PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Cam Filmi?

Sayfa : 1 [2]

kaltunakar
27-11-2011, 23:35
galiba öyle

Seramana
27-11-2011, 23:37
bence hocam sen her yeri 2 yaptır çevirmede ön camları indirdiğin veya iç lambayı açtığın zaman sorun yaşamazsın. Ton farkı güzel durmuyor. Ya komple aynı yaptır yada yaptırma ve ya komple 1 yaptır arkalara perde al alternatif fikir :havali. Benim araç 2 numara ve filmli olduğu çok belli olmuyor özellikle akşam iç lambaları yaktığında hiç belli olmuyor.

huseyinturk
27-11-2011, 23:52
Aksaray 40tl :) başında durursanuz ve sürekli kıl müşteri olursanz iyi işler çıkarabiliyolar

kaltunakar
28-11-2011, 00:07
hocam sizin bu son söylediğiniz fikirde güzel aslında...her taraf 1 numara arkaya perde...perde ile arka tamamen kararacaksa öyle yapacam..yok olmadı her yeri 2 numara yaptırıp bi polis arkadaştan emniyetle ilgili bi kağıt alıp ön cama yapıştıracam çünkü polisler birbirlerine bayağı toleranslı,,,o zaman heralde sorun olmaz...yada eğer hiçbiri olmadı bu socrates arkadaşın yaptığı kombinasyonu uygulayacam..çünkü tonaj farkı ondada pek sırıtmıyo gibi duruyor...

socrates(MeRiÇ)
28-11-2011, 01:06
Arabanın arka camını en koyu ton yaptırdıktan sonra yanlara farklı tonlar yaptırman görüntüyü kesinlikle bozmaz. En büyük cam arka cam olduğundan, oradan gelen ışığı kestin mi yan camların açık renk olsada daha koyu gözüküyo. Sen gönül rahatlığıyla benim yöntemi kullanabilirsin... Benden söylemesi :D

Seramana
28-11-2011, 02:07
Arabanın arka camını en koyu ton yaptırdıktan sonra yanlara farklı tonlar yaptırman görüntüyü kesinlikle bozmaz. En büyük cam arka cam olduğundan, oradan gelen ışığı kestin mi yan camların açık renk olsada daha koyu gözüküyo. Sen gönül rahatlığıyla benim yöntemi kullanabilirsin... Benden söylemesi :D

Yandan geleni ne yapacağız :gul5

Dreamcatcher
28-11-2011, 08:34
Arka cam 3 numara siyah,yanlar 1 numara lazerli siyah..gayet hoş ve kullanışlı..tavsiye ederim :)

Abdullah
28-11-2011, 08:52
ben filmi yaptırmadan önce sizin gibi düşünüyordum yaptırdığım filmci arkadaş ton farkı yapmayalım hoş durmaz heryeri aynı yapalım dedi bende ona uydum ve memnunum heryer 2 numara.

socrates(MeRiÇ)
28-11-2011, 09:16
Apo, sen gördün benim arabayı, var mıydı ton farkı? :D

Abdullah
28-11-2011, 09:18
Apo, sen gördün benim arabayı, var mıydı ton farkı? :D

abi geceydi :D ayrıca kafalarda iyiydi :D

socrates(MeRiÇ)
28-11-2011, 09:21
hehehe, güzel insanın kafasıda güzel olur :D

Abdullah
28-11-2011, 09:46
hehehe, güzel insanın kafasıda güzel olur :D

bir mukabele abicim :D

kaltunakar
28-11-2011, 15:37
arka kesin 3,,arkayan 3 önyan 0 veyahut arkayan ve önyan 1 numara yaptıracam...yalnız işçiliğin iyisini nasıl bulacam onu bilmiyom bayağı bi araştırmam lazım...arkadaşın focusuna çektirdik 1 aya kalmadı soyuldu başka yere yaptık sonuç yine aynı!!ha bu arada deneme amaçlı çıktığımız gezide (arkadaşın yeni çiçeği burnunda filmli arabasıyla 2010 polo) güya pek sorun olmaz dediğimiz önyan cam 1 numara diye 2 çevirmede 10'ar dk sorun yaşadık,,sonuncusunda da önyan camdaki filmi polis anahtarla sağolsun mahvetti...tamamen duygusuz bi şekilde :uzgun üstüne arkadaş fırça yedi...yolumuza anca böyle devam edebildik...ne ilginç...heralde bu filmlerin sorun olduğu dünyadaki tek ülke biziz :kizgin

