PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 Coupe

Soylukan
02-05-2010, 22:20
http://i41.tinypic.com/70b9j8.jpg

1/18 olan bildiğimiz wellys

lakin 1/32 olanın hikayesi ilginç,aslında buna benzer bir modeli ebayden getirecektim lakin birgün rastgele dolaşırken metrocity de zemin kattaki oyuncakçıya girdim, maket boyası aldım tam çıkarken kasanın yanında ne göreyim bir kutu 406 coupe rengarenk!! Yanıma da para almamışım doğru dürüst 3 tane alabildim, 3 gün geçti gittim tekrardan bir baktım hiçbiri kalmamış, yahu diyorum nasıl biter daha geçen gün kutu kutu vardı.. bu kadar coupe meraklısı millet olduğumuzu bilmezdim yani :)

Ömer Gedik
02-05-2010, 23:04
Welly nin maket kalitesi maalesef oldukça zayıf. Ebay takip edilerek Solido edinmek lazım. Bende de 407 Coupe var Welly olarak ama o da çok iyi sayılmaz.

reisG
03-05-2010, 08:37
Maket boyası aldım demişsiniz. Neler yapıyorsunuz.Benim maket geçmişim 32 yılı buldu da..

Soylukan
03-05-2010, 08:42
Evet Welly'ler pek iddialı modeller olmuyor genelde.

406 Coupe için solido'nun 1/43 lük bir modeli var ama o da gözüme pek kaliteli gelmedi doğrusu. Asıl Minichamps'in 1/43 lük bir modeli var 1500 tane civarı sınırlı üretilmiş ondaki işçilik güzel.

Soylukan
03-05-2010, 09:00
Maket boyası aldım demişsiniz. Neler yapıyorsunuz.Benim maket geçmişim 32 yılı buldu da..

Benim 2. dünya savaşı koleksyonum ve birkaç sahne canlandırmam mevcuttu, elimde olan modeller;

Hanomag Sdkfz 25I/I
88mm Gun Flak 36/37
Panzer Kampfwagen II
M4 Sherman
Kubelwagen type 82
Tiger-I
Porsche Turret King Tiger
Sd.Kfz.251 Half-Track
Messerschmitt Me 262
Messerschmitt Bf 109
Supermarine Spitfire
Type XXIII U-Boot
Bismarck

Canlandırdığım yada öyle olmasını umut ederek yaptığım çalışmalardan biri Battle of Bulge idi. Olayın teması ise Dietrich'in emrindeki 6. SS Panzer birliğinin gerçekleştirdiği taaruz olacaktı ama hiç vakit bulmadığım için daha biteremedim. Sizin 35 yıl olduysa çok sağlam bir koleksyonunz vardır duymak isterim.

reisG
03-05-2010, 15:28
Ağırlıklı olarak diorama çalışmışsın demekki. Bu kadar senede o kadar maket yaptım ki hatırlamak için uğraşmam lazım.Yıllar içinde bazılarını çok iyi korumuşken pek çoğuda zaman yenik düştü. Uçak,savaş gemisi,helikopter üzerinde çalıştım.Hala yapmaktayım. Şuanda evin salonunda onlar için ayrılmış yerde bulunanlardan bazı örnekler.
Yelkenli gemiler;
Le Glorrieux, Fransız donanması Amiral gemisi 80 toplu dönemin en büyük gemilerinden.
Mayflower,Silahlı ticaret gemisi Avrupa ve Amerika arasında çok ünlü seferlere imza atmıştır.
Savaş gemileri;
Bismarck (Almanları 2.dünya savaşındaki en büyük zırhlısı ilk seferinde batırılmıştır.),Missouri(Müze yapılasına karşın halen tam savaş yükü ile Hawaii adasında beklemektedir. 40 cm.lik topları ile en büyük toplara sahip zırhlıdır),Yamato(68.000 tonluk deplasmanı ile Dünyada yapılmış en büyük savaş gemisidir.Singapur açıklarında büyük bir karşı saldırı sonucu batırılmıştır.)
Uçaklar;
F-15,F-14,F-4,A-4,Thunderbolt,F-5 Turkish Stars,F-105,..........
Helikopterler;
UH-1H,Cobra,Apache
Bu yaz yapılacaklar ise Roma kadırgası, 1943 model bir amerikan bulk carrier yük gemisi Bu ikisi de çok profesyonel çalışmalar olacak. Yaz tatilimin 1 haftasını bunlardan birisi için ayıracağım. O bir haftada tüm yılın yorgunluğunu atarım herhalde.

Soylukan
03-05-2010, 15:59
Ağırlıklı olarak diorama çalışmışsın demekki. Bu kadar senede o kadar maket yaptım ki hatırlamak için uğraşmam lazım.Yıllar içinde bazılarını çok iyi korumuşken pek çoğuda zaman yenik düştü. Uçak,savaş gemisi,helikopter üzerinde çalıştım.Hala yapmaktayım. Şuanda evin salonunda onlar için ayrılmış yerde bulunanlardan bazı örnekler.
Yelkenli gemiler;
Le Glorrieux, Fransız donanması Amiral gemisi 80 toplu dönemin en büyük gemilerinden.
Mayflower,Silahlı ticaret gemisi Avrupa ve Amerika arasında çok ünlü seferlere imza atmıştır.
Savaş gemileri;
Bismarck (Almanları 2.dünya savaşındaki en büyük zırhlısı ilk seferinde batırılmıştır.),Missouri(Müze yapılasına karşın halen tam savaş yükü ile Hawaii adasında beklemektedir. 40 cm.lik topları ile en büyük toplara sahip zırhlıdır),Yamato(68.000 tonluk deplasmanı ile Dünyada yapılmış en büyük savaş gemisidir.Singapur açıklarında büyük bir karşı saldırı sonucu batırılmıştır.)
Uçaklar;
F-15,F-14,F-4,A-4,Thunderbolt,F-5 Turkish Stars,F-105,..........
Helikopterler;
UH-1H,Cobra,Apache
Bu yaz yapılacaklar ise Roma kadırgası, 1943 model bir amerikan bulk carrier yük gemisi Bu ikisi de çok profesyonel çalışmalar olacak. Yaz tatilimin 1 haftasını bunlardan birisi için ayıracağım. O bir haftada tüm yılın yorgunluğunu atarım herhalde.

Saygı duydum çok hoş ve kapsamlı bir çalışma olmuş eğer varsa fotoğraflarını da görmek isterim.

Tek ortak modelimiz sanırım Bismarck savaş gemisi, onu alırken de planım aslında HMS Hood ile yaptığı efsanevi savaşın sahnesini oluşturmaktı ama evde yeterli yer ayıramadığımdan gerçekleştiremedim. Haksızlık olmasın dünya savaşının bana kalırsa en başarılı savaş gemisidir kendisi, kraliyet donanmasının gururu Hood'u 3 isabet sonrası batırmış, dümeni bile çalışmıyorken 500 den fazla isabet almasına rağmen batmamış, ingilizlerin eline geçmemesi adına kendi mürettebatı tarafından batırılmıştır.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/90/Bundeswehrmuseum_Dresden_13.jpg/450px-Bundeswehrmuseum_Dresden_13.jpg

Soylukan
03-05-2010, 21:40
http://i329.photobucket.com/albums/l395/TimCollinsSA300/2yln2gn.jpg

Ömer Gedik
04-05-2010, 23:35
Soylukan son resim çok güzelmiş :(