PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 301 Bagaj kapağı düşme problemi çözümü

Mustafa_03
03-01-2014, 17:27
Arkadaşlar biliyorsunuz ki 301 araçlarımızın bagaj kapağının sabit kalmaması, aşağı doğru düşmesinden dolayı hepimiz şikayetciyiz. Yaklaşık 2 hafta önce talihsiz bi olay yaşadım. Bağaj kapağının annemin başına düşmesi ve annemin bayılmasından sonra bu konuyu peugeot a taşıdım. Hem servisle görüşüp hemde peugeot türkiye ile irtibata geçtim. Sonunda neticelendirip bugün işlemi bitirdim. Fransadan sipariş edilen bagaj kapağı torsiyonu değişmesiyle sorunum ortadan kalkmıştır. Bu sorundan şikayetçi olan arkadaşların servisleriyle görüşmelerini öneririm.

Diğer konuda da belirttim ama bütün kullanıcılara rehber olması açısından buradan detaylı cevap vereyim:

Peugegot 301'lerin bazı araçlarında bir kaç küçük kronik sorun bulunmaktadır. Tavanda sarı lekeler oluşması, yüksek hızda rüzgar sesi alması ve bagaj kapağı düşme sorunu. Bunların hepsine garanti kapsamında müdahale edilebilmekte. Aracımı aldığım ve hizmetinden memnun olduğum bayim ; Mersin Peugeot Mer-Mot Otomotiv bu sorunların hepsinde bana yardımcı oldu ve bagaj yayım garanti kapsamında değişti.

Farkı göstermek adına çektiğim videolar ;

http://www.youtube.com/watch?v=QxIucTa2U3g&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=_tmEMCOuhfM&feature=youtu.be

Sanırım bu bilgiler yeterli olacaktır. Bunlar halledilebilecek küçük sorunlar. Kafanıza fazla takmayın. Yakıt ekonomisinin ve konforun keyfini sürün ;)

powerb
03-01-2014, 17:36
Bagaj kapağı düşmesi derken tam kaldırdıktan sonra düşmesindenmi yoksa tam kaldırmadan orta seviyede bırakınca düşmesindenmi bahsediyorsunuz.

Emrah_06
03-01-2014, 17:40
Anneniz için kendi annemmiş gibi üzüldüm ve çok geçmiş olsun. :/

Sorunun çözüldüğüne sevindim umarım tatsız bir olay daha yaşamazsınız.

Aracımın geri çağrılması konusunda sonuçlarda bu noktasının giderildiğini vurgulamıştım.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?6040-Peugeot-Y-S-nin-arac%FDm%FD-garanti-kapsam%FDnda-geri-%E7a%F0%FDrmas%FD&p=152458&viewfull=1#post152458

Dİğer arkadaşlara da her iki konus emsal olsun servislere gerekirse referans göstersinler.

Emrah_06
03-01-2014, 17:42
Bagaj kapağı düşmesi derken tam kaldırdıktan sonra düşmesindenmi yoksa tam kaldırmadan orta seviyede bırakınca düşmesindenmi bahsediyorsunuz.

tam kaldırınca arka cama tam yaklaştığı için zaten düşmüyor. Orta seviye gibi bir seviye den düşmesi sonucu olmuş bir kazadır sanırım.

Sizlerde aracanızın bagaj kapağı düşme yapıyorsa bagaj uygulaması için servise baskı yapmalısınız sorunun giderilmesi açısından

301gti
03-01-2014, 17:42
Çok geçmiş olsun, allah beterinden saklasın,arada benimkiside düşüyor hanım 2-3 sefer vurdu kafasını

powerb
03-01-2014, 17:44
Benimkide düşüyor hatta ne kadar 301 gördüysem hepsinde düşüyor.Servise bir danışayım gerçi ne kadar danışsamda yok öyle bişey diyorlar.

Emrah_06
03-01-2014, 17:51
Benimkide düşüyor hatta ne kadar 301 gördüysem hepsinde düşüyor.Servise bir danışayım gerçi ne kadar danışsamda yok öyle bişey diyorlar.

