PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tofaş Doğan 'da bölgesel polish çalışması

Ömer Gedik
27-04-2010, 02:14
Bir tanıdığımın ricası üzerine 10 gün kadar önce yeni aldıkları araçta bölgesel çalışma yaptım. İşte bir kaç fotoğraf...

Uygulama öncesi kaputun durumu
http://img535.imageshack.us/img535/1469/dsc06387s.jpg

Uygulama öncesi yan yüzeyden bir fotoğraf (Not:kaputa uygulamaya başlanmış)
http://img163.imageshack.us/img163/4633/dsc06394b.jpg

Uygulama sonrası kaput (wax yok)
http://img7.imageshack.us/img7/3113/dsc06392f.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/9061/dsc06390i.jpg

Uygulama sonrası yan yüzeyden bir fotoğraf (wax yok)
http://img6.imageshack.us/img6/4839/dsc06395f.jpg

reisG
27-04-2010, 07:39
Ömer çok güzel olmuş. Bu arada dün saat 15:00 gibi Boğaz Köprüsü çıkışında sağa çekmiş ne yapıyordun OGS de problem mi vardı. Biranda Montebello'yu gördüm.

Ömer Gedik
27-04-2010, 08:51
Ömer çok güzel olmuş. Bu arada dün saat 15:00 gibi Boğaz Köprüsü çıkışında sağa çekmiş ne yapıyordun OGS de problem mi vardı. Biranda Montebello'yu gördüm.

Reis abi sorma, ogs'm iptal edilmiş. :( Birde format için ziraat bankasına bırakıcam 10 tl alıp 10-15 sonra geri vereceklermiş. Bu zaman dilimi için de bir kgs edindim.

reisG
27-04-2010, 08:56
bu OGS işi bazen büyük problem oluyor. Ben OGS yi kiraladım. ayda 3 tl veriyorum. ödemeyi de kredi kartına bağladım. kullandıkça miktarı karttan düşüyorlar. OGS eğer bozulursa devletin malı olduğundan hemen yenisi ile değiştiriyorlar.

Ömer Gedik
27-04-2010, 08:58
bu OGS işi bazen büyük problem oluyor. Ben OGS yi kiraladım. ayda 3 tl veriyorum. ödemeyi de kredi kartına bağladım. kullandıkça miktarı karttan düşüyorlar. OGS eğer bozulursa devletin malı olduğundan hemen yenisi ile değiştiriyorlar.

Birde kaçak geçişim var Reis abi, ogs iptal olduğu için :( 71,5 TL

Abdullah
27-04-2010, 09:06

Ömerim kaçak geçiş problem değil. Benim OGS de karta bağlıydı bir gün 2. köprüden geçerken bir baktım kaçak geçiş 71.5 yazdı hemen çektim sağa gittim Karayollarının binasına o kadar yol yürüdüm adam demez mi OGS plakaya kayıtlı mı? evet dedim. Tamam hiçbirşey olmaz dedi. Daha sonra Gebzeye giderken gişeden bir daha geçtim bu sefer 126 küsür yazdı akşam bir daha geçtim 236 küsür yazdı sonuçta hiçbirşey gelmedi OGS normale döndü. Ekstreye baktım normal fiyattan düşmüşler.

Ömer Gedik
27-04-2010, 09:12

Ömerim kaçak geçiş problem değil. Benim OGS de karta bağlıydı bir gün 2. köprüden geçerken bir baktım kaçak geçiş 71.5 yazdı hemen çektim sağa gittim Karayollarının binasına o kadar yol yürüdüm adam demez mi OGS plakaya kayıtlı mı? evet dedim. Tamam hiçbirşey olmaz dedi. Daha sonra Gebzeye giderken gişeden bir daha geçtim bu sefer 126 küsür yazdı akşam bir daha geçtim 236 küsür yazdı sonuçta hiçbirşey gelmedi OGS normale döndü. Ekstreye baktım normal fiyattan düşmüşler.

Abdullah ogsm iptal olduğu için kaçak geçişte plakaya kayıtlı ogs gözükmüyor. :(

Abdullah
27-04-2010, 09:31

Abdullah ogsm iptal olduğu için kaçak geçişte plakaya kayıtlı ogs gözükmüyor. :(

;( o zaman durum kötü ama senden kaynaklı değil sanırım dimi Ömer. O yüzden senden bu parayı almazlar diye düşünüyorum.

