 21:09
bizde Kangoomuzu sattık 2009 model 25.000 TL civarına 90 hp partner tepee bulabilirsek almayı düşünüyoruz sizce nasıl araç önerir misiniz ?

ceberus
27-05-2010, 00:40

Var, kemer takmak..

tabikide kullanalım sonuçta can kurtarıyor ama ara sokaklarda falan sıkıntı basıyor hele o gıcık ses :-\tekrar soruyorum takmak harici bir yöntem yokmudur?

Yasin CCK
27-05-2010, 01:13

Var, kemer takmak..

tabikide kullanalım sonuçta can kurtarıyor ama ara sokaklarda falan sıkıntı basıyor hele o gıcık ses :-\tekrar soruyorum takmak harici bir yöntem yokmudur?

O da var,

Oto aksesuarcılarında plastik emniyet kemeri başlıkları satılmakta, sadece başlık şeklinde, onları takınca sesi kesebilirsiniz.

reisG
27-05-2010, 08:48
Emniyet kemerinizi lütfen takın, kendi hayatınıza saygınız yoksa sizi sevenlere saygınız olsun.
Hepinizin araçlarında önlerde airbag'ler mevcut emniyet kemeri takmaz iseniz , bir kaza olduğunda önden darbe aldığınızda airbaglerin sizi koruma görevi size zarar vermek olarak dönecektir.
Ve lütfen kemer takmadığımda gıcık sesi nasıl keserim gibi sorulara parçacılarda kemer soketleri var onu kullanın diye cevaplar vermeyelim. Hepinizi son derece fazla seviyorum .Bunun en büyük sebeplerinden birisi de hepimizin doğru konuları burada konuşması; emniyet kemeri takmamak ve kemer takılı değil alarmını kandırmak için soket takmak konusu çok yanlış.
Ben kemer takmama olayının forum genelinde bittiğini ve artık 01 Haziran sonrası çocuğu olanların çocuk koltuğu kullanması gerekliliği ve önemini konuştuğumuz ve konuşacağımızı sanmaktaydım. Lütfen aracınıza bindiğinizde 100 mt. bile gidecek olsanız kemerinizi takın ve taktırın, 36 kg.a kadar çocuğunuz var ise de lütfen çocuk koltuğu veya yükselticisi edinin. Bir daha söylüyorum. Hepinizi çok seviyorum size ve ailenizden birilerine bir şey olmasını istemem.

Ömer Gedik
27-05-2010, 08:58
bizde Kangoomuzu sattık 2009 model 25.000 TL civarına 90 hp partner tepee bulabilirsek almayı düşünüyoruz sizce nasıl araç önerir misiniz ?

Peugeot Partner tepee 90hp ilk gelenlerde az da olsa Premium Pack ama genel oalrak Premium paketiyle satılmaktadır. Sınıfında ki araçlara göre Gerek donanımı gerek motor gücü olarak oldukça iyidir. İç hacim, yol tutuş, güvenlik, malzeme kalitesi bu sınıftaki araçlara göre oldukça iyidir.

Yasin CCK
27-05-2010, 10:23
Emniyet kemerinizi lütfen takın, kendi hayatınıza saygınız yoksa sizi sevenlere saygınız olsun.
Hepinizin araçlarında önlerde airbag'ler mevcut emniyet kemeri takmaz iseniz , bir kaza olduğunda önden darbe aldığınızda airbaglerin sizi koruma görevi size zarar vermek olarak dönecektir.
Ve lütfen kemer takmadığımda gıcık sesi nasıl keserim gibi sorulara parçacılarda kemer soketleri var onu kullanın diye cevaplar vermeyelim. Hepinizi son derece fazla seviyorum .Bunun en büyük sebeplerinden birisi de hepimizin doğru konuları burada konuşması; emniyet kemeri takmamak ve kemer takılı değil alarmını kandırmak için soket takmak konusu çok yanlış.
Ben kemer takmama olayının forum genelinde bittiğini ve artık 01 Haziran sonrası çocuğu olanların çocuk koltuğu kullanması gerekliliği ve önemini konuştuğumuz ve konuşacağımızı sanmaktaydım. Lütfen aracınıza bindiğinizde 100 mt. bile gidecek olsanız kemerinizi takın ve taktırın, 36 kg.a kadar çocuğunuz var ise de lütfen çocuk koltuğu veya yükselticisi edinin. Bir daha söylüyorum. Hepinizi çok seviyorum size ve ailenizden birilerine bir şey olmasını istemem.

Var, kemer takmak..

Ben sizden önce gerekli cevabı kısa ve öz olarak verdim Reis.

Fakat ısrarla farklı bir yöntem sorduğu için, forumumuzdan çözümsüz dönmesin diye kullanmadığımız ve önermediğimiz yöntemide söyledim.

Önceki konulardan bildiğiniz üzere en koyu emniyet kemeri savunucularındanım.

reisG
27-05-2010, 12:57
Evet çok ince süper zekice bir yanıt vermişsin, Yasin. ben oradaki inceliği göremedim. Ama emniyet kemeri takmayanları bir türlü anlayamıyorum.En son geçen yıl bir denizcilik firmasıdaki 3 dostumuz sadece ve sadece emniyet kemeri takmadığı için TEM deki bir kazada öldüler.Araç Mitsubishi Pajero idi ve ani bir fren ve bariyere çarpma ardından öndeki ikisi camdan dışarı uçtu. Arka koltukta oturan asistan sekreter hanım da sağ koltuk ve B sütunu arasında sıkıştı. kemer kullansalardı. sadece yaralanacaklardı.
Senin nefis kelimelerle belirtiğin kemer takın uyarısını da göremediğim için üzgünüm.

Yasin CCK
27-05-2010, 14:34
Estağfrullah Reis Hocam.

Neyse konuyu fazla dağıtmayalım, Bipper Dinamik Plus sınıfının en başarılı araçlarından biri bence ;)