PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : stop etme gaz yememe sorunu

Üçyüzaltı
20-04-2013, 12:49
Merhaba arkadaşlar , aracımda atiker sıralı sistem lpg var arac lpgde gayet iyi ancak benzınde bir sıkıntı var ;

Aracım ilk calıstırmada gaz yemiyor stop edıyor .Motor ustası bir arkadaş baktı aracta birşey yok lpg aracın beynının ayarlarını bozabilir dedi .LPG yi montajladıkları yere gıttım bır sıkıntı olmadını soyledı .

Bu arıza öncesinde manıfolttakı sensor yerınden cıkmıstı 2 gun oyle durdu sonra yenıden kaynak yaptırdım bu sensor bozulmus olsa boyle bır sıkıntı yaparmı .Herkese iyi gunler dilerim

converse10
20-04-2013, 17:36
hocam LPG'li araçlarda kronik sorun şuan için tek yapabileceklerin gaz kelebeğini temizletmek ve aracı yeniden sistem ayarlarını başlat gaz müşirini temizlet.Şunu söyleyeyim aracın düzelse bile 1 gün ila 1 ay içinde yeniden yaptırman gerekecek.Özellikle soğuk havalarda ne kadar gaza basarbas araba gaz yemeyip stop edecektir.

mimit
20-04-2013, 17:48
Aracın ateşleme sistemini kontrol ettirin, lpg benzinde göre daha yanıcıdır, oktan miktarı fazladır, özellikle bujiler aşınmış kaçak falan yapıyorsa benzinde ateşleme sorunu çekiyor olabilirsiniz. bunun dışında motorun diğer bütün aksamlarının sağlıklı olduğunu varsayıyorum, sensör arızalandı ise aracın arıza ışığının yanması gerekir, ampulün geçtiğini düşünerek te bir bilgisayara bağlatıp sensör değerlerini kontrol ettirin. Lpg aracın beynini bozamaz, sensörler değerleri ölçemeyip yada yanlış ölçüp hata verebilirler, elektrik tesisatı yanlış bağlanmasıysa tabi.aracınıza uzun bir süre daha binmeyi düşünüyorsanız, atikerden vazgeçmenizi BRC yada prins gibi markalara yönelmenizi tavsiye ederim.

üst kapakta yağlanma olup olmadığınıda kontrol ettirin,ıslana bujilerde benzini ateşleyebilmek için yetersiz kalabilir.

converse10
20-04-2013, 18:23
hocam hatırlarsan dün tartıştığımız yerden devam ediyoruz ve bugün ses sistemi montajı yaptığım LPG aracın arıza ışığı yanıyor.Sahibide aynı olaydan şikayetçi.Hangi araç olursa olsun LPG takılı araçlarda yaçınılmaz son tekleme sabahları çalışmama vs.
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Foto11F0raf0541_zps89f4591e.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/converse994/media/Foto11F0raf0541_zps89f4591e.jpg.html)
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Foto11F0raf0540_zpsed9400cc.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/converse994/media/Foto11F0raf0540_zpsed9400cc.jpg.html)

mimit
20-04-2013, 18:36
Hocam bende ısrarla iddia ediyorum ki sizin araçlarınızda ki sistemlerin, doğru tercih olmayışı ve/ veya işçilik sorunları olduğundan dolayı, bunları yaşıyorsunuz, daha 3 4 ay önce bir abimizin 307 sindeki omvl marka sistemi söküp, prins a terfi ettirdik, aracın sorunsuz çalışmasını geçin, yakıttaki düşüşe hayret ediyor. eski aracımı satalı 3 yıldan fazla oldu, kendi bindiğim süreyi geçiyorum bu araç bile hale tıkır tıkır çalışıyor sa arıza ışığa yakmadan bu sizin söylediğinizi benim gözümde çürütüyor. çevremde de sorunlu bir çok araç sahibi var ama bir o kadar da sorunlarından kurtulmuş yada en başta doğru tercihi yapabilmiş insanlar var.

converse10
20-04-2013, 18:43
ben tek arabadan bahsetmiyorum size örneklerini düzünelerce gösterebilirim ki,onlara da gerek yok forumda teknik köşede herkez aynı olaydan yardım istiyor.Burdaki LPG ci ustası dizel araç kullanıyor gerisini siz düşünüm

mimit
20-04-2013, 18:52
Dediğim gibi bende sorunlu birsürü araç biliyorum bir o kadar da sorunsuz araç biliyorum ve lpg ile sorunsuz bir araç kullandım, tek başına açık hava filitresi bile lpg sisteminin düzenini değiştire bilir,giderilmeyecek bir sorun değil ama tıkır tıkır çalışan motoru bozmak için 20 liralık bir filitre yeterli olur. dünde yazdım sanayide lastik değiştiren işçi bile lpg montajı yapıyor, bu işin bir standardı, denetimi yok. 2000 lira vermek yerine 750 lira vermek daha cazip geliyor insanlara.

Ghost Hunter
20-04-2013, 19:12
Aracimi aldigim yıl lpg taktirdiktan sonra ilk iki yil bu bahsettiginiz ariza lambasi araç çalıştıktan kisa süre sonra yaniyordu son bir yildir yanmiyordu tesadüfmu bilmem ama bugun aracin altini yikattiktan sonra tekrar yandi ve 1 saat sonra sondu yorum sizin..