PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni 301 Allure 1.6L HDI 92 hp baya baya aksesuarlı

concel301
23-12-2013, 00:07
Merhabalar,
Eski bir peugeot kullanıcısı olarak aracımı yıl sonu kampanyalarını da değerlendirerek yenilemek istedim. Sırasıyla 207 dizel baz model, 206+ otomatik sport model ve 207 benzin baz model kullanan birisi olarak dizel bir araç almaya niyetlenip 301 Allure aldım. 45.750 TL Köpekbalığı gri rengi, araç sevk halinde, henüz teslim edilmedi. Araca büyük kararsızlık sonrası multimedya ve navigasyon sistemi taktırmaya karar verdim. Böylelikle orta konsol alınarak yerine 7 inch dokunmatik bir sistem getirilecek, herşey buraya bağlanacak. Ayrıca sisteme geri görüş kamerası da dahil. Yedek parçadan sorumlu arkadaş beni bunu almaya ikna etti. Orjinalliği ve bağlanacak mevcut sistemler ile uyumluluğu konusundaki endişelerimi giderdi. Sizlerin de bu konuda görüşlerinizi almak isterim. 16 kış lastikleri ve füme renk çelik cant da aldım. Arabanın rengine uyumlu olacağını düşünerek bu rengi tercih ettim. Krom sis farı çerçeveleri, krom dikiz ayna kapakları ve kapı kolları hediye edildi. Aynı renk bir araçta görerek cam filminin güzel durduğunu fark ettim veya bunun yerine yan perdeler satın alabilirim. Çizilmez filmler için 300 TL Fiyat verdiler. Kullananların fikrini alabilir miyim?
Asıl istediğim xenon far taktırmak. Ancak çok emin değilim. Daha önce 207 de Osram 6000k kullandım, memnun kaldım. Servis philips 8000k için 800 TL yüksek fiyat verdi. Osram 6000k için de 350 TL verdi, onu almayı düşünüyorum. Mercek konusunda bir bilgim yok. Aydınlatabilir misiniz?
Servis yedek parça sorumlusu konuya çok hakim ve zevk sahibi bir arkadaş. Bana yan sanayi ön kapılar için mavi ışıklı kapı eşiği çıtası önerdi, onu taktırmayı düşünüyorum.
Bagaj spoileri eminim çok güzel durur ancak 450 TL fiyat yüksek geldiği için vazgeçtim.
Araç geldiğinde fotolarını paylaşmak isterim.
Ancak henüz trafiğe çıkarmadan deneyimlerinize de ihtiyaç duyuyorum.
Teşekkür ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

orhun57
23-12-2013, 01:10
Öncelikle hoşgeldiniz. Yeni aracınızla kazasız sürüşler ve bizimle keyifli forumlar dilerim. Heyecanınız baki olsun :) Aksesuar işi zevk meselesi ben mesela kromdan hoşlanmam ama çok kisi beğenir bir bölümü de aracı koruma amaçlı kullanır.

Aracınızı keyfinize göre şık bir hale getirmişsiniz güle güle kullanın. Spoiler çok yakışıyor sizinde dediğiniz gibi fakat pahalı geldiyse eğer 200-250 tl gibi ücretlerle piyasada bulabilirsiniz bence ışıklı eşiktense onu alın.

Xenon konusunda ise merceksiz kullanıma sonuna kadar karşıyım çünkü karşıdan geleni veya önünüzde gideni inanılmaz rahatsız ediyor. Açıkçası demediğim kalmıyor, kimsenin hayatını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok. Bunun yerine eğer aydınlatmada sıkıntı yaşarsanız bir çok markanın performans ürünlerini kullanabilirsiniz. Ben biraz daha iyi olması için osram night breaker plus kullanıyorum mesela.

Cam filmi konusunda eğer polislerle uğraşmak istemiyorsanız perde öneririm. Film konusunda önerim serviste yaptıracağınıza dışarıda yaptırmanız. En iyi servis ürünü bile dışarıda standart bulunur fiyatı da yarısıdır. Eğer zorluk yaşarsanız yardımcı olabilirim.

Ömer Gedik
23-12-2013, 08:26
Hayırlı olsun. Aracı nerden aldınız fiyat biraz fazla geldi.

301gti
23-12-2013, 08:31
Hoşgeldiniz, en kısa sürede aslanınıza kavuşmanız dileklerimle:=) resimlerinizi bekliyoruz.

Yasin CCK
23-12-2013, 08:41
Aramıza hoşgeldiniz. Xenon konusunda Orhun'a tamamen katılıyorum. Gerisi sizin zevkinize kalmış :)

Keyifli forumlar...

concel301
23-12-2013, 09:44
Orhun Bey,
Paylaşım için teşekkür ederim, dediklerinizi dikkate alacağım.

Ömer Bey,
Aracı Eskişehir Peugeot Banaz'dan aldım. 20.000 TL 20 ay yüzde 0 faiz kampanyasından faydalandığınızda, bayi olarak bankaya ödedikleri 2000 TL katılım payını sizden alıyorlar. Yani satış oyunu yapıyorlar. Piyasası ne kadar ki?

