PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni katılım

hnn444
22-12-2013, 02:50
merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2000 model sv hdi aldım ve aranıza bugün katıldım araç genel olarak iyi ama üç sorunum var.
1- direksiyondan genelde çıt çıt sesi geliyor sanki direksiyon mili metale vuruyor. direksiyona basıtırınca ses kesiyor birde direksiyon çevirmede bir gıcırtı sesi var.
2- fren aşağıda kavrıyor fren pedalı aşağıda diyende var fren merkezi değişecek diyende gaz pdalı ile fren pedalı aynı seviyede normalmi???
3-el freni zor tutuyor en sona kadar çekmek gerekiyor.
birde kalorifer havalandırma ızgara tırnakları kırık yeni bulmak zor başaka araçlardan bizim araçlara uyan varmı??
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ghost Hunter
22-12-2013, 20:59
merhaba arkadaşlar 2 hafta önce 2000 model sv hdi aldım ve aranıza bugün katıldım araç genel olarak iyi ama üç sorunum var.
1- direksiyondan genelde çıt çıt sesi geliyor sanki direksiyon mili metale vuruyor. direksiyona basıtırınca ses kesiyor birde direksiyon çevirmede bir gıcırtı sesi var.
2- fren aşağıda kavrıyor fren pedalı aşağıda diyende var fren merkezi değişecek diyende gaz pdalı ile fren pedalı aynı seviyede normalmi???
3-el freni zor tutuyor en sona kadar çekmek gerekiyor.
birde kalorifer havalandırma ızgara tırnakları kırık yeni bulmak zor başaka araçlardan bizim araçlara uyan varmı??
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar foruma hosgeldiniz
Çıt çıt sesi büyük ihtimalle direksiyon mafsalinin bozuk olmasindan kaynaklaniyor direksiyon çevirmelerindeki gıyır gıyır ses benim aslandada mevcut cok rahatsiz etmedigi için üzerine düşmedim
Fren pedalının aşağıda kavramasi gaz pedaliyla ayni izada olmasi normal degil ya hava var yada balatalar bitik olabilir
El freninin kampana balatalari bitik ayarsiz yada halatlarin kendini salmasi yada el freni halatlarinin sabitleme baglanti yerlerinden cikmis kopmuş olabilir baska araclarin kalarifer izgaralari bizimkilere uymaz anca cikma olarak bulabilirsin

hnn444
23-12-2013, 00:20
Teşekkürler
fren balataları yeni değişti. fren merkezi değişecek dediler 350 tl inanmadım. benim araba sağdan kaza yapmış ostimde toplamışlar. bence takımda sıkıntı var derim. bir frencide normal der anlamadım gitti. pedal yukarı gelirmi söküp taksak??

Ghost Hunter
23-12-2013, 14:02
fren pedalı balataları degiştirmene ragmen bu şekilse yetkili servise göster derim yaptırmasanda bilgi almış olursun son yazdıklarından sonra galiba fren merkezi gözüküyor

hnn444
23-12-2013, 22:21
fren pedalı balataları degiştirmene ragmen bu şekilse yetkili servise göster derim yaptırmasanda bilgi almış olursun son yazdıklarından sonra galiba fren merkezi gözüküyor
en iyisi bu herhalde teşekkürler.