Bu hafta sonu bi video çeker yayınlarım sizin için sende servisin gözüne sokarsın video yu :)

Can ÖNEL
03-01-2014, 17:56
Annenize çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Güle güle kullanın aracınızı.

powerb
03-01-2014, 17:59
Bu hafta sonu bi video çeker yayınlarım sizin için sende servisin gözüne sokarsın video yu :)

Servistekiler olaya bütün 301 lerde bu sorun var bişey yapamayız gözü ile bakıyorlar çözüm üretmeleri için baya bi zorlamak gerekiyor danışmanı.Benim hala sağ taraftan gelen tıkırtı sesi çözülemedi hatta danışman olur bu kadar ses gibi saçma sapan bir cevap vermişti.

Mustafa_03
03-01-2014, 18:01
Anneniz için kendi annemmiş gibi üzüldüm ve çok geçmiş olsun. :/

Sorunun çözüldüğüne sevindim umarım tatsız bir olay daha yaşamazsınız.

Aracımın geri çağrılması konusunda sonuçlarda bu noktasının giderildiğini vurgulamıştım.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?6040-Peugeot-Y-S-nin-arac%FDm%FD-garanti-kapsam%FDnda-geri-%E7a%F0%FDrmas%FD&p=152458&viewfull=1#post152458

Dİğer arkadaşlara da her iki konus emsal olsun servislere gerekirse referans göstersinler.
Evet abim senin paylaşımlarını okuyaraktan yola çıktım zaten.

Mustafa_03
03-01-2014, 18:04
Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. hepinizden Allah razı olsun. Dediğim gibi forumdaki konuyuda gösterdim ve oradaki servis müdürünün kendi aracında da böyle olduğunu fark ettiler. İlk cevabları zaten böyle bişey olmadığıydı fakat servis müdürüne durumu izah edince incelemeye aldılar fransayla irtibata geçip bagaj kapağının torsiyonuymuş dedikleri parça ve değişim bugün sağlandı.

Mustafa_03
03-01-2014, 18:06
Hocam demek istediğim olay en üst seviyede herhangi bi şekilde problem yok. fakat az bişey de olsa açılmamış olsa bile aşağıya düşüyor.

Emrah_06
03-01-2014, 22:19
Uygulama yapılmadan önce video çekmek aklıma gelmedi kıyaslama yapmak için. Bendeki son hali bu şekilde

http://youtu.be/0uZtNIQE35w

301gti
04-01-2014, 09:10
Bilgilendirme ve video için teşekkürler

Yasin CCK
04-01-2014, 09:41
Mustafa anneye çok geçmiş olsun.

Emrah video için teşekkürler. Ben bagajı çok sık kullanan biriyim ve bende bu dertten muzdaripim, 15.000 bakımım yaklaşıyor, bu olaya bir el atsınlar bakalım ;)

TanerHoca
04-01-2014, 11:20
annenize büyük geçmiş olsun.
çok sinir bozucu bir durum açıkçası.

Mustafa_03
04-01-2014, 12:06
Yasin abi, Taner hocam iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Çok şükür bi problem çıkmadı.

powerb
04-01-2014, 14:07
Uygulama yapılmadan önce video çekmek aklıma gelmedi kıyaslama yapmak için. Bendeki son hali bu şekilde

http://youtu.be/0uZtNIQE35w

Hocam video için çok tesekkurler.Yine her zamanki gibi bugün kagithane Elmas servisine gittim öyle bisey yok dedi oradaki danisman.İsrarim üzerine servisten başka 301 gösterdi ondakide benim aracim gibiydi bak buda boyle dedi bende bu arabada da sorun olamazmi felan filan derken sonunda yine hic bisey yaptiramadan ciktim servisten.Artik ciddi ciddi kendimde sorun ariyorum acaba benmi isimi gorduremiyorum.Şimdi peugeot genel merkezini ariyorum onlar eğer boyle bir düzeltme mevcut derse Elmasi şikayet edicem genel merkeze.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
04-01-2014, 16:28
Önceliklle Anneye geçmiş olsun. Çok tatsız bir durum :S

301 konusundaki yardımlaşmalarınızı keyifle izliyorum. Bravo 301 Grubu :alkis

Mustafa_03
04-01-2014, 18:01
Hocam video için çok tesekkurler.Yine her zamanki gibi bugün kagithane Elmas servisine gittim öyle bisey yok dedi oradaki danisman.İsrarim üzerine servisten başka 301 gösterdi ondakide benim aracim gibiydi bak buda boyle dedi bende bu arabada da sorun olamazmi felan filan derken sonunda yine hic bisey yaptiramadan ciktim servisten.Artik ciddi ciddi kendimde sorun ariyorum acaba benmi isimi gorduremiyorum.Şimdi peugeot genel merkezini ariyorum onlar eğer boyle bir düzeltme mevcut derse Elmasi şikayet edicem genel merkeze.

