PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot Y.S nin aracımı garanti kapsamında geri çağırması.

Emrah_06
17-12-2013, 13:40
Sayın 301 kullanıcı arkadaşlarım merhaba.

Yaklaşık bi yarım saat önce Peugeot Göral dan sesli arama geldi telefonuma.

Konuyu size de özetleyim. Aracım biliyorsunuz 2012 Allure model 1.6 VTI (lpg + 24000 km de )

Fransa'dan bi kaç parça geldiğini değişmesi gerektiğini ve bu işlemin tamamen garanti kapsamında ortalama 2 iş günü içerisinde yapılacağını belirtip randevu istediler.
Fazla vaktiğim olmadığı için detaylı bilgi alamadım sızdırmazlıkla alakalı dediler

Sizlere de bu içerikli bir bilgilendirme geldi mi ? Ve ya sizlerin yorumu nedir ?

reisG
17-12-2013, 13:47
Ben de 308 imi aldıktan bir süre sonra bir mesaj gelmişti. Ön camda olabilecek bir sızdırma problemi yüzünden kontrole çağırmışlardır. Bu mesaj belli bir sayıdaki aracı kapsıyordu ve araçların ön cam sağ köşeleri kontrol edildi. Benimkinde bir şey çıkmamıştı. Ancak serviste ben bir aracın fabrikasyon montaj hatasından ötürü ön camında değişim yapıldığını görmüştüm. Bu güzel bir işlemdir. Firmanın olabilecek fabrika hatalarına göre gerekli işlemleri yaptığını gösterir.

powerb
17-12-2013, 16:23
Beni hiç bilgiendiren olmadı.Acaba sadece benzinliler içinmi ?

301gti
17-12-2013, 16:58
Benide arayan olmadı , benimkiside benzinli.Nelerin değişeceğini merak ettim açıkcası haberlerini bekliyoruz kardeşim.

reisG
17-12-2013, 17:26
Benim yukarıda yazdığım servise çağırma olayında belli tarih aralığında ve belli şasi numaralarına göre şüphe edilen üretimleri çağırmışlardı. Bu durumda aynıdır herkesi çağırmalarını gerektiren bir durum değildir.

Ömer Gedik
18-12-2013, 12:38
Reis abi gerekli olan herşeyi yazmış. Bunlar iyi gelişmeler var olan hatanın çözümlenmesi önemlidir.

Emrah_06
18-12-2013, 20:08
Müşteri temsilcisi ile randevum normalde 21 Aralık C.tesiydi. Detaylı bilgiyi gidince alacaktım ama planda değişiklik oldu aracımı bugün babamdan rica ettim o götürdü. Babam da konuyu ben biliyorum detaylı bilgi almamış. Şuan bildiğim tek şey servis fişinde müşteri isteği ile " BAGAJ İÇİ UYGULAMA YAPILACAK" yazıyor. Ne yapacaklar bende merak ettim c.tesi aracımı alırken detaylı bilgi alıp paylaşırım sizlerle.

Emrah_06
21-12-2013, 15:25
Merakla beklediğimiz geri çağırma işleminin sonuçları şöye oldu.

Öncelikle şunu belirteyim sizler için hangi araçların geri çağrıldığı bilgisini aldım. Bütün araçları çağırmayıp belirli bir partide üretilen araçların yıl ve şasi nosuna göre çağırıyorlarmış.

Sizlerde bayinize giderek bilgi alabilirsiniz.

Servisteki aracımı teslim eden hanımefendi pek bir bilgi vermedi. Bagaj döşemeleri söküldü silikonlandı dedi. Bende hava soğuk diye pek üstüne düşmedim.

Aracımı çalıştırıp ısınmasını beklerken aracın etrafında dolaştım biraz bişi var mı diye o sırada servisteki ustalardan biri geldi yanıma.

Epey bi uğraştık aracınızla deyince bende sorularımı ona sordum neler değişti ne yaptınız diye.