Abdullah
28-11-2011, 16:02
arka kesin 3,,arkayan 3 önyan 0 veyahut arkayan ve önyan 1 numara yaptıracam...yalnız işçiliğin iyisini nasıl bulacam onu bilmiyom bayağı bi araştırmam lazım...arkadaşın focusuna çektirdik 1 aya kalmadı soyuldu başka yere yaptık sonuç yine aynı!!ha bu arada deneme amaçlı çıktığımız gezide (arkadaşın yeni çiçeği burnunda filmli arabasıyla 2010 polo) güya pek sorun olmaz dediğimiz önyan cam 1 numara diye 2 çevirmede 10'ar dk sorun yaşadık,,sonuncusunda da önyan camdaki filmi polis anahtarla sağolsun mahvetti...tamamen duygusuz bi şekilde :uzgun üstüne arkadaş fırça yedi...yolumuza anca böyle devam edebildik...ne ilginç...heralde bu filmlerin sorun olduğu dünyadaki tek ülke biziz :kizgin

istanbulda benim yaptırdığım yeri öneririm.

socrates(MeRiÇ)
28-11-2011, 16:04
Normalde polisin yapabilme yetkisi olan şey ceza kesmek yada arabanı bağlamaktır, anahtarla cam filmini çizmek yetkisi dahilinde değildir, bu mala zarar vermektir ve suçtur... Ama burası Türkiye...!

Edit: imla

kaltunakar
28-11-2011, 16:12
Normalde polisin yapabilme yetkisi olan şey ceza kesmek yada arabanı bağlamaktır, anahtarla cam filmini çizmek yetkisi dahilinde değildir, bu mala zarar vermektir ve suçtur... Ama burası Türkiye...!
öyle hocam ağzına sağlık,,böyle numune ruh hastaları hep biizi buluyor zaten...bu nası bi hadsizlikir anlamadım ki :bilmem
bu arada abdullah hocam diclede okuyorum istanbulda yaptırmam ihtimal dahilinde değil yani ,,yinede teşekkürler :havali

Abdullah
28-11-2011, 16:51
öyle hocam ağzına sağlık,,böyle numune ruh hastaları hep biizi buluyor zaten...bu nası bi hadsizlikir anlamadım ki :bilmem
bu arada abdullah hocam diclede okuyorum istanbulda yaptırmam ihtimal dahilinde değil yani ,,yinede teşekkürler :havali

pardon dicle olayını gözden kaçırmışım

Selim Sümer
28-11-2011, 18:44
Abdullah Bey,ön taraf yan camları ben de yaptırmak istiyorum.Eşim trafik magandalarından çok çekiyor maalesef.Nereyi önerirsiniz?

socrates(MeRiÇ)
28-11-2011, 23:52
Abdullah Bey,ön taraf yan camları ben de yaptırmak istiyorum.Eşim trafik magandalarından çok çekiyor maalesef.Nereyi önerirsiniz?
Selamlar, öncelikle nerede oturuyorsunuz ?? :)

Abdullah
29-11-2011, 09:09
Selamlar, öncelikle nerede oturuyorsunuz ?? :)

evet Selim Bey nerede oturduğunuzu söylerseniz ona göre sizi yönlendirelim.

socrates(MeRiÇ)
29-11-2011, 09:23
Tabi bu arada, aracın şöför mahallinin belli olmasını istemiyorsanız, sadece ön camlar yeterli olmayacaktır, hatta bi garip duracaktır sırf ön camlarda film uygulaması. KOmple bir uygulama yapmak daha doğru olur kanımca...

Abdullah
29-11-2011, 09:47
Tabi bu arada, aracın şöför mahallinin belli olmasını istemiyorsanız, sadece ön camlar yeterli olmayacaktır, hatta bi garip duracaktır sırf ön camlarda film uygulaması. KOmple bir uygulama yapmak daha doğru olur kanımca...

Kesinlikle benim tavsiyem heryere 2 numara ön hariç öne hiç yapılmayabilir yada zenon kullanıyorsanız 1 numara yaptırabilirsiniz aksi halde görüş azalacaktır.

socrates(MeRiÇ)
29-11-2011, 10:25

Kesinlikle benim tavsiyem heryere 2 numara ön hariç öne hiç yapılmayabilir yada zenon kullanıyorsanız 1 numara yaptırabilirsiniz aksi halde görüş azalacaktır.

Evet ön cam gerekli olmayacaktır hatta sürüş anlamında riskli olacaktır, ön hariç yanlar komple 2 ama bence arka cam en koyusu neyse o olsun... Daha başarılı sonuç alırsınız :)

Yasin CCK
29-11-2011, 10:29
Vay arkadaş ne karartma düşkünü dostlarımız varmış :D

Arka çok koyu iyi değildir, herkes kullanamaz, gece parkında sorun yaşarsınız ;)

Dreamcatcher
29-11-2011, 10:32
Park etmede sorun yaşamamak için sensör şart Yasin,zaten geri görüşümüz kısıtlı araçlarımızın yapısı itibarı ile..

socrates(MeRiÇ)
29-11-2011, 10:46
Vay arkadaş ne karartma düşkünü dostlarımız varmış :D

Arka çok koyu iyi değildir, herkes kullanamaz, gece parkında sorun yaşarsınız ;)

Dostumuz eşinin araç içinde daha az görünür olmasını istediği için arka cam en koyusundan olsun demiştim, yoksa illaki geri görüşü kısıtlıyor...

Tabi bu arada zamanında arkası kapalı VAN tipi büyük araçta kullandığımdan, artık orta dikiz aynasını yada arka camı pek kullanmıyorum geri giderken, o bakımdan pek düşünemedim doğrusu geri görüşte sıkıntı olabileceğini :D

Asıl karartma delisi benim abim :cilgin Aracının ön camı hariç bütün camları en koyu renk LLumar film, hatta arka camı iki kat en koyu filmli :tehlikeli :tehlikeli

cmr_cihangir
29-11-2011, 10:49
Park etmede sorun yaşamamak için sensör şart Yasin,zaten geri görüşümüz kısıtlı araçlarımızın yapısı itibarı ile..

Aslında yarama parmak bastın Hüsmen ağabey. :uzgun Arkadaki park sensörü her zaman işe yaramıyor. Aşağıda koyduğum resimdeki reklam panoları insanı yanıltıyor. Dikkat edersiniz alt kısmı ayakları ince ancak gövde 40 cm den sonra bir anda genişliyor. Bu da sürücüyü fevkalade yanıltıyor. Bende geçenlerde aynı yanılgıya düştüm sonuç olarak bagaj kapağında hafif göçük oluştu. :bam3

http://img16.imageshack.us/img16/3870/az1ls.jpg

Dreamcatcher
29-11-2011, 11:04
Cihan bi alemsin..bu tabelayı farketmek için sensöre gerek var mı ki. :)

socrates(MeRiÇ)
29-11-2011, 11:07

Hahahahaha, abi koptum valla :gul5 :gul5 :gul5 :gul5

TanerHoca
29-11-2011, 11:10

bunu yazacaktım.baktım ki yazılmış :gul9

cmr_cihangir
29-11-2011, 11:57
Yahu yoğunluktan cevap yazamıyorum. Bugün bir acayip :S

Aşkolsun ama sizde beni iyice acemi yaptınız yahu. Eğer pano size diklemesine yerleştirilmiş ve yan aynalardan gözükmüyorsa ne yaparsınız? Dikiz aynasından bakıp panoyu görürsünüz. Ama o gün aracımda arkada dikiz aynasının görüşünü engelleyen biri oturuyordu. Bende müneccim olmadığımdan park sensörlerine güvenmiştim. Durum bu :uzgun

Dreamcatcher
29-11-2011, 12:32
Zaten suç sende değil Cihan..o tabelayı oraya diken densizde..bi de arkaya oturan irikıyım amca kimse onda :)

cmr_cihangir
29-11-2011, 12:38
O gün aracın arkasında -tam ortada- babam oturuyordu ve yanımda ön koltukta bulunan gelinine bir şeyler soruyordu. Geri geri giderken panoya vurupta bagaj kapağından gacırt diye bir ses gelince susuverdiler. Bir kaç gün sonra babam telefonda "yahu nasıl oldu oğlum o kaza?" diye sorduğunda baba "dikkatsizlik işte" demiştim. :cilgin :)

TanerHoca
29-11-2011, 12:45
O gün aracın arkasında -tam ortada- babam oturuyordu ve yanımda ön koltukta bulunan gelinine bir şeyler soruyordu. Geri geri giderken panoya vurupta bagaj kapağından gacırt diye bir ses gelince susuverdiler. Bir kaç gün sonra babam telefonda "yahu nasıl oldu oğlum o kaza?" diye sorduğunda baba "dikkatsizlik işte" demiştim. :cilgin :)

cihanın avatara dikkat,arka koltuklar pek boş kalmıyor anlaşılan :polis :D

socrates(MeRiÇ)
29-11-2011, 12:59
Taner Hocam, biz cihanın arabaya arka park kamerası koyalım bence :buldum

cmr_cihangir
29-11-2011, 13:05
Taner Hocam, biz cihanın arabaya arka park kamerası koyalım bence :buldum

Neydi o yahu ??? double dyn filandı galiba :cilgin :gul5 :gul9

Dreamcatcher
29-11-2011, 14:18
Cihan evet double din.. 6,5 ya da 7" oluyor ölçüsü..ama sana kifayetsiz kalır kanımca... 40" led tv cinsi bişey olmalı,anca görürsün:cilgin

Abdullah
29-11-2011, 14:32
Cihan evet double din.. 6,5 ya da 7" oluyor ölçüsü..ama sana kifayetsiz kalır kanımca... 40" led tv cinsi bişey olmalı :cilgin

yok abi pedalla bir alakası vardı onun :D

cmr_cihangir
29-11-2011, 14:45
Cihan evet double din.. 6,5 ya da 7" oluyor ölçüsü..ama sana kifayetsiz kalır kanımca... 40" led tv cinsi bişey olmalı :cilgin

yok abi pedalla bir alakası vardı onun :D

Abdullah, bu ikon sayende fazla mesai yapıyor. :bam3 :bam3
http://b1110.hizliresim.com/q/x/6zds.jpg

Abdullah
29-11-2011, 14:50
:gul5 :gul6 :gul7 :cilgin

socrates(MeRiÇ)
29-11-2011, 15:14
Yok yok pedal pedal, hem fikirim Apoyla :D

Abdullah
29-11-2011, 15:30
Yok yok pedal pedal, hem fikirim Apoyla :D

:alkis :havali

onuralasoglu
24-01-2012, 09:14
Merhaba arkadaşlar,

bende LLUMAR marka film taktırmayı düşünüyorum yan ve arkaya 2 numara. İstanbul'da işçiliği iyi olan nereyi önerirsiniz?

Kolay kolay çizilir mi, o kadar zahmetten sonra 2 ayda haşat olması hüsrana uğratır. :)

Abdullah
24-01-2012, 09:31
Merhaba arkadaşlar,

bende LLUMAR marka film taktırmayı düşünüyorum yan ve arkaya 2 numara. İstanbul'da işçiliği iyi olan nereyi önerirsiniz?

Kolay kolay çizilir mi, o kadar zahmetten sonra 2 ayda haşat olması hüsrana uğratır. :)

Konunun diğer sayfalarına bakmanızı rica ederiz aradığınız cevap sayfalarda mevcut

gokhancpt
19-03-2012, 14:26
arkadaşlar, hafta sonu bir dostumun ziyaretinde emniyetten gonderilen bir yazıyı bende sizler ile paylaşmak istiyorum. hatta arkadaşımdan yazının orjinal halini aldığımda buradan onuda paylaşacağım.
aslında hepimizin bildiği gibi arabalarımız takdırdığımız siyah cam flimleri normalde yasaktı ve hepimizde herzaman nezaman çevircekler?nasıl yırtarız çevirmelerden diye düşünüp dururduk yada cam flimini nereye yaptıralım diye burada dahi paylaştık durduk. cuma günü emniyet ve valilikten tüm servislere ve cam flimi yapanlara artık böyle bir uygulamanın yapılmasının tamamen yasak olduğu ile yazi gonderilmistir. yani artik tabelalarda dahi "Cam flimi yapilir" ibaresini goremiyecegiz. ayrica cam flimli olan araclar bundan sonra daha cok takipte olacaktir. kullanan arkadaslar dikkatli olurlar ise iyi olur. sayet bir doktordan gunes isinlarina karsi alerjiniz oldugunu bir rapor ile ispatlayabilir iseniz herhangi bir sorun ile karsilasmiyorsunuz onu da dip not ile belirtmis olayim;)

Yasin CCK
19-03-2012, 16:43
Doktordan o raporu alıp, çeviren polisin Gözüne sokacan!!

Sanki memleketimde herşey yolunda bir film kaldı...

eyup_31
19-03-2012, 16:48
bugüne kadar bütün araçlarıma film yaptırdım bundan sonrada yaptırırım...bence en ucuz,en estetik en kullanışlı aksesuardır

gokhancpt
19-03-2012, 16:55
bugüne kadar bütün araçlarıma film yaptırdım bundan sonrada yaptırırım...bence en ucuz,en estetik en kullanışlı aksesuardır
eyup, o yazıdan sonra yapanların açık açık yapacaklarını pek sanmam, suanda benim gordugum 3 yada 4 yer tabelalarını indirdiler, bir tanesinide üstünü kapatmış...