Size bi önerim var servisinize gittiğiniz zaman servis müdür ile birebir irtibata geçip ve bu konuşmaları yapılan işlemleri anlatın. Birde peugeot Türkiye ile irtibata geçiniz, durumu izah ediniz ve servisinizin tutumunu söyleyiniz. O zaman eminim bi çözüme kavuşursunuz.

Mustafa_03
04-01-2014, 18:02
Önceliklle Anneye geçmiş olsun. Çok tatsız bir durum :S

301 konusundaki yardımlaşmalarınızı keyifle izliyorum. Bravo 301 Grubu :alkis

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Çok şükür ki ciddi bi problem olmadı.

Emrah_06
04-01-2014, 18:26

Sen şu arabayı bana verir misin bi haftalığına halledeyim ben :D

Not: Babamın aracı serviste oldugu için arabasız kaldım da :))

powerb
04-01-2014, 21:08
Size bi önerim var servisinize gittiğiniz zaman servis müdür ile birebir irtibata geçip ve bu konuşmaları yapılan işlemleri anlatın. Birde peugeot Türkiye ile irtibata geçiniz, durumu izah ediniz ve servisinizin tutumunu söyleyiniz. O zaman eminim bi çözüme kavuşursunuz.
Aynen dediginiz gibi yaptim genel merkezi arayip servisin tavri ile şikayette bulundum bagaj konusunda da 2 işgünü içinde bilgilendirilecekmisim.

Sen şu arabayı bana verir misin bi haftalığına halledeyim ben :D

Not: Babamın aracı serviste oldugu için arabasız kaldım da :))

Gerçekten biktim servisle uğraşmaktan keşke imkan olsada araci versem veya beraber gitsek servise :D

reisG
05-01-2014, 11:45
Annenize olana çok üzüldüm. Geçmiş olsun.

Mustafa_03
05-01-2014, 15:10
Allah razı olsun Reis abi. teşekkür ederim.

Mustafa_03
05-01-2014, 15:13
[QUOTE=powerb;153501]Aynen dediginiz gibi yaptim genel merkezi arayip servisin tavri ile şikayette bulundum bagaj konusunda da 2 işgünü içinde bilgilendirilecekmisim.

Bilgilendirme yapıldığı esnada size söylenecek kelime böyle birşey varsa servisin yapması gereketiği gibi cümleler. Siz onlara aradıklarında benim durumumdan bahsedin ve istanbul-tuzla dky peugeotun bu işlemi yapmış olduğunu söylerseniz çözüme daha rahat kavuşursunuz inşallah.

sessizgece
05-01-2014, 17:40
annenize büyük geçmiş olsun. Önemli olan annenizin ve sizlerin sağlığı. Gerisi bir şekil de hal olur

Mustafa_03
05-01-2014, 19:55
Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Dediğiniz gibi sağlığımızda bişey olmasında gerisi teferruat :)

ssgti
06-01-2014, 20:23
Annenize büyük geçmiş olsun. Benim bagaj kapağıda aynı şekilde problemli. Powerb ile aynı servis olan elmas otoya gidiyoruz. Powerb ye gelecek cevap üzerine bende elmas otoya gidebilirim.

Mustafa_03
07-01-2014, 00:13
Teşekkür ederim Allah razı olsun. İnşallah problemi çözerler.

powerb
07-01-2014, 21:09
[QUOTE=powerb;153501]Aynen dediginiz gibi yaptim genel merkezi arayip servisin tavri ile şikayette bulundum bagaj konusunda da 2 işgünü içinde bilgilendirilecekmisim.

