PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 208 amortisör sorunu

Corvinus
20-01-2013, 01:38
Merhaba forum da yeniyim inşallah sık sık görüşürüz
Ben size yaşadığım bir sorunu hem sizinle paylaşmak hemde böyle bir sorununuz varsa gereğini en kısa zamanda yapmanızı tavsiye edeceğim.
Aralık ayının ortasında aracımı aldım ve aldığım günden itibaren arka amortisörlerden ses geldiğini farkettim fakat işlerimden dolayı servise götüremedim fakat telefon ile aradım yeni araç olduğu için amortisörlerin biraz sert olduğu zamanla düzeleceği söylendi bana inanmadığım halde belki diyerek 1 ay kadar aracı kullanmaya devam ettim. Bu arada nereden bileyim hayatımda ilk defa 0 bir aracım oldu :)
Fazla uzatmadan geçen gün çalıştığım yerden izin alarak servise gittim ve aracın amortisörlerine bakılmasını istedim test sürüşünden ve serviste ustanın bakmasından sonra amortisörlerin gerçekten sorunlu olduğu tespit edildi ve sipariş geçildi.
Burada asıl uyarmak istediğim haziran 2012 öncesi üretilen amortisörlerin sorunlu olduğu ve değiştirilmesi gerektiği
Eğer sizin aracınızdada böyle bir durum varsa baktırın ve değiştirilmesini isteyin
Bu arada tam bakılıp kontrol edilmeden nasıl teslim ediliyor bunuda hiç anlamış değilim

Yasin CCK
20-01-2013, 11:26
Hoşgeldiniz, bilgilendirme için teşekkür ederiz. Forum kuralları gereği kendinizi tanışma bölümünde aracınızı aracım bölümünde tanıtırsanız seviniriz. Keyifli forumlar.

Can ÖNEL
20-01-2013, 11:40
Bilgilendirme için teşekkürler. Hoş geldiniz. Sizi ve aracınızı tanımak isteriz. Keyifli forumlar ve sürüşler dilerim.

icemy
20-01-2013, 18:21
aracınız hayırlı olsun
aracın üretim tarihini nasıl öğrenebiliriz

Abdullah
21-01-2013, 15:02
Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Sizi daha yakından tanımak isteriz.

Ömer Gedik
21-01-2013, 16:15
Aracınız öncelikle hayırlı olsun. Sorunun çözülmesi noktasında adım atılması sevinidiri. Umarım tekrarı yaşanmaz. Araçların teslimin de bu tarz elemanların kontrolü maalesef mümkün değil. Sadece Peugeot belirli şasi numaralarına bülten yayınladıysa düzenlemeye gidilir Aksi halde tıpkı Sizin yaşadığınız süreç yaşanacaktır.

icemy
Araçlarımızın üretim tarihi ile ilgili aşağıdaki linkte bilgi paylaşmıştım. Tam tarihi oradan öğrenebilirsin.
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?3074-Ara%E7lar%FDm%FDz%FDn-%DCretim-Tarihi-ve-Yeri

icemy
23-01-2013, 09:44
Aracınız öncelikle hayırlı olsun. Sorunun çözülmesi noktasında adım atılması sevinidiri. Umarım tekrarı yaşanmaz. Araçların teslimin de bu tarz elemanların kontrolü maalesef mümkün değil. Sadece Peugeot belirli şasi numaralarına bülten yayınladıysa düzenlemeye gidilir Aksi halde tıpkı Sizin yaşadığınız süreç yaşanacaktır.

icemy
Araçlarımızın üretim tarihi ile ilgili aşağıdaki linkte bilgi paylaşmıştım. Tam tarihi oradan öğrenebilirsin.
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?3074-Ara%E7lar%FDm%FDz%FDn-%DCretim-Tarihi-ve-Yeri
bu etiketin yeri nerdedir ömer bey.bir benmi bulamadım

γuяdaeя
23-01-2013, 11:52
bu etiketin yeri nerdedir ömer bey.bir benmi bulamadım

Cem, şoför kapısını açınca menteşelerin olduğu yerde ya da kilit tarafında olması lazım. Oralara baktın mı?

icemy
23-01-2013, 17:29
Cem, şoför kapısını açınca menteşelerin olduğu yerde ya da kilit tarafında olması lazım. Oralara baktın mı?
teşekkürler yurdaer sayende buldum.

Corvinus
31-01-2013, 10:47
Şu an servisteyim amortisörlerim gelmiş içeri aldılar takıyorlar bakalım sessiz bir 208 nasıl olacak :D

Abdullah
31-01-2013, 11:10
Şu an servisteyim amortisörlerim gelmiş içeri aldılar takıyorlar bakalım sessiz bir 208 nasıl olacak :D

hayırlı olsun şimdiden değiştikten sonra izlenimlerini bekliyoruz paylaşırsan seviniriz. ;)

sekip
20-03-2013, 15:31
Aynı ses bende de var. Değişim sonrası ses kesildi mi? Kesildiyse bende götüreyim servise. Üretim 16/08/2012.

flyofdance
04-04-2013, 21:42
Bu durum sanırım PEUGEOT ve TURKIYE yollarının bileşimi.

