PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 301 Kullananlar tek yürek tek ses (KONUYU İNCELERMİSİNİZ)

Emrah_06
19-02-2014, 22:37
301 Kullanan araçdaşlarım bi forum da bi kampanya daha doğrusu birleşip tek yürek tek ses olma çağrısı yapılmaya başlandı. (başka sosyal ağlarda var mı bilmiyorum) Sizlerinde bilginiz olsun istedim ve o forum da ki ilgili mesajları direkt paylaşıyorum sizlerle.

(Bu birleşime bende destek verip üzerime düşeni yaptım. Katılıp katılmama konusunda karar sizlerin)

301 SAHİBİ ARKADAŞLAR- MUTLAKA OKUMANIZI RİCA EDİYORUM

öncelikle merhaba arkadaşlar.
15 Tatil münasebetiyle aracımla çeşitli güzergahlarda yolculuklarım oldu.
Sizlerin aracınızda da olduğunu düşündüğüm ve çok rahatsız olduğum rüzgar sesinin absorbe edilemeyecek kadar fazla olduğunu düşünüyorum.
ben aynı zamanda citroen forumu da sık sık takip ediyorum,

c-elysee de bildiğiniz gibi 301 ile aynı araç ve belirttiğim sorun o araçta da varmış. bahsettiğim sorun bazı citroen servislerince çözülmüş.

bu sorunun peugeot servislerince çözülmesini talep etmemiz en doğal hakkımız diye düşünüyorum.

Peugeot müşteri ilişkilerine çok önem veren bir firma, site üzerinden atılan mesajlara anında cevap veriyorlar.
Eğer toplu bir şekilde bu konudaki şikayetimizi belirtirsek, servisleri bu konuda bilgilendirerek hepimizin sorununun çözülmesini sağlayacaktır diye tahmin ediyorum.
Benim sizden ricam şu Peugeot E-Posta İle Ulaşma Adresi :

http://www.peugeot.com.tr/eposta-ile-ulasin/

bu linki açıp; Talebinizin konusu bölümünden Ürün içerikli sorun iletme seçeneğini seçip, gerekli alanları doldurduktan sonra mesaj bölümüne;

Peugeot 301- 1.6 Hdi 2012 araç sahibiyim. Çevremdeki ve internet ortamındaki 301-C-Elysee sahiplerinden de aldığım bilgiler doğrultusunda araçlarımızda genel olarak belli bir hızdan sonra rahatsız edici derecede rüzgar sesi sorunu var. Aynı sorunu yaşayan C-Elysee sahiplerinin sorunlarının Citroen servislerince çözüldüğü bilgisini almış bulunmaktayım. Müşteri ilişkilerine önem veren bir marka olarak bildiğim Peugeot, bu sorunun çözümünü servisleri ile istişare ederek sağlayabilir diye düşünüyorum. İyi çalışmalar.

benzeri bi mesaj yazıp göndermeniz. araç bilgileri ve mesaj içeriğini kendinize göre uyarlayınız.

Diğer yardımcı bi yorum ise ;

Bu linki (http://www.peugeot.com.tr/eposta-ile-ulasin/) açıp;

Talebinizin konusu bölümünden "Ürün içerikli sorun iletme" seçeneğini seçip, gerekli alanları doldurduktan sonra mesaj bölümüne;

-----------------------
Sayın Peugeot yetkilileri, 2013 model, 301- 1.6 Hdi model araç sahibiyim.
Araç alım sürecinde ve sonrasında gerek İnternet forum siteleri gerekse 301 kullanan yakın dostlarım ile çok fazla bilgi alışverişinde bulundum.
Genel olarak aracımdan istediğim özellikler itibarı ile memnunum. Bununla birlikte gerek kendim gerekse diğer kullanıcılardan öğrendiğim kadarı ile, araç içerisine bir ses alma noktasında ciddi bir rahatsızlık var. C-Elysee modeli içerisinde de aynı sıkıntılar yaşayan Citroen markasının, servislerde bu konuda yardımcı olduklarını biliyoruz.