Bilgilendirme yapıldığı esnada size söylenecek kelime böyle birşey varsa servisin yapması gereketiği gibi cümleler. Siz onlara aradıklarında benim durumumdan bahsedin ve istanbul-tuzla dky peugeotun bu işlemi yapmış olduğunu söylerseniz çözüme daha rahat kavuşursunuz inşallah.

Annenize büyük geçmiş olsun. Benim bagaj kapağıda aynı şekilde problemli. Powerb ile aynı servis olan elmas otoya gidiyoruz. Powerb ye gelecek cevap üzerine bende elmas otoya gidebilirim.

Bugün genel merkezden aradilar 301'lerde bagaj kapagi sonuna kadar kaldirmazsaniz düşer butun 301'lerde durum ayni dediler bende tuzla dky servisinizde değişim yapilmis orayla bir iletişime gecermisiniz dedim yarim saat sonra geri döndüler bu seferde değişim yapiliyormus ben elmas servisini bilgilendiriyorum dedi karsidaki kisi.Haftasonu değişim için gidicem o beni sacmalama der gibi basindan savan temsilcinin gözüne soka soka degistiricem parcayi :D.Mustafa hocam bu arada siz değişim için parca bekledinizmi?

ssgti
07-01-2014, 22:23
Büyük ihtimal bende hafta sonu elmas otoda olacağım. Hem bagaj kapağını göstereceğim hemde depo tam dolu olduğu halde gösterge bir kademe eksik gösteriyor hemde bunu göstereceğim.

Mustafa_03
08-01-2014, 01:48
Valla hocam ben şu şekilde anlatayım olayı, genel merkezden Bi hanımefendi sağ olsun bayağı ilgilendi sonra servise dedim bize gelen bişey yok bu konuda dediler tekrar aradım Bi beyle görüştüm fakat o dönüş yapmadı. Sonra ben o hanımefendiyi bulup durumumu tekrar anlattım o da insan kaynaklarına iletmiş onlarda dky otoya fransadan sipariş geçilmiş parça gelince de her iki taraf ta bilgilendirme için aradı. Size Bi tarih verdilerse o parçanın siparişi geçilmiştir. Ama bişey demediler se durumu bilemiycem. Fakat şunu belirteyim 1 hafta içerisinde parça gelmişti. Muhtemelen de parça,siparişi verilmiştir hafta sonu gidecekseniz.

ssgti
13-01-2014, 12:02
Hafta sonu bende Elmas otoya gittim. Bagaj kapağı için Fransa'dan parça siparişi geçildi. Ancak müşteri temsilcileri bagaj kapağının kafaya düşmesini sorun olarak görmüyorlar. Sonuna kadar bagaj kapağının açılması gerektiğini söylüyorlar. Zaten sonuna kadar kapağı açıyoruz. Ancak bagaj kapağı tam açılsa da rüzgarlı havalarda ve yokuş bir yerde park ettiğimizde kafamıza düşüyor dediğimizde mırın kırın cevap veriyorlar. Bu büyük bir sorundur. Hatta insanların yaralanmasına yol açabilecek kadar ciddi bir sorundur. Bir an önce bütün 301 ler çağırılıp bu sorun düzeltilmelidir. Benim kafama bir kaç kez rüzgar ve yokuş yere parktan dolayı kafama bagaj kapağı düştü, çok şükür yaralanmadım. Eğer bana veya ailemden birisi bagaj kapağı nedeniyle yaralanmış olsaydı dava açar yasal olarak hakkımı arardım. Bagaj kapağı sorunu olan bütün 301 sahipleri servislere gidip bagaj kapağı için yeni yay sistemi siparişi verdirebilirler.

Emrah_06
13-01-2014, 21:51
ssgti hocam aracınızın işleme alınmasına çok sevindim inşallah kısa zamanda parça gelir ve monte edilir. Darısı powerb için olur inşallah (:

Şu bagaj kapağı konusu sağsağlim herkes için nihayete kavuşsunda sizlere airbag beyni ve fan motoru kontrolü ve değişimi için baskı yapacağım :p

Yasin CCK
13-01-2014, 22:04
Şu bagaj kapağı konusu sağsağlim herkes için nihayete kavuşsunda sizlere abs beyni ve fan motoru kontrolü ve değişimi için baskı yapacağım :p

ABS beyni derken? Bildiğin bir şey var mı bu konuda?

