PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 premium

latif.t
06-01-2014, 10:07
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum. şu sıralar 2009 308 hdi premium almayı düşünüyorum. fakat bir iki sorum var ve ayrıca sizin tecrübelerinizden faydalanmak istedim.
öncelikle donanım olarak premium düşünüyorum. nelere dikkat etmeliyim alırken örn 90 hp ve 110 hp gibi iki farklı motor seçeneği var ama premiumdada bu ayrım varmı ve sportiuma okadar fark verip çıkmak akıllıcamı yani bütçeyi zorlamaya değermi. değerli görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden

reisG
06-01-2014, 11:12
Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle 2008,2009,2010 model yıllarında premium donanım bulacaksınız. Hatırladığım kadarıyla 90 Hp.lik HDI motorun Premium donanımı yoktu. 2010 yılı içinde comfort pack ve premium plus donanımlar ve buna ek sınırlı sayıda Millesim ve Sportiumlar geldi. Ancak Orjinal Premium donanımların üzerindeki bazı ilginç aksesuarlar sonraki premium plus ve sportium donanımlarda gelmedi.Eğer Auto 6R HDI 110 bg. arıyorsanız o zaman 2009 model ile bunu bulabilrsiniz. Auto 6R 2008 yılında gelmedi. Burada belirtiğim Premium donanımların bir de premium pack adlı bir üst paketide mevcuttu Premium donanım özelliklerini kısaca şöyle yazabiliriz.
-Comforta göre farklı koltuk döşemesi
-pek çok premiuım donanım bej renk kokpit ve iç döşeme ile gelmiştir.
-Çift bölgeli otomaik klima
-yağmur ve far sensörü
-Arka park sensörü
-Tip C multi fonksiyonel ekran,
-Yolcu koltuğu yükseklik, şoför koltuğu bel desteği
-Deri direksiyon simidi
-premium ön panjur
-gövde rengine boyalı koruma çıtaları
-2008-2009 model yılında arka koltuklara havalandırma üfleçleri
-Otomatik kararan iç dikiz aynası
-9 kollu alaşım jant
-Elektrikli kapanır dikiz aynaları
-iç dikiz aynası üzerinde emniyet kemeri ikaz ışıkları
-sağ yolcu koltuğu altında gizli göz
-arka pandizot içinde gizli göz
-premium pack versiyonlarında cam tavan ve pack -difüzörlü tampon-
-kokpit havalandırma ızgarasında araç kokusu sistemi
-ışıklı güneşlik bölümü
Bunlar yazdığım model yıllarına uygun comfort donanıma göre premiumun donanım farklarından aklımda kalanlar.
Daha detaylı bilgi isterseniz özel mesajdan cep telimi gönderdim.

Ömer Gedik
06-01-2014, 13:03
Reis abi detaylarıyla yazmış.

Bir düzeltme sadece 2008 model az sayıda Auto6R mevcut. :)

sessizgece
06-01-2014, 13:14
Hoş geldiniz bende 2011 premium plus var. 112 hp auto6r cam tavan, Bluetooth, usb giriş, esp, siyah kumaş koltuk ve Reis arkadaşımızın belirttiği özellikler var.
Öncelikle motora karar vermelisiniz. 90-110 hp diesel ve/veya 92-112 hp diesel euro5 motor.
Auto6r/manuel şanzuman

Ama yıllara göre donanımları pek bilmiyorum

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi