PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Orjinal Alarm

Thesoldier94
14-09-2009, 23:05
ARKADAŞALAR ORJİNAL ALARM TAKILMASI VE FİYATI KONUSUNDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞIM VARMI.AYRICA TAKILABİLİYORSA ÖN GÖĞÜSTEKİ DÜĞMESİ AKTİF OLUYORMU?

otmotvmhndsi
15-09-2009, 21:54
Orjinal alarm evet takılabiliyor. hatta dh den bir arkadaş sanırım leon79, taktırtmıştı ve fiyatı 500 TL civarındaydı.

Alarm ile birlikte Süper Kilitleme de geliyor sanırım. Bunun için kilitler değişiyor mu tam bilmiyorum ancak, aynanın üstünde, harita lambaları altında hareket sensörleri takılıyor ve sigorta kutusunda hazır olan kısıma kablosu çekiliyor. Ayrıca BSI dan aktif ediliyor.

Kısacası bu uygulama bence çok değerli ve güzel bir uygulama.Ancak, çoğu kişi ülkemizde ne yazıkki ESP yerine Sunroofu olan ya da aliminyum alaşım jantı olan aracı tercih ediyor...Bence 17" jant lastik masrafı yapılacağına bu tarz güvenlik önlemlerinin daha öncelikli olması gerektiğini düşünüyorum...

Ömer Gedik
16-09-2009, 00:49
Alarm bana hep uzak bir aksesuar olarak gözüktü. Aracım hep kapalı garajda veya özel parkta duruyor kapıyı açık bıraksan bişey olmaz yani. :D Ben yinede service box tan fiyatına bakıp yazarım.

otmotvmhndsi
16-09-2009, 23:31
Ömer aslında alarmdan çok önemli olan Süper Kilitleme olması. Yani ilk kilitleme de kapılar dışardan açılamıyor, içerden açılabiliyor(standart comfort kilidi yani)
Ancak süper kilitleme ile ikinci kademe kilit ile birlikte kapılar ne içerden ne de dışardan açılabiliyor. Yani camınızı kırıp, iç kapı kolundan kapıyı açamıyorlar...

Thesoldier94
17-09-2009, 00:17
KONUYLA İLGİLENİRSENİZ GERÇEKTEN ÇOK MEMNUN OLURUM.SÜPER KİLİTLEMEDEN DOLAYI GERÇEKTEN ÖNEMLİ OLDUĞUNDAN İSTİYORUM

Ömer Gedik
18-09-2009, 08:52
0 km bir 308 araç veya herhangi bir Peugeot alırsanız Alarm+Süperkilitleme beraber alınıyor. Ama bildiğim kadarıyla sonradan takılan orjinal alarm Süper kilitleme fonksiyonunu aktif etmiyor. Service Box tan baktığım üründe de böyle bir ibare göremedim. Bu arada bilgi maksatlı katarayım ürüm markası Delphi...

308 Orjnal Alarm
Referans Kodu: 9690.05
Parça Fiyatı: 769.93 TL

reisG
18-09-2009, 08:55
fabrikasyon orjinal alarma sahip hemen tüm otomobillerde darbe sensörü olmuyor. 308 deki orj. alarmda da bu böyle mi hem fiyat uçuk kaçık 769 tl verilir mi?

Ömer Gedik
18-09-2009, 09:00
Bencede verilmez Zaten diğer takılan alarmlar da uzaktan kumandadan kullanılıyor. Artık bir esprisi yok.

MaLi
18-09-2009, 22:18
Bugün servisteydim.

500TL alarm fiyatı verdiler. işçilik dahil.
içeriye radar takılıyormuş.
ayrı bir düğme yokmuş.

kumandadan kapıları kitleyince alarm devreye giriyor.
kapıdan kilitleyince alarm devre dışı kalıyormuş.

süper kilitlemenin alarm ile birlikte geldiğini sanmıyorum.