Yapılmış olan işlemler

* Bagaj içi döşeme sökülüp yeniden silikonlanıp ses yalıtımı yapılıp yerleştirilmiş.
*Bagaj kapağı biliyorsunuz kronik sorunluydu yay tertibatı olmadığı için düşüyordu. Bagaj kapağına bi uygulama yapılmış artık düşmüyor istenilen seviyede kalıyor. Kafama çarparmı riski kalkmış.
*Arka stop lamba seti değişmiş sağlı sollu neden değişmiş bilmiyorum ama iyi olmuş geçen hafta çatlatmıştım :)
*Enterasn bir şekilde arka koltuk setinde tadilat yapılmış süngerler ve kullanılan malzemeler değişmiş.
* Arka cam önünde uygulama yapılmış ses izalosyonu için.
*Kapı yan çıtaları (alüminyum olanlar) ve arka kapı köşesinde bulunan plastik kısım değişmiş.
*Ön göğüs cam aralarına birşeyler yapmışlar ses için yine.
*Sileceklerin bulunduğu kısımdaki yere birşeyler yapmışlar anlamadım onu.
*Cam açma kapama butonları değişmiş.
*Bagaj açma kapama butonları değişmiş.
*Airbag beyni değişmiş.
*Fan motoru değişmiş.

Bu bilgileri söyledi.

Sanırım bunlarla sınırlı değil bana direksiyon setinde merkezi kilit setinde de farklılıklar var gibi geldi.
Bir aracımı kirliydi gittiğinde yine de kirliydi aldığımda :) Ama ön far setleri çok temizdi belki onlarda da bir değişiklik olmuş olabilir.

Bu işlemlere dair servis raporu verilmedi bana. Yapılan işlemlere dair yazılı rapor istememe rağmen garanti kapsamında çağırdığımız için vermiyoruz dediler.

asdfg112
21-12-2013, 16:21
bayağı yapmışlar bir şeyler :) bu şekilde bir sorumluluk göstermeleri bence olumlu bir şey.

sessizgece
21-12-2013, 17:01
geçmiş olsun.
Bu tür işlemler markı adını resmen karalıyor. Arkadaş aracının son kontrollerini yaparak neden vermiyorsun. Alıcının vaktini alıp, sabrını sınıyorsun. Ya tutarsa. Sizin gibiler üzerine düşmese hiç sesleri çıkmayacak. Sonra da sorunlu araçları kullananlar halı olarak şikayet edecek, marka imaj ve adı lekelenecek

Ömer Gedik
23-12-2013, 08:55
Vay be dedim okurken toplu iyileştirme yapmışlar. Kullanım sonrası yorumları bekliyoruz.

406team
23-12-2013, 09:09
Dün gece 301 lerin ilanına bakarken bi ilana denk geldim adam yazmış benim arabam diğerlerinden farklı diye okudum açıklamayı bu yapılanlar yapılmış. Bagaj ses yalıtımı davlumbaz yalıtımı yapıldı yazmış . Acaba bu arabalarda böyle ses alma gibi bir sıkıntıı mı varki kullanıcılar bu durum bir şey yazıyo . İlan : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-benim-arabam-baska-147747802/detay

reisG
23-12-2013, 09:46
Ömer'in yazdığı gibi resmen toplu iyileştirme yapmışlar.

301gti
23-12-2013, 09:48
Daha sessiz olması açısından bu tarz şeyler yapılıyor.ÖLe çok fazla ses alma gibi bi olay yok.Sadece 120 km den sonra bir miktar rüzgar sesi alıyor hepsi o.Ziebert bu tarz yalıtımları yapıyor lakin ücreti bir hayli fazla

Can ÖNEL
03-01-2014, 17:54
İlk 301 geldiğinde 3. gün test etmiştim çok ses alıyordu. Sanki motorun üstündeymişm gibi motor sesi dibimdeydi, bunu yorumlarımda da yazmıştım. Belki o araçlar sorunlu olabilr çünkü öyle bir ses olamaz sonra kuzenimin C-elis'ine bindim araç 207 gibi sessiz sakindi hem de 1.6 90BG.

Yapılan iyileştirme merak uyandıracak kadar iyi. Güle güle kullanın.

Emrah_06
03-01-2014, 21:14
O değil de sanki dış ortam sesi azalıp motor sesi arttı gibi geldi bana kesin pskolojiktir :D

Emrah_06
03-01-2014, 22:15
Kronik sorunlu olan bagaj kapağı uygulamadan sonraki çalışması

(Aslanın kirine aldanmayın bu ara biraz ihmal ettim :( )

http://youtu.be/0uZtNIQE35w

Emrah_06
10-02-2014, 17:39
Daha önce servisin geri çağırıp yapılan işlemler sonucu arka stop lambalarım değişmişti geçen hafta yağmur ve aracı mı yıkatma sonunda sol arka stop setine su girip buğu yaptığını fark ettim. Bugün vaktim vardı göral peu. uğradım saolsunlar garanti geldi inceledi sorun yapmadan yarım saat içerisinde tekrar değiştirip yeni stop seti taktılar.

powerb
10-02-2014, 19:41
Daha önce servisin geri çağırıp yapılan işlemler sonucu arka stop lambalarım değişmişti geçen hafta yağmur ve aracı mı yıkatma sonunda sol arka stop setine su girip buğu yaptığını fark ettim. Bugün vaktim vardı göral peu. uğradım saolsunlar garanti geldi inceledi sorun yapmadan yarım saat içerisinde tekrar değiştirip yeni stop seti taktılar.