Satın alma ve satış sonrası dönemde fazlasıyla ilgisini gördüğüm Peugeot markasının bu konuda bizlere yardımcı olacağını ümit ediyor, konu ile alakalı cevaplarınızı bekliyorum. 2013 yılının en çok satanları arasında yer alan 301 modeline göstereceğiniz bu servis hizmeti, aynı başarıyı yakalamanızda (biz kullanıcıların da gayretiyle) ciddi etki sağlayacaktır.

İlginiz ve cevabınız için şimdiden teşekkür ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar, satışlarınızda hayırlı başarılar diliyorum.

Mustafa_03
19-02-2014, 22:59
Öncelikle uzun zamandır foruma giremiyordum. Bi muhdet daha böyle devam edecek gibi gözüküyor sizlerden özür dikerim öncelikle. Emrah abi ben ona çözüm buldum ama uygulamayı yapamıyorum. Sebebi cam fitili. Cam fitili bizim sadece karşılıklı fakat diğer araçlara bakarsanız kapı fitilleri kaporta aksamına denk geldiği için sesi kesiyor. İşte o fitili Bi turlu bulamadım. Diğer ses noktaları ise motor izolasyonu zayıf davlumbaz içleri boş lastik sesini az alıyor ama belli markalar davlumbazları dolduruyor o işlemden önce bu rüzgar sesi için kapı fitillerini halletmek gerekiyor.

munir66
21-02-2014, 10:24
Arkadaşlar cama rüzgarlık taksak bu ses sorunu çözülür mü acaba ben de rüzgarlık düşüyorum. Arkadaşın söylediği gibi bizim çözüm düşünmemizden ziyade servise bir şekilde bu sorunumuzu iletip servisin bu soruna ücretsiz bir çözüm üretmesi gerekir ben şimdi arkadaşın verdiği adrese mail atıyorum.

adatuna
21-02-2014, 11:56
emrah verdiğiniz maile bende mesaj atıyorum.. umarım birlikte olmamız bir karsılık bulur.. eğer razı ederbilirsek münir birlikte erzurum servisine gider hallederiz zaten aracın bakımıda geldi...

Teknotor
22-02-2014, 10:47
Çok faydalı bir konu açmışsınız teşekkür ediyorum.Bende mailimi ilettim.

Müfit
22-02-2014, 20:35
Slm.Bende yeni üye oldum.Herkese iyi forumlar.Çok faydalı bir çalışma bende dün mail attım bakalım dönüşü olunca yazarım.

Emrah_06
22-02-2014, 20:40
Mustafam işte olay burda başlıyor kapı fitilleri değişmeden çözüm bulmuş ikizi kardeşi (:

Destekleriniz için teşekkürler arkadaşlar olumlu yanıt alırsak hepimiz karlı çıkacağız bu işten.

Müfit
22-02-2014, 20:45
Bayiden aranıpta aracında bir işlem yaptıran varmı acaba.Yapıldıysa nasıl bir işlem yapıldığına dair bilgilendirirseniz hepimiz için iyi olur.

Emrah_06
22-02-2014, 23:03
Bayiden aranıpta aracında bir işlem yaptıran varmı acaba.Yapıldıysa nasıl bir işlem yapıldığına dair bilgilendirirseniz hepimiz için iyi olur.

Şu konuyu bi inceleyiniz isterseniz :

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?6040-Peugeot-Y-S-nin-arac%FDm%FD-garanti-kapsam%FDnda-geri-%E7a%F0%FDrmas%FD

Mustafa_03
23-02-2014, 00:40
Emrah abi çarşamba günü sonuca varıyorum birkaç işlem yapılacak c-elysee ye yapılan işlemler yani bakalım nasıl Bi sonuç çıkacak.

adatuna
23-02-2014, 12:20
gönderdiğim maile cevaben en yakın servisle görüşmem gerektiğini bildirmişler.. zaten 30.000 bakımı için gidecektim.. bunu da dile getiririm... sol ön kapıda tam yerine oturmama var.. ayrıca malum bagaj kapağı düşmesi ..