kivanc
01-10-2009, 20:46
Herkeze merhaba

Bu olayı sordum servise park sensörlerini taktırırken servise girilmiyor fakat ben müşteri kabul sorumlusuyla konuştum dedim benim şartım ben servise girerim işinize gelirse geliyim işinize gelmesse başka yer var oda tamam dedi velahise elektrik ustasıyla bayağı samimi oldum alarm olayını ona sorduğumda evet alarm takıyorlar fakat süper kilitleme falan olmuyormuş ve çok hata veriyormuş hatta arkada bi 307 vardı arabaya alarm takmışlar ve birtürlü dikiş tutmamış nedensiz yere ötmeler falan açıkçası pek tavsiye etmedi.

c3xx
06-01-2010, 20:18
Benim aracıma takıldı araç bana teslim edilmeden yaptırdım orjinal alarm 400TL işçilik vs. dahil Göral'da. Yanlız aracımı bayiden henüz teslim almadım fonksiyonelliği konusunda henüz yorum yapamıyacağım.

sagacity
06-01-2010, 22:24
bu alarm konusu 308 orjinal alarm baslıgı yerine Oto alarm gibi bir baslık olsa sanırım daha verimli olabilir.. cunki bende kendi aracıma dusunuyorum alarm.. oto elektrikci arkadasımdan sordugum ogrendigim kadarı ile ki onlar genelde ucuz cin malı ( inwells, mtk, huatai vs) gibi markalar gibi bunun yanısıra cenmax da takıyorlar ve cenmax hepsinden iyi diyorlar.. oda cin uretimi elbette.. kısmet olursa hem park sensorunu hemde alarm ı cenmax taktırmayı dusunuyorum.. uygun fiyatlı olursa elbette..

kivanc
06-01-2010, 23:57
Black widow tek geçerim Alarm önceki arabamızda 10 sene kullanıldı 4 cam kaldırma sunroof kapatma hareket sensörü bunlara ekti.halada kumandasına kadar taş gibiydi Amerikan malı fakat şu anda getiriliyormu Tr ye bilmiyorum veya Peugeot la uyumu nasıl.Aklımda black widow alarmdan tek kalan çok pahalı olması:)

http://www.blackwidowsecurity.com/

fectus
12-02-2010, 12:05
Ben serviste orjinal alarm taktırdım. Herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Süper kilitleme gelmiyor. Orjinal anahtar ile devreye girip çıkıyor. Sesi siren boyutlarının küçüklüğüne rağmen oldukça yüksek. Darbe sensörüde var. Tek hoşuma gitmeyen iç sensörlerin ve alarmın devrede olduğunu gösteren led'in orjinal yerleri olmaması. Sensörler arkadaşın birinin dediği gibi aynanın oraya değil klasik A kolonunun üst kısmına takıldı. Led'de ön konsolun solundan dışarı çıkarıldı, led çıplak değil siyah yuvarkal bir kutu içinde.

timucinnn
27-05-2010, 17:17
Geçen Hafta Mepa/2telli de kampanya vardı.
Şubatta büyük pazarlık sonucu 300 e taktırdığım orjinal alarmı kampanya dahilinde 225 e takıyorlar. ayrıca karter koruması da 150 lira iken şu anda mepa da 95 lira.

umutozerkoca
27-05-2010, 18:55
abc bana 600 tl fiat vermisti orjinal alarma bluetooth 500 tl ama bu rakamlar 4 ay önceydi.

Ömer Gedik
27-05-2010, 21:32
Alarm aslında benim için hiç gereksinim değil çünkü aracımı sürekli kapalı garajda güvenlikli sitede muahafaza ediyorum. Ama aklıma şu geldi. Alarm lı aracın kaskosu bir nebze daha ekonomik oluyor orjinal alarm eğer makulsa sırf kaskoyu düşürecek diye alabilirim. :D

mygold
25-10-2010, 18:19
arkadaşlar alarm takmayı duşunuyorum. orjınal alarm olursa iyi olur ama cok pahalı olursa cenmax dusunuyorum. orjınal alarm konusunda bılgı verebılırsenız sevınırım. sadece modul ve sensorlermı takılıyor bu takılanlar herhalde aracın beynıne uyumlu oluyor? orjınal alarmı yurt dısındanda getırtebılırız ama kodları nasıl bılemıyorum...