Vay be bi bize denk gelmedi zorluk çıkarmayan servis :D

Emrah_06
10-02-2014, 20:02
Artık servise nasıl yaklaşıyorsanız bilemiyorum ehehehe :))

powerb
10-02-2014, 20:27
Benim aslandada ön sis farları buğu yapıyor.Sizdede varmı sis farinda buğu yapma sorunu ?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emrah_06
10-02-2014, 21:05
Bende sislerde sorun yok zaten köpeğe çarptığımda değişmiştirdim

301gti
07-03-2014, 17:16
benim sislerde yıkatınca buhulanma yapıyor. yarın için randevu aldım yıllık bakıma gidince eksikleri söliyeceğim.
1.bagaj kapağı sorunu
2. sis farı buhulanması
3.kadranımın içinde azda olsa toz girdi
4.rüzgar sesi problemi ...

301gti
09-03-2014, 10:13
yıllık bakimimi dün yaptirdim 180 Tl tuttu.benzin filtresi ve yağ degisimi yapildi diger filtreler kontrol edildi. ruzgar sesi icin kapi iclerine silikonlama oldu.bagaj kapagi icin yay siparis edildi.kadranimdaki tozlanma giderildi.sis farina bakmislar buhu icin.birde cakmakligimin siortasini degistirmisler eksikliklerimi giderdikleri icin Eskisehir peugeot Banaz servisine tesekkurlerimi sunuyorum.ekstradan krom egzoz nikelaji taktirdim.yarim gunde teslim aldim aslanimi..Daha sonra bi arkadasimi gördum yolda elysee sine yarim kalan ses sistemini tamamlatiyordu.arkaya ozel mid tiz li hoparlor taktirmis.on hoparlorleride daha guclusuyle degistiriyordu.amfi ve woofer ini taktirmis double ektaniyla cok şık olmuştu.far sis ve gündüz farlarini beyaz ledli ve zenon sa çevirmiş çok farkli bi hava katmislar arabaya

ssgti
09-03-2014, 11:08
Bakım fiyatı 180 lira çok çok iyi. Benzinli ile dizel arasında bakım fiyat farkı çokmuş. Benim aracın periyodik bakımı 320 civarı bir rakam tutmuştu.

301gti
09-03-2014, 12:30
km dolmadi yildan ötürü gittim aracim daha 7050 km de olduğu için benzin filtresi haric degiseni olmadi

Emrah_06
09-03-2014, 19:17
180 lira iyiymiş cidden (:

Kadrana toz nasıl girer ki enterasan ve nice 1 yıllara

Sesde bi değişiklik oldu mu ?

301gti
10-03-2014, 01:11
indirimli son hali dediler daha da bişi diyemedim :+) her aracin kadrania toz girebilirmis benimkisinde biraz fazla girmis benim tuhafima gidende arac bir yilda toplasan 5 gün dişarida kaldi hep kapali garajda duruyo demekki garaj tozlu :+) az da olsa ses kesildi diyebilirim ama yuksek hizda ses mevcut.cumleten nice yillara aslanlarimizla. bu arada eskisehir in buyuk bir alisveris merkezine peugeot stand acmis 2 adet 308 ve 1 adet 2008 i taniyima koymuslar çok fazla ilgi vardi umarim başarili olmuştur...

AslanPençe
10-12-2014, 07:21
Merakla beklediğimiz geri çağırma işleminin sonuçları şöye oldu.

Öncelikle şunu belirteyim sizler için hangi araçların geri çağrıldığı bilgisini aldım. Bütün araçları çağırmayıp belirli bir partide üretilen araçların yıl ve şasi nosuna göre çağırıyorlarmış.

Sizlerde bayinize giderek bilgi alabilirsiniz.