Yasin CCK
19-03-2012, 17:02
Kaptan bir şekilde yine yaptırılır ama emniyet her filmli arabaya kesin ceza yazacaksa ortalık çok karışır...

eyup_31
19-03-2012, 17:02
eyup, o yazıdan sonra yapanların açık açık yapacaklarını pek sanmam, suanda benim gordugum 3 yada 4 yer tabelalarını indirdiler, bir tanesinide üstünü kapatmış...
yapan yer bulmak çok sorun olmaz bence onlarda emniyete kardeşim raporlu olanlara yapıyoruz der:)

gokhancpt
19-03-2012, 17:07
arkadaşlar, yazılanlar tam olarak aklımda kalmadı ama yazının altında uygulanacaklar ve cezai işlemlerde vardı, yarın bir kopyasını sizler ile paylaşırım.

Selami
19-03-2012, 17:41
yahu yarın sabah camlara film çektirmek için bugün gittim usta ile konuştum, sabah için randevu aldım, şöyle-böyle yaparız diye planlar yaptık.

ne yani şimdi yaptırmamalı mıyım? :(

Alper90
19-03-2012, 17:59
cam filmi için randevu fiyat aldık olaya bak benim araca hiç yaptırmayayım o zaman yoksa bana sürekli ceza keserler bunlar ama raporu alırım ben çünkü yalan değil güneşten dolayı gözlerim aşırı hassaslaşıyor sıkıntı olmaz sanırım :)

Dreamcatcher
19-03-2012, 21:34
yahu yarın sabah camlara film çektirmek için bugün gittim usta ile konuştum, sabah için randevu aldım, şöyle-böyle yaparız diye planlar yaptık.

ne yani şimdi yaptırmamalı mıyım? :(
Burası Türkiyeeeeeee :D

Selami
19-03-2012, 21:59
Burası Türkiyeeeeeee :D

o zaman yaptırıyoruum :D :D

jonjon
08-05-2012, 15:33
Arkadaşlar 5008 e tavan + ön cam ve diğer 4 cam film yaptırmayı düşüyorum llumar ın ankara bayisinden fiyat aldım .. 650 tl diyor 5 yıl garantili .. ziebart a sordum uçtularr ömür boyu garanti 1770 tl dediler .. ön cam geniş olduğundan çok güneş alıyo ve içerde ısı artışı oluyo ön camı bu yüzden istiyorum, tavanıda perdeyi açtığımda içerde yine ısı artışı oluyor bu yüzden istiyorum cam tavanlı aracımız var havanın kapanmasını veya akşam üzerini beklememiz gerekiyo perdeyi açmak için ..öncemde gece görüş kousunda kaygılarım var llumar ön cam için belli olmayan ve ısıyı önleyen ayrı bi film önerdi .. siz ne düşünüyorsunuz ? tanıdığı olan varmı ankarada ..

Dreamcatcher
08-05-2012, 16:18
Ön cama yaptırmanı tavsiye etmem arkadaşım
Tavana da reflektif özelliği fazla olan ama koyu olmayan cinsten filmler var,ondan yaptırman doğru olur diye düşünüyorum..

Abdullah
08-05-2012, 16:28
Llumarın önerdiği ön cam filmini kesinlikle yaptır eğer orjinalse en ufak görüş kaybı yaşamazsın tamamiyle şeffaf çünkü film fiyat Llumara göre o özel ön cam filminden dolayı pahalı binek araçların 5 camına 250-300 isterken ön cam için olan özel filme 250TL istiyorlardı.

gokhancpt
08-05-2012, 16:37
Llumarın önerdiği ön cam filmini kesinlikle yaptır eğer orjinalse en ufak görüş kaybı yaşamazsın tamamiyle şeffaf çünkü film fiyat Llumara göre o özel ön cam filminden dolayı pahalı binek araçların 5 camına 250-300 isterken ön cam için olan özel filme 250TL istiyorlardı.

aslında ön cama şeffaf, güneş ışınlarını engelleyen ama aynı zamanda görüşü engellemeyecek şekilde bende düşünüyorum...