MaLi
25-10-2010, 18:33
mygold bildiğim kadarı ile orjinal alarm diye takdıkları aslında orjinal değil.
mesela iç radarı yan direklere koyuyorlar.

mygold
25-10-2010, 18:50
haklısın malı. park sensoru taktırırken taktıkları park sensorune bu orjınal park sensorumu dedım evet dedıler ama cenmax ın park sensorunu taktılar. bu servıstekılerın orjınal anlayışı benı sınır edıyo yaa.

TanerHoca
25-10-2010, 19:07
haklısın malı. park sensoru taktırırken taktıkları park sensorune bu orjınal park sensorumu dedım evet dedıler ama cenmax ın park sensorunu taktılar. bu servıstekılerın orjınal anlayışı benı sınır edıyo yaa.

fatura orjinal ya hocam gerisini boş ver ;D

mygold
25-10-2010, 19:22
faturanın orjınallıgı kesın ,onun zaten hıç sahtesını gormedım taner hocam.. :D

reisG
25-10-2010, 20:15
orjianl alarmın takılması bayağı uzun ve sıkıntılı bir işlem oluyor. taktıkları piyasa da satılan bir marka olmakta. bu arada benim sensörler cenmax ve bayağı iyiler alarm konusunda da ortalamaların üzerinde kaliteye sahip.

whynot2
26-10-2010, 17:50
Açı otmotivden aldım orjinal alarm 350 lira montaj dahil

mygold
26-10-2010, 18:18
whynot sonradan taktırdınız herhalde. gule gule kullanın. takılırken alarm modulunu gorebildinizmi peugeotun orjınal malımıydı. montaj aşamasını gorduysenız bılgı verebilırmısınız teşekkürler..

whynot2
26-10-2010, 19:27
teşekkür ederim evet peugeot nun orjinal malıydı yanar dönerli peugeot bandrolu üzerindeydi kurulumunu izlemedim ama 1 saatten fazla sürdü

Abdullah
27-10-2010, 16:18
teşekkür ederim evet peugeot nun orjinal malıydı yanar dönerli peugeot bandrolu üzerindeydi kurulumunu izlemedim ama 1 saatten fazla sürdü

Takılan alarm ile birlikte süper kilitleme özelliğide geliyor mu ?

whynot2
27-10-2010, 18:43
Bi bilgim yok o konuda.

Abdullah
28-10-2010, 09:15
Bi bilgim yok o konuda.

şöyle sorayım araç hareket ettiğinde kapılarımız otomatik olarak kilitleniyor süper kilitleme olmayan versiyonlarda içerden kapıyı açabiliyorsunuz kilidi devre dışı bırakmadan. Ama süper kilitleme varsa içerdende kapılar açılmıyor kilit devre dışı bırakılmadan.

whynot2
28-10-2010, 11:28
Sanırım yok o ama dikkat etmemişte olabilirim denerim biara

MaLi
28-10-2010, 12:58
alarm ile birliktesüper kilitleme gelmiyor genelde.

whynot alarmı takaerken araç içerisine haret algılayıcı taktılarmı?

isayalcinkaya
05-03-2011, 10:55
arkadaşlar benim aracımda da alarm var ama alarm çaldığını hiç duymadım nasıl devreye giriyor kumandaya bastıgımda kapanıyor devreye giriyor ikinci kez basınca dörtlüler yanıyor ama nasıl çalısacağını bir türlü anlamadım aracım 308 premium tsk ederim.

erener
05-03-2011, 11:14
arkadaşlar benim aracımda da alarm var ama alarm çaldığını hiç duymadım nasıl devreye giriyor kumandaya bastıgımda kapanıyor devreye giriyor ikinci kez basınca dörtlüler yanıyor ama nasıl çalısacağını bir türlü anlamadım aracım 308 premium tsk ederim.

Bu süper kilitleme nedir.
Benim aracım da Premium bir kez kilit tuşuna basınca normal kitliyor ardından tekrar basınca bir ses daha geliyor araçtan ve dörtlüler bir süre yanıyor.