Çünkü ben 301in fren performansından hiç ama hiç memnun değilim. Normal diyorlar herşey normal görünüyor ama araç resmen durmuyor!

Mustafa_03
13-01-2014, 22:45
Hafta sonu bende Elmas otoya gittim. Bagaj kapağı için Fransa'dan parça siparişi geçildi. Ancak müşteri temsilcileri bagaj kapağının kafaya düşmesini sorun olarak görmüyorlar. Sonuna kadar bagaj kapağının açılması gerektiğini söylüyorlar. Zaten sonuna kadar kapağı açıyoruz. Ancak bagaj kapağı tam açılsa da rüzgarlı havalarda ve yokuş bir yerde park ettiğimizde kafamıza düşüyor dediğimizde mırın kırın cevap veriyorlar. Bu büyük bir sorundur. Hatta insanların yaralanmasına yol açabilecek kadar ciddi bir sorundur. Bir an önce bütün 301 ler çağırılıp bu sorun düzeltilmelidir. Benim kafama bir kaç kez rüzgar ve yokuş yere parktan dolayı kafama bagaj kapağı düştü, çok şükür yaralanmadım. Eğer bana veya ailemden birisi bagaj kapağı nedeniyle yaralanmış olsaydı dava açar yasal olarak hakkımı arardım. Bagaj kapağı sorunu olan bütün 301 sahipleri servislere gidip bagaj kapağı için yeni yay sistemi siparişi verdirebilirler.
Abi onlar sorun olarak görmüyorlar fakat başımıza bi olay geldiği zaman ise yanıp tutuşuyorlar :)
problemin çözülmesine sevindim abi inşallah kazasız belasız sürersiniz.

Çünkü ben 301in fren performansından hiç ama hiç memnun değilim. Normal diyorlar herşey normal görünüyor ama araç resmen durmuyor!
yasin abi problem tam olarak nasıl.

Emrah_06
13-01-2014, 22:55

Abi özür dilerim abs mevzusunda bende sıkıntılı olduğum için nette araştırma yapıyordum. Kafam orda kalmış olacak ki airbag yerine ABS beyni yazmışım :/

Mustafa Yasin Abi den önce ben yanıtlayım

Bende ki sorun hiç bir zaman bi fren mesafesi ( kuru zemin) bir önceki performansı tutmuyor. Frene sonuna kadar bassam da bazen abs devreye girmiyor, bazen yüksek performansla acil fren desteğini çalıştırarak durduruyor aracı, bazense fren mesafesi aşırı artıyor abs aktifken.

ayı_boğan
13-01-2014, 23:02
Mustafa Bey talihsiz olaydan dolayı annenize çok geçmiş olsun. bagaj sorunu c-elysee modellerinde mevcuttu, umarım 301'de sorun kalkar.

Mustafa_03
13-01-2014, 23:04
Anladım abi ben bu hafta içinde bakıma gidicem oradaki servis danışmanıyla bi konuşayım bakalım ne yapabilirler diye aramız bayağı iyi oldu kapak olayından sonra :) Lastiklerden kaynaklı olabilir mi abi?

Mustafa_03
13-01-2014, 23:05
Mustafa Bey talihsiz olaydan dolayı annenize çok geçmiş olsun. bagaj sorunu c-elysee modellerinde mevcuttu, umarım 301'de sorun kalkar.

Abi çok teşekkür ederim iyi dileklerin için çok şükür problemi en kısa sürede hallettik :)

Yasin CCK
13-01-2014, 23:07
...

Bende ki sorun hiç bir zaman bi fren mesafesi ( kuru zemin) bir önceki performansı tutmuyor. Frene sonuna kadar bassam da bazen abs devreye girmiyor, bazen yüksek performansla acil fren desteğini çalıştırarak durduruyor aracı, bazense fren mesafesi aşırı artıyor abs aktifken.

Aynen bu kardeşim. Tıpkısının aynısı.

Ben de başta lastikle alakalı olduğunu düşündüm ama uzun kullanımdan sonra eminim ki lastikle alakalı değil...