Teknotor
24-02-2014, 14:52
Bana dönüş yaptılar.Servisinizle görüşün kesinlikle giderirler sorunu dediler.

Emrah_06
24-02-2014, 20:51
SanırIM yardımlaşmamız sonuç veriyor gibi bir çok 301 kullanıcısı gibi beni de Peugeottan aradılar sorunumu dinleyip bayi ye bilgi verdiler ve bayim de aradı tekrar inceleyip gerekli işlemi yapmak için davet ettiler.

Teknotor
25-02-2014, 06:41
Evet ğeugeot müşteri hizmetleri denildikleri kadar varmış

AslanPençe
25-02-2014, 19:45
Rüzgarlık takmak isteyen yine taksın ama bu sorun için boşuna rüzgarlık takmayın arkadaşlar, onunla çözülecek bi sorun değil.
dün mesaj atmamın ardından bugün genel merkez tarafından arandım ve servis tarafından yarına randevu verildi.
gelişmeleri buradan paylaşırım. saygılar...

tebukan
25-02-2014, 20:55
Servis bugün beni arayıp bir sorun olup olmadığını sordu. Bende klasik rüzgar sorununu ilettim.

AslanPençe
25-02-2014, 21:36
Servis bugün beni arayıp bir sorun olup olmadığını sordu. Bende klasik rüzgar sorununu ilettim.

Genel merkeze mesaj yazmış mıydınız veya yeni bakım falan yaptırdınız mı ? bakım dan sonra da arıyorlar memnuniyeti ölçmek için.

Yoksa hiçbir şey yokken mi aradılar?

tebukan
25-02-2014, 21:40
Servise aksesuar taktırmıştım. Onlarda beni aradılar. Sorunu iletince aynı sorunu yaşayan başkalarınında aynı sorundan şikayetçi olduğunu fakat şimdilik bir çözüm olmadığını ilettiler

AslanPençe
25-02-2014, 22:11
Servise aksesuar taktırmıştım. Onlarda beni aradılar. Sorunu iletince aynı sorunu yaşayan başkalarınında aynı sorundan şikayetçi olduğunu fakat şimdilik bir çözüm olmadığını ilettiler

sizi asıl arama nedenleri aksesuar mıydı? genel merkeze mesaj attınız mı?

tebukan
25-02-2014, 22:12
Hayır genel merkeze mesaj atmadım. Aksesuar için aradılar

AslanPençe
25-02-2014, 22:24
atmayı da düşünmüyorsunuz sanırım?

tebukan
25-02-2014, 22:45
Bende mail atarım. Yarın atacağım.

powerb
02-03-2014, 17:19
Bende mesajı ilettim inşallah herzamanki gibi sorunu tek gidişte çözebilirler (!).

murduck
02-03-2014, 17:48
arkadaşlar bende de aynı sorunlar olmuştu arka stoplar için servisle görüştüğümde içindeki suyu özel bir teknikle sökmeden alabileceklerini fakat garanti kapsamında arka stopların değiştirilemeyeceğini söylediler defalarca genel merkeze mail attım şikayette bulundum ama oralı bile olmadılar. Benimde aklıma sadece benmi böyle bir sorunla karşılaşıyorum diye düşündüm ve konuyu araştırmaya karar verdim. ve şuan bu forumdayım bir kaç gündür araştırıyorum ve sorunların kronik olduğu belli. Şimdi bende hemen bir mail daha atıcam genel merkeze bakalım bu sefer geri dönüşleri nasıl olacak cevap geldiğinde siz arkadaşları bildiririm. Bu arada aracım 1.6 VTİ Allure 2012 Model....

Emrah_06
02-03-2014, 20:21
Dün sonuç olarak servise davetliydim ve işlem yapıldı fitiller söküldü izalosyon için bir işlem yapıldı ve yeni fitiller takıldı. Ayna kutusu içerisine de slikon dolduruldu. ses oranı ciddi derece de azaldı.