İyi birşeydir herhal ;D

reisG
05-03-2011, 11:22
Alarm ve super kilitleme premium donanımlarda std. olarak vardır. her ikisinin aktivasyonu ve on hale gelmesi kokpitteki kumanda panelinden ve anahtardan yapılır. tam ve detaylı bilgi kullanım klavuzunda var.

muhti
05-03-2011, 11:26

Bu süper kilitleme nedir.
Benim aracım da Premium bir kez kilit tuşuna basınca normal kitliyor ardından tekrar basınca bir ses daha geliyor araçtan ve dörtlüler bir süre yanıyor.

İyi birşeydir herhal ;D

süper kilitleme özelliği aracınızın kapılarının içerden açılamamasını sağlar. yani hırsız camınızı kırdığında eliyle içeri uzanıp kapınızı açamaz.

MaLi
05-03-2011, 12:58
Alarm ve super kilitleme premium donanımlarda std. olarak vardır. her ikisinin aktivasyonu ve on hale gelmesi kokpitteki kumanda panelinden ve anahtardan yapılır. tam ve detaylı bilgi kullanım klavuzunda var.

Reis abi Premium larda Alarm yok malesef.
:(
sadece süper kilitleme var.

reisG
05-03-2011, 13:29
Evet,baktim,opsiyonel ozellikmis....

Esat
05-03-2011, 13:30
Ben Deside yaptırdım 1.5 saate taktılar çok profesyönel bi şekilde 150 tl 5 taksit süper geçen akşam çocuklar mahallede geziniyordu bi baktım bizim alarm ötüyor bi açtım kapattım hemen uzaklaştılar ordan :)

MaLi
05-03-2011, 18:30
Ben Deside yaptırdım 1.5 saate taktılar çok profesyönel bi şekilde 150 tl 5 taksit süper geçen akşam çocuklar mahallede geziniyordu bi baktım bizim alarm ötüyor bi açtım kapattım hemen uzaklaştılar ordan :)

iç radar koydularmı?

koydularsa yerlerini merak ediyorum.

Esat
05-03-2011, 18:38
Koydular tavanda sagda hatta cift mavi isik var premiumlarda 2 anahtarda caki gibi oldugu icin anahtara islendi

dely308
06-03-2011, 10:53
arkadaşlar 308 imi sıfır aldığımda alarmın da içinde olduğunu düşünmüştüm ancak daha sonra olmadığını görsem de çok rahatsız etmedi ta ki arka camımı birileri patlatana kadar.site içerisinde aracım durmasına rağmen geçenlerde üzerinde arka yan camında bira şişesi kırmışlar sadece çizik var ama sanırım artık daha fazlası başa gelmeden alarm iyiden iyiye gerekiyor.çünkü o sesle kimse bi daha yanaşamaz ve caydırıcı olacaktır.
BU arada ben orjinal taraftarıyım başka markaların anahtarlıkları da farklı oluyor sanırım.308 anahtarlığıma entegre olması tercihimdir.Güncel servisteki orjinal alarm fiyatları sanırım her yerde farklı oluyor.Karadeniz bölgesinden forum üyesi var mı bilmiyorum varsa ordu için irtibat kurmak isterdim açıkçası.

mygold
06-03-2011, 11:02
herseyıyle orjınal olursa servıs 600 tl fiyat veriyor. servıs dısında orjınal kumandaya uygun ek kumanda olmayan cenmax yada desı 200-250 tl diyor...bende araştırma ıcındeyım..alarm taktırıp cok memnun olan arladaşlar yazarsa sevınırız..

dely308
06-03-2011, 12:42
herseyıyle orjınal olursa servıs 600 tl fiyat veriyor. servıs dısında orjınal kumandaya uygun ek kumanda olmayan cenmax yada desı 200-250 tl diyor...bende araştırma ıcındeyım..alarm taktırıp cok memnun olan arladaşlar yazarsa sevınırız..

600 TL çok abartı fiyat yaa! ama ikinci seçenek daha makul gibi.cenmax falan varsa kullanan görüşleri bize çok faydalı olacak

whynot2
06-03-2011, 14:24
alarm ile birliktesüper kilitleme gelmiyor genelde.

whynot alarmı takaerken araç içerisine haret algılayıcı taktılarmı?

mesajı görmemişim özür dilerim. evet takıldı ön camın köşelerine sağ ve sol tarafa iki tane.