Abdullah
08-05-2012, 16:39
aslında ön cama şeffaf, güneş ışınlarını engelleyen ama aynı zamanda görüşü engellemeyecek şekilde bende düşünüyorum...

olur abi gider fiyat alırız :D

Ufuk
08-05-2012, 20:17
Benim Tüm Camlarda Ön cama yaptırılan Llumar pp60 film var llumarı tavsiye ederim premium seriler 10 yıl garantili.

http://img9.imageshack.us/img9/8523/llumarcamfilmirenkleri.jpg

Gökay
09-05-2012, 07:31
Llumar Ahmet'ten fiyat alıcaktım tam denk geldi konu ön cam için 2009 da 250tl idi,bakalım 2012'de nekadar diyecek :)

Gökay
10-05-2012, 07:26
Llumar Ahmet ustayla konuştum 290 tl (pazarlık etmedim) bizim ön cam için renksiz özel film...

Yasin CCK
10-05-2012, 10:30
Llumar Ahmet ustayla konuştum 290 tl (pazarlık etmedim) bizim ön cam için renksiz özel film...

İyimiş :D

Diğer camlara ne kadar diyor acaba Ahmet usta, sordunmu Gökay hocam?

Gökay
10-05-2012, 11:10
yok valla sormadım Yasin :D

tatoo
10-05-2012, 12:16
290 mı :kac

Gökay
10-05-2012, 12:35
Film özel oldugu için zaten pahalı,ön camımızda maşallah büyük ebatta fiyat gayet normal.
Ahmet ustanın işçiliğinede değer bence...

Dreamcatcher
10-05-2012, 12:37
Gökaycım bana da çok geldi,ayrıca çok faydalı olacağını düşünmüyorum..fayda/maliyet oranı çok düşük bence..

Abdullah
10-05-2012, 12:47
Bu filmin kesinlikle ısıyı kesmekte inanılmaz derecede faydası var zaten bu yüzden bu kadar pahalı. Ön cam hariç komple filmi 300 e yaparken ön cama 290 bu yüzden isteniyor daha önce dile getirmiştim.

Dreamcatcher
10-05-2012, 12:48
Sen yaptırdın mı abdullah?

Abdullah
10-05-2012, 12:49
bende yok ama yaptıran ve faydasını gören tanıdıklarım mevcut ben filimleri daha uygun fiyata başka bir ustada yaptırmıştım.

gokhancpt
10-05-2012, 14:33
Cumartesi biraz iyi olursam on cama yaptırmayı düşünüyorum...

γuяdaeя
10-05-2012, 14:38
Fiyatlara birşey diyemem ama Ahmet ustanın işçiliği 10 numara. Bizim Fiorino'ya geçen yaz yaptırmıştım (ön cam hariç), 250 TL.

Gökhan'cım geçmiş olsun, acil şifalar dilerim ;)

Selim Sümer
10-05-2012, 15:41
Fiyatlara birşey diyemem ama Ahmet ustanın işçiliği 10 numara. Bizim Fiorino'ya geçen yaz yaptırmıştım (ön cam hariç), 250 TL.

Gökhan'cım geçmiş olsun, acil şifalar dilerim ;)

Yurdaer Bey , ben de ön yan camlara yaptırmayı düşünüyorum.Monte ederken kapı plastiklerini çıkartıyorlarmı?Bir de trafik/muayene de sıkıntı yaşadınızmı?

γuяdaeя
10-05-2012, 18:02
Yurdaer Bey , ben de ön yan camlara yaptırmayı düşünüyorum.Monte ederken kapı plastiklerini çıkartıyorlarmı?Bir de trafik/muayene de sıkıntı yaşadınızmı?

Şu ana kadar trafikte bir sorun olmadı çok şükür. Sanırım cam filminin koyuluğu bunda etkili. Orta kıvamda bir koyuluk tercih ettim. Muayenede ise hafif kusurlu olarak geçiyor, bir sıkıntı yok.
Uygulama sırasında cam fitillerini söküyorlar. Aşağıdaki başlıkta fotoğrafları görebilirsiniz ;)

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?1803-Fiorino-ya-Cam-Filmi-Uygulamas%FD-)&highlight=fiorino+film

Gökay
05-06-2012, 08:18
Evet sonunda ön camada gunes filmi çektirdim çok sukur,yine Llumar Ahmet ustada AIR 65 GN SR HPR (green) kodlu ön cam filmini 250 liraya çektirdim.Gayet memnunum %50 kesti diyebilirim,göğsum yanmıyo artık :)

EmRaH.
05-06-2012, 08:20
Evet sonunda ön camada gunes filmi çektirdim çok sukur,yine Llumar Ahmet ustada AIR 65 GN SR HPR (green) kodlu ön cam filmini 250 liraya çektirdim.Gayet memnunum P kesti diyebilirim,göğsum yanmıyo artık :)