Multimedia sistem konusunda da görüşlerinizi bekliyorum. Kullananlar var mı aramızda?

Herkese çok teşekkür ederim.

reisG
23-12-2013, 10:07
Yeni aracınız hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz. Ben dahil pek çok arkadaşımızda kokpite uyumlu veya orjinal ekipman 7 inchlik multimedia sistem mevcut. Sizinki de benim ki gibi fabrikasyon orjinal olmayan ancak kokpite uyumlu olan sistem; son derece verimli çalışan bu ekipmanın en kötü özelliği tüm sonradan takılan sistemlerde olduğu gibi radyo dan orjinal radyoya göre çok daha az verim almanız. Bunun dışında güncel navigasyonu dvd vcd tv özelliği geri görüş kamerası, bluetooth özelliği ve bir sürü elektronik oyuncağı ile kullanmaya başladıktan sonra iyi ki almışım diyeceksiniz. Ayrıca kokpite kattığı değer de çok fazla. Aldığınız krom kaplamalar tamamen kişisel zevke göre bir aksesuar. Cam filmi konusunda arkadaşlarıma katılıyorum. eğer ön cam ve ön kapı camlarında da uygulama yapılacak ise polisler ile köşe kapmaca oynayıp eğer yakalanırsanız hadi bunları burada sök diyen polise blie rastlayabilirsiniz. Xenon ampul kullanımı konusunda ise mercekli sistem kullanılmadığında trafikte başkalarının gözlerini kamaştırmayacak ampullerin bulunması ve kullanılması iyi olur diye düşünüyorum.

Ömer Gedik
23-12-2013, 10:15
Size özel mesaj gönderiyorum.

concel301
23-12-2013, 10:31
Bana multimedia sistemde GOAudio diye bir firmanın sistemini takacaklarını, sadece anlaşmalı Peugeot servislerde bulunduğunu, piyasadaki ürünlere göre çok farklı olduğunu söylediler. 2250 TL satış rakamını da, sıfır araç aldığım için 1500 TL'ye düştüler. Umarım söylediğiniz memnuniyeti ben de yaşarım. Teşekkür ederim.

ssgti
24-12-2013, 10:04
Aracınız hayırlı olsun. Yetkili bayilerin multimedya sistemi taktığını bilmiyordum. En son geçen ay ist. kağıthanedeki yetkili servise multimedya sistemini sormuştum. O zaman peugeot'un konsola takılan bir multimedya sisteminin olmadığını söylemişlerdi.

Mustafa_03
24-12-2013, 10:36
Aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim. Allah kazasız belasız sürmek nasip etsin.:nazar

301gti
24-12-2013, 13:18
Cem bey peugeot bayilerinde artık multimedia mevcut,7 inç ekranlı olarak takıyolar

cahito
14-01-2014, 00:28
hayirli ugurlu olsun kazasi belasiz gunler dilerim.bu arada benimde aracim hecen hafta geldi.Su ana kadar 400 km yaptim,sanirim istanbul yrafiginde 950 km ilk depoyla bulacagim.

hafta sonu 1 numara cam filmlerinide taktirdim.Necvox marka multimedya sistemide su ana kadar verimli sayilir,henuz hangi video formatinda tam stabil calistigini bulamasamda renk kattigi kesin.Bu arada multimedya kullanan arkadaslar bluetooth baglantisinda ses kalitesinden memnun mu?ben pek memnun kalmadimda:(http://img.tapatalk.com/d/14/01/14/u8eqe8u5.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/01/14/ege3a2az.jpg

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

concel301
17-02-2014, 22:13
Multimedia sistemindeki bluetooth bağlantısı ile yaptığım telefon görüşmelerindeki giden sesten ben de memnun değilim. Orjinal halinde bu sorun olmadığını biliyorum. :(

Emrah_06
17-02-2014, 22:46
Aracıma her binişim de güvenlik için bluetooth aktif hale getirip uzun görüşmeler dahi yapıyorum kimseden hiç bir zaman olumsuz bi dönüş almadım. Ses az geliyor az bağır diyen falan hiç olmadı.

concel301
18-02-2014, 08:55
Emrah bey siz de multimedya sistem üzerinden mi konuşuyorsunuz? Yoksa orjinal bluetooth mu?

Teknotor
19-02-2014, 15:32
Bende orjinal perdeler takılı (bod(takmatik)perde) ben beğendim ön camlara özel gidip perdecide ön camlarada yaptırdım.

parkmen
19-02-2014, 15:40
BOD perde :Batkan Oto Dizayn/AYDIN yani orjinalden kastınız araca özel yapılmış olması sanırım.

Teknotor
19-02-2014, 20:31
BOD perde :Batkan Oto Dizayn/AYDIN yani orjinalden kastınız araca özel yapılmış olması sanırım.
takmatik perdelerin piyasadaki diğer adı bod diye geçer. orjinalide takmatik veya bod sonradan yapmayada bo takmatik denir + bursada yaptırdım

Emrah_06
19-02-2014, 22:22
Orjinal bluetooth kullanıyorum ben