Ömer Gedik
27-04-2010, 09:40
Abdullah muhtemelen karayolları cezayı kesti bile :( Yapacak bişiy yok.

Bu arada konu tamamen ogs ye döndü :D

Abdullah
27-04-2010, 09:51

;D sorma konuyu tekrar özüne döndürüyorum ellerine sağlık gerçekten çok güzel bir iş çıkarmışsın. Yazın sen yazlığa kaçmadan benim aracın üzerinde çalışalım ömerim. Tabi benim tropiği kabul edersen ;D her tarafta çizik, zift görmeye başladım. Geçende ön tamponu hafif bir yere dokundurdum keşke çizilseydi ama çizilmedi boya çatladı muhtemelen sis taktırırken hem tamponu boyatacağım hemde çıtaları.

GLR
27-04-2010, 10:42
Sıra bende Ömer :) Arkadaşlar benim arabada ogs mevcut ancak baya eski 2 3 yıllık babamın eski arabasında duruyordu plakaya kayıtlı değil yani.Kullanabilir miyim onu?kgs var onun yerine.Geçtiğim bütün arabalar gişelerde beni tekrar geçiyor. :D yoksa problem yok.

Abdullah
27-04-2010, 11:00
Sıra bende Ömer :) Arkadaşlar benim arabada ogs mevcut ancak baya eski 2 3 yıllık babamın eski arabasında duruyordu plakaya kayıtlı değil yani.Kullanabilir miyim onu?kgs var onun yerine.Geçtiğim bütün arabalar gişelerde beni tekrar geçiyor. :D yoksa problem yok.

Ahmetim konuyu tekrar dağıtıcaz Ömer kızmasın ;D ama ben cevaplayayım sakın plakaya kayıtlı değilse kullanma direk kaçak geçiş olarak algılanıyor. Daha önce bu ogs nin ilk çıktığı zamanlar uzun bir yolculuğumuz olmuştu babam da arkadaşından ogs sini almıştı ve gişeden geçtiğimiz direk kaçak olarak algılandı. Hemen görevlilerin yanına gittik ve plakaya kayıtlı olmadığından böyle birşey ile karşılaştığımızı söylediler.

Ömer Gedik
27-04-2010, 11:23

Sıra GTDI da :) Ama onun için siparişleri bekliyoruz. :)

OGS plakana kayıtlı değilse ve ogs okumazsa ceza yersin. ama okursa sorun olmaz. Ahmet Eski araçtan yeni araca kaydı değiştir.

Ömer Gedik
27-04-2010, 11:26

;D sorma konuyu tekrar özüne döndürüyorum ellerine sağlık gerçekten çok güzel bir iş çıkarmışsın. Yazın sen yazlığa kaçmadan benim aracın üzerinde çalışalım ömerim. Tabi benim tropiği kabul edersen ;D her tarafta çizik, zift görmeye başladım. Geçende ön tamponu hafif bir yere dokundurdum keşke çizilseydi ama çizilmedi boya çatladı muhtemelen sis taktırırken hem tamponu boyatacağım hemde çıtaları.

Tropix i Allahın izniyle ilk gününden daha iyi hale getiririz. :) Zaten araçlar showroom da bile çizik içinde, zift işini de dert etme çıkarıtırız.

GLR
27-04-2010, 11:37
Evet sıra bende komple uygulama yapacağız. :) Ömer baştan sona ne yapacağız bir anlatsana tavana sadece cila sürülüyor benim bildiğim yaparken karar veririz artık yeni kaplama mı yapılsın diye.1 yıl oldu sonuçta ve baya çizildi.Bende marşbiyel ve arka tampondaki çiziği hallettireyim siparişler gelene kadar.

OGS plakaya veya araca kayıtlı değil eski ogs lerden.Onun için kullanabilirim diye düşünmüştüm.Şimdikilere göre biraz daha büyük olanlardan.

Abdullah
27-04-2010, 11:40
tamam tamam Ahmet almıyorum sıranı. Ömer in de yardımıyla tropiğim daha güzel olacak işte ;D hem benim acelem yok ;D bizim kaçak geçiş olarak göründüğümüz OGS de aynen o ilk çıkan büyüklerdendi.