Hayırlı olsun bunu bende düşünüyorum :)

cmr_cihangir
05-06-2012, 09:13
Gökay, hayırlı olsun. Hatırlarsan bende geçen sene ön cama film çektirmiştim sonra görüşü biraz engellediğinden -özellikle gece sürüşlerinde- içime sinmedi ve söküp çıkarttım. Umarım aynı sıkıntıyı yaşamazsın. Senin taktırdığın bu filmleri merak ettim. İlk buluşmada ayrıntılı bir inceleme yapacağım haberin ola. :)

Gökay
05-06-2012, 09:34
Buluşmaya kalmaz aksilik olmazsa akşam dönerken uğrarım sana,çok yakınız tahmin ediyorum:)

Abdullah
05-06-2012, 09:36
abi hayırlı olsun. Birşey sormak istiyorum filmi çekerken cama sıvı sıktı mı? Eğer sıktıysa sıvının cam ile torpidonun arasından aşağı doğru gitmesini engelleyecek birşey yaptılar mı?

Gökay
05-06-2012, 09:41
Sağol Apocum,filmi takarken cama içerden fıs fıs sıktılar tabi,torpidoya naylon açtılar ama o naylon pekte koruyamadı,dediğin yerden akan sıvı gitmiştir içeri.

hayırdır merak ettim şimdi?

cmr_cihangir
05-06-2012, 09:48
Buluşmaya kalmaz aksilik olmazsa akşam dönerken uğrarım sana,çok yakınız tahmin ediyorum:)

Gökayım, bu akşam hanımı halamızdan alacağım Türkiş BLK. ya gideceğim. Yarın çarşamba buluşması da var. Genelde bizim orada oluyor biliyorsun. Eğer fırsat bulur da azıcık uğrarsan hem özlem gideririz hem de incelemeyi yaparım dostum.

Alper90
05-06-2012, 10:45
hayırlı olsun öncelikle.o sıvı benim aracımda içeri aktı ve kuruyana kadar usb-aux çıkışını görmedi bendede naylon+bez koydular ama yinede gidiyor az da olsa şu an bir sorun yok ama olursa dedim ilk size gelirim yaptırır faturasını size bırakırım dedim ben en koyusundan yaptım gibi oldu ama güzel oluyor hayırlı olsun tekrardan :)

Abdullah
05-06-2012, 10:56
Sağol Apocum,filmi takarken cama içerden fıs fıs sıktılar tabi,torpidoya naylon açtılar ama o naylon pekte koruyamadı,dediğin yerden akan sıvı gitmiştir içeri.

hayırdır merak ettim şimdi?

Alper yazmış abi sebebini benimde en büyük korkum başımıza daha büyük bir iş açması o yüzden çekiniyorum.

e_uludag
20-07-2013, 13:01
Eşimin trafikte yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı 308' e cam filmi uygulaması yaptırmak amacıyla konuda bahsi geçen firma ile görüştüm, randevu dahi aldım fakat uygulama esnasında kapı üst fitillerinin söküldüğünden bahsetti, sökülmezse filmin cama tam oturmayacağını, 2 3 gün sonra kenarlardan atma yapabileceğini söyledi. Sizce fitilleri söktürmek sıkıntı yaratırmı zira çok sağlam bir maddeden yapılmamışlar gibi.

İlkay
20-07-2013, 20:34
Eşimin trafikte yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı 308' e cam filmi uygulaması yaptırmak amacıyla konuda bahsi geçen firma ile görüştüm, randevu dahi aldım fakat uygulama esnasında kapı üst fitillerinin söküldüğünden bahsetti, sökülmezse filmin cama tam oturmayacağını, 2 3 gün sonra kenarlardan atma yapabileceğini söyledi. Sizce fitilleri söktürmek sıkıntı yaratırmı zira çok sağlam bir maddeden yapılmamışlar gibi.

Firmanın işçilik ve kullandığı malzeme bakımından yaptığı uygulamalar üst seviyededir. Ben iki aracıma da aynı yerde cam filimi yaptırdım: Size söyledikleri kapı içi cam üst fitillerini benim araçlarımda da söktüler. sonuç dedikleri gibi oldu. Senelerdir kullanıyorum, soyulma ve kalkma olmadı.

