PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : partikul sivisi

uzgun308
17-03-2014, 01:02
Arkadaslar partikul filtresi sivisinin deposu 308 lerde nerde bilen vari ve o siviyi kendimiz doldurabilirmiyiz

HamzaHakkı
17-03-2014, 01:10
Partikül sıvısı veya içinden çıkan sıvı çok zehirli galiba. Çünkü partikül sıvısının kutusunda zehirlenmeye karşı aşırı derecede uyarı yazıları vardı. Kendinizin değiştireceği bir sıvı olacağını sanmıyorum. Çünkü eski sıvı da araçtan çekilmeli ve özel imha alanlarında imha edilmeli.

uzgun308
17-03-2014, 01:16
Eksilme var ekleme yapacagim gecenlerde patikul filtresi degidti serviste sivi eksik dendi ekleme yapilacagini soylediler ve divinin fiyatina 320 dediler dis piyasada 120 alayim ben ekleyeyim dedim

HamzaHakkı
17-03-2014, 01:28
İnternetten videolara baktığımda filtreyi temizlemek kendi başına yapılacak bir iş gibi gelmemişti ama sonradan ilave etmek nasıl olur bilmiyorum. Kendiniz yapamasanız bile sıvıyı alıp özel servis veya tamircide daha uygun yaparsınız fakat orijinal sıvı almaya özen gösterin çünkü piyasada kalitesiz ve bir işe yaramayan sıvılar da satılıyor.

Ömer Gedik
17-03-2014, 07:12
Dış piyasada Size 1lt fiyatı vermişler. Servis 3 lt fiyatı vermiş. Kendiniz değişemezsiniz. Aracın altında yakıt deposunun önünde durur.
Lütfen Türkçe karakter kullanalım.

Tapatalk...

Sarpkaya
17-03-2014, 12:48
Partikül fitre katkı maddesi mazot deposunun yanında ayrı bir depodan elektrıikli pompa ile zaman zaman ihtiyaç halinde motora enjekte edilir. katkı maddesini ne kadar tamamlarsan tamamla ECU ya bağlanıp katkı maddesi dolumu yapıldığını belirtmezsen ekrandan hata mesajı gitmeyecektir..