PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 almak istiyorum fakat karar veremedim ?

OrhanCyln
12-03-2014, 20:39
arkadaşlar merhaba 98 opel 2.0 cd 16 valf kullanıyorum şuan fakat bu aracı değişmek istiyorum.

406 almaya karar verdim fakat herkes alma pişman olursun lpg de sıkıntılı yok elektronik aksamı bozulur parça pahalı gibi bir çok ifadede bulundular...

birde vergisi nedir ne kadar yakar bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

birde dizel mi lpg li daha kullanışlı ?

detaylı bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

HamzaHakkı
12-03-2014, 22:04
406 peugeot'un çıkardığı en prestijli arabalardandır. Peugeot'un amiral gemisi diyebiliriz. 406 eskimeye başladığı için piyasada bakımsız ve masraflı 406 sayısı çok. Fakat biraz paraya kıyıp temiz ve diri bir 406 alırsanız ister benzinli olsun ister dizel sorun yaşatacak bir araba değil. 406 ya alma iyi değil diyen adamlar zaten 406 yı sadece sokakta önünden geçerken görmüştür. O yüzden araç alırken tamamen başkalarının düşüncesine bağlı kalmayın kendiniz test edin ve bu arabayı kullanmış insanlarla konuşun.

parkmen
13-03-2014, 09:17
Evvela 406 yaşıtları diğer araçlara göre zamana çok iyi direnen bir araç.
Arıza konusuna gelirsek 10 yaşını geçen hangi aracı alırsanız alın özellikle elektronik parçalar ekonomik ömrü doldurduğu için değişim mutlaka gerekecektir, ben bu değişimleri yaptım ve milletin dediği gibi diğer markalara göre pahalıda değil.
Dizel 406'lar 110 beygirdir, Benzinliler 136-138 beygir (2000 ve sonrası modeller, 2,0 motorlar)
LPG ile zaman zaman rölanti sorunları olabiliyor bunun nedenlerini 406 bölümünde detaylı yazışmıştık oradan takip edebilirsiniz.
LPG ile şehir içi 32 litre gazla 240 kilometre, şehirler arası 350 kilometre yol alıyorum ben.
Dizelini kullanmayalı çok oldu yakıtı hakkına şu an net bilgim yok.
Vergisi 324,00 lira
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar....

Ghost Hunter
13-03-2014, 21:43
bugün bu yaşlarda her araçta yaşanabilecek rutin basit problemler harici özel bir sıkıntıyla çok problemli hor kullanılmış bakımsız bir araç almadınız takdirde yaşamazsınız
yol tutuş, saglamlık, donanım, güç,aerodinamik olarak yaşıt emsallerine göre gayet başarılı araç yakıt olarak motor hacmi kasa agırlıgına göre şehiriçi ve şehirdışı çok yakan bir araç demek haksızlık olur

gülbay
11-10-2014, 23:32
Yıkayıp parlattıktan sonra bahceye çayı demleyip duruşunu 1 saatden fazla izlediğim olmuştur.Muhteşem keyifli ve prestijli bir araç.
ben 406 coupe kullanıyorum.

ozdemir
09-02-2016, 01:25
Size 1997 Diesel 2.100.cc 109 Hp Turbo Diesel araç vereyim TAKAS olur. Aracım Gümrükten Çıkma Tamamen Orijinal Metalik Volkan
Kırmızısı (Bordo) gibi geçiyor rendi Çeki Demiride var Ruhsata İşli.