Benim aracımda da amortisor değişimi yapıldı ama 4 ay sonra aynı durum tekrarladı.

Ki aracımı genelde en fazla iki kişi ile kullanırım.

Buna rağmen bu amortisor nasıl bozulur anlamış değilim.

Garanti bitsin MONROE yada EN KALITELI ne ise bir takım alıp taktıracağım.:tehlikeli

Corvinus
07-05-2013, 12:55
valla arkadaşlar değişim olduğu zaman ses kesildi ama bu aralar sanki gene sesgelmeye başladı yada bana öğle geliyor fazla dikkat ediyorum inşallah bir sorun çıkmaz yine

Corvinus
07-05-2013, 12:56
[QUOTE=flyofdance;134825]Bu durum sanırım PEUGEOT ve TURKIYE yollarının bileşimi.

Kesinlikle katılıyorum

fuuurr
12-08-2013, 16:00
Benim aracin bir tanesini degistirdiler digerinide daha sonra degistireceklermis bu nasil is anlamadim servis bastan savma is yapiyor her amortisor icin ayri birgunde servise gidilen baska bir model yoktur sanirim

Teo
22-12-2013, 02:31
Merhaba,

Bundan bir süre önce sitede bir yerde 208'lerin amörtisörlerinde fabrika çıkışı bir hata olduğunu, bir arıza ile karşılaşılması durumunda garanti kapsamında değiştirilebildiğini okumuştum. Çok önemsemedim haberi, fakat kısa süre içinde aracın arkasından belli belirsiz bir amörtisör sesi almaya başladım ben de. Zaman içinde ses artmaya başladı, nitekim 1 yıl bakımı için servise götürdüğümde geçen gün kendilerine söyledim.

Önce kendilerinin böyle bir fabrika hatasından haberlerinin olmadığını, internette her okunana itibar edilmemesi gerektiğini, vs. söylediler, hatta "zaten ses de gelmiyor" dediler (ki hakkaten test sürüşünde ben de alamadım sesi), fakat daha sonra yapılan tetkiklerde amörtisörlerde kullanımdan kaynaklanmayan hataya da rastladılar, bu konuda Peugeot'nun yazısı da bulundu. Amörtisörler belli bir üretim tarihine kadar arızalı. Bunun öncesinde alınmış olan araçların amörtisörleri garanti kapsamında değiştiriliyor.

Siparişi verildi amörtisörlerin, haber vermelerini bekliyorum şimdi. Aracını 2013 Ocak sonuna kadar almış bütün 208 sahiplerinin bilgisine.
Bu arada, üzerinden bir sene geçtiği için, son güncellenmiş fikirlerimi de yazacağım araç hakkında bir ara (THP).

Selamlar, sevgiler herkese.

Yasin CCK
23-12-2013, 09:08
Hayırlı olsun. Garanti kapsamında değiştirilmesi sevindirici.

Yorumlarınızı bekliyoruz ;)

Ömer Gedik
23-12-2013, 12:09
İki konu birleştirilmiştir. Sorunların çözümü adına kullanıcı bilgilendirmeleri önem taşımaktadır. Bu kapsamda paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Teo
28-10-2014, 01:41
Merhaba herkese,

Bu başlık altında daha önceki amörtisör sorunumu paylaşmıştım. Devamını yazayım dedim;

O hafta içerisinde yeni amörtisörler geldi ve araca ücretsiz uygulandı. Fakat maalesef bir süredir aynı sorunu ses anlamında tekrar yaşamaktayım. Önümüzdeki günlerde aracımı tekrar servise götüreceğim.

Değiştirilirken yine aynı seriden, dolayısıyla yine hatalı üretim amörtisörlerden mi takıldı bilemiyorum. Zira benim kullanımımdan kaynaklanan bir hata olması mümkün değil, daha bugüne kadar ciddi bir çukura, kasise veya aşırı engebeli bir yola girmiş dahi değilim, yük taşımadım, aynı anda üç kişiden fazla bile olmadı arabada. Kaldı ki arabamı götürüp ilk değiştirttiğimde 6.000 kilometredeydi, iki yaşına girecek, hala 9.600 km'de. Yani bir aşınma, yıpranma, vs.'den bahsetmek de pek olası değil.

Bakalım bu sefer ne diyecekler. "Çok az kullanıyorsunuz, ondandır" demezlerse iyidir. İlk seferinde "İnternette de rastladım bu şikayete" dediğimde "İnternette her gördüğünüze inanmayın" demişlerdi ilk önce. Bugün internetin ne olduğunu ne olmadığını biliyorsam bunu o Peugeot bayisine borçluyum : )

Görüşmek üzere, selamlar herkese.

mechanix
28-10-2014, 08:41
Çok geçmiş olsun. İşte insanı en çok çileden çıkaran böyle bilgisiz ve ilgisiz bayiler maalesef.
Çoğu insanın markadan soğumasına sebep oluyorlar. Konuyu gerçekten çok merak ettim. Devamında neler yaşandığını yazarsanız çok değerli tecrübe olur forum için.