PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İntercooler Hortumu Hakkında

HamzaHakkı
03-11-2013, 21:27
http://www.hizliresimyukle.net/u/49/85/76bb8549_orginal.jpg

Resimde de gösterdiğim 10 numaralı hortumun üst tarafında motor plastik kapağını tutan contaların eskimesi sebebi ile kapağın hortuma değmesinden kaynaklı olarak meydana gelen titreşim ve hareketten dolayı küçük bir yerinde aşınma meydana gelmiş. Dışarıdan baktığım zaman delik göremedim ama buradan geçen hava çok yüksek basınçlı olduğu için ilerde sorun açabilir parça aşırı pahalı bir şey değil aslında ama değiştirmemek için aklımda şöyle bir yöntem geldi ve sizlere danışmak istedim:
Aşınmanın olduğu yerden hortumu kesip yeniden yerine taksam tabi hortumda bükülme olmaz ise bu kısaltma işleminin motora herhangi bir zararı olur mu? Bu hortumun uzunluğu sistemin çalışması açısından önem arz ediyor mu? Çünkü hortumun değişik kavisli bir yapısı var. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Ömer Gedik
03-11-2013, 21:53
Hortumu kesip nasıl eski yerine takacaksın tam anlayamadım. UZunluk farkı sana sorun oluşturmaz ama aynı şekilde montaj yapabilir misin bilmiyorum.

HamzaHakkı
03-11-2013, 22:01
http://www.hizliresimyukle.net/u/94/52/76bb5294_orginal.jpg

Yukarıda başka bir aracın motoru üzerinden göstereyim. Aşınma hortumun tam uç tarafında. Kesersem sanki yerine takılır gibi.

Ömer Gedik
03-11-2013, 22:05
Hortuma yapılacak uygulamadan sonra gaz verilişi esnasında hortumu gözlemleyin. Ben bir sorun olacağını sanmıyorum.

HamzaHakkı
03-11-2013, 22:12
Hortumu kesip bakacağım olmazsa yeni hortum alacağım. Ya da hiç kesmeden dışından siyah bant ile sarsak bantı için emme gibi bir şey yapabilir mi?

ArdBSRN
04-11-2013, 12:27
bahsettiğiniz sistemde düzgün şekilde takabilirseniz hiçbir sorun olmaz,ancak bu aşırı besleme hortumu olduğu için yapısı diğer hortumlardan farklıdır.kesmek kolay olmayacaktır

HamzaHakkı
04-11-2013, 14:25
Kısa zamanda deneyeceğim ama önce servisin elinde parçanın olup olmadığını öğrenmeliyim zira kesip takma işleminde sorun olursa parça gelene kadar araba yatmasın.