PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 airbag sorunu

MehmetMehm
04-04-2014, 10:24
Arkadaşlar 2003 model 1,6 benzinli 307 technoplus aracımda son 3-4 aydır arabayı çalıştırınca tüm lambalar sönüyor sadece airbag ve yanında(koltuk resmi) off diye 2 lamba yanık kalıyor.yol bilgisayarı ekranında da ise passenger airbag deactivated diye uyarı veriyor ardından bi defa ditt diye ikaz edip airbag default yazıyor.
ama bu durum sürekli olmuyor,mesela 1 gün oluyor diğer gün olmuyor,yada arabaya biniyorum bu hata oluyor 2 km sonra duruyorum işimi halledip geldiğimde tekrar çalıştırıyorum bu defa hata yok.bende pek üzerinde durmamıştım.

2 ay önce servise gösterdiğimde airbag beyni değiecek ve 800 tl fiyat verdiler bende şimdilik kalsın dedim.ama artık sıkıldım bu uyarıdan ve bulunduğum şehirde yetkili servis kapandığı(Hatay) için sanayiye gittim.ama şuana kadar arıza tespiti yapamadım halen.

sanayideki elektronik ustasına götürdüğümde pp2000 programıyla bilgisayara bağladı ve hatayı gördü silmeye çalıştı ama sürekli arıza diye silemedi.ama benim anlayamadığım bu programla nokta atışı yapılmazmı yani arıza şurda diye.genel olarak arkadaşlara sorduğumda şunlardan olur diyorlar:

1-airbag beyni (format attılar 2 hata kodu vardı silindi ama yine aynı,usta beyin sağlam ama bsi beyninde sorun var dedi ama servis airbag beyni değişecek demişti,

2-bsi beyni

3-yolcu koltuğunun altındaki kablo ve soketler

4-direksiyon altında com2000 adlı parça

ama bunlardan hangisi???

hatayda yetkili servis yokki gideyim,en yakın servis 200 km antepte.sanayide bu işten anlayabilecek birini tanımıyorum.ayrıca kaç kişiye gittiysem her biri farklı söylüyor.bağlıyor bilgisayara airbag beyni arızalı diyor.tamir et diyorum,adam içerde bişeyler yapıyor.eeee sonuç???airbag beyni sağlam.bozuk olan ne bsi beyni diyor.bsi beynini tamir et.ben anlamam ondan diyor...

bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim,şimdiden teşekkür ederim...

canmühür
04-04-2014, 11:20
Hatay'da çok sevdiğim ve Amerikan Japon araçlarında ustalasmis Turkiyeye dönerek Hatay'da da kendi yerini acmış bir abim var ona sormak istersen ki sormanı tavsiye ederim cidden becerikli bir adam telefon numarasını özelden yazar verrim

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

MehmetMehm
04-04-2014, 11:53
Hatay'da çok sevdiğim ve Amerikan Japon araçlarında ustalasmis Turkiyeye dönerek Hatay'da da kendi yerini acmış bir abim var ona sormak istersen ki sormanı tavsiye ederim cidden becerikli bir adam telefon numarasını özelden yazar verrim

telefon numarasını verirsen çok sevinirim,bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim

reisG
04-04-2014, 12:05
Aramıza hoşgeldiniz galiba derdinize derman olunacak. :)

MehmetMehm
04-04-2014, 12:39
Aramıza hoşgeldiniz galiba derdinize derman olunacak. :)

hoşbulduk,inşallah şu sıkıntım çözülür.canmühür arkadaş telefonu yazarsan sevinirim.

MehmetMehm
04-04-2014, 16:50
canmühür telefon vereyim dedin bekliyorum sabırsızlıkla

canmühür
04-04-2014, 17:44
Pm atıldı :)