PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rcz hararet ve marş sorunu

elkara
19-11-2013, 19:00
Arkadaşlar merhaba ,öncelikle sitenizin kurallarını uymadan ilk buraya konu açtığım için özür dilerim,yeni katılanların yapması gerekenleri biliyorum ama acil bi şekilde sizden bilgi almak istedim.Temmuz ayında 2012 model rcz yearling araç aldım.araç şuanda 22000 kmde.araçla ilgili iki sıkıntım var.Birincisi araç 10 gün önce hararet göstergesi sürekli ilk defa 90'dan 120 çıktı ve sürekli değişkenlik gösteriyordu.Bugün tam yola çıkıyordumki bir anda "motor ısısı arızası"
şeklinde uyarı yazısı yandı.hararet 130'du.sonra biraz bekledim ve eve geri döndüm.nedense fanın hızı ve sesi çok gürültülüydü.ikinci sorun ise sabahları işe giderken marş 2sn filan geç alıyor,araç çalışınca ufak bi titreme gerçeleşiyor, devir saati ise stabil değil fakat gün içinde çalıştırdığımda normal bi şekilde aracı çalıştırıyorum şimdilik:) sorunlar bunlar sizin görüşlerinizi bekliyorum,zorluklarla aldığım aracın böyle sıkıntı çıkarması beni çok üzdü. birde Antalya demre'de oturuyorum(antalyaya 2,5 saat uzaklıkta) servise hemen götürmem için çekici lazım kasko çekici işini hallediyormu? şimdiden teşekkür ederm

SerhatRCZ
19-11-2013, 20:31
Hocam öncelikle hoşgeldiniz . Aracınızın hararet müşürü ve algılayıcısında bir problem var muhtemelen çünkü aynı hatayı verdi aracım ve bugün teslim aldım garantiden değiştirdiler . Aracın motor suyunu kontrol edin demişlerdi minimum seviyenin altındaysa da bu sorun olur dediler . Aracınızı mesafe uzak olduğu için çekiciyle gönderin çünkü diğer türlü kullanıcı hatası falan demesinler kasko karşılıyor demişti bana servis ben kendim götürdüm ama mesafe çok kısaydı bende . Marşla ilgili bir sıkıntı yaşamadım ben o kısmı da arkadaşlar cevaplar . Geçmiş olsun umarım en kısa sürede çözülür . Yedek araç istemeyi unutmayın :) .

elkara
19-11-2013, 21:03
çok teşekkür ederim ,dediğiniz gibi hararet müşürü olmalı aynı sorunun videosunu buldum altta birisi yazılımla hallettiğini yazmış bilmiyorum valla ama yabancı sitelerde kronik bi hata olarak bahsediyor
http://www.youtube.com/watch?v=lcebzVismqI

SerhatRCZ
20-11-2013, 11:19
çok teşekkür ederim ,dediğiniz gibi hararet müşürü olmalı aynı sorunun videosunu buldum altta birisi yazılımla hallettiğini yazmış bilmiyorum valla ama yabancı sitelerde kronik bi hata olarak bahsediyor
http://www.youtube.com/watch?v=lcebzVismqI

Yardımcı olabildiysem ne mutlu , kronik mi bilmiyorum ama zamanla göreceğiz tekrarlamaz umarım .

Ömer Gedik
20-11-2013, 12:02
Durum video daki gibiyse algılayıcının hata verdiği belli oluyor. Okuma hataası yani. aksi hadle böyle bir yükselme zaten mümkün değil.

Kasko çekici hizmetini ücretsiz sunuyor.

elkara
20-11-2013, 22:02
görüşleriniz için teşekkür ederim, yarın servise gidecem herşey belli olucak, sensör bozuksa parça için bekliycem ama yazılımsalda olabilirmiş konuştuğum görevlinin aktardıkları yarın görücez :)

elkara
21-11-2013, 13:42
Sorun hararet musuru Allahin izniyle bugun yapilacak

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SerhatRCZ
21-11-2013, 14:21
Aynı hataymış demek ki sevindim çözülmesine . Ben parça beklemiştim demek ki getirmişler artık stokta var :) .

elkara
21-11-2013, 22:27
1 saat önce eve geldim Allahıma çok şükür herşey iyi geçti,aslanımın ateşi söndü :) şimdi resimleri yüklüyorum

Ömer Gedik
21-11-2013, 23:04
Sorunun çözülmesine sevindim.

elkara
21-11-2013, 23:12
Sorunun çözülmesine sevindim.

çok Teşekkür ederim

sessizgece
22-11-2013, 23:29
hadi gözün aydın. Geçiş olsun

elkara
22-11-2013, 23:48
hadi gözün aydın. Geçiş olsun

teşekkürler

erener
23-11-2013, 11:22
Geçmiş olsun,,

elkara
24-11-2013, 19:10
Geçmiş olsun,,

çok sağolun

RhakanE
10-04-2016, 17:57
Arkadaslar merhaba, foruma yeni uye oldugumdan yeni konu acmayi bilmiyorum. Benim sorunuma en yakin konu bu diye buraya yaziyorum.
Aracimi daha yeni aldim, rcz 200. Arac surekli fan aciyor, kisa mesafelerdede olsa motor isinmadan bile fan aciyor. Surerken fan acmasa bile Her stop ettigimde en az 1 dakikaligina fan aciyor. Bu normal bi durummu ? Yada benim aracinda mursurunde bir problem olabilirmi ?

S.keskin
10-04-2016, 18:06
Muhtemelen muşurda sorun var seviste cihaza bağlattığınızda arıza varsa çıkacaktır. Benzer sorun benim araçta da oluştu termostat arızalıymış sipariş verdik gelicek bakalım. Kısaca 700 tl sıkışmış.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tsinanb
10-04-2016, 18:45
Arkadaslar merhaba, foruma yeni uye oldugumdan yeni konu acmayi bilmiyorum. Benim sorunuma en yakin konu bu diye buraya yaziyorum.
Aracimi daha yeni aldim, rcz 200. Arac surekli fan aciyor, kisa mesafelerdede olsa motor isinmadan bile fan aciyor. Surerken fan acmasa bile Her stop ettigimde en az 1 dakikaligina fan aciyor. Bu normal bi durummu ? Yada benim aracinda mursurunde bir problem olabilirmi ?

Bildiğim kadarıyla rcz lerin ısı müşüründe kronik sorun vardı. Servise gidin aracınız o serideyse ki muhtemelen öyledir ücretsiz değişiyorlar diye biliyorum. Forumda arama yaparsanız konuyla ilgili daha net bilgilere ulaşabilirsiniz.