PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 için 100.000 km üstü 10.000 km Bakımında Nelere Dikkat edilmeli

Fenomen
30-05-2013, 08:25
Merhaba,
206 aracımın 10 bin bakımı geldi de geçti bile. Bu hafta sonu yaptırayım diyorum. Araç tüplü ve 100 bin km üstü tüplü bir araçta 10 bin km bakımı nasıl olmalı bilmiyorum çünkü ilk kez yaptıracağım.

Normal benzinli araçtaki gibi hava,yağ filtresi, yağı, polen filtresi değişecek kesinde başka dikkat etmem gereken varmı acaba ???

Ömer Gedik
30-05-2013, 08:45
Aslında oldukça kapsamlı bir soru ama elimden geldiğince cevap vereyim.

Aracın durumunu daha önce ne yapıldığını bilmiyorum.

Periyodik Bakım Kapsamında
Motor Yağı (LPG uyumlu 10W40 kullanmakta fayda var.)
Yağ Filtresi
Hava Filtresi
Polen Filtres
değiştirilmelidir.

Aracınızda Benzin Filtresi var ise bunu da değişmekte fayda var. Zaten çok pahalı bir filtre değil. Ama bu bir dönem gelen araçlarda var iken bir dönem içinde yok. Normalde iki bakımda bir değiştirilir.

Bunun haricinde ki süreçte
Eğer Triger Seti ve Devirdaim değişmediyse (Değişim süreci 80,000km) değiştirilmeli.

Alternatör kayışı kontrol edilmeli. Rulmanlar bozuk ise zaten ses yapacaktır.

Frenler kontrol edilmeli. Fren sıvısı 60,000 km veya 2 yılda bir değiştirilmelidir.

Ön düzen ve arka torsiyon grubu, Motor Takozları, kauçuk elemanlar kontrol edilmeli.

Ayrıca diğer aksamları kontrol ettirmekte (Örneğin ampuller) ve aracı bir Peugeot Cihazına bağlatmakta faydalı olur.

Umarım bir nebze faydalı olabilmişimdir.

Fenomen
30-05-2013, 10:37
Faydalı olmazmı gayet de faydalı oldu. Çok teşekkür ederim bilgiler için.

Ömer Gedik
30-05-2013, 12:10
Sevindim. :) Arzu ederseniz ücretsiz tespit için Okmeydanında Özel Servis işletiyorum, beklerim.

anonem
09-11-2013, 23:38
Neden bütün nimetler İstanbul'da yahu :)

Ömer Gedik
10-11-2013, 01:30
Neden bütün nimetler İstanbul'da yahu :)

Yazdıklarım sebebiyle beni kastettiyseniz Teşekkür ederim. :)

Fenomen
11-11-2013, 16:20
Yazdıklarım sebebiyle beni kastettiyseniz Teşekkür ederim. :)

Merhaba ,

Baskı balata değişimi için fiyat ve aracı gösterip detaylıca inceletmeyi çok isterim. Şuan için yaptıramayacak olsamda ay başında kesin gelir hiç olmadı bir çayınızı içip sohbet edip bilgi almak isterim.

Adresi buraya veya özel mesaj atarak yazabilirseniz sevinirim.

Tanışmak istememin sebebi kolay kolay Düzgün usta bulmakta araç yaptırmakta (hele ki ağır işlemlerde) gerçekten çok güven istiyor :)

Ömer Gedik
11-11-2013, 17:53
Her zaman beklerim. :) Fiyat çıkarır, sohbet ederiz.