AslanPençe
02-03-2014, 21:04
arkadaşlar bende de aynı sorunlar olmuştu arka stoplar için servisle görüştüğümde içindeki suyu özel bir teknikle sökmeden alabileceklerini fakat garanti kapsamında arka stopların değiştirilemeyeceğini söylediler defalarca genel merkeze mail attım şikayette bulundum ama oralı bile olmadılar. Benimde aklıma sadece benmi böyle bir sorunla karşılaşıyorum diye düşündüm ve konuyu araştırmaya karar verdim. ve şuan bu forumdayım bir kaç gündür araştırıyorum ve sorunların kronik olduğu belli. Şimdi bende hemen bir mail daha atıcam genel merkeze bakalım bu sefer geri dönüşleri nasıl olacak cevap geldiğinde siz arkadaşları bildiririm. Bu arada aracım 1.6 VTİ Allure 2012 Model....

yağmur yağdığında stopların içine su mu doluyor benmi yanlış anladım? bariz belli olacak kadar kaçıyor mu ?
detaylandırabilirmisiniz sorununuzu.
fotoğraf falan varmı acaba?

powerb
02-03-2014, 21:50
Dün sonuç olarak servise davetliydim ve işlem yapıldı fitiller söküldü izalosyon için bir işlem yapıldı ve yeni fitiller takıldı. Ayna kutusu içerisine de slikon dolduruldu. ses oranı ciddi derece de azaldı.
İzolasyon için tam olarak nereye işlem yapildi ve yol sesinde felanda değişiklik oldumu hocam ?

Emrah_06
02-03-2014, 22:58
İzolasyon için tam olarak nereye işlem yapildi ve yol sesinde felanda değişiklik oldumu hocam ?

Kardeş sen nerelerdesin yahu epeydir yoktun. Cam fitilleri ve sanırım kapı üstündeki fitillere işlem yapıldı. Kapı ayarı da yapıldı. Sesi ciddi ölçüde azalttı. Ama sen gitme servise Mustafa_03 ü bulup onla gönder aracını :)

Emrah_06
02-03-2014, 23:00

Tam olarak problem nedir stopların içerisine mi giriyor su ? Yağmurda yada yıkatma da mı giriyor ? Özel bi yöntem varmıdır sağlıklımıdır bilmem ÖMER e bi danış istersen.

Ayrıca benim stoplarımdan tekine su girmişti ve garantiden değişmişti ;)

powerb
02-03-2014, 23:34
Kardeş sen nerelerdesin yahu epeydir yoktun. Cam fitilleri ve sanırım kapı üstündeki fitillere işlem yapıldı. Kapı ayarı da yapıldı. Sesi ciddi ölçüde azalttı. Ama sen gitme servise Mustafa_03 ü bulup onla gönder aracını :)

Bu hafta sonuna kadar biraz yogundum hocam ya okul felan :) Aslında gerçekten servise benim biriyle gitmem lazim yoksa sonunda kendime hakim olamayacam en son 1 ay önce bagaj için parca bekliyorlardı hala arayan soran yok ne yapmaya calisiyorlar anlamadim :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murduck
11-03-2014, 09:01
Kusura bakmayın yoğunluktan ancak cevap yazabiliyorum. Evet birkaç kez gözle görülür biçimde gerek sert yağmur yağdığında gerekse yıkama esnasında başıma geldi. Stopların içinde gözle görülür çok değil ama damla damla su görülüyor ve daha sonra buğu şekline dönüşüp yok oluyor servise sorduğumda (o zaman buğu şeklinde görülüyordu) garantiden değişemeyeceği ancak buğuyu giderebilecekleri oldu...
Ses ile ilgilide mail'ime çok kısa sürede cevap geldi ve tüm servislere gerekli bilgilerin verildiğini ve servise giderek sorunun çözülebileceğini söylediler. Bende servisimi arayıp randevu aldım sonuçları işlemler bittiğinde sizlerle paylaşacağım.

arnavut301
11-03-2014, 10:20
selam bendede aynı ses vardı servis halletti ses kesildi ses ıslık sesi gibiydi ayrıca araç hangi model benimki allur modeli sizin aracın lastikleri ne marka ve 87 t mi ? iyi günler

301gti
11-03-2014, 10:31
301 ve c elysee lerin ortak sorunu içeriye hissedilir derecede ses alması. Araç donanımı fark etmiyor servise gidilip sorun anlatıldığı müddetçe garanti kapsamında bakım yapılıyor.