Allah korusun şimdiye kadar tıklamadım bile ama bu fren başıma iş açacak!

Mustafa_03
13-01-2014, 23:13
Allah korusun abi. Hazır servise gitmişken bide absyi hallettirelim abi :) Anladım abi de inşallah çözülür problem.

Mustafa_03
18-01-2014, 22:21
Yasin abi ve Büyük R (hocam kusura bakma ismini bilmiyorum) sizin durumu sorun benim servise sordum, fren müşürüne bi baktırsınlar dedi. ondan kaynaklı olabilir dedi diğer arızalarda zaten bilgi verir ekran dedi .

powerb
18-01-2014, 22:54

Mesajı daha yeni gördüm bende elmas otoya gittiğimde bagaj kapağını sorun olarak görmüyorlardı zor bela bi kayıt açtırdım (Genel merkezden kendim onay almama rağmen) sanırım talep formu gibi bişey peugeot'ya yollayacaklarmış onlar kabul ederse parça değişimi yapılacakmış.Servislerde bence müşteri memmunniyeti 0 o servis danışmanı benle orda iddaalaşana kadar böyle bişey bilmiyorum ama peugeot'a bir form yollayalım diyerek o formu çıkarsa onuda şikayet etmicektim bi sorunda çıkmayacaktı.(Gerçi şikayet ettimde ne oldu geri dönen bile olmadı :D )

Emrah_06
18-01-2014, 23:07
Yeni bir haber ile yine gelmiş bulunmaktayım :)

Haber kesin net bilgi değildir ve deneyecek bilgi alacak zaman bulamadım.

Konu cam açılması.

Camları açmak için butona basılı tutuyoruz.

Net olmayan aldığım bilgi : Yetkili servis yeni yazılım yükleyerek açma kapama butonuna uzun basarak kendiliğinden açılmasını veya kapanmasını sağlıyormuş.

powerb
18-01-2014, 23:12
Yeni bir haber ile yine gelmiş bulunmaktayım :)

Haber kesin net bilgi değildir ve deneyecek bilgi alacak zaman bulamadım.

Konu cam açılması.

Camları açmak için butona basılı tutuyoruz.

Net olmayan aldığım bilgi : Yetkili servis yeni yazılım yükleyerek açma kapama butonuna uzun basarak kendiliğinden açılmasını veya kapanmasını sağlıyormuş.

Hocam nerden öğreniyorsunuz bunları :D ama eğer gerçekse gerçekten süper olur..

Mustafa_03
19-01-2014, 00:32
Abi onu bende duydum. Çarşamba günü bakım var randevu alırken biraz sohbet ettik o es nada söyledi ama daha kesin değil dediler abi.

Emrah_06
19-01-2014, 00:43
Hocam nerden öğreniyorsunuz bunları :D ama eğer gerçekse gerçekten süper olur..

Peugeot CEO su kankam rica etmiştim çalışacaz demişlerdi (:

İşin şakası bi yana bugün bi kaç arkadaşla sohbet esnasında onlar söylemişti.

Abi onu bende duydum. Çarşamba günü bakım var randevu alırken biraz sohbet ettik o es nada söyledi ama daha kesin değil dediler abi.

O zaman mustafa senden haber bekleyelim biz.

Mustafa_03
19-01-2014, 00:48
Olmasa bile yaptırırız abi :)

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk

sukrutas30
14-10-2014, 08:02
Şu anda mesaj serviste bagaja bastırıyor böyle bir şeyden Haberleri yok gibi haraket ediyorlat

Servis merkezli bağlantıya geçecek

Bagaj yüzünden bu gün aracı kapısının tamir görürken düzgün tanımadığını öğrendim. Servis düzeltme. Tamiri yapan Servisi şikayet ettim