Fitilleri söküp takma işi gayet basit. İlerde ses veya başka bir problem çıkarmıyor. Gönül rahatlığı ile yaptırın. Benden de İbrahim beye slm söyleyin. Gereken ilgiyi göstersin.

e_uludag
20-07-2013, 22:47
Firmanın işçilik ve kullandığı malzeme bakımından yaptığı uygulamalar üst seviyededir. Ben iki aracıma da aynı yerde cam filimi yaptırdım: Size söyledikleri kapı içi cam üst fitillerini benim araçlarımda da söktüler. sonuç dedikleri gibi oldu. Senelerdir kullanıyorum, soyulma ve kalkma olmadı.

Fitilleri söküp takma işi gayet basit. İlerde ses veya başka bir problem çıkarmıyor. Gönül rahatlığı ile yaptırın. Benden de İbrahim beye slm söyleyin. Gereken ilgiyi göstersin.

bugün film işini hallettim.ibrahim bey yoktu,belki tanırsınız Murat bey ordaydı,uygulamayı Salih bey yaptı.sizin bahsiniz de geçti.sonuç mükemmel,tavsiyeniz için çok teşekkürler...

Emrah_06
21-07-2013, 00:49
Ortalama film uygulaması ne kadar tuttu ?

İlkay
21-07-2013, 02:46
bugün film işini hallettim.ibrahim bey yoktu,belki tanırsınız Murat bey ordaydı,uygulamayı Salih bey yaptı.sizin bahsiniz de geçti.sonuç mükemmel,tavsiyeniz için çok teşekkürler...

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Salih ustanın işçiliği iyidir. Rica ederim.

e_uludag
21-07-2013, 09:58
Ortalama film uygulaması ne kadar tuttu ?

fiyat bilgisini özelden yolladım.

ato23
09-11-2013, 13:10
bahcelievler bakirkoy civarinda kaliteli cam filmi yapan bi yer Biliyormusunuz arkadaşlar?

mahmut
10-11-2013, 22:32
anadolu yakasında yaptırmayı dusunurseniz yardımcı olurum.

sessizgece
10-11-2013, 23:54
filmi havaların sıcak olduğu bir gün yaptırmanı tavsiye ederim. Yağmurlu bir günde yaptırmıştım. Yapan arkadaşlar sorun olmaz demişlerdi ama ara ara kabarcıklar türemeye başladı. Yapanlar ücretsiz düzeltti ama neredeyse her hafta gittim. Zaman kaybım çok oldu.

SerdaRCZ
22-11-2013, 21:13
arkadaslar merhaba arka camlar film yaptirmak istyorum ancak 2-3 oto cam filmcisiyle konustum sonax da dahil hepside rcz arka cam filmi oval oldugu icin yapamicaklarini soyluyolar bilgisi olan yada yaptiran arkadas var mi herkese simdiden tesekkurler.....

Yasin CCK
23-11-2013, 10:36
Arka cam zaten koyu değil mi?

erener
23-11-2013, 11:18
Lumar Ahmer yapar.. Google dan iletişim bilgilerini bulabilirsin.

reisG
23-11-2013, 22:31
Serdar double bubble tavan dizaynı ve bunun devamı arka camında film uygulaması bir şekilde olabilir ancak şöyle bir sıkıntı da yaşarsın. film yapılan arka camlarda rezistansın bulunduğu yerlerde gece sürüşlerinde garip bölünme ve yansıma oluyor. -ki sende cam estetik oval şeklinde olduğundan bu daha fazla olabilir.

SerdaRCZ
24-11-2013, 12:00
ReisG ben dun daynamadim ve maslak da gencler oto cam filmcisine yaptrdim lumar marka 3 numara yaptrdim yaklasik 1.5 saat surdu mukkemel yaptilar gercekten istiyen soru sorabilir arkdaslar...

SerhatRCZ
24-11-2013, 16:03
Güle güle kullanın . Bana orjinal hali bile baya karanlık geliyor 3 numara filmle düşünemiyorum bile :) .

SerdaRCZ
25-11-2013, 11:56
serhatRCZ cok sagolasın ya ben alısmısm benım butun arbalarım hep fılmlı oldugundan bu bana acık gelıyodu ondan yaptırdım 4 yaptırıcaktım dedım zaten sıyah 3 yaptırırsam kendı cam koyuluguda var 4 gıbı olur dedım suanda arkası kapkaranlık oldu :) tek eksıgmız 4 cıkıs egzoz :)

Kansu_Genc
13-02-2014, 01:10
Ankarada 10 numara cam filmi yapan adam Sticker Engin ivedik organize sanayide ...

rczspor
22-05-2014, 21:53
serdaRCZ ne kadara yaptırdın? bir de arkadasların bahsettiği gibi bi yansıma sıkıntısı yaşıyor musun? bende yaptırmayı düşünüyorum