Servisteki aracımı teslim eden hanımefendi pek bir bilgi vermedi. Bagaj döşemeleri söküldü silikonlandı dedi. Bende hava soğuk diye pek üstüne düşmedim.

Aracımı çalıştırıp ısınmasını beklerken aracın etrafında dolaştım biraz bişi var mı diye o sırada servisteki ustalardan biri geldi yanıma.

Epey bi uğraştık aracınızla deyince bende sorularımı ona sordum neler değişti ne yaptınız diye.

Yapılmış olan işlemler

* Bagaj içi döşeme sökülüp yeniden silikonlanıp ses yalıtımı yapılıp yerleştirilmiş.
*Bagaj kapağı biliyorsunuz kronik sorunluydu yay tertibatı olmadığı için düşüyordu. Bagaj kapağına bi uygulama yapılmış artık düşmüyor istenilen seviyede kalıyor. Kafama çarparmı riski kalkmış.
*Arka stop lamba seti değişmiş sağlı sollu neden değişmiş bilmiyorum ama iyi olmuş geçen hafta çatlatmıştım :)
*Enterasn bir şekilde arka koltuk setinde tadilat yapılmış süngerler ve kullanılan malzemeler değişmiş.
* Arka cam önünde uygulama yapılmış ses izalosyonu için.
*Kapı yan çıtaları (alüminyum olanlar) ve arka kapı köşesinde bulunan plastik kısım değişmiş.
*Ön göğüs cam aralarına birşeyler yapmışlar ses için yine.
*Sileceklerin bulunduğu kısımdaki yere birşeyler yapmışlar anlamadım onu.
*Cam açma kapama butonları değişmiş.
*Bagaj açma kapama butonları değişmiş.
*Airbag beyni değişmiş.
*Fan motoru değişmiş.

Bu bilgileri söyledi.

Sanırım bunlarla sınırlı değil bana direksiyon setinde merkezi kilit setinde de farklılıklar var gibi geldi.
Bir aracımı kirliydi gittiğinde yine de kirliydi aldığımda :) Ama ön far setleri çok temizdi belki onlarda da bir değişiklik olmuş olabilir.

Bu işlemlere dair servis raporu verilmedi bana. Yapılan işlemlere dair yazılı rapor istememe rağmen garanti kapsamında çağırdığımız için vermiyoruz dediler.

Hocam fan motoru değişimi için göğüslük söküldü mü? fan motoru nerede imiş bizim araçlarda biliyor musunuz?
bir de bu işlemleri hangi servis yaptı acaba öğrenebilir miyim? teşekkürler.

Ömer Gedik
10-12-2014, 07:34
Fan motoru motor radyatörünün önünde yer alıyor. Göğüs ile alakalı değil.

Kastınız kalorifer motoru sanırım ama ona bir ilkem yapılmamış.

Emrah_06
10-12-2014, 08:09
İşlemlerin yapılması için araç 1 gün serviste kaldı ve ben aracın yanında değildim o yüzden nereler nasıl söküldü bilmiyorum.

Ankara GÖRAL da yapıldı işlemler.

aydin_55
31-08-2015, 22:13
Cam açma kapama ve bagaj açma kapama butonları değişmiş derken tam olarak nasıl bir uygulama yapılmış öğrenmek isterim doğrusu. Ayrıca izolasyon amaçlı yapılan işlemler garanti kapsamında yapılabiliyorsa eğer ben yarın 301 1.6 HDI Allure marka aracımı
Samsun K&N Otomotiv'e götüreceğim, bakım için. Bunları talep etmeyi düşünüyorum. Zannediyorum ki bana hayır demeyeceklerdir. Bu arada bir bilgi daha paylaşmak isterim bilmiyorum benden başkasında aynı problem mevcut mudur fakat aracım ile herhangi bir
parke taşlı yola girdiğimde bagaj kapağı sanki yemek yediğimiz sinideki tabağı kaldırıp tekrar geri koyuyormuşuz gibi ses yapıyor. Halk tabiri ile "Tangırdıyor" ve bunun sebebini bir türlü bulamadım. Lastiklerine de baktığım halde herşey yerli yerinde görünüyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı merak ediyorum.

ExCaLiBuR
02-10-2015, 04:53
Benim araçta bozuk yolda yada çukura düşünce bagajdan ses geliyor ama bagaj kapağından değil. Bagajdaki eşyaların tıkırtısı. Bagaj halısının altı mukavva olduğu için eşyalar ses yapıyor.