Servis kabul etti. Haftaya parçalar gelecek

denka 301
01-11-2014, 17:46
Arkadaşlar Merhaba,

301 aracımın bagajı sabit durmuyor sürekli tutulmazsa düşüyor ancak Cama kadar yapıştırınca duruyor. Ben bu sorunun başka 301 ler de de olduğunu ve garanti kapsamında sorunun düzeltildiğini öğrendim. Ve Ankara'dan ABC pejo ya aracımı bagaj sorunun halledilmesi için götürdüm. Bagaj hem durmuyor hem de açılıp kapanırken ses yapıyor. İnanın 15 -20 yıllık araçlar böyle olmaz. Olsun dedik arıza olabilir önemli olan giderilmesi aldılar işleme garanti uzmanı şöyle demiş açılıp kapanmaktan olur esnemiştir buna yapabilecek bir şey yok diye halbuki aldığımda da böyleydi. Sıfır 301 re baktım bagaj kapajı taş gibi nerde bırakırsan orda kalıyor. Baktım çözümüyorlar Pejo türkiye yi aradım şikayet ettim.Böyle garanti kapsamında bu sorunu düzeltilmiş arkadaşlar varsa referans göstermek istiyorum.

Teşekkürler
Kazasız Günler Dilerim.

sukrutas30
01-11-2014, 23:42
Mepa bugün bagajı düzeltti

Yasin CCK
02-11-2014, 00:26
Diğer konuda da belirttim ama bütün kullanıcılara rehber olması açısından buradan detaylı cevap vereyim:

Peugegot 301'lerin bazı araçlarında bir kaç küçük kronik sorun bulunmaktadır. Tavanda sarı lekeler oluşması, yüksek hızda rüzgar sesi alması ve bagaj kapağı düşme sorunu. Bunların hepsine garanti kapsamında müdahale edilebilmekte. Aracımı aldığım ve hizmetinden memnun olduğum bayim ; Mersin Peugeot Mer-Mot Otomotiv bu sorunların hepsinde bana yardımcı oldu ve bagaj yayım garanti kapsamında değişti.

Sanırım bu bilgiler yeterli olacaktır. Bunlar halledilebilecek küçük sorunlar. Kafanıza fazla takmayın. Yakıt ekonomisinin ve konforun keyfini sürün ;)

Ömer Gedik
02-11-2014, 00:49
Video işi bitirmiş Yasin abi :iyi

denka 301
02-11-2014, 11:45
Merhaba Yasin Bey,

Verdiğiniz bilgiler işime çok yarayacak çok teşekkür ederim. Sorun etmemek lazım gerçekten doğru diyorsunuz. Zaten 2 yıl gibi süreçte böyle idare ettim. Ama forumdaki bilgiler sayesinde garantiden sorunun düzeltilebileceğini öğrenince gidiyim yaptırayım dedim. Servisler kullanıcıları öyle bir yanıltıyorlar ki nerden çıkarıyorsunuz böyle bir şey yok deyip geri döndürüyorlar tek kızdığım nokta bu:anlamadim

TanerHoca
02-11-2014, 22:55
konu var olan konu ile birleştirildi.

Yasin CCK
03-11-2014, 11:31
Rica ederim. Detaylı anlatım ara sayfalarda kaybolmaması adına ilk mesaja eklenmiştir.

yemrecicek
07-11-2014, 11:03
https://www.youtube.com/watch?v=79eGcytcLK8

Alın size kesin çözüm :dans3 Biz aracı aldığımız zaman sorundan haberdardım ve kontrol ettim düşme sorunu yoktu ama şuan var!!sanırım amortisör diye kullandıkları o demir çubuklar sıcaktan esneme yapıp yine düşme sorunu ortaya çıkıyor

omer446
07-11-2014, 12:19
Anneniz icin gercekten cok uzuldum gecmis olsun . Bende bu konuda sikayetciyim ruzgar sesi ve bagaj kapagindan bunu bende yaptiracagim insallah

Abdullah
07-11-2014, 12:35
301 sahibi olsam kesinlikle yaptırırdım bu uygulamayı

Mobil

301gti
03-12-2014, 15:02
Bagaj kapağı sorunu için değişik bir uygulama olmuş, kullanışlı geldi bana...
http://www.youtube.com/watch?v=79eGcytcLK8&feature=youtu.be

mstfkarsli
16-03-2016, 17:53
Arkadaşlar bagaj kapağı problemini yakında (2015-2016) yaptıran var mı? Ben servise gittim normali bu dediler. Vaktim yoktu çok da üstelemedim.

ssgti
16-03-2016, 18:32
2012 ve 2013 ün bir kısmında bu problem vardı. Sonra üretilenlerde sert torsiyon kullanarak bu sorunu çözmüşler

HarunHoca
16-03-2016, 20:55
Tam kaldırınca düşmediği için alıştım, beni rahatsız etmiyor. Fakat bilmeyen birileri açınca kafasına kafasına düşüveriyor.

