PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 direksiyon kapagı sorunu.

EyupEken
28-05-2013, 20:11
selamın aleykum arkadaslar. 2002 model 307 XT premium aracımızın direksiyon kapagı kornaya bastıgım anda 7-8 cm lik bir yırtık oluştu. tanıdık bir ustaya gösterdik airbeg patlamış ve tamır görmüş kapak dedi usta. biras forumları araştırdım sanırım kronik bir sorun bu 307lerde bazı arkadaslarında basına gelmiş. airbeg patlamışsa bunu nasıl anlarız ? direksiyon kapagının ortası airbeg acıldıgı esnada kolay cıksın diye cok ince bi tabaka varmıs ortasında ve genelde orası yırtılıyormuş bu durum başına gelmiş arakdaslar varsa bilgi verebilirmi cok can sıkıcı bır durum her gördügümde moralim bozuluyor. tamiri nasıl olur ? tamamen degişmesimi gerekir ? şimdiden teşekkur ederim..

Ömer Gedik
28-05-2013, 20:18
Aleyküm Selam

Bahsettiğiniz sorun bir çok otomobil markasında yaşanabiliyor. Sorunun temel sebebi korna noktalarından değil airbag bulunan kısımdan kornaya basılması. Bu sebeple o bölüm kesme noktalarından yırtılıyor.

Çözüm için airbag tamiri yapan firmalar sanırım bunları yapabilir ama emin de değilim. KApak ayrı satılmıyor. Airbag ile beraber geliyor.

EyupEken
28-05-2013, 20:22
ömer abi gecen aylarda bazı sorularım olmustu onlarada yanıt vermiştin sana cok tesekkur ederim işin ras gelsin. bu arac beni cok üzdü askari ücretle calısıyorum ve krediyle almıştım maaşımın yarısı krediye gidiyor ve böyle sorunlar acınca aracı yakasım gelıyor o derecedeyim inan. ama vazgecemiyorumda aracımı seviyorum. nasıl bir çözüm bulabilriz sence bu duruma komple degiştirsem airbeg ile tahmini ne kadar tutar fikrin varmı ?

Ömer Gedik
28-05-2013, 20:46
Airbag çıkma olarak 250-350 civarında bulunabilir diye düşünüyorum. Yenisi ise neredeyse 1000 TL

Aracın yaşı, kmsi ve kullanım koşulları ile elbette masraf açabilir sıkma canını. İnsanlar sıfır araç alsa bile neler geliyor başına

EyupEken
28-05-2013, 22:22
ben kapagı tamır ettirmeyi düşünüyorum catlagı kapatacak şekilde sıyah parlak bir boya yardımıyla bakalım olursa o şekil deneyecegim.

bu arada 2 haftadır da bir hata alıyorum yol bilgisayarında automatic gear fault vites gecişlerinde vuruntu yapıyor ve yukuslarda çekişten düşüyor araç stop edip calıstırdıgımda düzeliyor bide o var onu ve direksıyonu yaptırdıgımda satmayı dusunuyorum bu hata konusunda bişeyler söylermisin bilgin varsa selonoid falan degişmesi gerekiyormuş sanırım

brkhkn
28-07-2017, 07:57
arkadaşlar yıllar sonra kocaman bir hortlatma yapıyorum. sebebi her zaman lazım olacak bir bilgi olduğundan dolayıdır. Airbag yırtılmalarında patlamalarında en az %50 tasarruf ile tamir ettirebileceğiniz ve birebir orijinal halini alacak şekilde tamir eden yerler var. Mesela İstanbul Başakşehirde Teknik Oto Airbag var. Şehriniz neresi olursa olsun kargo ile adamlara gönderiyorsunuz. Ücretini havale ediyorsunuz adamlar tamir ediyor, birebir orijinal şekilde parça yerleştiriyorlar. Ve bildiğim kadarıyla yurt dışında eski model araçlar pek talep görmediğinden dolayı bu adamlarda yurt dışından orijinal airbagları toplayıp burada hem yedek parça hem satış işlerini yapıyorlar. tamiri ucuza geliyor diye biliyorum. 10 yıl geçse de lazım olacak bir bilgidir. saygılarımla