BurakUnal
11-03-2014, 12:14
Yapmadilar yaa bende gittim daha bunun icin guncelleme yok diyorlar..

301gti
11-03-2014, 14:02
Güncellenecek bir şeyi yokki arabanın. kapı fitillerini söküp altlarına silikon sıkıyorlar hepsi bu kadar.

BurakUnal
11-03-2014, 14:07
Bunu bire bir iletirim uzun bi islem degil heralde yarin gideyim.

301gti
11-03-2014, 14:14
Rica edin , çevremde 301 ve elysee kullanan tanıdıklarıma bu işlem yapılmış derseniz yardımcı olurlar görüşündeyim...

murduck
11-03-2014, 15:27
Kesinlikle yapmak zorundalar. Peugeot' nun tüm bayilerine ilettiği bir bilgilendirme var ve konuda çok sertler. Bunu kendilerine hatırlatırsanız kesinlikle yardımcı olacaklardır.

Müfit
11-03-2014, 20:20
K.Maraş Zabunoğludan konu ile şikayetim üzerine benide aradılar.Rüzgar sesi ve bagaj kapağı sorununu iletmiştim.Bu hafta sonu gideceğim.Yapılan işlemleri daha sonra paylaşırım.Bayinin yaklaşımı oldukça iyi geldi bana umarım gidincede ilgi alaka aynı ölçüde olur.

BurakUnal
12-03-2014, 22:30
Tamam bekliyorum mufit :)

pejocu06
21-07-2014, 10:45
merhaba arkadaşlar,

geçen hafta 2.el olarak dizel allure aldım.. km şuan 5500 de.. garantisi var...araç içerisinde acayip ses alıyor..ankarada oturuyorum... aracı başka şehirden aldım..plaka değişikliğini bu hafta halledeceğim.. ankarada servisde garanti kapsamında ses izolasyon olayını nasıl halledebilirim?

selamlar

Emrah_06
21-07-2014, 12:52
Aracınız hayırlı olsun. Ses için bi servise uğrayıp durumu anlatın yardımcı olacaklardır.

ANKA
01-04-2017, 20:28
2 gün önce şirkete bir 301 aldı bizim damat biz de gidip Ankara'dan alıp geldik. 2016 model active donanımlı bir 301. 500 kmden biraz fazla kullandım aracı 92 hp hdi motora suskundan alışığım zaten yabancı değilim. 301 dışarıdan şık bir araç iç kısımda tüm trimler sert plastik genel olarak da sert bir araç ama sınıfının şartlarını taşıyor diyebilirim. Yolcu koltuğuna oturunca sol ayağımı resmen kaputa doğru götürdüm orada garip bir boşluk var :)
Bagaj epeyce büyük, ön koltuğu en geriye almama rağmen arkaya biri rahatça oturabilir halde idi inanılmaz bir iç hacmi var. Sürüşe gelince direksiyon tepkilerini pek beğenmedim bir miktar hissiz geldi, hızlanması tatmin edici, pedallar yumuşak, koltuklar gayet iyiydi 10 saat oturduk yormadı, 100ün üzerine çıkınca rüzgardan acayip etkilendi epey gezindik yollarda, bir de 100ün üzerine çıkınca müzik sesini duymaya imkan yok neredeyse, acayip bir rüzgar sesi alıyor. Gerçi bu rüzgardan etkilenme olayını mondeo hariç tüm araçlarımda yaşadım. Ama 308 ile kıyaslanacak bir yol tutuşu yok tabi, 308 çok sert rüzgarda Ankara çevre yolunda zaman zaman gezinirdi ama 301 sürekli gezdi yolda ve ciddi tedirgin oldum bazı virajlarda. Özellikle Adana Antep arası tünel çıkışları bu anlamda çok eğlenceli idi :)
Genel olarak bakarsam şehir içinde ve kısa mesafeli seyahatler için şirket aracı olarak biçilmiş kaftan. 120 bile fazla gibi bence en fazla 100 civarı bir hızda gitmek daha güvenli gibi. Yakıt ta ortalama 107 km hız ile 950 km geldik 5.6 yaktı. Sıfır km araba olması ve 120 civarı hızla ara ara da 140 150ye kadar çıktığımız düşünülürse yakıtı gayet iyi bence. Esp lastik basınç sensörü gibi güzel donanımları var. Teyp bence hiç olmamış kokpitle bütünlük sağlayan başka bir model olsa daha iyi olurmuş. Hatta 308deki a tipi ekranı bile takabilirlermiş sanki bir boşluğa.
Sonuç olarak alınabilecek bir araba 301,yeni makyaj ile çok daha şık olmuş. Bu sınıf için iyi bir seçenek 301.

