PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol ön cam.

okann
23-03-2010, 19:34
Arkadaşlar sol ön camımı kapatırken tam sonuna geldiğinde yani tamamen kapandığı an mekanizmadan geldiğini sanıyorum ki ; bir ses yapıyor.

Ve kapandıktan hemen sonra 3-4 kez ''tık'' diye ses yapıyor. Tarzanca olarak anlatmya çalıştım amma anlamışınızdır umarım :-[

Bugün TekOto'ya uğradım. Bana yarın mekanizmayı yağlayalım dediler. İlk defa TekOto bir konuda sorunuma cevap olamadı. Yarın da bir işe yaramayacak gibi geliyor. Olmadı garantiden mekanizma değişsin diyeceğim. Sırf o sesi duymamak için camı açmıyorum bile. :(

MaLi
23-03-2010, 20:29
bendede cam açıkken ses sorunu vardı.
yağladılar bütün camların mekanizmalarını.
ses kalmadı.

okann
23-03-2010, 20:47
bendede cam açıkken ses sorunu vardı.
yağladılar bütün camların mekanizmalarını.
ses kalmadı.

Çok sağol bilgi için MaLi. İnş yarın geçer :)

umutozerkoca
23-03-2010, 21:11
garantin varsa hemen degistir bu senın yasal hakkın garantı sorun cıkan parcayı tamır etmek degil tamamıyle yenılemektır ısrarcı olursan degıstırıler eger yaglarlarsa aynı sorunu yasama sansın yüksek ...

okann
23-03-2010, 21:19
garantin varsa hemen degistir bu senın yasal hakkın garantı sorun cıkan parcayı tamır etmek degil tamamıyle yenılemektır ısrarcı olursan degıstırıler eger yaglarlarsa aynı sorunu yasama sansın yüksek ...

Tekoto ve çalışanlarını sevdiğim için ılımlı yalaştım ve yağlama önerilerini şimdilik kabul ettim. Baktım olmuyor ; dediğin gibi yaparım Umut kardeşim ;)
Hani zaten ısrarcı olmaya da gerek yok senin de dediğin gibi garantiden değiştirin dediğim gibi değiştirmek zorundalar. Bu benim hakkım sonuçta 8)

umutozerkoca
23-03-2010, 21:42
okancım sole bı ornek verıyım sana babamın arabası 2009 c 220 sıfır almıstık daha 2. ayında dıkız aynaları kapanırken tıkırtı ve ses yapıyodu ben servise goturdum ılk once yaglayalım toz kacmıstır dedıler ole olsun dedım yaptılar gectı 1 hafta sonra gene aynı sorun goturdum gene yaglayalım dedıler bu sefer olmaz dedım yapamayız degıstıremeyız fln dediler ama sonucta yaptılar sende ılk sefere yaglattır inş bı sorun olmadan kullanırsın ama 2. ye aman dıyım...

reisG
24-03-2010, 08:43
Sesin sebebinin ne olduğuna bir yorum getireyim.
VW grubu araçların elektrikli cam motorları arıza yapar ve bu son birkaç yıla kadar kronik arıza idi . cam kapanırken yavaşlar ve kapandığında tık tık diye ses verir eğer önemsemezseniz bir sre sonra kendi kendi açılmaya ve kapanmaya başlardı. sonra da sistem devre dışı kalırdı. benim Skoda Felicia'da da aynı sorun oldu. İstanbul Güngören'de ki servisime gittim. Normalde tüm VW grubunda motoru değiştiriyorlarmıiş ben orada arızanın sebebini öğrendim. elektrikli camın motorunun her iki yanından çıkan ve camı kaldırıp indirmeye yarayan esnek ama kuvvetli kalın tellerin motordan çıkış yerlerindeki bağlantı bölgelerinin metalden veya dayanıklı esnek lastikten olması gerekirken adamlar o bölgede bakalit malzeme kullanıyorlarmış ve böylece belli bir süre sonra bu malzeme çatlayıp kırılarak camın kapanırken ses yapması istemsiz hareket etmesini sağlıyormuş.ve servis mantığı ile motoru değiştirip geçici olarak sorunu çözüyorlarmış!!! benim serviste ise o bölgeye karşılıklı kelepçe takılıp çelik tel ile sabitlendi. aracı satan kadarda hiçbir problem yaşamadım. sağlama vb. diye çözüm önermeleri büyük ihtimal aynı sisteme sahip mekanizmalardaki bağlantı bölgelerinin sessiz hale getirilmesidir. sorun VW grubundaki sebep olmayabilir. ama servislerin çoğunlukla çözüme gitmediğini anlatmaya çalıştım. servis elamanlarının dostunuz olması sorunları çok daha kolay çözdürüyor.

okan
24-03-2010, 08:51
Aynı sorun tüm 206 ve 106 lar da da vardı ve çözümü yoktu camı kapattıktan sonra sıkışma sesi gelirdi tık tık diye....hatta elinizle cama dokunduğunuzda o sesi yapardı...

reisG
24-03-2010, 08:55
Aynı sorun tüm 206 ve 106 lar da da vardı ve çözümü yoktu camı kapattıktan sonra sıkışma sesi gelirdi tık tık diye....hatta elinizle cama dokunduğunuzda o sesi yapardı...

308 den önceki arabam olan 206 da sağ ön cam bazen tam kapandığında tak diye ses yapardı.ama önemsemezdim. aracı bir arkadaşıma sattım. o da hala kullanıyor herhngi bir sorun olmadı.

okann
24-03-2010, 13:46
Anladım arkadaşlar. Ama o ses beni delirtiyor >:(

okann
24-03-2010, 19:18
Bugün mekanizma yağlandı ve ses gitti. Ancak kapandıktan sonraki tık-tık sesi aynen devam :-\