PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 aracın dönüşlerde alt kısımdan içeri soğuk hava alması?? Yardım

hathor
12-02-2014, 09:49
Öncelikle merhaba herkese arkadaşlar, 2005 model peugeot 307 1.6 hdi premium model aracımdan bu kış döneminde özellikle soğuk havadan ötürü fark ettiğim ve rahatsız olduğum dönüşlerde oluyor sadece alt kısımdan pedal bölümünden hissedilir şekilde bariz hatta rüzgar gibi anlık soğuk hava giriyor. yüksek hızda küçük açılı dönüşlerde bişey yok. sadece sokak dönüşleri gibi keskin dik dönüşlerde hızın 20-30 civarı olduğu tekerin tam tura yakın çevrildiği zaman içeri soğuk hava alıyor. aracın ikinci sahibiyim 3 yıldır ben kullanıyorum önceki iki yıl içerisinde böyle bir sorunu yoktu. bu sene böyle saçma şeyler çıkartmaya başladı?
kronik daha bir sürü sıkıntım var ama onları geçtim artık ( 1-sinyal kolunun dönüşlerde direksiyonu topladığında ters yöne geri atması, 2-dijital kılimanın A/C kilima açıkken en fazla 3-4 dk çalışıp kendiliginden kapanması ve 30dk sonra geri gelmesi 3-4 dk çalışıp tekrar kapanması, 3- amortisörün sert olması - olmaması hatta.- 4- sunroof yağmursuyu giderlerinin tıkanması onu telle açtım ama tavan güneşlik kısmına su sızdırıp rezil etti yapılana kadar, 5-sürücü cam düğmelerinin tutukluk yapması önceki 1.4 307'imdede vardı aynı sorun 6-yol bilgisayar ekranının sıcak havada yada kalorifer sıcağından yazıların belli bir süre sonra solması 7-Orjinal teybinin arasıra tuş takımının çalışırken kitlenmesi kapatıp açılınca kendine geliyor 8-bide bu teyp aux çıkışı işini servisten bilgisayara sokup o özelliğini açtırmam gerekiyormuş araştırdığım kadarıyla Mevcut teypte olan bir özellik bunun için bide servise gitmek ve servis ücreti vermek saçmalık, pejonun kullanıcıları aptal yerine koymasından başka bişey değil gibi geliyor fabrika çıkışı varsa açtır niye açmıyosun yazık günah)
Konuyu dağıtmadan soğuk hava girişinin sebebi ne olabilir arkadaşlar?? teşekkür ederim cevaplayan arkadaşlara şimdiden. saygılar sevgiler iyi günler.

atilla77
12-02-2014, 11:01
benim arabadada oluyor o , arabanda bir delik falan yok araç döndüğünde içerdeki havada hareket edip yer değiştiriyor doğal olarak , dönüş sırasında anafor oluşup soguk havaymış hissi veriyor bende takılmıştım bu meseleye :D

hathor
12-02-2014, 12:08
benim arabadada oluyor o , arabanda bir delik falan yok araç döndüğünde içerideki havada hareket edip yer değiştiriyor doğal olarak , dönüş sırasında anafor oluşup soğuk havaymış hissi veriyor bende takılmıştım bu meseleye :D

Atilla merhaba, cevabınız için teşekkürler fakat hiç içerideki hava gibi gelmiyor bana? diken diken oluyorum resmen hissedince, gelen havanın dışarıdaki soğuktan hiç bir farkı yok gibi geliyor kendi algıladığım. alt ayak bölümündeki fan havalandırma kanallarından da şüpheleniyorum ordan mi geliyor acaba böyle tazyikli diye?? fan sıcağa açıkken de yapıyor bunu. bu fan kanallarından biraz işkillenmiyor değilim!!! :D Konuyu açmadan önce internette de araştırdım aynı sorunla karşılaşan kimseye rastlamadım, yada ben bulamadım.

atilla77
12-02-2014, 12:18
fan sıcak acıkkende oluyo bende , sonucta arabanın içinde soguk havada oluyo , şöle acıklama yapayım sana yazın sıcak hava esse bile için ürperir hava hareketi hızlandıkça soguk hava zannediyosun :D ama içinin rahat etmesi için sen yinede git bi servise göster :)

xZONEx
13-09-2014, 22:07
abi dediğin problemlerden birtek cam açma kapama düğmelerinin problemi var bende de açtım temizledim sıkıntı kalktı oksitleniyor normaldir. diğerleri için yorum yapamayacağım.