Mustafa_03
17-03-2016, 12:11
Hocam haklısınız ama sizin araçta belki o uygulamayı yapmışlardır. Benim ilk aldığım zaman yoktu ve çok sert bi düşüşü vardı. benim için problem yoktu ama anneme denk gelince insan ister istemez yaptırmak istiyor bişeyler :)

HarunHoca
17-03-2016, 12:19
Hocam haklısınız ama sizin araçta belki o uygulamayı yapmışlardır. Benim ilk aldığım zaman yoktu ve çok sert bi düşüşü vardı. benim için problem yoktu ama anneme denk gelince insan ister istemez yaptırmak istiyor bişeyler :)
Bana mı dediniz alıntı yapmadığınız için tam olarak anlayamadım ama bagaj kapağının çok kötü olur.Neticede metal ve oldukça ağır. Herhangi bir işlem yapıldığını sanmıyorum. Sanırım tüm 301'lerin kapağı en ileriye kadar açıldığı takdirde düşmüyor. Ama riskli mi evet riskli, bir ara amörtisör benzeri bir şey yapayım dedim ama onu da yapmak zor geldi bana. Dediğim gibi ardına kadar dayayınca duruyor.

Mustafa_03
17-03-2016, 12:24
Bana mı dediniz alıntı yapmadığınız için tam olarak anlayamadım ama bagaj kapağının çok kötü olur.Neticede metal ve oldukça ağır. Herhangi bir işlem yapıldığını sanmıyorum. Sanırım tüm 301'lerin kapağı en ileriye kadar açıldığı takdirde düşmüyor. Ama riskli mi evet riskli, bir ara amörtisör benzeri bir şey yapayım dedim ama onu da yapmak zor geldi bana. Dediğim gibi ardına kadar dayayınca duruyor.

Özür dilerim hocam bi anlık dalgınlığıma geldi alıntı yapmadım :( Hocam mesela benim gittiğim DKY servisi bakım için gelen tüm 301 lere bunu yaptı veya sattığı tüm araçları aradı birer birer. Müşteri memnuniyeti diyebiliriz. Sizin araca da belki yapılmıştır.

Mustafa_03
17-03-2016, 12:25
Anneniz icin gercekten cok uzuldum gecmis olsun . Bende bu konuda sikayetciyim ruzgar sesi ve bagaj kapagindan bunu bende yaptiracagim insallah

Teşekkür ederim çok sağolun.

HarunHoca
17-03-2016, 13:08
Özür dilerim hocam bi anlık dalgınlığıma geldi alıntı yapmadım :( Hocam mesela benim gittiğim DKY servisi bakım için gelen tüm 301 lere bunu yaptı veya sattığı tüm araçları aradı birer birer. Müşteri memnuniyeti diyebiliriz. Sizin araca da belki yapılmıştır.
Benden önceki sahibinde iken aradılar ve yaptılar diyeceğim ama öyle olsa durması gerekmez mi ? Bu durmuyor ki arada, sadece en tepede duruyor.

Mustafa_03
17-03-2016, 15:37
Benden önceki sahibinde iken aradılar ve yaptılar diyeceğim ama öyle olsa durması gerekmez mi ? Bu durmuyor ki arada, sadece en tepede duruyor.

Hocam o zaman yapılmamıştır sizin araca. Herhangi bi servise danışsanız size yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

ssgti
17-03-2016, 17:13
En tepede durması gerekiyor. Sıkıntı hafif rüzgarda veya az meyilde kapağın kapanması.

HarunHoca
17-03-2016, 21:22
Bagaj kapağı gicirti yapıyordu ben de bagaj dahil tüm kapıların menteşe ve kilit mekanizmasına wd 40 püskürttüm. Yanlış mı yaptım doğru mu?
Gicirtiyi halledeyim derken kapak tamamen düşerse ilginç olur. En azından en tepede duruyordu.