ssgti
02-04-2017, 07:54
2 gün önce şirkete bir 301 aldı bizim damat biz de gidip Ankara'dan alıp geldik. 2016 model active donanımlı bir 301. 500 kmden biraz fazla kullandım aracı 92 hp hdi motora suskundan alışığım zaten yabancı değilim. 301 dışarıdan şık bir araç iç kısımda tüm trimler sert plastik genel olarak da sert bir araç ama sınıfının şartlarını taşıyor diyebilirim. Yolcu koltuğuna oturunca sol ayağımı resmen kaputa doğru götürdüm orada garip bir boşluk var :)
Bagaj epeyce büyük, ön koltuğu en geriye almama rağmen arkaya biri rahatça oturabilir halde idi inanılmaz bir iç hacmi var. Sürüşe gelince direksiyon tepkilerini pek beğenmedim bir miktar hissiz geldi, hızlanması tatmin edici, pedallar yumuşak, koltuklar gayet iyiydi 10 saat oturduk yormadı, 100ün üzerine çıkınca rüzgardan acayip etkilendi epey gezindik yollarda, bir de 100ün üzerine çıkınca müzik sesini duymaya imkan yok neredeyse, acayip bir rüzgar sesi alıyor. Gerçi bu rüzgardan etkilenme olayını mondeo hariç tüm araçlarımda yaşadım. Ama 308 ile kıyaslanacak bir yol tutuşu yok tabi, 308 çok sert rüzgarda Ankara çevre yolunda zaman zaman gezinirdi ama 301 sürekli gezdi yolda ve ciddi tedirgin oldum bazı virajlarda. Özellikle Adana Antep arası tünel çıkışları bu anlamda çok eğlenceli idi :)
Genel olarak bakarsam şehir içinde ve kısa mesafeli seyahatler için şirket aracı olarak biçilmiş kaftan. 120 bile fazla gibi bence en fazla 100 civarı bir hızda gitmek daha güvenli gibi. Yakıt ta ortalama 107 km hız ile 950 km geldik 5.6 yaktı. Sıfır km araba olması ve 120 civarı hızla ara ara da 140 150ye kadar çıktığımız düşünülürse yakıtı gayet iyi bence. Esp lastik basınç sensörü gibi güzel donanımları var. Teyp bence hiç olmamış kokpitle bütünlük sağlayan başka bir model olsa daha iyi olurmuş. Hatta 308deki a tipi ekranı bile takabilirlermiş sanki bir boşluğa.
Sonuç olarak alınabilecek bir araba 301,yeni makyaj ile çok daha şık olmuş. Bu sınıf için iyi bir seçenek 301.

Allure'da bahsettiğiniz boşlukta 'c tipi' ekran var. Allure ile alt donanımlar arasında özellikle torpido kısmında bayağı farklılıklar var.